[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podwyżki usług telkom
15-10-2019, 14:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-10-2019 00:58 przez szopen.)
Post: #1
Podwyżki usług telkom
dodam od siebie, ze to dyskusja wycięta z wątku
http://forum.jdtech.pl/Watek-darmowe-3gb...dplaconych
szkoda, że zabrakło poprzedniego posta…


I jak zwykle temat schodzi w krzaki, wszystko zależy od potrzeb, można kombinować, można taniej, pytanie tylko czy to ma sens - dla jednych ma, a inni np. wolą wygodę i abo…



Grunt to dobrze oszacować swoje realne potrzeby i przyszłe wykorzystanie (dlatego akurat używam od lat tandemu Orange i Play, ale nie wiem czy to się nie zmieni za jakiś czas, jakkolwiek wszyscy przywykli do 2 numerów - były kiedyś takie oferty, że opłacało się zmieniać główny numer z tych 2 mniej więcej raz na miesiąc).

"Grunwald" akurat był takim strzałem w dziesiątkę dla mnie (6 lat dostępu do internetu za 200zł, bez konieczności specjalnego oszczędzania danych - w ten sposób średnio można zużywać ~20GB miesięcznie, chociaż wcale to nie musiało wyglądać tak różowo, bo bez śledzenia promocji mógłbym utopić taką samą kasę w tej samej promocji na zaledwie 5 m-cy użytku, jak zrobiło wielu, ewentualnie na rok lub 2 lata, gdybym się ograniczył tylko do uruchomienia promo w jeden z lepszych sposobów niż ten z reklamy i nie podjął dalszych działań później).



Warto zwrócić uwagę, na to, że operatorzy powolutku wprowadzają podwyżki - w przypadku Orange i tych najciekawszych ofert w prepaidzie jest to jakieś 20%!

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-10-2019, 14:59
Post: #2
Darmowe 3GB od Orange w ofertach przedpłaconych
szopen napisał(a):Warto zwrócić uwagę, na to, że operatorzy powolutku wprowadzają podwyżki - w przypadku Orange i tych najciekawszych ofert w prepaidzie jest to jakieś 20%!

Zawsze taniało do tej pory. Teraz ma podrożeć?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-10-2019, 15:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-10-2019 15:51 przez szopen.)
Post: #3
Darmowe 3GB od Orange w ofertach przedpłaconych
Już od jakiegoś czasu zapowiadają się podwyżki, a wynikają z różnych kwestii:
1) po prostu zwykła inflacja - jeśli cena stoi przez lata w miejscu, a wokół jest inflacja, to zyski maleją
2) RLAH (chociaż po prostu niektóre oferty są pozbawione roamingu, a inne mają "złodziejskie" stawki poza pakietem itd.) tu wprawdzie jakoś tam zadziałał regulator rynku (UKE) i dopuścił dopłaty (przykładowe stawki w załącznikach - bez nazwy operatora to OFnK, przy okazji w Playu załapał się SMS z kraju poza strefą unijną)
3) przygotowanie do wprowadzania 5G (koszt przetargów na częstotliwości + modernizacja i konieczność radykalnej rozbudowy infrastruktury)


Załączone pliki Miniatury
       

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-10-2019, 15:48
Post: #4
Darmowe 3GB od Orange w ofertach przedpłaconych
No, ale chyba mi nju nie podrożeje skoro to umowa? Czy bardziej abonamenty czy pakiety w prepaidach podrożeją?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-10-2019, 16:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-10-2019 16:34 przez szopen.)
Post: #5
Darmowe 3GB od Orange w ofertach przedpłaconych
W trakcie trwania umowy oczywiście zmiana warunków na mniej korzystne dla abonenta jest podstawą do jej zerwania bez konsekwencji (więc teraz już mało który operator decyduje się na takie desperackie posunięcia), abonamenty zwykle opierają się na umowach z określonym czasem trwania, a gdy już on mija jest nowa, droższa oferta, w przypadku umów z nieokreślonym czasem trwania warto przeczytać wszystkie warunki (sorry nie chce mi się analizować cudzych umów - skoro masz NJU zajrzyj do umowy).

W drugiej kwestii - no cóż wróżką nie jestem, podwyżki są normalnym elementem życia we współczesnej rzeczywistości, więc zapewne wszystko rozłoży się tak by potencjalny zysk operatorski był maksymalny.

PS i w miarę wolnego czasu proszę podziel wątek jakoś sensownie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-01-2020, 00:04
Post: #6
Podwyżki usług telkom
Dziś dostałem maila od Play:
Cytat:Dzień dobry,

dziękujemy, że korzystasz z oferty na kartę w Play, cieszymy się, że jesteś z nami.

Piszemy do Ciebie z ważnymi informacjami dotyczącymi ofert na kartę (oferty głosowej i oferty internetu mobilnego), które świadczymy pod marką Play i Red Bull MOBILE.

15 lutego 2020 roku zmienią się ceny wybranych połączeń i SMS. Dotyczy to cen, które określiliśmy we wszystkich Cennikach tych ofert – z wyjątkiem tych połączeń i SMS-ów, które opisaliśmy tam jako Bezpłatne.

Cena krajowych połączeń głosowych i wideo do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych (w tym w ramach Sieci Telekomunikacyjnej P4) oraz połączeń głosowych w roamingu międzynarodowym wewnątrz Strefy Euro będzie wynosić 30 groszy za minutę.

Cena krajowej wiadomości SMS do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych (w tym w ramach Sieci Telekomunikacyjnej P4) oraz wiadomości SMS w roamingu międzynarodowym wewnątrz Strefy Euro będzie wynosić 19 groszy. Zmiana ceny SMS nie dotyczy Cennika Oferty Play na Kartę odNOWA.

Od 15 lutego 2020 roku wprowadzamy także opłatę za wymianę Karty SIM/USIM z przyczyn leżących po stronie Użytkownika – będzie ona wynosić 19,99 zł.

Jednocześnie doprecyzowujemy przypadki, w których wymiana Karty SIM/USIM jest Bezpłatna – nie pobierzemy opłat za wymianę Karty SIM/USIM, która jest wadliwa lub została skradziona (w tym drugim przypadku musisz przedstawić dokument potwierdzający przyjęcie zgłoszenia kradzieży przez organy ścigania).

Jeżeli Twój Cennik już teraz przewiduje opłatę za wymianę Karty SIM/USIM, będziemy ją pobierali w wysokości i na zasadach, które opisaliśmy powyżej.

Dzięki nowym cenom będziemy mogli przygotować dla Ciebie jeszcze lepsze usługi i promocje.

Pamiętaj też, że w większości naszych taryf na Kartę możesz bezpłatnie włączyć darmowe połączenia i SMS-y w ramach sieci Play. Aktualną listę taryf, które obejmuje ta promocja, znajdziesz na http://www.play.pl

Ten list ma charakter informacyjny – nic nie musisz robić. Jeśli jednak nie akceptujesz powyższych zmian, to do 15 lutego 2020 roku możesz wypowiedzieć Umowę z tego powodu. Nie przysługuje nam wtedy prawo do żądania zwrotu ulgi (jeżeli została Ci przyznana przy zawarciu umowy).

Z poważaniem
Zespół Play
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-01-2020, 15:07
Post: #7
Podwyżki usług telkom
Wszyscy w Play dostali, rozsyłają to od miesiąca ponad.
Podwyżka w RBM symboliczna dla głosu (1gr?) z 29 do 30gr oraz znacząca dla SMS (z 9 do 19gr).
To, że dawali SIMy za darmo to mnie dziwiło od dawna, ale 20 PLN - pojechali ostro. Taniej będzie przenieść numer do innej sieci i wrócić Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-01-2020, 17:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2020 17:22 przez szopen.)
Post: #8
Podwyżki usług telkom
jakubd napisał(a):To, że dawali SIMy za darmo to mnie dziwiło od dawna, ale 20 PLN - pojechali ostro. Taniej będzie przenieść numer do innej sieci i wrócić Smile
Polityka wymiany kart SIM w rożnych sieciach czasem mnie zupełnie dziwiła, ale w Playu przynajmniej nikt z tego nie robił dotąd problemu, ciekawe jak będzie traktowana np. wymiana micro na nano?
A co do kwestii - czy jest taniej się przenieść do innej sieci i wrócić, to zależy choćby od środków na koncie (czy wykupionych pakietów - patrz odNowa, gdzie są one "bezterminowe"), które przy przeniesieniu przepadną.

Jeśli ktoś się chce wynieść z Playa to jest to bardzo dobry moment (o ile abonamentowcy też to dostali, bo karciarze nie są raczej uwiązani) w obliczu kończących się umów Playa na roaming krajowy.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-01-2020, 17:48
Post: #9
Podwyżki usług telkom
Wg mnie wszyscy podwyższą ceny, tylko ostrożnie. Orange - OFnK widać jak pogorszył, inni też będą musieli. Pytanie jak bardzo. Bo to pierwszy raz jak tak ogólnie ceny rosną zamiast maleć.
Jak to mawiają: tanio już było.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz