[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Router z Wi FI Calling - jest takie coś?
18-02-2019, 11:09
Post: #1
Router z Wi FI Calling - jest takie coś?
Dzien dobry
Czy są routery z WifI caling? Chodzi o to, ze wkladam karte sim do routera, podpisnam kabel do internetu i dzwonie z niego (telefon wpiety w RJ 11 routera).

Ewentualnie inne rozwiazanie router na karte sim + gniazdo RJ11 oraz mozliwosc dzwonienia przez telefon stacjojnarny oraz mozliwosc podpiecia zewnetrznej anteny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-02-2019, 11:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2019 11:48 przez Ekonomista.)
Post: #2
Router z Wi FI Calling - jest takie coś?
@@Maciek@@ napisał(a):Czy są routery z WifI caling? Chodzi o to, ze wkladam karte sim do routera, podpisnam kabel do internetu i dzwonie z niego (telefon wpiety w RJ 11 routera).

Coś mylisz pojęcia. Wi-Fi Calling polega na tym, że dzwonisz ze smartfona/tableta połączonego z internetem przez Wi-Fi i raczej kartę SIM musisz mieć, ale w smartfonie/tablecie. RJ11 w routerze chyba rzeczywiście bywają, ale do połączenia ADSL (mają wbudowany modem ?).

Może napisz, co właściwie chcesz uzyskać?

Po co robić coś co jest i po co szukać czegoś czego nie ma?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-02-2019, 12:04
Post: #3
Router z Wi FI Calling - jest takie coś?
Dokładnie, pomylenie pojęć.
1. Huawei B593s-22 - wpinamy się do GSM, na porcie RJ11 mamy możliwość podpięcia telefonu tradycyjnego i z niego dzwonimy sobie jak z komórki (numer taki, jak na karcie GSM).
2. Odpowiednia wersja firmware w tym routerze daje możliwość podpięcia konta VoIP i możemy dzwonić z podłączonego telefonu stacjonarnego jak VoIP (numer zależy od podłączonej usługi VoIP)
3. Można kupić bramkę VoIP, która podłączy się do dowolnego internetu i będzie w zwykłym telefonie dawała opcję rozmawiania przez ten VoIP póki jest internet.

WiFi Calling jest to coś kompletnie innego:
TELEFON GSM zamiast łączyć się przez radio GSM (2G/3G/LTE) łączy się przez WiFi i internet do bramek operatora komórkowego, żeby zapewnić w telefonie działanie usług głosowych.
Zastosowania:
- Roaming (w celu obniżenia kosztów)
- Miejsca o słabym sygnale sieci komórkowej, gdzie można zapewnić dobry sygnał sieci WiFi i dobry dostęp di Internetu.
NIE ma to związku z telefonami stacjonarnymi, choć powoli te wszystkie nazwy stają się mylące jak widać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
@@Maciek@@ (2019-02-18)
18-02-2019, 12:17
Post: #4
Router z Wi FI Calling - jest takie coś?
jakubd napisał(a):3. Można kupić bramkę VoIP, która podłączy się do dowolnego internetu i będzie w zwykłym telefonie dawała opcję rozmawiania przez ten VoIP póki jest internet.

I widziałem kiedyś na allegro powystawowe routery za grosze (zdaje się też "hułjałej"), które działały również jako bramki VoIP, z tą różnicą, że nie miały opcji pierwszej:

jakubd napisał(a):1. Huawei B593s-22 - wpinamy się do GSM, na porcie RJ11 mamy możliwość podpięcia telefonu tradycyjnego i z niego dzwonimy sobie jak z komórki (numer taki, jak na karcie GSM).

Bo nie miały wejścia na SIM, tylko sam router z Wi-Fi... no i jako bramka, ale wtedy chyba już jako sama bramka VoIP, a Wi-Fi używane do "odbioru" internetu z jakiegokolwiek routera Wi-Fi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-02-2019, 12:23
Post: #5
RE: Router z Wi FI Calling - jest takie coś?
Dziekuje Jakubie. Generalnei chodzilo mi o polaczenia przez WiFi (a raczej lan). Mam na mysli to, ze w wielu miejscach nie ma zasiegu GSM, ale jest internet. Majac cos ala Wi Fi caling i karte sim chciałem miec mozliwosc dzwonienia z operatora np Play (karta sim do uwierzytelnienia sie) Polaczenia po lanie (internet) do operatora i normalne dzwonienie.

Dodatkowe pytania:
Czy do tego Routera idzie podpiac zewnetrzna antene?
Ewentualnie jaki operator Voip jest dobry i stabilny?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-02-2019, 12:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2019 12:49 przez Ekonomista.)
Post: #6
Router z Wi FI Calling - jest takie coś?
@@Maciek@@ napisał(a):Mam na mysli to, ze w wielu miejscach nie ma zasiegu GSM, ale jest internet. Majac cos ala Wi Fi caling i karte sim chciałem miec mozliwosc dzwonienia z operatora np Play (karta sim do uwierzytelnienia sie) Polaczenia po lanie (internet) do operatora i normalne dzwonienie.

Skoro nie ma zasięgu np. Play to wkładając kartę Play do routera nie uzyskasz zasięgu, a nawet antena Ci nie pomoże. Zasięg 2G w telefonie jest na tyle "mocny", że naprawdę musi być totalna "dziura" w tym miejscu, aby nie można było zadzwonić. W takich miejscach sprawdzi się doskonale właśnie Wi-Fi calling (najtańszą ofertę no-limit ma zdaje się a2 mobile, ale to jest na zasadzie aplikacji = potrzebny telefon z androidem).

@@Maciek@@ napisał(a):Czy do tego Routera idzie podpiac zewnetrzna antene?

Można, ale one bardziej pomogą w uzyskaniu zasięgu 4G.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-02-2019, 13:16
Post: #7
RE: Router z Wi FI Calling - jest takie coś?
Dam przyklad. Jakas piwnica itp. Mamy tam internet, ale nie mamy zasiegu sieci GSM. Napisalem Wi Fi calling jako porownanie bo chodzi mi o usługe co bedzie leciec przez internet i dobrze dzialac. Wi Fi calling tak dziala. Operatorzy Voip mnie zawiedli nie raz i nie maja chyba opcji no limit w takiej cenie jak komorkowi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-02-2019, 13:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2019 13:37 przez Ekonomista.)
Post: #8
Router z Wi FI Calling - jest takie coś?
To zamów starter A2, jakiś smartfon z androidem (nowy można za niecałe 200 zł kupić choćby TP-LINK Neffos C5A z Androidem 7.0), aplikacja Wi-Fi calling i masz nolimit w tej piwnicy i nie tylko.

Z tym, że ping musi być też jakiś znośny do VoIP'a.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-02-2019, 14:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2019 14:16 przez szopen.)
Post: #9
Router z Wi FI Calling - jest takie coś?
@@Maciek@@ napisał(a):Dam przyklad. Jakas piwnica itp. Mamy tam internet, ale nie mamy zasiegu sieci GSM
no i idziesz do tej piwnicy ze swoim smartfonem, w którym masz obsługę WiFi-calling i dzwonisz z niego (lub odbierasz) za pośrednictwem sieci WiFi w przypadku braku zasięgu GSM

sieć WiFi musi oczywiście mieć dostęp do internetu (i stabilne połączenie) bo to jedyny warunek, oprócz reszty (załatwiającej właśnie WiFi-calling), którą masz zainstalowaną w telefonie…

za połączenia płacisz w/g swojej taryfy komórkowej, a zużyty transfer danych (jeśli za niego płacisz) jest do opłacenia u providera dostarczającego internet

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-02-2019, 14:47
Post: #10
Router z Wi FI Calling - jest takie coś?
Jeszcze raz dziękuje Smile Nie chce marudzić ani narzekać. Informacje sie przydadzą nie tylko mi, ale inni skorzystają. Dla tych co beda czytać ważne jest aby wybrać dokładnie model jak koledzy wyżej podali
tj Huawei B593s-22. Można kupic nowy lub używany. Z używanym trzeba uważać aby nie byl z Plus Polsat lub Tmobile bo może byc tak ze zablokują jak ktoś za niego nie placi (jak już ma dwa lata i nie zablokowane, to nie zablokują). Urządzenie musi miec bramkę GSM.

Takie pytanie. Jak dlugi moze byc kabel od anteny zewnętrznej? Czy lepiej dac gdzieś wyżej urządzenie i kabel telefoniczny pociągnąć itp.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-02-2019, 14:58
Post: #11
Router z Wi FI Calling - jest takie coś?
@@Maciek@@ napisał(a):tj Huawei B593s-22. Można kupic nowy lub używany. Z używanym trzeba uważać aby nie byl z Plus Polsat lub Tmobile bo może byc tak ze zablokują jak ktoś za niego nie placi (jak już ma dwa lata i nie zablokowane, to nie zablokują). Urządzenie musi miec bramkę GSM.
sorry to jest jakaś forma promocji tego modelu?

przecież piszesz, że nie masz w tej piwnicy zasięgu GSM, to jak tam chcesz używać routera GSM?

swoją drogą trzeba uważać, aby nie kupować od złodzieja żadnego sprzętu (niezależnie od tego skąd pochodzi, bo to co napisałeś sugeruje, że sprzęt kradziony od innych operatorów jest OK, bo akurat go nie blokują), dlatego polecam unikać komisów/lombardów/"złomiarzy"

warto też unikać sprzętu z Orange (bo ma simlocki)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-02-2019, 15:16
Post: #12
Router z Wi FI Calling - jest takie coś?
Nie nie robie promocji. Bałem sie, że będe o to posądzony. Uwierz mi dla kogoś, kto się na tym słabo zna tak jak ja, informacja o konkretnym modelu bardzo wiele daje. Inne modele są drogie i to srogo. Co do zasiegu to widzisz, cały czas rozmawiamy jak to zrobić skonfigurowac aby szło dzwonić itp. Jest pomieszczenie bez zasiegu GSM i np zewnetrzne anteny można dać, a można też miec internet w środku. Chce znać kilka rozwiązań aby moc wybierać (zastosować alternatywę). Stąd właśnie moje pytanie. Nie mam doświadczenia w tym zakresie. Nie wiem jaki długi może być kabel od anteny. No chyba ze mozna pociągnąć kabel telefoniczny na dół.

Nigdzie nie pisałem i nie namawiałem do kupowania od złodzieja i oszusta. Pisałem tylko, jak to wygląda często i gęsto. Ktoś coś kupi, po roku przestaje płacić bo wydaje kase na co innego, a sprzet jest blokowany. Kupujemy w dobrej wierze przecież. Uczuliłem tylko na pewien problem, aby nie spotkała kogoś przykra niespodzianka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi @@Maciek@@ za tę wiadomość:
szopen (2019-02-18)
18-02-2019, 15:25
Post: #13
Router z Wi FI Calling - jest takie coś?
@@Maciek@@ napisał(a):Nie wiem jaki długi może być kabel od anteny. No chyba ze mozna pociągnąć kabel telefoniczny na dół.

Dobry z 15m, ale lepiej telefoniczny dać dłuższy, bo jest tańszy od dobrego antenowego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-02-2019, 12:45
Post: #14
Router z Wi FI Calling - jest takie coś?
Ja się trochę pogubiłem Smile
Dla pewności: WiFi Calling - dotyczy realizacji połączeń głosowych prosto z telefonu GSM, (np.) przy braku zasięgu GSM, ale przy obecności WiFi. Karta SIM pozostaje w telefonie z którego dzwonimy.

A tu padła informacja o RJ11 Smile A do tego przy RJ-11 i B593 w zasadzie wifi jest nam obojętne, bo nigdzie sygnał po WiFi nie idzie. To tak na marginesie.

Więc tak, B593s-22 sprawdzi się dobrze i wbrew temu, co pisałeś Maciek wyżej: właśnie model z Plusa jest najlepszy, bo ma najbardziej pełny soft. Modele te nie były sprzedawane w czasach po wprowadzeniu tej zasady blokowania za niespłacane raty, poza tym to dotyczy raczej droższych urządzeń.

W praktyce B593 w tej konfiguracji można ustawić tak:

B593 w miejscu o dobrym sygnale->RJ11->nawet 50m kabla->tradycyjny telefon (byle nie tarczowy Smile
Anteny o ile nie kierunkowe i nie instalowane na dachu -to bym sobie darował. Lepiej router umieścić w miejscu o lepszym sygnale.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-02-2019, 21:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2019 21:44 przez grzech1991.)
Post: #15
Router z Wi FI Calling - jest takie coś?
Twoim problemem jest zbytnie kombinowanie, włączasz wi-fi calling jednym ticzkiem w telefonie i masz wszystkie problemy rozwiązane.

Ja polecam happycall, jak ustabilizowałem bramkę to chodzi super.

Jeśli to ma być voip to możesz sobie spiać w komórce bez telefonu stacjonarnego, chyba jedyny sens telefonu stacjonarnego jest dla babci/dziadka aby odbierali połączenia zagraniczne.

Nielimitowane voipy są, tylko pytanie w sumie po co... https://www.plfon.pl/dom/bez-telefonu za 49 zł masz telefon stacjonarny w orange.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-02-2019, 09:59
Post: #16
Router z Wi FI Calling - jest takie coś?
grzech1991 napisał(a):za 49 zł masz telefon stacjonarny w orange.

To drogo, chyba, że nolimit "cały" świat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-02-2019, 21:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-02-2019 21:56 przez grzech1991.)
Post: #17
Router z Wi FI Calling - jest takie coś?
tak, połączenia stacjonarne UE + USA + KANADA + PL Smile / umowa 24m

oczywiście, że drogo w UPC stacjonarny 10 zł, na voipie od 1 zł w górę. Ale kolega chciał no-limit, no to ma Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Który mobilny router jest wart polecenia? miodo 5 2 261 23-07-2022 19:59
Ostatni post: jakubd
  Nju internetowy - jaki router mobilny? Mowca 13 6 277 12-02-2021 18:15
Ostatni post: szopen
  router do nju lalalala 70 24 090 19-11-2019 14:57
Ostatni post: Ekonomista
  Przy próbie pobrania łatki SSH w Xiaomi router 3g wyskakuje powiadomienie lolokm 44 40 980 14-03-2019 22:42
Ostatni post: lolokm
  Jaki solidny router do starego modemu E398? whiteindian 94 63 871 21-02-2019 15:00
Ostatni post: szopen