Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huaweii E-173u2 + Aero - zmiana na innego operatora
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Od początku korzystam z sieci Aero i w/w modemu.
Byłem zadowolony jak większość z Nas z Aero dopóki nie "zamontowali" KAPCIA.
Nie są mi potrzebne duże prędkości - 512 jest w zupełności wystarczające (Nie ściągam filmów ani muzyki).Internet służy mi głównie do przeglądania ( fora internetowe , portale społecznościowe).
Problem mój polega na tym , że muszę mieć stałe połączenie z netem ( Kapcia jak wiadomo rozłącza co godzinę) ponieważ monitoruję poprzez internet urządzenia w domu (np. muszę mieć stały podgląd na pracę kotłowni) .
W związku z tym szukam NAJTAŃSZEJ oferty dostępu do internetu , która bedzie kompatybilna z moim obecnym modemem HUWAEII E-173u2.
Chodzi mi o to abym mógł kupić starter , włożyć kartę w modem i odpalić internet , bez żadnych dodatkowych kombinacji czy instalacji .
Pewnie cześc z was juz przeszła z Aero na innego operatora dlatego nie chcę wyważać otwartych drzwi tylko pytam.
Co byście polecili ? Skłaniam się ku ofertą orange i nju ( nie wiem czy będą chulać z Huaweii E-173u2)
Na blogu masz wymienione alternatywy dla Aero2 np. od Virgin Mobile koszt za rok 13zł i prędkość 32kb/s
(29-09-2014 08:40)penknife napisał(a): [ -> ]Na blogu masz wymienione alternatywy dla Aero2 np. od Virgin Mobile koszt za rok 13zł i prędkość 32kb/s

Ok,czytałem na ten temat , ale ta prędkość jest za mała żeby normalnie otwierać strony internetowe i fora.
Minimum to 256 lub 512 .
Na zananym portalu aukcyjnym są karty z 6GB orange ważne 12 miesięcy po ~ 50 zł i zastanawiam się czy takiej nie kupić.Tylko czy w tym nie ma jakiegoś haczyka ?
Nie ma żadnych problemów z tymi kartami Orange.
arthek napisał(a):nie wiem czy będą chulać z Huaweii E-173u2
generalnie zasada jest taka:
jeśli jakiś modem działa w Aero2, to nadaje się on do pracy w każdej innej polskiej sieci w 2G i 3G, jedynie kwestię LTE należy traktowac oddzielnie

PS sieć Play marketingowo technologie 3G nazywa 4G (nie dajmy się zwieść - chodzi o 3G)
a LTE nazywa 4G LTE

PPS jeśli modem pracował z wymuszeniem WCDMA900, to należy pamiętać o włączeniu obsługi wszystkich pasm dla pracy w dowolnej innej sieci od Aero2
(29-09-2014 11:26)jakubd napisał(a): [ -> ]Nie ma żadnych problemów z tymi kartami Orange.
Tą kartę można doładowywać ?
Czyli kupują tą kartę , wywalam z modemu kartę Aero2 , wkładam kartę orange'a do tego modemu i ....działa ?! Czy jednak muszę coś zmieniać w ustawieniach ? ( modem mam włożony do przenośnego routera WiFi TP-linka ).
Na ile wystarczy średnio 6 GB transferu - router WIFI z modemem włączone są do sieci 24h/dobę ( przeglądanie tylko stron i for internetowych - ~ 1-2 godzin / dziennie , nie sciągąm nic z sieci.) .

Przepraszam z lamerskie pytania , ale nie jestem zbyt biegły w tym temacie.
arthek napisał(a):Czy jednak muszę coś zmieniać w ustawieniach ? ( modem mam włożony do przenośnego routera WiFi TP-linka ).
skoro modem to E173 czyli zwykły (a nie Hilink), to w tej sytuacji będziesz musiał zmienić profil połączenia w routerze (chyba, że już wcześniej miałeś autowybór APN), jeśli ustawiałeś ręcznie APN "darmowy" bez loginu i hasła, to musisz również ręcznie zmienić go na APN o nazwie, loginie i haśle "internet" albo włączyć autowybór APN


arthek napisał(a):Na ile wystarczy średnio 6 GB transferu - router WIFI z modemem włączone są do sieci 24h/dobę ( przeglądanie tylko stron i for internetowych - ~ 1-2 godzin / dziennie , nie sciągąm nic z sieci.) .
jeśli naprawdę nic nie ściągasz (czyli również nie oglądasz filmów online, nie słuchasz radia internetowego, nie grywasz w gry online wymieniające masakryczną ilość danych, stosujesz adblocka itp.), to powinieneś się zmieścić w... 1GB rocznie (powiedzmy sobie brzmi to zupełnie nierealnie),
ale aby być bliższym rzeczywistości powiedzmy, że 1GB miesięcznie brzmi bezpieczniej przy "zwykłym używaniu internetu bez ściągania"

tak naprawdę jest to kwestia mocno indywidualna - oszczędzając transfer (ale też i zastosowania) można zejść do niskiego wolumenu danych, ale używając internetu bez ograniczeń osiąga się koło 10GB miesięcznie, a "nałogowi ściągacze" na łączach o przeciętnej prędkości generują kilkaset GB miesięcznie
zainstaluj sobie jakiś monitor sieci, np. dla windows
http://www.metal-machine.de/readerror/
lub
https://www.softperfect.com/products/networx/
i sprawdź ile sam faktycznie zużywasz na danym komputerze
(ilość przesłanych danych można monitorować również przy użyciu samego routera, przy użyciu alternatywnego softu np. gargoyle)

arthek napisał(a):Tą kartę można doładowywać ?
to pytanie raczej do sprzedawcy niż do nas, ale jak znam życie, to nawet jeśli jest opcja doładowań, to się to nie opłaca - zwykle lepiej kupić następną kartę

przypuszczalnie chodzi o OBEBU (Orange Business Everywhere bez umowy xxGB) - to nie jest prepaid (w zwykłym znaczeniu, nie dotyczą go doładowania bo jest opłacony z góry za cały okres ważności)
http://www.orange.pl/business_everywhere...mowy.phtml
ewentualnie może chodzić o karty SIM ze stanem konta na dane z jakichś promocji (i tu UWAGA - przedłużanie ważności środków przy pomocy RWK zazwyczaj nie działa - w razie wątpliwości należy pytać sprzedającego)

PS ciekawi mnie bardzo jak udało Ci się uzyskać monitoring pieca używając do tego Aero2 BDI (skoro nie dopuszcza połączeń przychodzących z internetu, swoją drogą w Orange będziesz miał jeszcze jeden problem - brak publicznego IP)
tu był kolejny tasiemcowy cytat bez sensu /szopen

Dzięki wielkie za objaśnienie.

Sterownik kotła mam podłączony do bramki internetowej BET .
Bramka za pomocą skrętki podłączona jest do routera Wi FI.
Producent sterownika udostępnia taką stronę do monitorowania pracy kotła :
https://ekotlownia.pl/
Na tej stronie widzę co się dzieje z kotłem i mogę zmieniać online ustawienia w sterowniku przy piecu.
JAk to działa w praktyce to mnie nie pytaj bo nie mam pojęcia, w każdym bądź razie w zeszłym sezonie grzewczym korzytałem z tego dobrodziejstwa poprzez AERO2 dopóki nie włączyli tej cholernej CAPTCHA, która resetuje mi połączenie.

Powiedz mi o co chodzi z tym publicznym IP ? Bo juz zgłupiałem i nie wiem czy kupować ten starter czy nie , nie chcę wtopić kasy niepotrzebnie.....
na kiego grzyba te cytaty?

nie mam bladego pojęcia jak działa ten sterownik, ale skoro działał na Aero2 to jest duże prawdopodobieństwo, że zadziała z dowolnym innym operatorem - pytaj producenta sterownika pieca

swoją drogą strona producenta sterowników jest do dupy
po kliknięciu " Zobacz prezentację" ląduję tam:
https://ekotlownia.pl/sterownik-nieoplacony
Przekierowanie