[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem
11-10-2019, 12:53
Post: #1
Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem
Taki komunikat czasem mi się zdarza. Po 60min jest rozłączenie i nie można wdzwonić się po captcha. Nic nie daje rozłaczenie modemu i trzeba po prostu zrestartować system. Nie pojmuję od czego to zależy. Widocznie wina leży po mojej stronie skoro po zrestartowaniu można się połączyć i wpisać captcha.
System oryginalny przeinstalowany miesiąc temu - od miesiąca wszystko działało. naggle dzis znów ten sam problem. Wcześniej było to samo, ale po przeinstalowaniu systemu znikł. Od dziś znów - co jakiś czas muszę zrestartować system żeby wpisać captcha.
ktoś ma jakiś pomysł? Nie mam drugiego modemu ani karty zeby sprawdzić. na innym systemie problem ten sam więc coś z siecią może albo z modemem/kartą?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-10-2019, 14:18
Post: #2
Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem
Od dawna nie mam sprawnej karty BDI (miałem się ubiegać o wymianę, ale BDI ma dla mnie zerowe znaczenie użytkowe od czasów wprowadzenia captcha i leży gdzieś w zapomnianej szufladzie…), więc nie jestem w stanie zrobić żadnych eksperymentów.

Natomiast nie da się wykluczyć problemu z siecią, czy kartą lub nawet samym modemem, co swoją drogą sam zdiagnozowałeś, ale skoro restart systemu pomaga to kwestia jest dość dziwna, spróbowałbym np. odłączyć modem na dłuższą chwilę (np. tyle ile zajmuje restart systemu) i podłaczyć go ponownie bez restartowania systemu.

Problemy z kartą SIM też się czasem dziwnie manifestują, niestety aby potwierdzić lub wyeliminować potencjalną przyczynę potrzeba alternatywnego sprzętu (choćby modemu, ale tak naprawdę inna karta SIM też by się przydała).

Teoretycznie mogą to być skutki uboczne refarmingu częstotliwości 900MHz w Plusie (ale powinieneś zacząć je odczywać już w zeszłym roku) jeśli to pasmo zrobiło się w twojej okolicy bardziej zapchane, masz zasięg też na innych częstotliwościach 3G? masz modem z wsparciem LTE?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-10-2019, 22:55
Post: #3
Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem
Opisz dokładniej co się dzieje. Jaki modem, jak się łączysz, jakie masz objawy.
Obstawiam, że to jednak coś po twojej stronie (twojego systemu).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-10-2019, 11:52
Post: #4
RE: Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem
Modem to huawei e173-2s. No problem w tym że potrafi bez problemu działać kilka dni by potem zacząć sprawiać problemy. Musiałbym poczekać do wystąpienia tych problemów aby stwierdzić czy odłączenie modemu na dłuższy czas coś zmienia. Na moje oko to coś zamyka porty i dlatego restart pomaga. Na razie wyłaczyłem rozszerzenie w przeglądarce które zmienia IP i może jak jestem na stronie która korzysta z niego to coś się chrzani. Po wyłaczeniu jakoś na razie od wczoraj normalnie działa, ale jak bedzie dalej to zobaczymy.
Ten problem zdarzał się i wcześniej bo pamiętam i rok czy dwa temu potrafiło się tak rozłączyć. Oprócz mobile partnera korzystam z aero2.exe do wpisywania captcha
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-10-2019, 16:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-10-2019 16:11 przez jakubd.)
Post: #5
Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem
Modem w tym wypadku (w tej wersji, czyli nie-Hilink) jest kompletnie poza stosem TCP/IP i jest używany tylko jako głupi przepychacz bajtów (możliwe nawet, że po wirtualnym porcie szeregowym (tryb RAS), albo jako ethernet w trybie NDIS).

To wygląda bardziej na jakąś lokalną sprawę typu awaria jakiegoś firewalla programowego w systemie, może rozpadający się Windows...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-10-2019, 18:50
Post: #6
RE: Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem
Kłopot w tym że mam oryginalnego, legalnego windowsa i przeinstalowałem go miesiąc temu. Teraz problem wraca. Wirusów żadnych, pirackich programów żadnych... Nie ogarniam tego. Wyłączyłem antywirus, firewall i nic. NIc nie pomaga. Od czasu do czasu coś takiego występuje. Szukałem w sieci na anglojęzycznych stronach i rzecz oczywista nie dotyczy aero, ale zauważyłem że jest to dość częsty problem z modemami, ale rozwiązanie tego trwa tyle czasu ze szybciej chyba zrestartować komputer.
Jutro znów przeinstaluję system i zobaczę jak będzie przez tydzień, dwa. nie mam innego pomysłu. Moze dałoby się jakoś modem zresetować do ustawień fabrycznych bo w nim coś się poprzestawiało? Wg mnie coś jest z systemem albo modemem tylko nie wiem czemu to się dzieje od czasu do czasu a nie stale bo to chyba wtedy wyraźnie wskazywałoby na problem sprzętowy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-10-2019, 09:35
Post: #7
Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem
Wróćmy do podstaw - co wyświetla ten komunikat z tematu? Przeglądarka internetowa, aplikacja sterująca modemem? Jest jakiś kod błędu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-10-2019, 11:54
Post: #8
Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem
forresty napisał(a):nie można wdzwonić się po captcha
Czy to jest czasami tak, ze nie możesz się połączyć z samą stroną, gdzie wpisujesz captcha?
Tak się dzieje czasem dzieje, gdy jesteś na niektórych stronach i dobiega te 60 min i rozłącza Cię oraz pojawia się konieczność przejścia do nowej strony/zakładki by wpisać captcha. U mnie się to zdarzało np. na wyszukiwarce googla i wtedy nie dało się załadować strony z captcha. Pomagało zamknięcie przeglądarki (Firefoxa) całkowite ( czasem w menadżerze procesów zamknięcie wszystkich otwartych firefoxa) .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-10-2019, 21:06
Post: #9
Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem
Dlatego właśnie spytałem, gdzie pojawia się ten komunikat - w przeglądasce, czy programie sterowania modemem? Komunikat wskazuje bardziej na komunikat z Mobile Partnera, ale nie mam pewności.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-10-2019, 19:38
Post: #10
RE: Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem
Przeinstalowałem system i od dwóch dni jest spokój - czyli coś jest jednak po stronie Windowsa aczkolwiek nie mam pojęcia co. System jest oryginalny - nic mu nie brakuje. Żadnych lewych programów. Będę musiał pamietać przy instalowaniu-odinstalowaniu czy przypadkiem coś się potem nie dzieje.

Cytat:Czy to jest czasami tak, ze nie możesz się połączyć z samą stroną, gdzie wpisujesz captcha?
Nie ze stroną. Ja nie mogę w ogóle wznowić połączenia aby do takiej strony się dostać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-10-2019, 21:44
Post: #11
Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem
forresty napisał(a):Nie ze stroną. Ja nie mogę w ogóle wznowić połączenia aby do takiej strony się dostać.
Reinstalacja systemu nie powinna mieć żadnego wpływu gdyby chodziło o problem z modemem lub kartą SIM, nie widzę szans na zdalną diagnozę tego problemu - ciągłe reinstalacje systemu nie są rozwiązaniem, zwróć uwagę na to czy w ramach aktualizacji nie ulegają podmianie sterowniki modemu, przed kolejną reinstalacją pobierz najnowsze wydanie twojej wersji systemu i zainstaluj z tej najświeższej wersji (pominie to potencjalny pośredni update).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-10-2019, 10:37
Post: #12
Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem
Ważna uwaga: łączymy się przez PPP, a nie NDIS, bo w Win10 jest problem ze sterownikami NDIS do modemów Huawei. Ale to jest problem, który zwykle całkiem uniemożliwia połączenie, a nie tylko jego wznowienie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Źle odliczany czas połączenia tps4 9 9 675 19-01-2015 13:54
Ostatni post: jakubd
  Brak połączenia po Captcha - TP-Link 3420+Huawei 3131 slogan 43 79 347 22-08-2014 22:38
Ostatni post: jakubd