[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10 cali do 1000 zł
02-05-2016, 16:27
10 cali do 1000 zł
Procesory można sobie porównywać dopisując w google do nazwy procka "cpubench" - fajna strona dająca ogólne pojęcie o wydajności.

Co do SWAPa - polecam podstawowy wykład o systemach operacyjnych i pamięci wirtualnej. W skrócie - plik wymiany jest niezbędny do poprawnego działania podsystemu pamięci wirtualnej w większości systemów operacyjnych. Jedną ze sztuczek jest utworzenie ramdysku o wielkości np. 512 MB i wrzucenie tam SWAPa - to daje często dramatycznie lepsze działanie systemu, niż bez SWAPa wcale.
Ja mam 16 GB RAM i swap 2GB na sztywno i Windows działa mi stabilnie. Bez SWAPa - bez przerwy awanturuje się o brak RAMu mimo, że wcale go nie nadużywam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-05-2016, 19:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-05-2016 19:33 przez whiteindian.)
10 cali do 1000 zł
Czy ten ramdysk twprzymy po tym jak wyłączymy ów swap w sytemien całkowicie?
Czy ten prog jest ok, http://www.cdrinfo.pl/faq/ram-dysk-13280145130 albo taki ImDisk?

Czyli jakiej wielkości utworzyć ramdysk dla 4GB albo 8GB ram?

(Żeby nie był offtop to ostanie poboczne pytanie jak wyżej)

W sumie zastnawia mnie po co producenci wypuszczają na rynek rzeczy, które na styk ludziom się przydadzą,
skor ni to do pracy ni do zabawy.....? Przeglądałem dużo ofert, czy kupujący to potencjalne, nie obrażając, blondynki?
03-05-2016, 15:22
10 cali do 1000 zł
W systemie możesz dynamicznie dodawać i usuwać swapy. Kolejność nie ma znaczenia, najwyżej system nie pozwoli na uruchomienie kolejnych aplikacji lub padną niektóre już z uruchomionych.
Programy ramdyskowe - lata już nie testowałem, ale potrzebny jest taki, który utworzy ramdysk wyglądający dla OS jak dysk twardy, a nie napęd wymienny, inaczej SWAPa nie postawisz na nim.
Wielkość SWAPa musisz dobrać... eksperymentalnie do tego, co robisz i jakich aplikacji używasz.

Co do drugiego pytania: Cena Czyni Cuda. I tylko o to chodzi. Ktoś się przekona i kupi mocniejszy model? Albo nie zauważy swapowania i będzie narzekać tylko na powolność. Różnie bywa. Ja znal sporo ludzi, którzy na prawdę używają tylko jednej aplikacji na raz i mają tylko jedną stronę WWW uruchomioną jednocześnie.
04-05-2016, 13:56
10 cali do 1000 zł
Hm, do ramdysku jednocześnie swap i temp wrzucić można?
04-05-2016, 14:59
10 cali do 1000 zł
można, ale wszystko zależy od tego na ile świadomie i jak używa się komputera

mając 8GB można sobie na to pozwolić

ja jakoś żyję bez swapa (choć nie bezwzględnie - gdy potrzebuję to go włączam) od czasu pierwszego komputera, który miał wystarczającą ilość RAMu (to był bodajże windows 2k i 2GB czyli raczej sporo ponad 10 lat temu?) wcześniej swap był niemal bezwzględną koniecznością (a może po prostu nie było mnie stać na taką ilość RAMu?)

był czas gdy kombinowałem tak jak opisane powyżej czyli swap+temp w ramdysku, ale jak się okazuje czasem można coś użytecznego wygrzebać z tempa, a jeśli to ramdysk, to po restarcie nie jest to możliwe (choć są, a w każdym razie były komercyjne rozwiązania zrzucające ramdysk do pliku przy zamykaniu systemu, a przy otwieraniu ponownie go ładujące, ale moim zdaniem wtedy nie były warte swojej ceny), więc ostatecznie tempy mam w zwykłych lokalizacjach, a swapa wcale
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-06-2017, 11:43
10 cali do 1000 zł
znajomy za grosze kiedyś kupił 10'' i to z normalnym windowsem pc
Sorry, nie spojrzałem na daty postów, ale jakby co to chodzi mi o Lenovo MIIX 2 64GB 10"
Odpowiedz