[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
.. a może tak Lycamobile? ;)
27-01-2012, 18:14
Post: #1
.. a może tak Lycamobile? ;)
Ostatnio poławiają się ciekawe alternatywy darmowego dostepu do internetu. Rewelacji Nie ma, ale 300MB tez po drodze nie chodzi:

Lycamobile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2012, 11:54
Post: #2
RE: .. a może tak Lycamobile? ;)
Jakiś link z informacją, że Lyca daje transfer danych? bo ja nie znalazłem (kiedyś już też szukałem).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2012, 12:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2012 12:09 przez Robert.)
Post: #3
RE: .. a może tak Lycamobile? ;)
Przepraszam, nie zauwazylem, ze w tym linku ktory podalem sa 4 przewijajace sie reklamy i trzeba kliknac na reklame o numerze 4.
Tu link bezposredni: Internet 300MB
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-01-2012, 16:36
Post: #4
Re: .. a może tak Lycamobile? ;)
po skoro lycamobile jest to pewnie lebara to tylko kwestia czasu strona lebara.PL działa ale to tylko nakładka dla sieci lebara z zagranicy, z reszta lyca tak samo pół po polsku pół po angielsku

Sent from my Kindle Fire using Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-01-2012, 17:29
Post: #5
RE: .. a może tak Lycamobile? ;)
Nikt sie nie upiera co jest lepsze, tylko przedstawiamy alternatywy. Czym wiecej informacji tym wiekszy wybor
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-04-2012, 15:00
Post: #6
RE: .. a może tak Lycamobile? ;)
Witam już nie aktualne te 300 mb
?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-04-2012, 15:43
Post: #7
RE: .. a może tak Lycamobile? ;)
Sprawa wygląda na ciągle aktualną, tylko link się zmienił:
http://www.lycamobile.pl/mobile-internet/po
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-04-2012, 21:36
Post: #8
RE: .. a może tak Lycamobile? ;)
Witam!!

Poprawcie mnie jeśli się coś nie zgadza.

Więc tak, wystarczy doładować konto za 5 PLN by dostać te 300 mb gratis
https://account.lycamobile.pl/QuickTop-Up.aspx?lang=po

A potem:
Po wykorzystaniu bezpatnego, miesięcznego limitu, naliczana będzie stawka 0.02 zł / 100 KB.
Czyli jakieś 25 mb za tego piątaka można wykorzystać. Jeśli oczywiście się nie dzwoni.

Doczytałem, że po 80 dniach niekorzystania z karty sim jest ona blokowana.
CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA
16.Przez dłuższy czas nie korzystałem(am) z telefonu w sieci Lycamobile, teraz nie działa. Dlaczego?

Automatycznie de-aktywujemy kartę SIM jeżeli użytkownik nie wykonuje połączeń lub nie wysyła wiadomości tekstowych przez ponad 80 dni. Niestety, takich kart SIM nie można już potem podłączyć i po upływie wyżej wskazanego okresu czasu dany numer nie jest już dostępny.

Jakoś nie znalazłem informacji o długości ważności środków na koncie, gdyż są przecież wśród nas tacy co będą wysyłać tylko jednego esemesa raz na 80 dni i ciekawe czy to wystarczy do zachowania ważności karty sim?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-04-2012, 22:21
Post: #9
RE: .. a może tak Lycamobile? ;)
W kolejce rzeczy do opisania i przeanalizowania mam właśnie LycaMobile (karta już leży i czeka - znajomi za granicą także mają - więc faktyczne koszty połączeń też będę sprawdzał).
Ale generalnie jest tak jak mówisz. W kwestii dezaktywacji karty - tak. Ale jeżeli będzie używał LM do transmisji danych - to jest traktowane jako połączenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-04-2012, 07:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-04-2012 07:09 przez franek18.)
Post: #10
RE: .. a może tak Lycamobile? ;)
Dorzucę tu tylko link dla mało spostrzegawczych i zarazem oszczędnych :-)
Tu możesz dostać tą kartę za darmo!!!!!!
https://account.lycamobile.pl/freesim/de...px?lang=po

Mi jak na razie brakuje wolnego telefonu mam już trzy aktywne fony! :-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-04-2012, 14:54
Post: #11
RE: .. a może tak Lycamobile? ;)
(15-04-2012 15:43)jakubd napisał(a):  Sprawa wygląda na ciągle aktualną, tylko link się zmienił:
http://www.lycamobile.pl/mobile-internet/po

Hmmm... tam jest napisane, że bezpłatna oferta była ważna do 31.03.2012 Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-04-2012, 23:42
Post: #12
RE: .. a może tak Lycamobile? ;)
Ej, no faktycznie... W długi weekend będę to sprawdzał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-05-2012, 19:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-05-2012 19:23 przez jaco777.)
Post: #13
RE: .. a może tak Lycamobile? ;)
Kartę Lycamobile można oczywiście nadal zamówić bezpłatnie przez internet. Ale tylko dwie karty na jeden adres email. Karty przyszły do mnie po około dwóch tygodniach.

Numer telefonu jest nam przydzielany dynamicznie - przy pierwszym zalogowaniu karty SIM do sieci. Obecnie startują od 729288....
Warto od razu wyłączyć pocztę głowową - trzeba zadzwonić na infolinie, tylko konsultanci to robią.

Na karcie jest 1 zł (jeden) na start które można dowolnie wykorzystać. Po doładowaniu za 5 zł (do kupienia w np. Żabce) dostajemy te 300MB na internet. Ale kupując starter za 5 zł (i tyle jest już na koncie) nie dostaniemy 300MB - dopiero jak doładujemy za minimum 5zł. Należy też pamiętać, że jak wykorzystamy te 300MB to następne 300MB będziemy mogli dostać dopiero po upłynięciu pełnego miesiąca od poprzedniego doładowania za 5zł.
Sprawdzić ile MB nam zostało, możemy tylko u konsultanta.

Lycamoblie korzysta z sieci Plus i internet chodzi w miarę dobrze. Ale tylko jako GPRS.
Dane do konfiguracji modemu/telefonu:
nazwa punktu dostępu : data.lycamobile.pl
nazwa użytkownika : lmpl
hasło : plus
ewentualnie dns : 8.8.8.8

Na infolinii powiedzieli mi, że po wykorzystaniu pakietu 300Mb, internet kosztuje 15gr za 1MB z naliczaniem co 1MB. Ale coś mi nie gra, bo jak na telefonie załadowałem tylko jedną stronę WWW, to z konta pobrało mi tylko 2gr. Czyli stawka 0.02 zł / 100 KB jest bardziej realna. Brane są pod uwagę dane pobieranie i wysyłane.

W sumie można zakombinować :-), czyli:
- zamawiamy sobie 10 kart Lycamobile,
- doładowujemy pierwszą za 5 zł i mamy 300MB,
- jak się skończy 300MB na pierwszej to doładowujemy drugą za 5zł i znowu mamy 300MB,
- i tak do woli, w zależności od tego ile mamy kart,
- czyli 10 x 5zł = 50zł za 10 x 300MB = 3GB czyli dostajemy 3GB za 50zł co daje 0.0166667 zł za 1MB.
Wychodzi bardzo podobnie jak u innych operatorów na abonament. Jedynie prędkość jest niska ale za to nie wiąże nas żadna umowa.

PS Aero2 zamówiłem (wysłałem list) 2 maja i jeszcze czekam.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-05-2012, 20:10
Post: #14
RE: .. a może tak Lycamobile? ;)
Czyli akcje z internetem 300 MB za odpalenie ciągle jest aktualna? To faktycznie muszą popracować nad aktualizacją strony internetowej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-06-2012, 19:51
Post: #15
RE: .. a może tak Lycamobile? ;)
Tydzień temu zamówiłem sobie darmową kartę Lycamobile PL, wczoraj przyszła zwykłym listem. W środku kartka z podziękowaniem za wybór ich sieci, karta wielkości karty kredytowej zatytułowana "Twój krótki przewodnik" z kilkoma najważniejszymi kodami USSD no i oczywiście karta sim z 1zł na koncie. Doładowałem za 5zł (kupiłem doładowanie na allegro za 4,90zł) i wygląda na to że pakiet 300MB sam się aktywował (właśnie mam ją w modemie) kasy nie ubywa więc działa Smile
Sieć korzysta z infrastruktury plusa. Strona internetowa Lycamobile to nadal porażka ciężko tam coś znaleźć.
Łączę się modemem Samsung GT-Y3300X HSPA. Nie jest prawdą że działa tylko w trybie GPRS.
W Samsung Connection Manager musiałem tylko utworzyć nowy profil. Zastanawia mnie tylko dlaczego oprogramowanie "krzyczy" że łącze się w roamingu... ? WTF?
Tak to wygląda w sofcie samsunga.
[Obrazek: beztytuurdjsy.png]
Test połączenia przy 2 kreskach zasięgu na 5 możliwych.
[Obrazek: 2021570325.png]
Taki profil utworzyłem.
[Obrazek: 2lzjxz.png]
Wie ktoś co powinno być wpisane w polu "Numer telefonu" ? bo aktualnie wpisałem *99# ale działa równie dobrze z *99**1*1#.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-06-2012, 21:51
Post: #16
RE: .. a może tak Lycamobile? ;)
Dzięki za potwierdzenie działania LycaMobile - szkoda, że pakiet 300 MB jest tylko jeden i koniec.
Karta działa w roamingu, bo to operator międzynarodowy, nie ma własnej infrastruktury.
O numerze *99# pisałem kilka razy na forum - to co jest między drugą 9 a # w modemach nie ma znaczenia. Wystarczy sam *99#.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-06-2012, 23:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-06-2012 01:35 przez agresywneklapki.)
Post: #17
RE: .. a może tak Lycamobile? ;)
Dzięki za wyjaśnienie tej sprawy z numerem a odnośnie pakietu
Cytat:Bezpłatna oferta Mobile Web jest ważna do 30/06/2012 z limitem ściągania 300 Mb miesięcznie. Musisz chociaż raz doładować swoją kartę SIM w Lycamobile, aby umożliwić korzystanie w BEZPŁATNEJ usługi Mobile Web. Po wykorzystaniu bezpatnego, miesięcznego limitu, naliczana będzie stawka 0.02 zł / 100 KB.
Źródło
Wydaje mi się że ten pakiet odnawia się co miesiąc, nigdzie nie doszukałem się informacji, że jest to jednorazowe, po prostu po przekroczeniu 300MB zaczyna nam naliczać za transmisję. Tak ja to rozumiem, jak jest na prawdę zobaczymy za miesiąc.

Co do ważności konta to na stronie są sprzeczne informacje.
Wyciąg z regulaminu.
Cytat:Jezeli Abonent przez okres 90 dni
a) od dnia Aktywacji lub ostatniego skorzystania z uslug nie wykona polaczenia glosowego, nie wysle SMS, nie skorzysta z transmisji danych lub Uslugi o podwyzszonej oplacie (o ile Lycamobile bedzie oferowac Uslugi o podwyzszonej oplacie),
b) od dnia Aktywacji lub ostatniego zasilenia Konta nie zasilil ponownie Konta Lycamobile zawiadomi Abonenta poprzez przeslanie SMS lub wiadomosci poczta elektroniczna (jezeli Abonent udostepnil swój adres) o tym, ze Karta SIM zostanie dezaktywowana, co oznaczac bedzie utrate mozliwosci korzystania z uslug Lycamobile. W takiej sytuacji Lycamobile zapewni dodatkowy 30-dniowy termin na wykonanie polaczenia glosowego, wyslanie SMS, skorzystania z transmisji danych, skorzystanie z Uslugi o podwyzszonej oplacie albo zasilenie Konta.

Jezeli w okresie dodatkowych 30 dni Abonent wykonana polaczenie glosowe, wysle SMS, skorzysta z transmisji danych, skorzysta z Uslugi o podwyzszonej oplacie albo zasili Konto, bedzie on mial nadal mozliwosc korzystania z uslug Lycamobile a jego Konto pozostanie do wykorzystania.

Jezeli w okresie dodatkowych 30 dni Abonent nie wykona polaczenia glosowego, nie wysle SMS, nie skorzysta z transmisji danych, nie skorzysta z Uslugi o podwyzszonej oplacie albo nie zasili Konta, utraci on mozliwosc korzystania z uslug Lycamobile (Karta SIM zostanie dezaktywowana)
Źródło

Wyciąg z "Często Zadawane Pytania".
Cytat:16. Przez dłuższy czas nie korzystałem(am) z telefonu w sieci Lycamobile, teraz nie działa. Dlaczego?
Automatycznie de-aktywujemy kartę SIM jeżeli użytkownik nie wykonuje połączeń lub nie wysyła wiadomości tekstowych przez ponad 80 dni. Niestety, takich kart SIM nie można już potem podłączyć i po upływie wyżej wskazanego okresu czasu dany numer nie jest już dostępny.
Źródło
Obowiązuje nas regulamin, dlatego to jemu bym wierzył a nie FAQ, a z regulaminu wynika że aby zachować ważność konta raz na 3 miesiące trzeba np. włączyć modem i załadować jakąś stronę WWW Wink
Kiedy ostatnio wykonaliśmy jakąś akcję możemy sprawdzić na stronie http://www.lycamobile.pl/ w sekcji "Moja Lycamobile", po zalogowaniu się mamy dostęp do historii połączeń.
EDYCJA:
mały test w godzinach nocnych
[Obrazek: 2022140840.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-06-2012, 10:23
Post: #18
RE: .. a może tak Lycamobile? ;)
Koniecznie daj znać jak z tym pakietem 300MB - może w końcu zbiorę się i opiszę dokładniej ofertę w artykule, jeżeli faktycznie to 300MB cały czas.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-06-2012, 19:11
Post: #19
RE: .. a może tak Lycamobile? ;)
Napisałem maila w tej sprawie do Lycamobile, bo nie chce mi się czekać miesiąc czasu aby to sprawdzić Wink
Jak dostanę odpowiedź to oczywiście podzielę się informacją tutaj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-06-2012, 12:19
Post: #20
RE: .. a może tak Lycamobile? ;)
Czy to prawda, że minuta do Kanady kosztuje tylko 19gr? Bo u polskch operatorów ponad 1zł. Aż mi się wierzyć nie chce Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Giffgaff - oferta korzystna dla podróżujących czy może fake? Ekonomista 4 3 784 27-05-2018 09:48
Ostatni post: Ekonomista
  Nie polecam Lycamobile klin2 30 90 822 21-08-2015 10:57
Ostatni post: Tomek8