[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
08-12-2018, 23:00
Post: #1
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
Co polecicie w rozsądnej cenie? Jak najmniejsze. Na razie zastanawiam się nad Brother HL-1210WE
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-12-2018, 00:05
Post: #2
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
Ja póki co jak mam laser kupować na lata i tani w użyciu to ciągle uważam, że trudno znaleźć coś rozsądniejszego niż stareńkie HP P2015 (o ile są z nowym/wymienionym formaterem).
Ale to skala wielkości większa od tego brazera. A konfiguracyjnie, zwłaszcza WiFi, to mi się one nie podobają strasznie - w kilku biurach miałem z tym do czynienia. Działa niezawodnie chyba tylko przez USB.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-12-2018, 01:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-12-2018 02:51 przez szopen.)
Post: #3
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
Zależy od planowanego użytku - poprzednio przez ładnych parę lat (10?) miałem poleasingowy kupiony za grosze kolorowy laser HP CLJ3700tn (w końcu oddałem studentom za free z zapasami tonerów i formaterem z obsługą duplexu), ale to była "krowa" zajmująca zdecydowanie zbyt dużo miejsca (o rozmiarze niech świadczy fakt, że miała 2 kasety na papier bodajże na 250 i 1000 arkuszy - cała ryzę po odpakowaniu można było wrzucić, a wolne miejsce nadal było), obecnie mam w miarę nowy model (czytaj: raczej eksploatacyjnie drogi) HP M203dn (wersja z printserwerem i internetowymi cudami, ale bez WiFi) i do zastosowań domowych jest w zupełności wystarczający (w sumie nie byłem jakiś napalony na ten model, ale cena na WHD 62,5€ z tonerem startowym mnie przekonała).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-12-2018, 19:00
Post: #4
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto...highlight=
Odpowiedz cytując ten post
10-12-2018, 23:46
Post: #5
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
Brothera odpuść, mają kiepski support, problematyczne sterowniki i brak wsparcia chmury.

Zalety to są prostsze, brak chipów w starszych modelach (nowych chyba też), przypominania o tonerze i innych pierdołach.

Szukaj z czegoś HP, które są najpopularniejsze na rynku, znajdź zamienniki i oceń koszty eksploatacji. P1102w jest nie do zajechania Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-12-2018, 00:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-12-2018 00:40 przez szopen.)
Post: #6
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
@Whiteindianin a jakoś to podsumujesz?
bo np. ja się nie zgadzam z niektórymi postawionymi tam tezami

1a) przede wszystkim nie można szukać zabytków, jeśli poleasing to TYLKO coś współczesnego
1b) niestety drukarka z dużym przebiegiem może stać się workiem na kasę ale bez dna, nawet "kultowe" modele mając "swój wiek"

2) sterowniki UPD to można sobie w tyłek wsadzić (to był powód dla którego oddałem CLJ3700 za free - im nowszy system tym drukarka miała mniej funkcji, stąd formatter z duplexem, bo w win7 już nie ma opcji dupleksu ręcznego - z przełożeniem sterty z traya odbiorczego do podajnika ręcznego, a mimo posiadania elektroniki nie miałem weny, aby rozgrzebywać drukarkę zupełnie do spodu)

3) samodzielne serwisowanie laserówki jest możliwe, ale jest mocno upierdliwe - patrz 2), oczywiście jeśli ktoś ma smykałkę do DIY, to będzie mu łatwiej, ale nie polecam nikomu np. wysypania tonera na dywan Big Grin

Do zastosowań domowych prawdopodobnie każda laserówka mono będzie OK, jakkolwiek jak widać powyżej i tak wybrałem model nieco wyższy od podstawowego, ale bez szaleństw (mi zależało na szybkim wydruku 1 strony, automatycznym dupleksie i wbudowanym printserwerze, niejako przy okazji jest wydruk bez marginesu i funkcje eco, natomiast w swojej serii jest to jeden z biedniejszych modeli - nie ma WiFi ani wyświetlacza, za to biorąc pod uwagę typowe obciążenie dla tej serii rzędu bodajże 30 000 stron/m-c ta drukarka w zastosowaniu domowym wystarczy mi już do końca życia, no chyba że ujawnią się jakieś błędy konstrukcyjne albo raczej postarzanie produktu).

Inna sprawa, że przy zakupach z WHD trzeba dogłębnie czytać opisy ewentualnych wad (częsty numer z drukarkami to brak tonera startowego), ale biorąc pod uwagę cenę wraz z przesyłką poniżej 300zł warto było zaryzykować…

Jeśli chodzi o materiały eksploatacyjne, to w pierwszej kolejności idzie toner, co kilka tonerów bęben światłoczuły, czasami rolki prowadzące/dociskowe, no i "raz na ruski rok" fuser (grzałka/utrwalacz), innych rzeczy raczej się samodzielnie nie wymienia

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-12-2018, 09:07
Post: #7
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
Wiesz ja to bym kupił drukarkę na 50 stron druku rocznie, a nie atramentówka wysiada w tym momencie gdy potrzebne jest ważne pismo do wydrukowania; a potem jechać gdzieś żeby to zrobić.
Odpowiedz cytując ten post
11-12-2018, 21:13
Post: #8
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
Pogubiłem się w Waszych odpowiedziach. Jestem kompletnie zielony w temacie dlatego tym razem proszę o konkretną odpowiedź. Wystarczy, że podacie model i kupię.
Warunki wejściowe:
1. Ma być laserowa (ze względu na ekonomię i możliwość nie martwienia się o to , aby co miesiąc czy częściej użyć);
2. Ma mieć Wi-Fi albo możliwość podpięcia jej tak, aby z każdego urządzenia w sieci LAN/WLAN bezpośrednio można było drukować;
3. Ma być jak najtańsza (nie wyobrażam sobie wydać więcej niż 350 zł), a co za tym idzie zgadzam się na czarno-białą;
4. W miarę możliwości mieszcząca się na biurku za monitorem (mam tam 35 cm * 35 cm);
5. Ma być nowa, najlepiej na 3-letniej gwarancji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-12-2018, 21:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-12-2018 22:32 przez szopen.)
Post: #9
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
szczerze? nie wiem czy są szanse na to o czym piszesz, robiłeś już jakiś research?
1. oczywiste
2. nie musi mieć WiFi, ale MUSI mieć printserwer ("kartę sieciową"), może być słabo w tym przedziale cenowym
3. patrz 2.
4. moja (m203) ma 36x37cm, ale potrzeba realnie około 40x40cm miejsca
5. 3-letnia gwarancja nie jest niczym standartowym (za to przypomniałeś mi że zapomniałem spróbować swoją zarejestrować… swoją drogą przy WHD nie wiem czy to by przeszło, a w sklepach ona kosztuje koło 700zł, ale WHD=2 lata lub rok rękojmi zależnie od kraju gdzie kupujesz
mam dokładnie ten model: https://www.amazon.de/gp/product/B01LQ21XLK/ ale teraz nowa jest za 181€ z PL VAT (175€ z niemieckim VAT) czyli prawie 3x drożej niż kupiłem)
dla hp masz tam procedury i modele z taką gwarą:
https://h41201.www4.hp.com/AdLanding/pl/pl/89422/
dla brother'a:
https://www.brother.pl/support/warranty-...conditions
canon'a:
https://www.canon.pl/biurowe-drukarki-skanery-promocja/

gdybyś myślał o Samsungu, to warto wiedzieć, że od ponad roku ich dział drukarek należy teraz do HP (swoją drogą nie ma w tym nic dziwnego)
https://www.samsung.com/pl/printer/redir...ification/

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-12-2018, 22:03
Post: #10
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
To chyba zostaje bieganie do punktów ksero. Tongue
A poza jakimiś chmurami i sterownikami ten brother ma jakieś wady?
Bo nie zrozumiałem czego (Brother HL-1210WE ?) dotyczyły te słowa:
jakubd napisał(a):A konfiguracyjnie, zwłaszcza WiFi, to mi się one nie podobają strasznie - w kilku biurach miałem z tym do czynienia. Działa niezawodnie chyba tylko przez USB.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-12-2018, 22:21
Post: #11
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
To wy mi polećcie do 200PLN i niżej, używana też, okazjonalnie do wydruku, tania eksploatacja, bezawaryjna, ale pewna do nagłych wydruków.
Odpowiedz cytując ten post
11-12-2018, 22:37
Post: #12
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
szopen napisał(a):robiłeś już jakiś research
Nie wiem jak miałbym się zabierać do reaserch'a skoro nie wyznaję się w temacie. Mogę sprawdzić ceny... i opinie, które:
1. Albo są na portalach opiniujących i porównywarkach cen tudzież w artykułach, czyli nic nie warte;
2. Albo są na forach, gdzie każdy gada co innego (przykład, że @szopen też się z niektórymi tezami z elektrody nie zgadzałeś, a raczej zjadłeś zęby na informatyce, więc wiesz co jest grane).

Może opiszę swoje doświadczenia:
Kupiłem drukarkę raz w życiu. Była to nowa drukarka HP, chociaż z allegro i już raczej starszy, nieprodukowany model, czyli jakiś leżak, ale widać że nie śmigana. Nie miałem kasy/chęci/potrzeb na zabawy w drukowanie, więc leżała sobie w kącie ok. 5 lat. Następnie, jak była potrzebna to kupiłem tusz i od początku wariowała. Potem zaczęła działać, to paręset stron wydrukowałem. Kupiłem drugi tusz, to nie działał, sprzedawca wysłał gratis trzeci, a ten drugi zaczął działać, ale w momencie gdy jej najbardziej potrzebowałem padła na amen, więc ten trzeci tusz chyba wyrzuciłem, bo mi był już niepotrzebny. Czy to było planowe postarzanie rzeczy, czy kurz - tego nie wiem, ale wyglądała w środku czysto. I co ja mogę powiedzieć? Ogólnie jestem obrażony na posiadanie drukarki, w szczególności marki HP. Nie wyobrażam sobie po tym wszystkim kupić za kupę kasy jakiś bubel.

A swego czasu (8-9 lat temu parę osób zachwalało/używało Brothera i nie dotarło do mnie jakieś późniejsze narzekanie).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-12-2018, 22:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-12-2018 22:45 przez szopen.)
Post: #13
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
Dobra podpowiadam - zrób listę modeli, które się kwalifikują do twoich wymagań (printserwer + wymiary) wraz z cenami, sprawdź jakie pasują do nich tonery i sprawdź ceny oryginałów i zamienników (czasem warunkiem gwarancji są oryginalne materiały eksploatacyjne) wrzuć z 5 modeli ze swojej listy. Opinie są w zasadzie bez znaczenia (wady konstrukcyjne ujawniają się często dopiero po wycofaniu ze sprzedaży danego modelu), ale jeśli gdzieś będą wyglądały na sztucznie pompowane to taki model spada z listy.

Mogę teraz przejrzeć WHD na niemieckiej Amazonii, ale po ostatnich promocjach to jest słaby moment na takie poszukiwania (dobry czas to styczeń/luty, może będzie dodatkowe promo po masowych zwrotach pogwiazdkowych).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-12-2018, 01:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-12-2018 17:56 przez szopen.)
Post: #14
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
Jakkolwiek ja bym brał z WHD (ta hp o której wspomniałem wyżej miała 18 miesięcy gwary producenta lub 2 lata rękojmi amazonu)

Ceny w € widoczne pod linkami (zależne od stanu - wchodzisz w listę, linki pod ilością dostępnych używanych, interesujące TYLKO sprzedawane przez WHD, a nie żadnych zewnętrznych sprzedawców) należy pomnożyć przez 1,0336 aby uzyskać realną cenę w € z polskim VATem (no chyba, że masz możliwość zamówienia do DE), to nie są moje propozycje, tylko to co zostało na stanie (przejrzałem całą niemiecką amazonię), przy tych cenach przesyłka jest darmowa, w razie wystąpienia wady (nie występującej w opisie egzemplarza) sprzęt nie jest wymieniany, tylko odsyłasz i odzyskujesz kapustę

ceny niżej podałem w zaokrągleniu do 1€ w górę

Samsung
62-65€ - nieciekawa cena (nowa za 75€ czyli chyba widać na 1 rzut oka), dobra WHD to koło 50€
https://www.amazon.de/Samsung-Xpress-M20...ouse-deals

HP
72-76€ też nieciekawa, dobra to koło 50€
https://www.amazon.de/HP-LaserJet-Laserd...ouse-deals

82-86€ (dobra 55€)
https://www.amazon.de/HP-LaserJet-M102a-...ouse-deals

72-26€ (dobra 60€)
https://www.amazon.de/HP-LaserJet-Laserd...ouse-deals

Brother - coś skopałem z linkami
69€ (dobra to 55-60€)
https://www.amazon.de/Brother-HL-1210W-K...ouse-deals
89€ (dobra 60-65€, drogo, ale opis sugeruje sensowny stan)
https://www.amazon.de/Brother-HL-1212W-K...ouse-deals


Xerox - wymaga sprawdzenia dostępności tonerów
63€ (dobra to 65€, ale… ten egzemplarz może być w fatalnym stanie… za to cena pewnie radykalnie spadnie)
https://www.amazon.de/Xerox-3020_BI-Phas...ouse-deals

potem wrzucę więcej, bo wytypowałem wstępnie z 10 a zostanie pewnie 5-6 (i tak odrzuciłem wstępnie to co się z pewnością nie nadaje w znacznie większej ilości) resztę czyli kwestię tonerów i poczytania jakie wady mają dane egzemplarze należy do Ciebie (ma nie brakować akcesoriów, bo tak bywa zakamuflowany toner, no i oczywiście brak tonera dyskwalifikuje, ale nie mam mocy przerobowej, by to wszystko sprawdzić samemu)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-12-2018, 01:25
Post: #15
RE: Drukarka laserowa mono Wi-Fi
(11-12-2018 22:43)szopen napisał(a):  Dobra podpowiadam - zrób listę modeli, które się kwalifikują do twoich wymagań (printserwer + wymiary) wraz z cenami, sprawdź jakie pasują do nich tonery i sprawdź ceny oryginałów i zamienników (czasem warunkiem gwarancji są oryginalne materiały eksploatacyjne) wrzuć z 5 modeli ze swojej listy. Opinie są w zasadzie bez znaczenia (wady konstrukcyjne ujawniają się często dopiero po wycofaniu ze sprzedaży danego modelu), ale jeśli gdzieś będą wyglądały na sztucznie pompowane to taki model spada z listy.

Mogę teraz przejrzeć WHD na niemieckiej Amazonii, ale po ostatnich promocjach to jest słaby moment na takie poszukiwania (dobry czas to styczeń/luty, może będzie dodatkowe promo po masowych zwrotach pogwiazdkowych).

+1 najprościej samemu poszukać, my Ci tylko możemy wskazać na co zwrócić uwagę.

Co do zamienników, to polecam https://www.compredia.pl/index.php tam sprawdzisz czy są.

(11-12-2018 22:37)Ekonomista napisał(a):  
szopen napisał(a):robiłeś już jakiś research
Nie wiem jak miałbym się zabierać do reaserch'a skoro nie wyznaję się w temacie. Mogę sprawdzić ceny... i opinie, które:
1. Albo są na portalach opiniujących i porównywarkach cen tudzież w artykułach, czyli nic nie warte;
2. Albo są na forach, gdzie każdy gada co innego (przykład, że @szopen też się z niektórymi tezami z elektrody nie zgadzałeś, a raczej zjadłeś zęby na informatyce, więc wiesz co jest grane).

Może opiszę swoje doświadczenia:
Kupiłem drukarkę raz w życiu. Była to nowa drukarka HP, chociaż z allegro i już raczej starszy, nieprodukowany model, czyli jakiś leżak, ale widać że nie śmigana. Nie miałem kasy/chęci/potrzeb na zabawy w drukowanie, więc leżała sobie w kącie ok. 5 lat. Następnie, jak była potrzebna to kupiłem tusz i od początku wariowała. Potem zaczęła działać, to paręset stron wydrukowałem. Kupiłem drugi tusz, to nie działał, sprzedawca wysłał gratis trzeci, a ten drugi zaczął działać, ale w momencie gdy jej najbardziej potrzebowałem padła na amen, więc ten trzeci tusz chyba wyrzuciłem, bo mi był już niepotrzebny. Czy to było planowe postarzanie rzeczy, czy kurz - tego nie wiem, ale wyglądała w środku czysto. I co ja mogę powiedzieć? Ogólnie jestem obrażony na posiadanie drukarki, w szczególności marki HP. Nie wyobrażam sobie po tym wszystkim kupić za kupę kasy jakiś bubel.

A swego czasu (8-9 lat temu parę osób zachwalało/używało Brothera i nie dotarło do mnie jakieś późniejsze narzekanie).

Atrament i laser to dwie różne technologie druku a i sprzedawca po 5 latach wysłał Ci nowy tusz?

(12-12-2018 01:06)szopen napisał(a):  Jakkolwiek ja bym brał z WHD (ta hp o której wspomniałem wyżej miała 18 miesięcy gwary producenta lub 2 lata rękojmi amazonu)

Ceny w € widoczne pod linkami (zależne od stanu - wchodzisz w listę, linki pod ilością dostępnych używanych, interesujące TYLKO sprzedawane przez WHD, a nie żadnych zewnętrznych sprzedawców) należy pomnożyć przez 1,0336 aby uzyskać realną cenę w € z polskim VATem (no chyba, że masz możliwość zamówienia do DE), to nie są moje propozycje, tylko to co zostało na stanie (przejrzałem całą niemiecką amazonię), przy tych cenach przesyłka jest darmowa, w razie wystąpienia wady (nie występującej w opisie egzemplarza) sprzęt nie jest wymieniany, tylko odsyłasz i odzyskujesz kapustę

ceny niżej podałem w zaokrągleniu do 1€ w górę

62-65€ - nieciekawa cena (nowa za 75€ czyli chyba widać na 1 rzut oka), dobra WHD to koło 50€
https://www.amazon.de/Samsung-Xpress-M20...ouse-deals

72-76€ też nieciekawa, dobra to koło 50€
https://www.amazon.de/HP-LaserJet-Laserd...ouse-deals

potem wrzucę więcej, bo wytypowałem wstępnie z 10 a zostanie pewnie 5-6 (i tak odrzuciłem wstępnie to co się z pewnością nie nadaje w znacznie większej ilości) resztę czyli kwestię tonerów i poczytania jakie wady mają dane egzemplarze należy do Ciebie (ma nie brakować akcesoriów, bo tak bywa zakamuflowany toner, no i oczywiście brak tonera dyskwalifikuje, ale nie mam mocy przerobowej, by to wszystko sprawdzić samemu)

odpuść sobie samsunga, chociaż już go przejął HP to po prostu odpuść. Same problemy z dostępnością tonerów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-12-2018, 13:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-12-2018 13:16 przez szopen.)
Post: #16
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
whiteindian napisał(a):To wy mi polećcie do 200PLN i niżej, używana też, okazjonalnie do wydruku, tania eksploatacja, bezawaryjna, ale pewna do nagłych wydruków.
sorry no są pewne granice, wyznaczając taki próg cenowy sam się zmuszasz doi kupowania współczesnych śmieci albo zabytków
kup stary laser na chodzie - przy okazjonalnym wydruku nic lepszego nie znajdziesz, toner nie zasycha (choć czasem się może "zbrylić", ale jest prosta metoda - wyjmujesz i intensywnie potrząsasz kasetą - to wszystko)

kwestię zasychania głowic w atramentówkach rozwiązano swoją drogą już dość dawno i dość prosto (ale nie pamiętam jakie drukarki mają ten system, raczej wszystkie stałogłowicowe) - mianowicie drukarka po pierwszym rozruchu MUSI mieć ZAWSZE zapewnione zasilanie sieciowe, wtedy automatycznie uruchamia cykl czyszczenia głowic

natomiast na tzw. tusze zintegrowane "patent" na zachowanie ich w dobrym stanie jest znany od lat (chyba od momentu gdy wymyślono recykling - napełnianie tuszem "na wymianę") - po skończonym wydruku wyjmuje się głowice, ściera nadmiar tuszu i zakleja taśmą do głowic, w tym stanie mogą leżeć nawet po kilka lat, gdy potrzebujemy drukować, zrywamy taśmę wkładamy głowice i kalibrujemy, można drukować…


np. w kartonie u mnie leży atramentówka HP DJ 870Cxi taka solidniejsza konstrukcja poprzedzająca późniejsze truchła, ma jakieś 20 lat i nadal drukuje, a nie używam bo wymaga podstawowego serwisu (wypadałoby wymienić wałek podający, bo ze starości nie ciągnie papieru i trzeba go popchnąć palcem by wydruk ruszył, ale gdzie dziś znajdziesz do tego części?)
i "do 200zł" to jestem gotów oddać ją z całym inwentarzem (w tym jakiś biedny prinsterwer, bo ta drukarka ma LPT; oraz zapasowe tusze w takiej ilości, że powinny wystarczyć na jakieś 10 lat, oczywiście są przeterminowane, ale jak znam stare hp to po czyszczeniu dysz będą działać, w dodatku jeśli zaschną to wystarczy gorąca woda lub para z czajnika i masz udrożnione te głowice - to właśnie zaleta 300dpi w porównaniu do dzisiejszych 1200…)
i to z dowozem gdybym miał gdzieś po drodze, ale nie licz na to że też zrobię jej serwis, mogę jedynie sprawdzić czy nadal drukuje, więc albo masz zdolności manualne, albo nie…
nie będę też tego wysyłał nikomu kurierem, bo konieczność spakowania w sposób wykluczający zniszczenie raczej przerasta wartość sprzętu
(jeśli są chętni - to sprzęt naprawdę jest do wzięcia za free we Wrocławiu)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-12-2018, 14:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-12-2018 15:02 przez Ekonomista.)
Post: #17
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
grzech1991 napisał(a):sprzedawca po 5 latach wysłał Ci nowy tusz?
Ekonomista napisał(a):więc leżała sobie w kącie ok. 5 lat. Następnie, jak była potrzebna to kupiłem tusz

Dzięki @szopen za pomoc. Ja bym preferował jednak nówkę, więc w tej chwili to nawet są w podobnych cenach co używki (porównałem te sprzedawane przez samego Amazona). Natomiast muszę się wstrzymać z wydatkiem do stycznia. Może będą wtedy tańsze nówki od Amazona?

A w ogóle o co chodzi w tych laserówkach? Co tam się kupuje/wymienia poza kartkami?
W atramentówce to nie było nic w zestawie, tylko kupowało się takie kardridże w których już była jakby głowica z całą tą elektroniką i tuszem za 20 zł za zamiennik tzw. XXL i po prostu się wymieniało i paręset stron tekstu drukowała, dopóki nie zaczął się robić taki gorszy druk.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-12-2018, 15:10
Post: #18
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
@szopen na ten laser mam właśnie chrapkę, ale jak mówisz to rozumiem że 300PLN nową kupię, widac po odpowiedziach wybór jest, ale nie wiadomo.
Odpowiedz cytując ten post
12-12-2018, 15:13
Post: #19
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
Ekonomista napisał(a):A w ogóle o co chodzi w tych laserówkach? Co tam się kupuje/wymienia poza kartkami?
http://forum.jdtech.pl/Watek-drukarka-la...8#pid45888

później uzupełnię posta z linkami do amazonii, bo szkoda, żeby moja praca poszła w kubeł, pojedyncze egzemplarze czegoś ciekawego zawsze się trafiają na WHD, wystarczy wytypować czego się szuka i obserwować ceny, a na koniec nie dać się ponieść emocjom i na spokojnie przeczytać opis wad

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-12-2018, 15:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-12-2018 15:32 przez Ekonomista.)
Post: #20
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
https://www.compredia.pl/toner-brother-hl-1210-w.html
To chyba nie jest dokładnie ten sam model drukarki, ale zastanawia mnie cena tonerów. Oryginał prawie 200 zł wychodzi, a zamiennik ponad 40 zł. To gdzie ta ekonomia laserówek? Licząc nawet 1000 stron na zamienniku to 4 grosze za wydruk? Myślałem, że laser jest dużo tańszy w eksploatacji, a tu jeszcze:
szopen napisał(a):co kilka tonerów bęben światłoczuły, czasami rolki prowadzące/dociskowe, no i "raz na ruski rok" fuser (grzałka/utrwalacz)
Edit: na alle jest za 14zł z darmową dostawą, więc chyba spoko.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  EPSON SX235W - drukarka widoczna w sieci PMN 16 15 864 13-09-2014 00:07
Ostatni post: jakubd
  Drukarka BROTHER J315W raven.michal17 35 39 847 23-05-2013 10:06
Ostatni post: pawelarc