[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Curve - darmowa karta wielowalutowa + bonus 15£ do końca 2020 roku.
09-05-2020, 16:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-05-2020 23:29 przez szopen.)
Post: #1
Curve - darmowa karta wielowalutowa + bonus 15£ do końca 2020 roku.
Edit: słuchy chodzą, że nieaktualne, zawsze można założyć konto z czyjegoś refa.
Tytułowe "do do końca 2020 roku" prawdopodobnie było błędną informacją, mimo, że regulamin tej promocji wskazuje taki właśnie termin (jakkolwiek z możliwością zakończenia promocji w dowolnym momencie)
na wszelki wypadek snap tej strony
https://web.archive.org/web/202005142127...for-snatch
Tu może przypomnę, że wykrycie multikonta = brak bonusu (więc jak zawsze - NIE dla zachłannych).


Źródło: agregator reklam hotukdeals.
Pierwotne źródło - promocja multiplatformowego komunikatora snatch https://snatchapp.me (?)

Bonus w postaci 1500 punktów C (które można zmonetyzować na sumę 15£) przyznawany po pierwszym zakupie z wykorzystaniem karty Curve.

Przy rejestracji podajemy kod SN705.

Warunki:
- wprowadzenie kodu promocyjnego podczas zakładania konta
- tylko dla nowych klientów
- wiek powyżej 18 lat
- spełnienie pozostałych warunków regulaminowych

https://discover.curve.app/terms-conditions-for-snatch
regulamin
https://www.curve.com/en-gb/terms

Android (>=5.0)
https://play.google.com/store/apps/detai....curve.prd
iOS (>=11.0)
https://apps.apple.com/gb/app/curve/id1049397112

Podpowiedzi:
- przy dodawaniu do aplikacji karty, która faktycznie będzie obciążana warto sprawdzić jej walutę (czy została prawidłowo wykryta), dzięki temu unikniemy podwójnego przewalutowania
- przy wyborze 3 partnerów do cashbacku (działa to tylko 3 miesiące w darmowym planie) należy wybrać takie sieci (nie tylko) sklepów, w których zostawimy największą kasę w tym terminie (może być np. Ikea, są też inne sieci występujące w PL, nie wnikając głęboko - jest np. Aldi czy BP)
- logowanie biometryczne trzeba włączyć ręcznie, po aktualizacjach czasem trzeba ponownie się logować PINem (więc warto ustawić taki, którego nie zapomnimy).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-05-2020, 14:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-05-2020 19:13 przez szopen.)
Post: #2
RE: Curve - darmowa karta wielowalutowa + bonus 15£ do końca 2020 roku.
gdzie jest info o ikea? Ja widzę tylko listę dla UK.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-05-2020, 19:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-05-2020 19:42 przez szopen.)
Post: #3
Curve - darmowa karta wielowalutowa + bonus 15£ do końca 2020 roku.
Lista jest w aplikacji - z grubsza pamiętam pamiętam co wybierałem, ale nie mam jak sprawdzić co jest teraz dostępne - mi 3 m-ce już dawno minęły (a nie będę zmieniał planu na płatny - nie widzę szans by na tym płatnym coś zyskać), może lista partnerów się zmieniła?
Można wybrać tylko 3 i chyba nie ma szans na późniejszą zmianę, więc trzeba się zastanowić nad wyborem.

IKEA nadal jest wśród partnerów na liście obecnie dostępnej w sieci:
https://support.imaginecurve.com/hc/en-g...Cash-with-
a na liście jest też np. Amazon, Zara, Carrefour itd. więc warto zajrzeć i zastanowić się nad wyborem (sam wybrałem dość dobrze, tylko zapominałem płacić kartą Curve w wybranych sieciach, ale jakieś grosze mi się naliczyły za te momenty, gdy nie zapominałem Tongue).

PS lista jest "dla UK", ale wszystkie globalne korporacje mają dostępny cashback w dowolnym kraju, punkty naliczane są w "nowych" pensach (tj. 1pkt. C = 1/100 £), z przelicznikiem 1 pens za każdego wydanego funta (transakcje są przeliczane na równowartość w GBP)
https://support.imaginecurve.com/hc/en-g...rms-of-Use

Przypominam punkty naliczane są tylko przez 3 pierwsze miesiące.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-05-2020, 18:44
Post: #4
Curve - darmowa karta wielowalutowa + bonus 15£ do końca 2020 roku.
Zdecydowanie więcej punktów jest z samej rejestracji, bo żeby na cashbacku zdobyć tyle samo - 15£ trzeba wydać 1500 funtów. To widać, co robi taki cashback - ma tylko zachęcić i przyciagnąć niezorientowanych. Zawsze dużo więcej zarabia się na założeniu konta lub rezygnacji i wtedy cashback może być np. 3 lub 5x większy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-05-2020, 14:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-05-2020 14:58 przez szopen.)
Post: #5
Curve - darmowa karta wielowalutowa + bonus 15£ do końca 2020 roku.
3% cashbacku to było tam ostatnio do zdobycia chyba w 2018 (i dotyczyło w zasadzie garstki pierwszych użytkowników oraz wyłącznie lokalnych brytyjskich sieci), jakkolwiek oczywiście dla użytkowników darmowych planów zawsze tego typu zachęty dają dość iluzoryczne zwroty (chyba, że ktoś akurat planuje np. zakupy meblowe rzędu >10k zł to wtedy wpadnie stówka "za nic" - w przypadku znanego szwedzkiego sklepu z wyposażeniem wnętrz i np. zakupie umeblowania kuchni ten zwrot się kumuluje z 10% zwrotem sklepu na ich kartę podarunkową, więc jakiś sens właściwego wyboru premiowanego sprzedawcy jest, o ile ktoś planuje duży wydatek w najbliższych 3 miesiącach od założenia tej karty).

Oczywiście są tacy, którzy z promocji/bonusów itp. robią sobie źródło dodatkowego dochodu, ale tu to raczej wykluczone - promo TYLKO dla nowych użytkowników, a skoro to instytucja parabankowa, to dane byłych użytkowników raczej trzymają latami, więc wątpię aby rezygnacje i zakładanie na nowo były tu jakąś metodą (choć życie mnie nauczyło, że lojalność np. bankom nie ma sensu i warto raz na jakiś czas prawdzić oferty konkurencji).

Tu jest też (jak dotąd stały) program poleceń (Curve daje po 5£ polecającemu i nowemu użytkownikowi), ale kwota w porównaniu choćby z tą promocją jest raczej niewielka.

Ale jednego chyba nie bierzesz pod uwagę: sam po prostu jestem zwykłym zadowolonym użytkownikiem tej usługi (bez żadnych machlojek, czy naciągania na nienależne bonusy, nawet nikogo nigdy nie namawiałem mając przed nosem marchewkę w postaci 5£ Big Grin) i jako dodatkowa karta walutowa parę razy mi "uratowała tyłek" za granicą (używam jej tylko gdy inne karty nie przechodzą), chociaż trzeba brać pod uwagę ograniczenia - w pewnych wypadkach może byś naliczana prowizja lub wykluczone są pewne rodzaje płatności - ktoś gdzieś pisał, że nie ogarnął za jej pomocą opłat celnych czy autostradowych, mogą pod to podpadać też płatności podatkowe (generalnie płatności "rządowe" no nie chce mi się szukać jak to jest zdefiniowane, ale chodzi o MCC), czy doładowania/karty podarunkowe itd., a np. przy podpinaniu kredytówki jako źródła płatności nie można pobierać gotówki itd., ale to wszystko jest jasno i czytelnie opisane na ich stronach wsparcia, więc warto poczytać:
https://support.imaginecurve.com/hc/en-gb
Naklepałem tyle tekstu, że starczyłoby na artykuł prasowy współczesnego dziennikarstwa Big Grin a tymczasem podsumowując - przy normalnych płatnościach w sklepach czy za zwykłe usługi karta problemów nie stwarza (można też nią płacić w dość egzotycznych dla nas walutach - choćby ARS która jest modna przy zakupach online produktów wirtualnych w rodzaju abonamentów czy licencji), jedyny minus to konieczność używania karty fizycznej, bo do płatności NFC nie daje się podpiąć.
Nie ukrywam - pewnie bym nie skorzystał gdyby nie bonus powitalny (podobny do tego opisanego w tym wątku), ale nie zamierzam rezygnować póki warunki używania darmowej karty nie zmienią się na jakieś niekorzystne.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-09-2020, 18:04
Post: #6
Curve - darmowa karta wielowalutowa + bonus 15£ do końca 2020 roku.
szopen napisał(a):do płatności NFC nie daje się podpiąć.

Już jest GP. Cytat z mejla:

"Google Pay has officially landed.

Ah, Europe!
The history. The food. The culture.
And now... Google Pay!

ADD TO GOOGLE PAY

Head to the "Account" tab and tap "Add to GPay".
Having trouble? Try flipping things round, and add your Curve card to the Google Pay app instead.

Any card you add to Curve will automatically work with Google Pay (even if it isn’t yet supported by your bank) so your wallet can live in your phone forever, now."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-09-2020, 18:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2020 19:09 przez szopen.)
Post: #7
Curve - darmowa karta wielowalutowa + bonus 15£ do końca 2020 roku.
"Już", czy może raczej "dopiero"? Big Grin
Faktycznie jakiś czas temu (zupełnie niedawno) dostałem powiadomienie o możliwości podpięcia do GP (w sumie od dawna mam tam podpiętą kartę Curve, ale bez płatności NFC), a dzisiaj kreator wyskoczył mi na siłę w aplikacji (akurat podpinałem gdzieś ich kartę do płatności i prościej było sprawdzić dane w apce, niż szukać karty fizycznej).
Nie skorzystałem - zawsze po dodawaniu kolejnych kart w GP tracę orient czym płacę (trzeba uważać przy pierwszej płatności po takich zmianach).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-09-2020, 10:40
Post: #8
Curve - darmowa karta wielowalutowa + bonus 15£ do końca 2020 roku.
To GP to tak na osłodę tego co zepsuli i do końca nie potrafią naprawić. Jakiś czas temu znikła możliwość "back in time" a jak przywrócili tę najlepsza funkcję to transakcje cofane miały złe kody MCC co w połowie zostało do teraz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-09-2020, 13:02
Post: #9
Curve - darmowa karta wielowalutowa + bonus 15£ do końca 2020 roku.
Korzystałem z back-in-time może 3x (właśnie dlatego, że nie zapanowałem czym płacę w GP Tongue choć nie przez NFC) i się przydało, ale dobrze wiedzieć, że nie działa teraz OK.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-09-2020, 18:17
Post: #10
Curve - darmowa karta wielowalutowa + bonus 15£ do końca 2020 roku.
Uściślając BiT działa ok jeśli Twoim celem jest proste przeniesienie płatności bez przenoszenia dodatkowych pierwotnych parametrów transakcji. Tzn. kupujesz określony produkt czy usługę, która przynależy do danej kategorii płatności np. zakup art. spożywczego. Przenosząc wcześniej taką transakcje kartą , którą obciążałeś przy przenoszeniu otrzymywała ona obciążenie na dana kwotę i dodatkowe parametry - zakup w kategorii artykuły spożywcze czy dokładniej zakup u sprzedawcy, którego terminal płatniczy został zarejestrowany na dany typ działalności - np. sprzedaż artykułów spożywczych.
Obecnie wiele transakcji przenoszonych w czasie traci pierwotny parametr transakcji i jest on zastępowany najczęściej parametrem określającym usługi finansowe, a to jest zdecydowanie niepożądane przy większości transakcji służących do wyrobienia limitu zakupów na karcie a zwłaszcza uzyskania cashbacku z tytułu zakupów w określonej kategorii. Może również spowodować obciążenie karty prowizja np. karty kredytowej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi tps4 za tę wiadomość:
szopen (2020-09-12)
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Revolut darmowa karta fizyczna szopen 15 6 737 16-12-2018 14:35
Ostatni post: morfik