Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: MR3420v2 + Huawei E3131 problem z automatycznym wznawianiem połączenia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Używam Aero2 od ponad roku z TP-Link TL-MR3420v2 + Huawei E3131 pod systemem Xp professional, komputer PC był już stary i powolny więc nadszedł czas na zmianę na dużo szybszy itd. Jednostka posiada zainstalowany system windows 7 ultimate 64-bitowa wersja.

Konkrety:
TP-Link TL-MR3420v2 (jest zaktualizowane oprogramowanie ze strony producenta) + Huawei E3131
+ system xp
Nigdy nie miałem problemu z automatycznym wznawianiem połączenia. Problem pojawił się po zakupie nowego komputera. Wydaje się, że problemu nie powinno być bo przecież został tylko podpięty do drugiej karty sieciowej w nowym PC, a jednak wznawianie nie działa, Muszę robić restart routera-niestety.

Czy jest ktoś w stanie wytłumaczyć to zjawisko dlaczego nie działa wznawianie połączenia i jak rozwiązać ten problem?

Ps. Czy ktoś mógłby zrobić screenshota z ustawieniami modemu - zakładki network\3G\4G\Advanced i połączenia w\w routerze być może w nim się coś przestawiło? Niepewność pojawiła się po próbie połączenia wifi i telefonu komórkowego-sieć wykrywa radio włączone lecz dalej modem pulsuje na ciemny niebieski i nie łączy się z telefonem brak jasnego niebieskiego-turkusowego.
Dodam że po próbie diagnozy problemu przez win7 wykazuje problem - "Nie odnaleziono serwera DNS"
Miganie modemu wskazuje, że połączenie nie zostało wznowione. Nie ma to żadnego związku ze zmianą komputera/systemu.

Na ekranie konfiguracji modemu jest opcja wznawiania połączenia i najlepiej wybrać automatyczne. W razie czego przywróć ustawienia fabryczne routera i skonfiguruj od zera.
Rozwiązałem temat z automatycznym wznawianiem - było przestawione (nie wiem jak, może "samo z wiatrem" Smile w routerze wznawianie ale dopiero po 15 minutach.
Temat uważam za zamknięty.
Przekierowanie