[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Router 5ghz LTE do gier
17-09-2018, 15:58
Post: #1
Router 5ghz LTE do gier
Witajcie użytkownicy forum,
Mam LTE w Orange.
Kupiłem router Huawei B315 żeby używać go z kartą LTE. Działa świetnie, transfery 30down/15 up.
Problem zrobił się w grach po wifi, bo pingi skaczą z 50 do nawet 200. Przeważnie jest 50-70, ale często 120, a nawet 200ms, raz na 10 minut nawet powyżej 1000 się trafi.
Podłączyłem kabel i mam stałe 40-50ms, więc problemem jest wifi. Huawei B513 nie ma WiFi 5ghz, a także nie posiada Qos, ani chyba żadnej innej funkcjonalności tego typu pomagającej w utrzymaniu niskich pingów. Widać to jak ktoś na drugim komputerze otwiera stronę, od razu ping skacze, nie mówiąc o odpalonym youtube.

Chciałem to poprawić, ale opcją było dostawienie routera z Qos i innymi funkcjami. Jednak posiadam też modem e3372h-153 T-mobilowy, a widziałem, że routery na modemy USB posiadają 5ghz i Qos i inne, dlatego myślę o zakupie takiego routera do wpięcia mojego modemu LTE. Wychodzi taniej i tak niż zakup B525, który ma 5Ghz, ale tez nie ma Qos i nie jest raczej pod gry.

Szukam jednak LAN 1000, Qos i wszystko co się da pod gry, ale czytałem gdzieś, że ping i Qos niewiele nie da w grach, bo najważniejsze jest żeby router miał jakąś tam funkcje, nie pamiętam jaką, dzielenie łącza może Tongue

Myślałem nad:
ASUS RT-AC51U, ale nie ma 10/100/1000.
TP-LINK Archer VR400 - wygląda na jedyna opcję? Ma 5Ghz i Qos i coś tam jeszcze.

Pewnie jest coś lepszego, oczywiście najlepiej najtańsza opcja, ale kosztem czegoś co nie używam. 5Ghz WiFi i LAN 20/100/1000 priorytet (kopiuje dużo po lanie (2-3 komputery)) + Qos lub coś lepszego pod gry. Tak żeby w przyszłości można było światłowód podłączyć tez byłoby super.

Zakres cenowy do ok 300zł.

Przepraszam, że tyle tekstu, ale się już gubię, dziękuję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-09-2018, 21:05
Post: #2
Router 5ghz LTE do gier
Jest TYLKO jedno realnie skuteczne rozwiązanie - podłącz komputer kablem, to co obserwujesz to nie wina routera tylko medium transmisyjnego.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-09-2018, 23:44
Post: #3
Router 5ghz LTE do gier
No tak, to wina WiFi, wiem i masz rację szopen, że po kablu będzie dobrze, ale chciałbym jednak grać przez wifi także, a z testów i porównań widziałem, że 5Ghz będzie mniej zakłóceń, a do tego Qos też nie jest do końca bezużyteczny, można też niektórymi routerami wydzielić łącze, ustawiać priorytety. Zdaję sobie sprawę, że nie będzie tak stabilnie i szybko jak po kablu, ale grałem już po wifi w innych miejscach na innym sprzęcie i nie było takiego dramatu, żeby pingi mieć 200.
Jakoś tak wszystko analizując zakłądam, że 5Ghz Qos i inne bajery pomogą, chyba, że te routery do gier za kupię kasy z tymi funkcjonalnościami nic nie zmieniają.

Najgorsze, że TP-LINK Archer VR400 ma tylko 1000 na WAN a LAN po 100 :/ Więc nawet ten router mi odpadł.
Co jeszcze zostaje?
Dziękuję
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-09-2018, 12:01
Post: #4
Router 5ghz LTE do gier
Ale skąd wiesz że 5GHz w ogóle pomoże? Może się dziać dokładnie to samo co na 2.4 albo być jeszcze gorzej bo będzie inna propagacja fal.
A QoS to szerokie pojęcie, które zawiera w sobie też "dzielenie łącza".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-09-2018, 12:56
Post: #5
Router 5ghz LTE do gier
Arathefu,
Napisałem wczoraj odpowiedzi na Twoje pytania odpowiadając użytkownikowi szopen, ale coś dziwnego się dzieje, nie są wyświetlane. 5ghz w testach pokazuje duże różnice i uznają to za minimum do gier wifi, chyba każda strona i forum o tym pisze.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-09-2018, 14:41
Post: #6
Router 5ghz LTE do gier
dostojny napisał(a):Napisałem wczoraj odpowiedzi na Twoje pytania odpowiadając użytkownikowi szopen, ale coś dziwnego się dzieje, nie są wyświetlane.
Wiem, że mało kto czyta, ale przy publikacji wiadomości miałeś info, że musi być ona zatwierdzona przez moderatorów. I już to zrobiłem. Jeszcze kilka postów i będzie działać normalnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-09-2018, 15:27
Post: #7
Router 5ghz LTE do gier
Dziękuję jakubd. Na swoja obronę dodam, że czytałem o zatwierdzeniu moderatorów, jednak myślałem, że wszystkie wiadomości wymagają zatwierdzenia, dlatego zdziwiło mnie, że inni odpisują, a moje po kilkunastu godzinach ciągle nie dochodzą. Nie wiedziałem, że zatwierdzanie dotyczy nowych użytkowników. Tak bym czekał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-09-2018, 18:43
Post: #8
RE: Router 5ghz LTE do gier
(18-09-2018 12:56)dostojny napisał(a):  5ghz w testach pokazuje duże różnice i uznają to za minimum do gier wifi, chyba każda strona i forum o tym pisze.
Minimum? To jakiej częstotliwości używają profesjonaliści? 100GHz? Rolleyes
Trzeba oddzielić cyferkomanię i marketingowy bełkot od faktów - 5GHz ma wyższe pasmo ale mniejszy zasięg. A zakłócenia nie biorą się same z siebie, tylko od pozostałych urządzeń. Sprawdź inne kanały. Większość routerów domyślnie ustawia te same, więc wszyscy na nich siedzą i nawzajem się zagłuszają, a na końcach skali jest pusto. Ściągnij inSSIDera i zobacz które są wolne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-09-2018, 07:55
Post: #9
Router 5ghz LTE do gier
Wtrącę swoje trzy grosze grywam w cs:go pingi 30-50 sprzęt to tp-link tl-wdr4300 z modemem huawei hilink e3372, z routerem łączę się bezprzewodowo, więc na paśmie 2,4GHz można spokojnie grać
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-09-2018, 16:43
Post: #10
RE: Router 5ghz LTE do gier
(18-09-2018 18:43)Arathefu napisał(a):  Minimum? To jakiej częstotliwości używają profesjonaliści? 100GHz? Rolleyes
Trzeba oddzielić cyferkomanię i marketingowy bełkot od faktów - 5GHz ma wyższe pasmo ale mniejszy zasięg. A zakłócenia nie biorą się same z siebie, tylko od pozostałych urządzeń. Sprawdź inne kanały. Większość routerów domyślnie ustawia te same, więc wszyscy na nich siedzą i nawzajem się zagłuszają, a na końcach skali jest pusto. Ściągnij inSSIDera i zobacz które są wolne.

Arathefu: Nie pisałem o paśmie powyżej 5Ghz, zwróć uwagę na kontekst, napisałem o różnych technologiach jak Qos, wydzielenie łącza (zawierać się może w Qos) i innych dogodnościach pomagających obniżyć opóźnienia w grach, może to być nawet lepszy procesor lub ram routera. Jednak wszyscy zawodowcy piszą, że 5Ghz to jest minimum jakie się powinno mieć, a nie, że istnieje więcej niż 5Ghz Smile
Wiem, że 5ghz przez ściany słabo przechodzi w porównaniu do 2.4Ghz, ale nie jest tak obciążone i mam wszystko w jednym pokoju, więc mi to bez różnicy.
robiłem tez nie jeden test inSSIDerem i nie pomagało na co bym nie zmieniał. Nawet jeśli jakieś jest chwilę wolne, to zaraz ktoś włączy swój sprzęt lub router automatycznie komuś zmieni na wolne miejsce (też używam i polecam automatyczne wybieranie).

kiko80: Widać masz nieucywilizowanych sąsiadów, albo szczęście z routerem Smile Ten DRW-4300 jest lepszy do rozsiewania wifi i ma Qos z kontrola przepustowości. Ja mam b315 i nie ma takich cudów. Jeśli jeszcze sam neta używasz dla siebie to już bajka, nawet to Qos wtedy niepotrzebne tak bardzo.
Myślałem nad Twoim routerem, ale finalnie kupiłem własnie fritz 4040. Mam nadzieję, że się nie wrobiłem, zobaczymy.
Dziękuję
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-09-2018, 19:41
Post: #11
Router 5ghz LTE do gier
dostojny napisał(a):i mam wszystko w jednym pokoju,
i dlatego wyrzuciłeś kasę w błoto - wystarczyło użyć kabelka…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-09-2018, 20:00
Post: #12
Router 5ghz LTE do gier
Jeszcze nigdy nie spotkałem się z qos w praktyce. Patrzyłem dzisiaj nawet na er6120 i nie widzę tam nawet obsługi tego...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-09-2018, 20:06
Post: #13
Router 5ghz LTE do gier
Zdaję sobie sprawę szopen, że nie można lepiej niż po kablu. Jednak nie bez powodu szukam routera wifi, które nie jest takie w całe straszne:
https://na.leagueoflegends.com/en/page/e...ing-better

O ile działa dobrze, jak u kolegi post wyżej, ja mam 200 do 1000 nawet pingi, dlatego ten temat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-09-2018, 22:20
Post: #14
RE: Router 5ghz LTE do gier
(19-09-2018 16:43)dostojny napisał(a):  Arathefu: Nie pisałem o paśmie powyżej 5Ghz, zwróć uwagę na kontekst, napisałem o różnych technologiach jak Qos, wydzielenie łącza (zawierać się może w Qos) i innych dogodnościach pomagających obniżyć opóźnienia w grach, może to być nawet lepszy procesor lub ram routera. Jednak wszyscy zawodowcy piszą, że 5Ghz to jest minimum jakie się powinno mieć, a nie, że istnieje więcej niż 5Ghz Smile
Wiem, żartowałem, dlatego dałem emotkę. Zwróć jeszcze uwagę na trzy rzeczy:
1. Czy skoki pingu nie wynikają z tego, że router przełącza na inne pasmo?
2. Skoro masz inSSIDera, to rozumiem że patrzyłeś na 5GHz i tam jest względnie cicho.
3. Artykuł który podlinkowałeś wskazuje że WiFi jednak jest złe do takich zastosowań - kolce po 200ms i/lub packet loss powyżej 0% to są cechy dyskwalifikujące dane połączenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-09-2018, 23:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-09-2018 23:56 przez Ekonomista.)
Post: #15
Router 5ghz LTE do gier
Ja mam rbm Dil, e3372, RT AC 51u, WiFi 5 GHz i w smartfonie nigdy ping nie przekracza 26 ms...
http://www.speedtest.net/my-result/a/4263143697
http://www.speedtest.net/my-result/a/4263152454
http://www.speedtest.net/my-result/a/4263155345

Modem na przedłużaczu USB z allegro zawiniętym w supeł i powieszonym na rurze... Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-09-2018, 01:13
Post: #16
Router 5ghz LTE do gier
Arathefu:
1. Sprawdzałem zmienne i stałe.
2. 5Ghz z natury jest ciche, ściany i wszystko blokuje, większość ma 2.4Ghz.
3. Wiem, że WiFi gorsze, ale nie powinno być u mnie aż takie, zobacz u kolegów co przed chwilą pisali.

Ekonomista:
Speedtest pokazuje mi ping 14-16, w grach jest inaczej. Nawet w jakichś profesjonalnych testach o tym mówili, żeby nie sugerowac się za bardzo pingiem z cmd lub stron internetowych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-09-2018, 09:50
Post: #17
Router 5ghz LTE do gier
Jak znasz adres, to pinguj po prostu serwer gry, z którym się łączysz w danej grze. A te maszyny są zupełnie gdzieś indziej, niż serwery testowe speedtesta.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-09-2018, 11:24
Post: #18
Router 5ghz LTE do gier
jakubd:
To nie jest wina serwerów gry, ponieważ na kablu przy jednoczesnej grze kilku komputerów pingi utrzymując się na 50ms.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-09-2018, 19:01
Post: #19
Router 5ghz LTE do gier
Dałem ogólną poradę dotyczącą diagnostyki, a nie rozwiązanie Smile
Czasem trzeba jeszcze manipulować wielkością pakietu, ale to już dla zaawansowanych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Który mobilny router jest wart polecenia? miodo 5 2 258 23-07-2022 19:59
Ostatni post: jakubd
  Nju internetowy - jaki router mobilny? Mowca 13 6 269 12-02-2021 18:15
Ostatni post: szopen
  router do nju lalalala 70 24 075 19-11-2019 14:57
Ostatni post: Ekonomista
  Przy próbie pobrania łatki SSH w Xiaomi router 3g wyskakuje powiadomienie lolokm 44 40 901 14-03-2019 22:42
Ostatni post: lolokm
  Router z Wi FI Calling - jest takie coś? @@Maciek@@ 16 6 631 21-02-2019 21:55
Ostatni post: grzech1991