[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aero2 i moje spostrzeżenia
13-01-2012, 11:52
Post: #1
Aero2 i moje spostrzeżenia
Witam od wczoraj jestem posiadaczem karty chciałbym się podzielić z wami pierwszymi wrażeniami :-) Zakupiłem sobie modem (dość stary ) Huwei E230 i co się okazuje? modem nie ruszy na starym sofcie nie wykrywa wcale 900Mhz.Po aktualizacji do najnowszego softu łapie zasięg bez problemu.Z tym modemem jest trochę problemów na win 7(ciężko wykrywa porty) lecz idzie to ustawić.Po zalogowaniu do sieci miłe zaskoczenie dość dobrze stronki przełącza (na chrome mozilla zamula)Po ok godzince pojawiły się problemy zrywał połączenia i nie mogłem wcale się z netem połączyć,dziś rano odpalił bez problemu.Czy jest możliwe że wieczorami więcej osób loguje się do sieci i za mocne obciążenie???? Czy może mam za słaby sygnał???? Dodam że mieszkam na wsi niska zabudowa teren otwarty do nadajnika,odległość 6km sygnał skacze 25-32% antene mam kierunkową lecz na razie umieściłem ją na wysokości ok 3m od ziemi. Proszę o porady opinie pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-01-2012, 15:38
Post: #2
RE: Aero2 i moje spostrzeżenia
E230 jest zgodny z Aero2 zgodnie z moją tabelą zgodności. Pewnie ten sam problem co z E169 i podobnymi - wymaga odblokowania pasma UMTS 900 przez zmianę konfiguracji lub firmware.
Tak, wieczorami sieci komórkowe (wszystkie, nie tylko Aero) często zwalniają pod obciążeniem.

Poza tym sieci UMTS/3G mają też tendencję do spadku zasięgu pod wpływem dużego ruchu w sieci.

Antenę warto ustawić jak najdokładniej i jak najwyżej (ale uwaga na piorunochrony - szkoda modemu i komputera w razie czego). No i przede wszystkim jak najwięcej testować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-01-2012, 18:05
Post: #3
RE: Aero2 i moje spostrzeżenia
Antenkę podniosłem o kolejne 2m więcej już nie dam rady :-) zasięg się podniósł na 45% czasem wskakuje nawet 51 :-) z tą dokładnością to nie bardzo mogę ponieważ wyłapuje mi nadajnik którego nie ma na mapie, więc tak na prawdę nie wiem jak sprawdzić jego lokalizacje:-) podam dane może komuś się uda namierzyć.

CID 53095 LAC 50001 dane z TNI
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-01-2012, 09:02
Post: #4
RE: Aero2 i moje spostrzeżenia
(13-01-2012 15:38)jakubd napisał(a):  ...Poza tym sieci UMTS/3G mają też tendencję do spadku zasięgu pod wpływem dużego ruchu w sieci...
napisałeś to jako rzecznik prasowy sieci? Smile
pzdr
pawelarc
(rano antenki są prawie pionowo na nadajniku, wieczorem, gdy ruch w sieci największy, antenki jakoś dziwnie pochylają się w dół, ze zmęczenia pewnie Smile )
P.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-01-2012, 17:47
Post: #5
RE: Aero2 i moje spostrzeżenia
To dość mało znane zjawisko (choć projektanci sieci o tym wiedzą) jest charakterystyczne dla sieci UMTS i wiem to różnych źródeł (nawet uczyli mnie tego na uczelni), ale wspomniał o tym także prezes Aero2, Adam Kuriański na konferencji LTE Forum kilka miesięcy temu.
W sieciach typu TDMA (takich, jak stary dobry GSM drugiej generacji) ten efekt nie występuje, a w sieciach LTE został on skompensowany do minimum różnymi sposobami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-01-2012, 09:28
Post: #6
RE: Aero2 i moje spostrzeżenia
Ja znam to zagadnienie; praktyki tego rodzaju wynikają z oczywistego priorytetu połączeń głosowych w sieci (i konieczności rezerwacji 2 kanałów na jednego aktywnego "rozmówcę" w przypadku sieci UMTS...)
przecież nie można "wyrzucać" z zasięgu nadajnika zalogowanych użytkowników w sposób np. losowy, łatwiej i lepiej zmniejszyć moc lub właśnie deczko "antenki" pochylić w kierunku ziemi Smile , ci użytkownicy, którzy są dalej, stracą "zasięg" Smile
pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-01-2012, 18:59
Post: #7
RE: Aero2 i moje spostrzeżenia
Zjawisko o którym mówię wynika z właściwości fizycznych transmisji typu WCDMA stosowanej właśnie w sieciach 3G, a nie z polityki. Warto poszukać o tym informacji, zjawisko po ang. nazywa się Cell Breathing (Oddychanie komórki).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-01-2012, 23:08
Post: #8
RE: Aero2 i moje spostrzeżenia
cell breathing jest mi znanym pojęciem...
mój post nie dotyczył polityki! zjawisko zmniejszania komórki jest w sieci normą i nie ma nic wspólnego z aero2 Smile
wraz z wprowadzeniem do sieci obok połączeń głosowych możliwości transmisji danych jasno określono oczywisty priorytet tych pierwszych!
a cell breathing to już fizyka czysta jest Smile
pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-01-2012, 19:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2012 19:22 przez robert197648.)
Post: #9
Thumbs Up RE: Aero2 i moje spostrzeżenia
A ja z innej beczki bo widzę że obcykani jesteście w temacie :-) Czy jest możliwe przyśpieszenie aero tak jak tu koleś pokazuje? http://www.youtube.com/watch?v=fe2HKYVHP3c Jeśli to prawda to może ktoś łopatologicznie wytłumaczy jak zrobić to na modemie :-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-01-2012, 00:20
Post: #10
RE: Aero2 i moje spostrzeżenia
(16-01-2012 19:18)robert197648 napisał(a):  A ja z innej beczki bo widzę że obcykani jesteście w temacie :-) Czy jest możliwe przyśpieszenie aero tak jak tu koleś pokazuje? http://www.youtube.com/watch?v=fe2HKYVHP3c Jeśli to prawda to może ktoś łopatologicznie wytłumaczy jak zrobić to na modemie :-)

Reki sobie nie dam uciąć , ale wg. mnie to fake. Pomijam już to jak dziwnym wytłumaczeniem jest utworzeniu dwóch połączeń transmisji danych na jednym urządzeniu. Zwróćcie uwagę na ping w teście, 120ms. Nie wierze że na komórce działającej jako modem, dodatkowo odtwarzającej radio internetowe taki wynik jest osiągalny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-01-2012, 03:49
Post: #11
RE: Aero2 i moje spostrzeżenia
Nie miałem czasu tego sprawdzić, ale istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że takie coś się może udać - przy błędnej konfiguracji QoS w Aero2 i jakiejś dziczy GSMowej w Symbianach, ale to bardziej dziura, niż konkretny sposób.
Raczej bym liczył na połączenie transferu z kilku kart Aero2 w jeden strumień - będę to sprawdzał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-01-2012, 12:42
Post: #12
RE: Aero2 i moje spostrzeżenia
(17-01-2012 03:49)jakubd napisał(a):  ...Raczej bym liczył na połączenie transferu z kilku kart Aero2 w jeden strumień - będę to sprawdzał...
czekam cierpliwie na wyniki... druga karta zamówiona!
jakieś ~SIMO z tego wyjdzie Smile
pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-01-2012, 04:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2012 04:56 przez szopen.)
Post: #13
RE: Aero2 i moje spostrzeżenia
agregacja ruchu to dość skomplikowane zagadnienie
przede wszystkim wymaga wsparcia przez providera, na co w przypadku aero2 nie ma co liczyć

ale w pewnych wypadkach da się zastosować np. takie rozwiązanie zastępcze
http://wiki.openwrt.org/doc/recipes/3gdo...3g.dongles
wprawdzie na moje oko nie załatwi to kwestii cogodzinnego zerwania połączenia np. w skype
ale np. umożliwi zwiększenie prędkości pobierania w aplikacjach pracujących wielowątkowo i używających naraz wielu połączeń czyli np. klienty torrenta

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-01-2012, 13:31
Post: #14
RE: Aero2 i moje spostrzeżenia
Dlatego mając własny serwer w Internecie można użyć wspomnianego VPN Bonding - cały ruch będzie szedł do serwera poprzez VPN i dopiero tam będzie wchodził w Internet. Przy okazji znika problem wznawiania połączenia.
Zalety: Brak rozłączeń, większa szybkość, agregacja szybkości z kilku połączeń
Wady: olbrzymia złożoność i wymagana wiedza oraz konieczność posiadania serwera w Internecie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-01-2012, 00:37
Post: #15
RE: Aero2 i moje spostrzeżenia
Sorki jeśli głupie pytanie ale jestem laikiem.Znajomy ma neta netia 20mg chce mi dać dostęp.Pomyślałem że zrobimy połączenie VPN ja klient połącze sie z aero a on serwer u siebie na kompie,czy jest to możliwe że po takim połączeniu skorzystam z jego neta?Jeśli tak to może ktoś wytłumaczyć jak zrobić serwer na kompie win7.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-01-2012, 00:47
Post: #16
RE: Aero2 i moje spostrzeżenia
@robert197648

nie bardzo rozumiem co chciałbyś uzyskać, aero2 samo w sobie ogranicza prędkość do 256kbps i żadna kombinacja jej nie zwiększy, natomiast połączenie vpn jest możliwe

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-01-2012, 09:49
Post: #17
RE: Aero2 i moje spostrzeżenia
Myślałem że wskocze na neta kolegi przez VPN tak jak to jest po lanie :-) no ale juz wiem że to nie realnie :-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Który system lepszy z Aero2 - Windows 7 czy Windows 10? Wojtek987 16 3 008 16-02-2022 18:58
Ostatni post: Wojtek987
  Windows 10 - automatyczne uruchamianie przeglądarki przy wznawianiu Aero2 Theofilos 1 1 456 22-08-2020 21:36
Ostatni post: Theofilos
  Liczenie wykorzystania płatnych pakietów przez aero2 jacekwirtualny 1 1 877 16-03-2020 04:37
Ostatni post: szopen
  Wyciek danych osobowych z bazy Aero2 szopen 1 4 043 20-03-2018 16:02
Ostatni post: jakubd
  Zasięg Aero2 - BDI vs. pakiety płatne Robinson74 2 4 296 10-03-2018 13:14
Ostatni post: jakubd