[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aero2 chyba mnie "odcięło" ...
14-02-2012, 17:56
Post: #1
Aero2 chyba mnie "odcięło" ...
Nie tak dawno cieszyłem się na tym forum jak to pięknie działa mi modem huawei e169 z routerem tp link mr3220 i anteną atk20 ... aż tu nagle...

Wymieniony wyżej zestaw pracował 24 h/dobę i od około 3 tygodni aż pewnego dnia po prostu przestał działać u mnie internet. Miałem akurat jeszcze sporo środków na karcie prepaid z play online więc przełożyłem karty i kilka dni używałem playa i nie przejmując się tym , że z aero2 coś jest nie tak.

Wczoraj jednak postanowiłem uruchomić ponownie internet z aero2 .

Włożyłem kartę do modemu , modem do routera i nic ... mruga na zielono - modem nie rejestruje się w sieci (antena atk20 podłączona).

Podłączyłem modem bezpośrednio do komputera i sprawdzam ... zakres 900 Mhz... jest ok

Szukam sieci ... jest ... PL17 ... Zarejestruj ...

rejestruje i rejestruje ... i po chwili nic ... nie można zarejestrować

wkładam kartę z play ... znajduje sieć , rejestruje , wszytko działa

za kilka godzin znowu próba...i dalej to samo.

Zdaję sobie sprawę , że ten modem to nie jest "klasa 10", niestety pech chciał , że mój email z formularza do aero2 nie jest już aktualny od dłuższego czasu i nie wiem czy dostałem ostrzeżenie.

Czyżby dezaktywowali karty używane w niewłaściwych urządzeniach ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
14-02-2012, 19:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2012 19:10 przez szopen.)
Post: #2
RE: Aero2 chyba mnie "odcięło" ...
byłbyś pierwszym przypadkiem, niestety nie mam teraz żadnego modemu kat. 6 aby przetestować czy są z tym jakieś problemy (w pierwszej chwili źle spojrzałem i wydawało mi się, że masz E160)

modemem kat 8 łącze się bez problemu (no ale nie jest to mój podstawowy dostęp do internetu), póki co ostrzeżeń brak

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
14-02-2012, 21:14
Post: #3
RE: Aero2 chyba mnie "odcięło" ...
Też trudno mi w to uwierzyć. Jednak po coś taki zapis w regulaminie zrobili. Trudno też wyjaśnić dlaczego na tym samym sprzęcie i nieruszanej antenie internet działa 3 tygodnie , nagle przestaje i już więcej nie działa. (natomiast tak jak wspomniałem wcześniej jeżeli włożę kartę sim z play wszystko działa).

Mógłby zrozumieć problemy z zasięgiem ale śieć jest znajdowana poprawnie. Wcześniej poziom zasięgu router pokazywał na 45% , połączenia nigdy mi nie zrywało. W tej chwili znajduje zasięg sieci PL17 nawet bez podłączonej zewnętrznej anteny. Niestety nie łączy się z siecią ani z anteną ani bez niej. Nic innego jak dezaktywacja karty nie przychodzi mi do głowy. Może to , że mój modem siedział w routerze całodobowo przez długi czas skłoniło kogoś do dezaktywacji karty, a w przypadku osób które łączą się "na chwilę" z nieregulaminowych urządzeń nikt nie zwraca na to uwagi bo niema to wielkiego znaczenia ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
14-02-2012, 22:03
Post: #4
RE: Aero2 chyba mnie "odcięło" ...
Nie zostałeś odcięty, jeżeli nie dostałeś ostrzeżenia email z wyprzedzeniem 24godzinnym. Prawdopodobieństwo - jak dla mnie praktycznie zerowe - ale sprawdź w spamie itd.

Obstawiam jednak problem techniczny - u operatora (awaria BTSa) lub u ciebie (coś się pochrzaniło w modemie). Zacznij od zabrania modemu bliżej BTSa, upewnij się, że jest żywy (ha, dobre pytanie jak - generalnie trzeba by innym modemem/telefonem) i tam spróbuj się połączyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
14-02-2012, 22:16
Post: #5
RE: Aero2 chyba mnie "odcięło" ...
(14-02-2012 22:03)jakubd napisał(a):  Nie zostałeś odcięty, jeżeli nie dostałeś ostrzeżenia email z wyprzedzeniem 24godzinnym. Prawdopodobieństwo - jak dla mnie praktycznie zerowe - ale sprawdź w spamie itd.
(14-02-2012 17:56)z91280@aol.com napisał(a):  .. niestety pech chciał , że mój email z formularza do aero2 nie jest już aktualny od dłuższego czasu i nie wiem czy dostałem ostrzeżenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-02-2012, 00:22
Post: #6
RE: Aero2 chyba mnie "odcięło" ...
Domyślam się , że nie ma szybkiego i skutecznego sposobu na zapytanie operatora czy moja karta sim została zablokowana.

Jedno natomiast wiem na pewno - jeżeli zostałem dezakytwowano moją kartę to cała ta "zabawa" z aero2 nie jest tego wszystkiego warta.

1. Formularz, kserokopia dowodu osobistego , dwa dowody wpłat (osobno kaucja, osobno przesyłka)

2.Długi czas oczekiwania na kartę sim.

3. Specjalnie to tego celu kupiony modem z częstotliwością 900 MHz UMTS

4. Kupno anteny ATK20


Jeżeli do tego dołożyć miałbym teraz jeszcze wymianę modemu na jakiś od klasy 10 HSPA wzwyż ...(to też absurd bo musiałbym mieć najszybszy modem , żeby korzystać z internetu z o bardzo mizernych parametrach)
to ja dziękuję za taki "darmowy internet".

Podliczając te wszystkie wydatki miałbym internet "na kablu" przez rok w o niebo lepszej jakości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-02-2012, 00:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-02-2012 00:35 przez szopen.)
Post: #7
RE: Aero2 chyba mnie "odcięło" ...
zawsze możesz skorzystać z pomocy kogoś w świecie realnym, kto zweryfikuje działanie karty sim
(jeśli nie masz nikogo w okolicy, to zawsze kartę możesz komuś wysłać pocztą)

ale w jednym się zgodzę - darmowy to ten internet nie jest (choć miał być w zamierzeniu regulatora rynku)

dużym błędem z twojej strony było podanie nieaktualnego adresu email
(chociaż jeśli tamto konto nie istnieje i nadawca otrzymuje stosowny błąd, nie można mówić o skutecznym dostarczeniu ostrzeżenia, więc pewnie można by to zaskarżyć)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-02-2012, 02:24
Post: #8
RE: Aero2 chyba mnie "odcięło" ...
(15-02-2012 00:32)szopen napisał(a):  .. ale w jednym się zgodzę - darmowy to ten internet nie jest (choć miał być w zamierzeniu regulatora rynku)..
darmowy nie, ale bioroac pod uwage promocje dbNET, liczac wszytkie koszty, mnie np kosztowal raptem mniej niz 40zl. Co sie naczekalem to moje, ale mam teraz awaryjny i mobilny internet ktory juz kilka razy sie przydal.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-02-2012, 04:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-02-2012 04:51 przez szopen.)
Post: #9
RE: Aero2 chyba mnie "odcięło" ...
Wiesz to jest tak - jeszcze pół roku temu jak komuś mówiłem o "darmowym internecie" to w zasadzie każdy się pukał w czoło (sam początkowo też sądziłem, że to "kaczka dziennikarska", "sezon ogórkowy" itd. po czym oprócz strony aero2 znalazłem też blog Jakuba) sam się zdecydowałem na eksperyment dopiero, gdy wszedł nowy regulamin we wrześniu (wcześniejsze ~50zł + konieczność odbioru w Warszawie mnie nie przekonały).

W tej chwili, gdy znajomi zobaczyli, że to jednak działa, mniej więcej 1/4 z nich się zdecydowała spróbować, bo może się przyda (na wyjazdy, do pracy poza stałym miejscem zamieszkania, dla dzieci itd.), z tego co widzę dla każdego z nich jest to wydatek rzędu 250-300zł (zgodny, regulaminowy modem + kaucja z przesyłką) i to przy założeniu, że nie potrzebują anteny.

Sam wydałem na eksperymenty kilkaset zł (z czego część na 100% przepadnie, bo przecież sprzęt traci na wartości) i akurat było mnie stać na zamrożenie 1500zł (na szczęście nie na długo) na wspomnianą promocję, ale to co było w zamiarze UKE nie jest realizowane - osoby, które nie mają dostępu do internetu z przyczyn ekonomicznych nadal go nie mają.

Powiedzmy, że można przyjąć plan minimum 100zł za internet na prawie 3 lata (choć jest to wciąż trudne do zrealizowania), ale póki co wymaga to zastosowania modemu niezgodnego z regulaminem, a w przypadku lokalizacji takiej jak ma autor wątku - wymagającej stosowania anteny, to minimum wzrasta już do ~200zł i rośnie o kolejne 100zł (a może i więcej przecież trzeba inny modem za ~200zł a stary straci na wartości) gdyby Aero2 zaczęło wymagać sprzętu minimum kat. 10.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-02-2012, 09:48
Post: #10
RE: Aero2 chyba mnie "odcięło" ...
(15-02-2012 00:32)szopen napisał(a):  zawsze możesz skorzystać z pomocy kogoś w świecie realnym, kto zweryfikuje działanie karty sim
(jeśli nie masz nikogo w okolicy, to zawsze kartę możesz komuś wysłać pocztą)

ale w jednym się zgodzę - darmowy to ten internet nie jest (choć miał być w zamierzeniu regulatora rynku)

dużym błędem z twojej strony było podanie nieaktualnego adresu email
(chociaż jeśli tamto konto nie istnieje i nadawca otrzymuje stosowny błąd, nie można mówić o skutecznym dostarczeniu ostrzeżenia, więc pewnie można by to zaskarżyć)


Co do skorzystania z pomocy kogoś innego to jest to kolejna argument na to, że ten internet z aero2 jest kłopotliwy.

Powiedzmy sobie szczerze: czy internet o prędkości 256 kbps (zrywany co godzinę) jest warty takiego "zachodu" ?

Dlaczego w każdej innej sieci mogę korzystać z dowolnego urządzenia choćby miało tylko GPRS a u nich jest kłopot.

Co do tego, że mój adres e-mail jest nieaktualny - na dzień wysyłania tego formularza był to adres aktualny. Minęło jednak trochę czasu, zmieniłem adres email zupełnie zapominając , że ten stary jeszcze się może przydać. Z tego co wiem O2 chyba kasuje konta po 2 miesiącach nieużywania.
Operatora nie zapytam czy mu nie przyszedł email informujący o niedostarczeniu poczty bo niema takiej możliwości ... błędne koło.

Na ten moment wiem jedno - drugi raz w ogóle nie zawracałbym sobie głowy czymś takim jak "darmowy internet".
Po raz kolejny okazuje się, że żeby coś mieć trzeba za to zapłacić.

Podejrzewam, że ta cała akcja z tymi modemami klasy 10 ma na celu jedno:

Po zakończeniu okresu darmowego internetu wszyscy otrzymają propozycje podpisania umowy z cyfrowym polsatem na nieco korzystniejszych warunkach ale bez modemu - i żeby później nikt nie marudził , że mu za wolno chodzi to już za wczasu wymusza się modemy najszybsze (przynajmniej najszybsze na dzisiaj, za 3 lata to pewnie będzie standard).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-02-2012, 11:24
Post: #11
RE: Aero2 chyba mnie "odcięło" ...
(15-02-2012 04:48)szopen napisał(a):  ..z tego co widzę dla każdego z nich jest to wydatek rzędu 250-300zł (zgodny, regulaminowy modem + kaucja z przesyłką) i to przy założeniu, że nie potrzebują anteny..
Tak jak pisalem wyzej, u mnie ta kwota jest sporo nizsza.
Jezeli kogos stac, to moze wydac wiecej, mnie nie bylo, wiec musialem troche pokombinowac i sie udalo. Skusily mnie dopiero zmiany w regulaminie aero.
Niestety przyjrzawszy sie wymaganiom co do modemu, zapomnialem o sprawie. Nie stac mnie bylo wydac 200zl na modem. Sad
Pewnego pieknego wieczora odebralem poczte i w trakcie czyszczenia spamu zobaczylem oferte dbNET. Kilkukrotne przeczytanie regulaminu promocji i sprawdzenie na blogu Jabuba(dziekuje o wielki Smile ) zgodnosci modemu, upewnilo mnie w przekonaniu, ze oferta jest ciekawa i warto zaryzykowac.
1500zl to sporo, ale taka kwote bez wiekszych problemow mozna pozyczyc na 2 tygodnie np. od znajomych, co tez uczynilem. (2 piwa to niewielki koszt Wink )
Co prawda wszedlem w posiadanie modemu niezgodnego z regulaminem, ale dzialajacego.
Mam nadzieje, ze Aero nie popelni bledu wycinajac z sieci niezgodne urzadzania, bo tak jak slusznie zauwazyles, aero2 przestala by byc usluga powszechnego darmowego internetu a to skonczylo by sie pewnie, po protestach i skargach, nieciekawie dla firmy Pana Solorza.
Wywalenie modemowo kat mniejszej niz 10, sprawilo by, ze aero nie byl by dla ludzi niezamoznych ze wzgledu na koszty modemow, ale nie byl by tez interesujacy dla zasobniejszy portfeli, bo tych stac na wieksze predkosci internetu bez niepotrzebnych utrudnien.
Wiec dla kogo byla by ta oferta? Chyba tylko dla Solorza, aby mial koncesje...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-02-2012, 11:33
Post: #12
RE: Aero2 chyba mnie "odcięło" ...
(15-02-2012 11:24)Robert napisał(a):  Wywalenie modemowo kat mniejszej niz 10, sprawilo by, ze aero nie byl by dla ludzi niezamoznych ze wzgledu na koszty modemow, ale nie byl by tez interesujacy dla zasobniejszy portfeli, bo tych stac na wieksze predkosci internetu bez niepotrzebnych utrudnien.
Wiec dla kogo byla by ta oferta? Chyba tylko dla Solorza, aby mial koncesje...


To, że ta oferta jest stworzona wyłącznie na potrzeby uzyskania koncesji to jest chyba oczywiste. Już sama procedura uzyskania karty SIM jest tak stworzona aby zniechęcać.

Przed chwilą ponownie sprawdziłem połączenie i nadal to samo ... sieć wykrywa ale się w niej nie zarejestruje. Sytuacja identyczna jak np. włożę kartę Play i próbuję się zarejestrować w Orange.

Jeżeli mnie nie odcięli to pozostaje tylko fizyczne uszkodzenie karty SIM ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-02-2012, 12:15
Post: #13
RE: Aero2 chyba mnie "odcięło" ...
(15-02-2012 11:33)z91280@aol.com napisał(a):  To, że ta oferta jest stworzona wyłącznie na potrzeby uzyskania koncesji to jest chyba oczywiste. Już sama procedura uzyskania karty SIM jest tak stworzona aby zniechęcać.
..

A czy ja napisalem cos odmiennego? Ale aby nie stracic koncesji jakies pozory musza stwarzac - prawda?

A co do Twojej karty, jest chyba jakas procedura reklamacyjna, wiec z nej skorzystaj.
Sprawdz wczesniej karte na innym modemie, ale na takim, na ktorym karta aero dziala.
Jezeli nie masz nikogo znajomego, to podejdz do jakiegos salonu play i sprawdz na odpowiednim telefonie lub modemie - powinni pozwolic. A jezeli nie, to przeslij komus do przetestowania - wyslanie koperty z karta sim z koperta zwrotna, to raczej nie majatek, szczegolnie ze juz troche zainwestowales.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-02-2012, 12:54
Post: #14
RE: Aero2 chyba mnie "odcięło" ...
A jak sieć wykrywa, ale nie rejestruje się - w przypadku wyłączonej karty SIM pojawia się komunikat odpowiedni (nieaktywna karta SIM, błąd karty SIM). Sam błąd rejestracji w sieci (taki ogólny) może być objawem.... blokady TS11/blokady pasma 900 MHz w modemie.
A czasem... włącza się PIN - nie wiem skąd, ale ostatnio spotkałem kilka osób, które PIN miały aktywny mimo odebrania karty stosunkowo niedawno, a jak wiemy od września karty SIM Aero2 mają wyłączony PIN.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-02-2012, 13:25
Post: #15
RE: Aero2 chyba mnie "odcięło" ...
(15-02-2012 12:54)jakubd napisał(a):  A jak sieć wykrywa, ale nie rejestruje się - w przypadku wyłączonej karty SIM pojawia się komunikat odpowiedni (nieaktywna karta SIM, błąd karty SIM). Sam błąd rejestracji w sieci (taki ogólny) może być objawem.... blokady TS11/blokady pasma 900 MHz w modemie.
A czasem... włącza się PIN - nie wiem skąd, ale ostatnio spotkałem kilka osób, które PIN miały aktywny mimo odebrania karty stosunkowo niedawno, a jak wiemy od września karty SIM Aero2 mają wyłączony PIN.


Wierz mi, że sprawdziłem to wszystko.

Podstawowa sprawa: podłączyłem modem do komputera (a nie do routera).

W oprogramowaniu zainstalowanym przez modem (Mobile Partner) jak zmieniam pasma w jakich ma pracować to wszystko działa tak jak powinno, czyli:

Dopóki nie uaktywnię pasma 900 MHz modem znajduje inne sieci ale nie PL17.

Natomiast jak ustawię modem w tryb "Wszystkie" lub "WCDMA 900" to zawsze wtedy widzi sieć PL17.

Co do PIN ... Włożyłem kartę aero 2 do zwykłego telefonu GSM (LG KS365) . Wiem , że w tym telefonie sieci mi nie znajdzie ale nie pyta o PIN, natomiast jak włączę w telefonie kontrolę PIN to wtedy oczywiście pyta - tutaj wszystko działa. Mogę też zapisywać i odczytywać kontakty na karcie SIM. Więc sama karta wydaje się być sprawna.

Ostatnia rzecz poza dezaktywacją , która przyszła mi do głowy to jakieś nagłe obniżenie mocy nadajnika w taki sposób, że widzę sieć ale jest to sygnał zbyt słaby" na zestawienie połączenia... Jednak to też wydaje mi się mało prawdopodobne bo:

1) Wcześniej wszystko działało bezproblemowo a nikt niczego nie ruszał.
2) Modem bez podłączonej anteny też znajduje mi sieć PL17 , po podłączeniu anteny oczywiście też ją znajduje - a cudów nie ma - ta antena na pewno pomaga więc poziom sygnału chyba nie uległ nagłemu osłabieniu.

Być może za jakiś czas kogoś jeszcze odłączą i wtedy sprawa stanie się jasna.

Co do wysyłania karty sim do sprawdzenia u kogoś - powiem szczerze , nie chce mi się bo aż tak mi na tym nie zależy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-02-2012, 18:05
Post: #16
RE: Aero2 chyba mnie "odcięło" ...
Wiesz, próbujemy rozwiązać ten problem także w związku z możliwością odłączenia - jak rozumiem nie masz żadnej możliwości sprawdzenia tamtej skrzynki email? Tak dla pewności.
W wolnej chwili spróbuj pojechać pod inny nadajnik.
Dziś słabszy sygnał może być na wszystkich nadajnikach (i to znacznie) z powodu... opadów śniegu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-02-2012, 22:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-02-2012 23:20 przez szopen.)
Post: #17
RE: Aero2 chyba mnie "odcięło" ...
@z91280@aol.com

(15-02-2012 09:48)z91280@aol.com napisał(a):  Powiedzmy sobie szczerze: czy internet o prędkości 256 kbps (zrywany co godzinę) jest warty takiego "zachodu" ?
...
Dlaczego w każdej innej sieci mogę korzystać z dowolnego urządzenia choćby miało tylko GPRS a u nich jest kłopot.
...
Co do tego, że mój adres e-mail jest nieaktualny [...] zmieniłem adres email zupełnie zapominając , że ten stary jeszcze się może przydać. Z tego co wiem O2 chyba kasuje konta po 2 miesiącach nieużywania.
...
Na ten moment wiem jedno - drugi raz w ogóle nie zawracałbym sobie głowy czymś takim jak "darmowy internet".
Po raz kolejny okazuje się, że żeby coś mieć trzeba za to zapłacić.

1) chyba jest warty, skoro sam sobie zadałeś tyle trudu, można oszacować przeciętny koszt, skoro jest to 300zł/3lata to miesięczny koszt jest poniżej 10zł
biorąc pod uwagę maksymalistyczne podejście do ściągania danych - można pobrać 30GB miesięcznie, nie wiem czy jest jakikolwiek komercyjny dostęp do internetu w tej cenie

2) internet GPRS jest bardziej kosztowny dla operatora (mimo gorszych parametrów z punktu widzenia użytkownika), co nawet miewa odzwierciedlenie w niektórych cennikach, dodatkowo stosowanie urządzeń wyższej kategorii zwiększa pojemność sieci

3) sprawdzić działanie konta e-mail możesz bardzo prosto
a) zalogować się (mimo regulaminowych zapisów o usuwaniu nieużywanych kont większość providerów usuwa je dopiero po znacznie dłuższym czasie niż jest to określone w regulaminie)
lub
b) wysłać maila z dowolnego innego konta pod tamten stary adres (w przypadku jego likwidacji otrzymasz zwrot wysłanej wiadomości wraz ze stosownym komunikatem błędu)

4) zdając sobie sprawę z ograniczeń regulaminowych sam podjąłeś decyzję o zastosowaniu takiego, a nie innego modemu (jak wszyscy - jedni się decydują na niezgodny z regulaminem tańszy modem, inni na droższy, ale zgodny by mieć święty spokój do końca trwania usługi)
mimo wszystko łudzę się, że przyczyny braku działania u Ciebie są inne niż blokada z powodu niezgodności z kat. 10
spróbuj sprawdzić pocztę na tym starym adresie - może się cokolwiek wyjaśni



@Robert

(15-02-2012 02:24)Robert napisał(a):  darmowy nie, ale biorac pod uwage promocje dbNET, liczac wszytkie koszty, mnie np kosztowal raptem mniej niz 40zl. Co sie naczekalem to moje, ale mam teraz awaryjny i mobilny internet ktory juz kilka razy sie przydal.

no właśnie - w harcore'owej wersji można (było, bo promocja październikowa DB nie trwała wiecznie) się zmieścić i w tak niewielkich pieniądzach, ale powiedz
1) czy byłbyś to w stanie zrobić nie mając wcześniej dostępu do internetu?
2) czy sądzisz, że ludzie, którzy nie mają dostępu do internetu mają skąd pożyczyć 1500zł? (a nawet jeśli mają, to czy priorytetem będzie zamrożenie tej kasy dla uzyskania modemu?)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-02-2012, 23:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2012 01:59 przez szopen.)
Post: #18
RE: Aero2 chyba mnie "odcięło" ...
(15-02-2012 22:52)szopen napisał(a):  @z91280@aol.com


sprawdzić działanie konta e-mail możesz bardzo prosto
1) zalogować się (mimo regulaminowych zapisów o usuwaniu nieużywanych kont większość providerów usuwa je dopiero po znacznie dłuższym czasie niż jest to określone w regulaminie)
lub
2) wysłać maila z dowolnego innego konta pod tamten stary adres (w przypadku jego likwidacji otrzymasz zwrot wysłanej wiadomości wraz ze stosownym komunikatem błędu)

Wiem , wiem . Ten adres nadal działa (tzn. serwer nie zwraca wiadomości po wysłaniu na ten adres).

Problem jest innego rodzaju.

Nie pamiętam hasła. A odpowiedzi na pytania kontrolne były "improwizowane". I teraz już się nikt na tego maila raczej nie dostanie - łącznie ze mną...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-02-2012, 23:27
Post: #19
RE: Aero2 chyba mnie "odcięło" ...
Jeżeli to normalny operator - to da się innymi sposobami odzyskać hasło. Spróbuj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-02-2012, 23:59
Post: #20
RE: Aero2 chyba mnie "odcięło" ...
(15-02-2012 22:52)szopen napisał(a):  1) czy byłbyś to w stanie zrobić nie mając wcześniej dostępu do internetu?
fakt, nie. Ale jak juz kiedys, gdzies tu pisalem, uwazam, ze aero2 to bardziej dodatkowe zrodlo internetu niz podstawowe. Mozna np. miec dostep do netu w pracy a do domu zamowic sobie dostep darmowy.

(15-02-2012 22:52)szopen napisał(a):  2) czy sądzisz, że ludzie, którzy nie mają dostępu do internetu mają skąd pożyczyć 1500zł? (a nawet jeśli mają, to czy priorytetem będzie zamrożenie tej kasy dla uzyskania modemu?)
Mysle, ze tak, jezeli sie zrobi proste obliczenia.
Troche poteoretyzuje:
zalozmy ze ktos chce wziasc pozyczke pod promocje dbNET.
oprocentowanie pozyczki 30% Wink
1500*30%/365*14=17,26zl odsetek
jak widac nawet przy tak zlodziejskim oprocentowaniu kredytu warto by bylo pozyczyc pieniadze. Na allegro taki modem mozna sprzedac za ponad 100zl.
Powiedzmy, ze nie da sie splacic pozyczki wczesniej niz miesiac, wiec odsetki wyniosa okolo 35zl.
100-35= 65zl zysku - nadal sie oplaca Smile
Jezeli ktos zarabia, to kupi sobie modem z pensji, ale kiedy sie komus nie przelewa, warto czasami troche policzyc i cierpliwie poczekac 2-3miesiace.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z Aero2 petekolakowski 1 2 811 22-11-2018 03:08
Ostatni post: szopen
  LG G4S - brak Aero2 LTE spag 1 3 816 09-06-2018 16:55
Ostatni post: jakubd
  Lenovo Tab3 8 Plus problem z Aero2 jachu 8 8 128 28-03-2018 20:34
Ostatni post: szopen
  Problem z połączeniem Aero2 ShirowZen 9 14 651 19-08-2017 10:33
Ostatni post: Arekxxx
  Problem z połączeniem z Aero2, Huawei e3372h janrod11 8 10 711 10-06-2017 13:32
Ostatni post: szopen