[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10 cali do 1000 zł
26-11-2015, 23:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-12-2015 00:41 przez grzech1991.)
Post: #1
10 cali do 1000 zł
Witam
tata mój poszukuje tableta 10 calowego do 1000 zł. Co sądzicie o takieij romecie?
Odpowiedz cytując ten post
27-11-2015, 00:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-11-2015 01:57 przez szopen.)
Post: #2
10 cali do 1000 zł
myślę, że niektóre parametry go dyskwalifikują w dzisiejszych czasach (1GB RAMu, brak modemu, stary system bez większego widoku na aktualizacje z powodu parametrów sprzętu) a ten znaczek firmowy nie jest już synonimem wysokiej jakości…
jutro czarny piątek - przeleć się po sklepach może trafisz na coś znacznie tańszego o w miarę podobnych parametrach

szukając na szybko po sieci znalazłem np. Samsung Galaxy Tab E 9.6 (SM-T561 lub SM-T560) czy lenovo A10-70F
o 250-300zł taniej od w/w

myherart napisał(a):tata mój poszukuje tableta 10 calowego
a co on zamierza na nim robić? bo to konfiguracja pod androidowe gierki, ale nie do pracy…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-04-2016, 12:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-04-2016 13:14 przez szopen.)
Post: #3
RE: 10 cali do 1000 zł
Ja potrzebuję czegoś na studia w cenie do 1000zł czy ten będzie ok Tablet Lenovo Yoga 2

///mod: treść została wykastrowana z linków pozycjonujących, bez SPAMU prosimy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-04-2016, 07:27
Post: #4
10 cali do 1000 zł
Ja tez dołączam się do pytania o Yoga 2.
Problem w tym, że tablet jest raczej bezużyteczny bez klawiatury.
Tablet 1000 PLN + klawiatura 200 PLN
No chyba grubo ponad budżet w założonym temacie?

Mi to potrzebny do podłączenia dysku zewnętrznego i dowolnej drukarki, lecz czy wszystki obsluzy, np hp1050
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2016, 08:00
Post: #5
10 cali do 1000 zł
Jak chcesz obsługę starszych i nietypowych drukarek, to tylko Windows albo coś z Linuksem (a i tutaj bym uważał). Niestety.
Może jednak konwertowany laptop? Seria Yoga jest fajna, choć nie wszystkie są tak ładne (trójka paskudna wręcz). Nigdy nie notowałem na studiach na tablecie, studiowałem w czasach, gdy laptop był marzeniem (miałem 10" Sony) i kartka była podstawą notowania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-05-2016, 08:06
Post: #6
10 cali do 1000 zł
A jaka będzie różnica między Transformer T100 32GB/2GB RAM a 64GB/4GB

Czy warto dopłacać 500PLN, skoro i tak to tylko do pisania i www. O filmach zapomnieć. No i w pierwszym przypadku x86 a w drugim chyba już x64 bitowy. Plus że dysk SSD porządnej dla systemu operaycjnego wielkości.
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2016, 08:26
Post: #7
10 cali do 1000 zł
To jest słaby procesor, a na nim zwykły Windows - i to 10tka, która oszczędna pamięciowo nie jest.
Jak jednocześnie planujesz odpalać jedną aplikację - to być może wystarczy. Ale już Chrome z dwiema zakładkami a w nich onet i jdtech - zje cały RAM i zacznie jeździć po swapie, który tutaj jest (siłą rzeczy) na SSD i w końcu zajeździ flasha na śmierć.
ERGO: 4 GB ramu to dziś minimum.
Co do dysku: można go rozszerzać w sumie kartami i innymi, ale weź pod uwagę to, że goły Windows 10 zajmuje około 10GB dysku. Plus jakieś śmieci z każdej aktualizacji i masz dla siebie góra 5-10GB wolnego na wersji 32GB. Nie wspomnę o słynnych probleach z aktualizacją wielu takich urządzeń z Win8 do 10 - tutaj problemu nie ma (jak rozumiem mówimy o najnowszym T100HA - bo tych T100 było kilka odmian już, nawet w HDD), ale duże aktualizacje Win10 cały czas będą.
ERGO: Lepiej brać 64 GB.
Po prostu poszukaj gdzieś taniej.

No i dobrze przemyśl kopie zapasowe itd, bo tutaj nie wyciągniesz dysku żeby odzyskać dane.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-05-2016, 08:32
Post: #8
10 cali do 1000 zł
A swap w ssd można wyłączyć przy 4GB RAM? Bo przy 8GB RAM jak najbardziej? Albo ustawić na przykłąd sztywno góra 1GB swap.

A czy N3700 to przywoity procesor w stosunku do tego co w takim Transformerze?
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2016, 12:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-05-2016 18:17 przez szopen.)
Post: #9
10 cali do 1000 zł
ustawianie 1GB ma taki sam sens jak zostawienie ustawień automatycznych (przy czym w razie problemów raczej należy ustalić ręcznie rozmiar 1-1,5x wielkości fizycznego RAMu)

ja bez swapa pracuję bez problemu na 4GB RAMu (win7 x64), ale trzeba brać pod uwagę, że istnieją programy, które nie pracują poprawnie przy wyłączonym pliku wymiany, więc potrzebna jest świadomość tego co należy zrobić gdy mamy wyłączony swap a coś (załóżmy, że np. photoshop) odmawia współpracy

PS tylko hmm… jaki to ma związek z tym wątkiem?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-05-2016, 12:44
Post: #10
10 cali do 1000 zł
Na pewno nie ma dobrego tabletu 10" za 1K.
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2016, 17:27
Post: #11
10 cali do 1000 zł
Procesory można sobie porównywać dopisując w google do nazwy procka "cpubench" - fajna strona dająca ogólne pojęcie o wydajności.

Co do SWAPa - polecam podstawowy wykład o systemach operacyjnych i pamięci wirtualnej. W skrócie - plik wymiany jest niezbędny do poprawnego działania podsystemu pamięci wirtualnej w większości systemów operacyjnych. Jedną ze sztuczek jest utworzenie ramdysku o wielkości np. 512 MB i wrzucenie tam SWAPa - to daje często dramatycznie lepsze działanie systemu, niż bez SWAPa wcale.
Ja mam 16 GB RAM i swap 2GB na sztywno i Windows działa mi stabilnie. Bez SWAPa - bez przerwy awanturuje się o brak RAMu mimo, że wcale go nie nadużywam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-05-2016, 20:27
Post: #12
10 cali do 1000 zł
Czy ten ramdysk twprzymy po tym jak wyłączymy ów swap w sytemien całkowicie?
Czy ten prog jest ok, http://www.cdrinfo.pl/faq/ram-dysk-13280145130 albo taki ImDisk?

Czyli jakiej wielkości utworzyć ramdysk dla 4GB albo 8GB ram?

(Żeby nie był offtop to ostanie poboczne pytanie jak wyżej)

W sumie zastnawia mnie po co producenci wypuszczają na rynek rzeczy, które na styk ludziom się przydadzą,
skor ni to do pracy ni do zabawy.....? Przeglądałem dużo ofert, czy kupujący to potencjalne, nie obrażając, blondynki?
Odpowiedz cytując ten post
03-05-2016, 16:22
Post: #13
10 cali do 1000 zł
W systemie możesz dynamicznie dodawać i usuwać swapy. Kolejność nie ma znaczenia, najwyżej system nie pozwoli na uruchomienie kolejnych aplikacji lub padną niektóre już z uruchomionych.
Programy ramdyskowe - lata już nie testowałem, ale potrzebny jest taki, który utworzy ramdysk wyglądający dla OS jak dysk twardy, a nie napęd wymienny, inaczej SWAPa nie postawisz na nim.
Wielkość SWAPa musisz dobrać... eksperymentalnie do tego, co robisz i jakich aplikacji używasz.

Co do drugiego pytania: Cena Czyni Cuda. I tylko o to chodzi. Ktoś się przekona i kupi mocniejszy model? Albo nie zauważy swapowania i będzie narzekać tylko na powolność. Różnie bywa. Ja znal sporo ludzi, którzy na prawdę używają tylko jednej aplikacji na raz i mają tylko jedną stronę WWW uruchomioną jednocześnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-05-2016, 14:56
Post: #14
10 cali do 1000 zł
Hm, do ramdysku jednocześnie swap i temp wrzucić można?
Odpowiedz cytując ten post
04-05-2016, 15:59
Post: #15
10 cali do 1000 zł
można, ale wszystko zależy od tego na ile świadomie i jak używa się komputera

mając 8GB można sobie na to pozwolić

ja jakoś żyję bez swapa (choć nie bezwzględnie - gdy potrzebuję to go włączam) od czasu pierwszego komputera, który miał wystarczającą ilość RAMu (to był bodajże windows 2k i 2GB czyli raczej sporo ponad 10 lat temu?) wcześniej swap był niemal bezwzględną koniecznością (a może po prostu nie było mnie stać na taką ilość RAMu?)

był czas gdy kombinowałem tak jak opisane powyżej czyli swap+temp w ramdysku, ale jak się okazuje czasem można coś użytecznego wygrzebać z tempa, a jeśli to ramdysk, to po restarcie nie jest to możliwe (choć są, a w każdym razie były komercyjne rozwiązania zrzucające ramdysk do pliku przy zamykaniu systemu, a przy otwieraniu ponownie go ładujące, ale moim zdaniem wtedy nie były warte swojej ceny), więc ostatecznie tempy mam w zwykłych lokalizacjach, a swapa wcale

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-06-2017, 12:43
Post: #16
10 cali do 1000 zł
znajomy za grosze kiedyś kupił 10'' i to z normalnym windowsem pc
Sorry, nie spojrzałem na daty postów, ale jakby co to chodzi mi o Lenovo MIIX 2 64GB 10"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz