[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smartfon z PL do 700 zł w 2019r.
07-06-2019, 17:35
Post: #1
Smartfon z PL do 700 zł w 2019r.
Co można "wychaczyć" w tej cenie rozsądnego? Raczej nowy na gwarancji i aby miał NFC, QC, ładowanie indukcyjne i lepsze parametry proc/pamięć/ROM niż RMN 4X 3GB/16GB?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-06-2019, 19:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-06-2019 20:17 przez szopen.)
Post: #2
Smartfon z PL do 700 zł w 2019r.
Na dziś raczej nic - nie ta półka cenowa na taki wypas, więc chyba jedynie zostają używki (szczerze - jedyne co brzmi rozsądnie przy tych wymaganiach to samsungi z górnej półki, czyli galaxy Sx, za x można podstawić bodajże już 6, niestety jak dla mnie je dyskwalifikuje brak dual-sim, tzn. bywają takie wersje, ale w PL raczej niedostępne, w każdym razie nie w tej cenie).

Chociaż pod względem wielkości flasha to raczej bez problemu znajdziesz sporo sprzętu z 32GB i więcej wbudowanego flasha, a jeśli chodzi o RAM to niezbędnym minimum na dziś jest 2GB RAMu (więc nie jest to chyba kluczowe by mieć więcej niż 3GB, no może do wymagających gier? ale czy ktokolwiek grywa w takie gry na komórce?), za pozostałe gadżety w rodzaju NFC, czy qi płaci się dodatkowo, bo to rozwiązania występujące głównie we flagowcach (np. Sony, które od lat dawało ciekawe gadżety w średniej/niskiej półce cenowej po prostu upadło, tzn. upadł ten dział, więc wycofują się z produkcji smartfonów).

Sam szykuję się do przejścia z RM4X na Sharp Aquos C10 (ale NIE z PL, bo nie spełni twoich wymagań cenowych)
https://sharpconsumer.eu/pl/mobile/
(SH-Z01 czyli odpowiednik azjatyckiego S2, produkuje to Hon Hai, czyli Foxconn - właściciel HMD/UMC czyli m.in. producent współczesnych… Nokii
https://www.foxconn.com/en/FoxconnChannel.html ) sprowadzony z ChRL chyba jako jeden z niewielu mieści się w twoim przedziale cenowym, posiada NFC i QC (niestety brak qi), snap 630 + adreno 508, 4GB RAM, 64GB flash (z czego dostępne jest bodajże ponad 50GB niestety nie sprawdziłem na starcie, a mam teraz już ponad 200 apek).

Nie powiem, że jest bez wad, już widzę kilka:
- kiepsko z akcesoriami (więc z użytkiem się wstrzymam raczej do momentu, gdy przyjdą chińskie akcesoria, wprawdzie w komplecie ma idealnie dobrane plecki, ale dodatkowej szyby brak)
- czytnik palca po stronie ekranu (co za idiotyzm!, jest wąski - mógłby być na boku, albo klasyczny z tyłu, choć rozumiem, że być może jest to powiązane z NFC, bo np. samsungi z NFC też mają ten błąd konstrukcyjny) w dodatku przypisany do niego gest (lista uruchomionych aplikacji) nie jest edytowalny i w dodatku dubluje standardowy klawisz "kwadrat"
- brak aktualizacji systemu (no cóż w sumie to nie dziwi jeśli ktoś tnie koszty do zera, więc się nie spodziewam wiele)
- systemowy launcher nie dorasta do MIUI choć przynajmniej kilka elementów wygląda na "pożyczone" od Xiaomi (ogólnie to mam na to w większości wylane, bo i tak używam launchera Nova Prime na wszystkich telefonach)
- modyfikacje systemu są moim zdaniem nieco za głębokie w stosunku do "gołego" androida, ale skoro już są to mógłby się znaleźć jakieś funkcje, które są potrzebne (mi brakuje niektórych funkcji z redmi, ewentualnie jeszcze ich nie znalazłem, ale stawiam na to, że będzie trzeba "szyć" zewnętrznym softem)
- niektóre systemowe aplikacje mi się nie podobają ze względu na wymagane uprawnienia (ja rozumiem pewne rzeczy, ale bez przesady, oczywiście można je zastąpić alternatywami, albo się zgodzić na często absurdalne wymagania odnośnie uprawnień)
- wystający moduł aparatów (na szczęście fabryczne plecki to niwelują chroniąc aparaty)
- ale coś co mnie najbardziej wkurzyło to brak importu z innego telefonu w kreatorze konfiguracji (ja sobie z tym poradziłem, ale czy każdy da radę?)

"Zero", czyli takie wady, które uznaję za nieistotne, ale mogą przeszkadzać (ewentualnie dyskusyjne zalety):
- nie każdemu pasuje brak gniazda słuchawkowego (mi to nie przeszkadza, bo używam słuchawek BT/zestawu głośnomówiącego BT), wprawdzie przejściówka jest w komplecie (więc oprócz plusów i minusów przydałaby się kategoria "neutralne" - przemyślałem i zedytowałem)
- slot combo dual-SIM (czyli albo 2x nanoSIM albo 1x nanoSIM + microsd)
- śliski ekran może trzeba się przyzwyczaić?) w zamian za to jest dość skutecznie oleofobowy, śliska obudowa (tego już się nie da uzasadnić! ale przynajmniej fabryczne etui skutecznie niweluje tą wadę)
- brak tzw. IR-blastera (tak wiem, obecnie już tego prawie nikt nie montuje - np. samsung wycofał się bodajże na etapie >SGS5, ale biorąc pod uwagę ile życia spędzam w hotelach to była naprawdę dobra funkcja w RM4X, w wielu hotelach piloty są już wiekowe i zużyte, a w niektórych wręcz się brzydzę je dotknąć…) w domu to nie stanowi problemu - można przecież używać choćby broadlinka RM-mini (czy jakiegoś innego transmitera pracującego w LANie)

Są też jakieś plusy:
- cena Big Grin (ale nie na polskim rynku - w sklepach znajdziesz go za jakieś 1300-1400)
- mimo maławej baterii pracuje całkiem rozsądnie długo
- w kwestii systemu - mnie cieszy, że domyślnie aplikacje mają wyłączony autostart i są killowane w tle przy blokadzie ekranu, ale dla niektórych użytkowników to może być problem (rozwiązanie jest wręcz bliźniacze z tym stosowanym w MIUI, ale domyślne ustawienia są raczej inne, w sumie to wystarczy przejrzeć uważnie i ze zrozumieniem całe menu ustawień by "złapać orient")
- ekran całkiem OK jak na ten segment cenowy (i nawet wygryzienie - notch, jakoś szczególnie nie przeszkadza, choć estetyka tego rozwiązania jest mocno dyskusyjna, Nova ma możliwość włączenia czarnego paska powiadomień, bo w tym obszarze ekranu i tak nie ma nic innego, ale nie wygląda to specjalnie lepiej)
- całkiem przyzwoity aparat (ale bez funkcji slow-motion), a właściwie zespół 2 aparatów, z dostępnym manualnym trybem ustawień (i ultradługimi czasami naświetlania dla zdjęć nocą - do 32sek.!)
- obsługa QC3, usb-c, kolorowa dioda powiadomień


pewnie inne kwestie wyjdą z czasem, gdy faktycznie zacznę go używać (szkoda by mi było go potłuc zaraz na wstępie, tak jak załatwiłem pierwszy egzemplarz RM4X)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-06-2019, 20:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-06-2019 20:39 przez Ekonomista.)
Post: #3
Smartfon z PL do 700 zł w 2019r.
taki OFFTOP: znajomy chce coś taniego i ten Motorola Moto G5 3GB/16 GB za 350 zł wydaje się ok. Co myślicie?

Edit:chyba już nie ma w polskich sklepach...

szopen napisał(a):pewnie inne kwestie wyjdą z czasem, gdy faktycznie zacznę go używać (szkoda by mi było go potłuc zaraz na wstępie, tak jak załatwiłem pierwszy egzemplarz RM4X

Mój RMN 4X większość czasu bez plecków, od paru m-cy bez ochrony ekranu, regularnie spada na podłogę i nawet ryski nie ma na ekranie na który centralnie spadł i leżał tak całą noc...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-06-2019, 22:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-06-2019 22:55 przez szopen.)
Post: #4
Smartfon z PL do 700 zł w 2019r.
kontynuując OT

Wiesz w domu to mi niejeden telefon upadł i nic się nie stało, a ten stłuczony RM4X upadł z 1,5m kantem na kafelki (czy beton?) w tzw. instytucji publicznej, czyli wyjątkowo na twarde podłoże, swoją drogą w pracy to się różne rzeczy zdarzają np. włącznie z upadkiem z ponad kilkunastu metrów (no nie umiem ocenić, ale chyba to było koło 30m?) - tak się pozbyłem jednego telefonu, który wydawał się być naprawdę solidny, a upadek przetrwały tylko karty SIM, poprzedni smartfon przed stłuczonym redmi też szlag trafił w robocie i też było to zniszczenie mechaniczne - dlatego ustaliłem sobie maksymalny pułap ceny telefonu na 500-600zł). W sumie średnio zużywam w ten sposób 1 telefon na rok góra 2 lata, swoja drogą RM4X, był jedyny który kupiłem 2x taki sam model (po prostu produkuje się coraz mniej małych smartfonów…), a ten potłuczony używałam przynajmniej pół roku i nic mu się specjalnego nie działo, tylko wkurzał mnie "pajączek" na całym ekranie, swoją drogą odsprzedałem znajomemu za grosze, a on zaszalał na wymianę ekranu i używa go nadal.




A w kwestii stosunkowo niedrogiego smartfona dla twojego znajomego - mógłbym się pozbyć jednego z RM4X lub Le2 x526 (używam go tylko do testów aplikacji, bo 5,5cala jest dla mnie za wielki do normalnego użytku), ale raczej nie będę oddawał za pół-darmo (ewentualnie PW, ale nie mogę zaoferować ceny takiej jak markety wypychające sprzęt powystawowy tak jak w przypadku tej G5 - przykładowo w eurortv brak możliwości dostawy/rezerwacji to na 100% egzemplarze z wystawy i zazwyczaj można sobie darować wycieczkę, bo jest ale go nie ma Big Grin; ani nie dam gwarancji, a wolę mieć coś w backupie niż dokładać do potencjalnej sprzedaży).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-06-2019, 23:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2019 00:02 przez Ekonomista.)
Post: #5
Smartfon z PL do 700 zł w 2019r.
Właściwie już zdecydował się na RM5A, ze względu na właśnie wielkość i cenę - też 350 zł nówka.

Właściwie RM5A to ta sama sytuacja z rtveuroagd. Zostaje RM6A w podobnej cenie w kilku "poważnych" sklepach za około 360 zł. Pytanie czy ten GPS będzie chodził jak należy na Mediateku?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-06-2019, 13:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2019 13:45 przez szopen.)
Post: #6
Smartfon z PL do 700 zł w 2019r.
Czasy się zmieniły, więc odbiorniki GPS w sprzęcie na mediatekach są już lepsze niż w czasach złej sławy (jednak zraziłem się do tej firmy chyba na zawsze), ale nawet to pomijając RM6A to naprawdę dolna półka, konstrukcja jest nowsza o 2 lata względem RM4A, a jakoś nie jest specjalnie lepsza, wręcz odnoszę wrażenie, że Xiaomi w tej dolnej półce robi coraz ostrzejsze cięcia budżetowe (może ten sprzęt był projektowany z myślą o androidzie go? w końcu ten system na budżetowce był zapowiadany dość dawno? no ale jest normalne MIUI10) z tego co wiem w tym telefonie (mimo nieco zwiększonego wymiaru obudowy) są problemy z przegrzewaniem procka (więc by temu zapobiegać mocno duszona jest jego wydajność, za czym stoi spadek responsywności).
Na telefon do prostych zastosowań pewnie wystarczy.

PS trochę odbiegliśmy od tematu, bo widzę że tam górny pułap cenowy to jakieś 350-400zł

Na waszym miejscu obleciałbym okoliczne rossmany i biedronki - może traficie jeszcze na jakieś resztki po wyprzedaży Xiaomi w tych sieciach (w Bydgoszczy trafiłem tylko na kabelki do ładowania i drony, jak pokazałem w robocie ten kabelek to się wyprzedał cały zapas pobliskiego sklepu w 3 dni Tongue)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowy smartfon z Polski do dzwonienia, YT, paru aplikacji do 200 zł. Ekonomista 10 5 133 07-03-2019 09:59
Ostatni post: Ekonomista
  Działający smartfon do 500 zł Ekonomista 43 21 021 07-09-2017 10:54
Ostatni post: Ekonomista
  Smartfon na 3 lub więcej kart sim Ekonomista 4 4 933 08-03-2017 07:18
Ostatni post: jakubd
  Który smartfon dla syna button 4 4 949 21-07-2014 10:47
Ostatni post: K4r0lSz