Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131 Hi-link Play (Roaming)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Modem łączy się z Play (Roaming) nawet jak wybiorę ręcznie Era albo Orange, to i tak połączy się i pokaże Play (Roaming). Nie jestem pewien dokładnie jaki to model, na modemie pisze E3131, na pudełku to samo, a na aukcji pisało że to wersja hi-link, mogę podać imei, chyba dzięki niemu można to jakoś sprawdzić. Modem od początku się łączył bez problemowo z Aero2 ale trochę wolniej chodził internet. Tak samo teraz mam kartę z Play i zamiast pobierać po jakieś 350kb/s to pobiera po 250kb/s max , zasięg pokazuje pełny, już nie wiem co z tym zrobić.
Edit: Wersja hi-link ma chyba dashboard przez ip wpisane w przeglądarkę, mój tak ma.
A jaka kartę masz w urządzeniu?
Play roaming to oznacza zwykle aero2 jak sam play to jest plus lub ... play

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Kartę Play mam, ale przy Aero2 też mam Play (Roaming)
Informacja 'Play (roaming)' przy karcie Aero2 to znany problem wielu modemów Huawei. Oznacza pracę w roamingu sieci Plus co jest nieprawidłowo wykrywane jako Play.
Spadek wydajności jest związany ze wzrostem obciążenia sieci. Sprawdź poza godzinami szczytu, np. 4 rano. Zwykle wtedy jest mniej chętnych i działa to szybciej.
A może problem jest w tym że mam wymuszone pasmo 900? Wyszukuje mi Play ale nie mogę się podłączyć, tylko do pierwszych 2 nie mogę się podłączyć, a resztę się łączy bez problemowo , pokazuje Play (Roaming) i łączy z netem. Mówię tylko o Play bo na tym mi zależy bardziej aby znaleść przyczynę tego że prędkość jest mniejsza niż u znajomego mimo iż pokazuje pełny zasięg.
[Obrazek: Przechwytywanie.jpg]
Przyczyn wolniejszych prędkości może być wiele. Na wersji modemu Hilink diagnoza jest trochę utrudniona.

BTW. Na screenie jeden z tych dwóch PLAY (3G) to pewnie Plus (3G) - z winy softu modemów Hilink.
Z kartą Aero2 i tak połączy cię z TYLKO z siecią Plus i tylko ze stacjami bazowymi Aero2 (czyli Plus UMTS 900). Więc to (wybór operatora) nie ma wpływu na nic. Możliwości są tylko dwie: zadziała, albo nie Smile
Spadek wydajności zdiagnozować bardzo łatwo - modem z komputerem pod pachę i wycieczka 20km w dowolnym kierunku i ponowny test. Za miastem zwykle jest lepiej.
No ale koledze zależy chyba na poprawie osiągów w sieci Play...
(Ja tylko nadmieniłem o tych dwóch Pleyach)

BTW. To, że ten soft od Hilinka pokazuje ci "full zasięg" czyli są te wszystkie kreski nie znaczy, że masz super znakomity zasięg, bo jest to tylko orientacyjny wskaźnik zasięgu, niedokładny i nie wiadomo czy jest to np. -71dBm czy np. - 95dBm.
Generalna zasada: maksymalne osiągi, jeżeli operator nie narzuca limitu (Aero2 i Play narzucają - Aero2: 512 kbit/s, Play: 1 lub 4 Mbit/s w zależności od taryfy, w LTE 15 Mbit/s) można osiągnąć TYLKO, jeżeli jesteśmy JEDYNYM aktywnym użytkownikiem danego sektora stacji bazowej.
Przy założeniu, że sieć pracuje z prędkością 21 Mbit/s, a Play nakłada na nasza taryfę limit 4 Mbit/s, to z jednego sektora stacji bazowej może jednocześnie korzystać z maksymalną prędkością 21/4=5,25 użytkownika. Każdy następny użytkownik korzystający z maksymalną przypisaną mu prędkością ogranicza pasmo dostępne dla kolejnych użytkowników.
To tak w uproszczeniu.
(06-01-2014 13:17)lukkki napisał(a): [ -> ]BTW. To, że ten soft od Hilinka pokazuje ci "full zasięg" czyli są te wszystkie kreski nie znaczy, że masz super znakomity zasięg, bo jest to tylko orientacyjny wskaźnik zasięgu, niedokładny i nie wiadomo czy jest to np. -71dBm czy np. - 95dBm.

A czy jest jakiś program, który pokaże dokładniejszy zasięg dla HL?
Chciałabym zobaczyć gdzie w mieszkaniu najlepiej urzędować Smile
Bez przełączenia w tryb tradycyjny - nie da się nic dokładniej ustalić.
Ale generalnie i tak wystarcza jedna "kreska" do normalnej pracy.
Przekierowanie