Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Małopolskie - Kraków, Nowa Huta
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Modem Vodafone (huawei) K3765 Rejon: Kraków Nowa Huta okolice pl. centralnego
Ostatnio podłączyłem się wreszcie do aero2, jeden dzień testów w miarę fajnie działało, choć zdarzały się zerwania transferów i zawieszenie sieci bez możliwości odwieszenia inaczej niż przez reset modemu. Od soboty (03 grudzień 2011) nie wykrywam jednak sygnału aero2, była też przerwa w działaniu Play (dotychczasowe łącze) zaś oba modemy przez niedziele (04 grudzień) nie łapały namiarów najpierw na żadną sieć później w kratkę pojawiały się i znikały poszczególne sieci z zakresu Era Plus Play Orange (bez areo2), w chwili obecnej Play działa już w miarę stabilnie także pozostałe sieci są stale wykrywane ale w dalszym ciągu nie ma śladu po aero2.

Dziś (07 grudzień 2011) robiłem też testy na mieście, niestety modem nie wykrywa sieci Aero2, a jedynie w trybie ręcznym wykrywa pozostałych operatorów. W chwili obecnej nie wiem czy mam grzebać w ustawieniach modemu – czy w dalszym ciągu pozostałym osobom z Krakowa PL17 jest wykrywane na urządzeniach niezgodnych z kat 10 ? Nie wiem na ile ten problem może być związany z pracami nad połączeniem z Plusem i LTE?

Byłbym wdzięczny za sugestie.
na temat Krakowa to się nie wypowiem,

ale faktycznie od pewnego czasu są zmiany w sieci Aero2
(a nawet powiedziałbym sieciach, bo inni operatorzy też grzebią)
we Wrocławiu te zmiany wiązały się z faktem uruchomienia nowych BTS'ów
(nodeB'ów jak to odmieniać?)

teraz kwestia karty sim
nawet z zablokowaną kartą można wyszukiwać sieci

tak wygląda wyszukiwanie sieci z kartą zablokowaną przez operatora (tu Heyah)
[attachment=11]
a tak z kartą w roamingu (Orange UK i Vodafone UK sprawa wygląda jednakowo)
[attachment=10]

więc zakładam, że albo nagrzebałeś w ustawieniach modemu albo modem jest wadliwy

no chyba, że akurat grzebano w sieci (ale mało prawdopodobny jest brak zasięgu w każdej sieci)

PS coś mi świta, że jeśli terminal umożliwia połączenia głosowe, to powinien dać się uruchomić i bez karty (kwestia połączeń alarmowych), ale nie wiem czy jest na to jakiś przepis (w sensie prawnym), jakkolwiek żaden z modemów które miałem w ręce nie startuje normalnie bez karty.
Dzięki szopen – też sądzę że powinno wykrywać – skoro inni operatorzy są znajdowani.
Jak na razie nie chciałem grzebać, bo dopiero co uruchomiłem i działało przez jeden dzień – później zwiechę zaliczył też play, zresztą ery, orange i plusa też przez jeden dzień znajdował w kratkę i to zarówno Vodafone jak i Huawei od pleya więc nie chciałem grzebać bez wiedzy po czyjej stronie jest problem.

Dziś rano dalej brak sygnału, przeinstalowałem sterowniki i Mobile Partnera z nowszej wersji z sterowniki.bez-kabli.pl na starszą z modemu i zaczęło działać. Co ciekawe na drugim systemie też działa tym razem bez zmiany sterowników, możliwe że reinstalacja na pierwszym systemie zresetowała modem.
Jak na razie w w/w lokalizacji mam średnio ok. 26 kbps transferu.

Upd. około godziny 20:00 transfer wzrósł do około 248 kbps.
Przekierowanie