Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei D100 + Huawei E169 - dobrana para [OK]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wspomnę tylko, że połączenie tych dwóch routerów bardzo dobrze się u mnie sprawdza od samego początku korzystania z usługi Aero2: D100 pochodzi z dystrybucji Play, E169 używam w wersji Play oraz Vodafone K3520.

Zalety: brak problemu wznawiania połączenia (wszystko działa automatycznie), wysoka stabilność, niewielkie wymiary, mały zasilacz, nie grzeje się, możliwość wymiany modemu na inny zgodny z D100, mobilność - możliwość złożenia tak, aby w transporcie chronić modem i router przed uszkodzeniem portu USB.

Wady: Włączenie wymaga naciśnięcia przycisku na obudowie (problem przy zanikach zasilania), niski zasięg WLAN (ale nie jest tragicznie - w otwartej przestrzeni jakieś 50m da się wyrobić) i brak możliwości podłączenia anteny. Sam router nie obsługuje nowszych modemów Huawei (podłączenie E173 podobno jest możliwe, ale wymaga zmiany firmware lub posiadanie późnego modelu z Ery)

Routerek D100 jest w tej chwili niestety dość trudno dostępny, nieco lepiej jest z modemami E169.
właśnie zastanawiam się nad taką para, ale k4505 zamiast e169, rozważam wersję z
T-Mobile d100t ale obawiam się właśnie o zasięg wifi, jakoś te co miałem nie zachwycały sygnałem. najwyższy modem (nazwa) jaki sprawdzałem to był e353 i pracował, więc ten też powinien pójść tylko irytuje ten zasilacz, szkoda ze nie ma baterii jak seria e58x
Chcę zrobić aktualizację swojego D100 do firmware z Ery (to wymaga uprzedniego debrandingu z softu Play) i wtedy sprawdzę zgodność z nowszymi modemami Huaweia. Nie mam bladego pojęcia, jaka jest zgodność D100 z K4505 - to trzeba testować.
Wszystkie małe routerki bez zewnętrznych anten nie mogą mieć pełnego 100m zasięgu - nie wymagaj za dużo.

A co do bateryjnych - dziś jeszcze wrzucam do oferty sklepu jdtech ZTE MF60 skonfigurowane pod Aero2 - to całkiem fajne rozwiązanie i ma złącze antenowe w odróżnieniu od serii E58x Huawei'a.
Przekierowanie