[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rebtel = nolimit minut + nolimit SMS/MMS + 1GB netu za darmo :P
16-10-2018, 17:54
Post: #81
Rebtel = nolimit minut + nolimit SMS/MMS + 1GB netu za darmo :P
A co byś chciał za darmo? Może jeszcze wisienkę na wierzchu? Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-10-2018, 18:03
Post: #82
Rebtel = nolimit minut + nolimit SMS/MMS + 1GB netu za darmo :P
Wystarczy, że wywiążą się z obietnicy danej człowiekowi. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-10-2018, 18:04
Post: #83
Rebtel = nolimit minut + nolimit SMS/MMS + 1GB netu za darmo :P
Chciałaby dusza do nieba.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-10-2018, 18:06
Post: #84
Rebtel = nolimit minut + nolimit SMS/MMS + 1GB netu za darmo :P
Tak czy inaczej to zamówiłem drugi numer, tym razem bez przenoszenia, może na nim będzie "normalnie". Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-10-2018, 11:04
Post: #85
Rebtel = nolimit minut + nolimit SMS/MMS + 1GB netu za darmo :P
Dostałem odpowiedź, że (niby) w tym tygodniu przeniosą. Też zamówię nowy jeśli będą jaja z działaniem usług - jak u Ciebie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-10-2018, 11:31
Post: #86
Rebtel = nolimit minut + nolimit SMS/MMS + 1GB netu za darmo :P
No mi też przed chwilą napisali, że zostanie przeniesiony w tym tygodniu, czyli niby mam nowy aktywny numer bez neta i bez możliwości odbierania sms (wysyłanie działa) ale jeszcze mi numer przeniosą, ciekawie się robi. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-10-2018, 13:17
Post: #87
Rebtel = nolimit minut + nolimit SMS/MMS + 1GB netu za darmo :P
Mnie dopiero jutro kurier ma dostarczyć, to ciekawe ile będę czekał na aktywację i przeniesienie...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-10-2018, 20:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-10-2018 20:12 przez morfik.)
Post: #88
RE: Rebtel = nolimit minut + nolimit SMS/MMS + 1GB netu za darmo :P
Ok, wygląda na to, że konfiguracja telefonu pod tę sieć rebtel nie odbywa się automatycznie i wymagana jest przeprowadzenie paru dodatkowych kroków:
[Obrazek: apn-android.png]
https://cdn.rebtel.net/upload/v3/sim/faq...ndroid.png
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-10-2018, 20:14
Post: #89
Rebtel = nolimit minut + nolimit SMS/MMS + 1GB netu za darmo :P
Jak to było z LTE? SMSy w ogóle działają? Tak tylko "głośno myślę": Może tu tkwi przyczyna(?)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-10-2018, 20:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-10-2018 21:05 przez morfik.)
Post: #90
Rebtel = nolimit minut + nolimit SMS/MMS + 1GB netu za darmo :P
No LTE już działa ale nie działają MMS przy takiej konfiguracji (jak dodaje drugi APN dla MMS to znika po dodaniu, to normalne? Big Grin). A SMS to da radę wysyłać ale nie przychodzą na numer rebtela.

Ok już chyba wiem. Jak się dodaje te APN i tam się ustawi MNC na 44 (domyślny), to wtedy APN zostaje na liście APN. Jak się ustawia to co piszą czyli 06, to wtedy znika. Niby ten 06 jest w obu przypadkach i internet i mms ale nawet jak się próbuje dodać ten OD z 06, to on też nie działa. Działa za to przy 44. Może coś innego w tym MNC trzeba ustawić? Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-10-2018, 21:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-10-2018 22:16 przez szopen.)
Post: #91
Rebtel = nolimit minut + nolimit SMS/MMS + 1GB netu za darmo :P
Ja mam ustawione inaczej… w szczególności MNC 44, a nie 06 (ta konfiguracja internetu przyszła SMSem konfiguracyjnym), kartę Rebtela mam w telefonie bez obsługi LTE więc nie sprawdzę co z LTE, ale internet działa przynajmniej od dnia przeniesienia numeru (wcześniej chyba nie sprawdzałem, albo po prostu działało "od strzału").

MMSy miałem nie ustawione, ale faktycznie nowy profil znika po wpisaniu MNC 06 (jeśli wpisuję 44 nie znika) przetestuję wkrótce (bo normalnie MMSy używam ekstremalnie rzadko), więc skonfigurowałem tak jak powyżej tylko z innym MNC (u mnie jest 44).

Możliwe, że w niektórych wersjach androida może być problem z 2 profilami zawierającymi ten sam APN, ale tu kwestię rozwiązuje wpisanie byle czego i w ostatnim kroku (po wcześniejszym zapisaniu) zmiana APN na właściwy

Sprawdzone - MMSy z moimi ustawieniami (załącznik) latają w obie strony.


Załączone pliki Miniatury
   

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-10-2018, 09:19
Post: #92
Rebtel = nolimit minut + nolimit SMS/MMS + 1GB netu za darmo :P
Być może do mnie ten sms konfiguracyjny nie dotarł, bo z jakiegoś powodu nie mogę odbierać sms. Niby można nawet wysłać SMS z prośbą o tę konfigurację ale jak nie dotrze odpowiedź do mnie to i tak tego nie zainstaluje. Big Grin Chyba muszę znów do supportu napisać, bo coś najwyraźniej nie tak. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-10-2018, 11:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-10-2018 13:00 przez szopen.)
Post: #93
Rebtel = nolimit minut + nolimit SMS/MMS + 1GB netu za darmo :P
a jakie masz SMSC?

Pamiętaj, że menu informacyjne jest nieco skopane w androidzie *#*#4636#*#*
i należy nacisnąć refresh, bo ewentualne wciśnięcie update powoduje zapisanie pustej wartości bez żadnych dodatkowych pytań.
(powinno być +48786099990 ale w zależności od wersji androida może to być różnie wyświetlone)

PS nie masz czasem wymuszonego LTE?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-10-2018, 11:56
Post: #94
Rebtel = nolimit minut + nolimit SMS/MMS + 1GB netu za darmo :P
A ja obserwuję, że karta rebtel zachowuje się inaczej niż plusa. Coś jakby niższy priorytet, mniejszy poziom sygnału, może nie wszystkie nadaniki dostępne?? No i przez to na telefonie obserwowałem ciągłe trzymanie się 3G. Na innym gdzie mogłem wymuszać częstotliwości poziom sygnału jak i prędkości netu były zdecydowanie gorsze niż na karcie Plusa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-10-2018, 12:59
Post: #95
Rebtel = nolimit minut + nolimit SMS/MMS + 1GB netu za darmo :P
morfik napisał(a):A SMS to da radę wysyłać ale nie przychodzą na numer rebtela.
A u mnie dokładnie na odwrót. Na ten tymczasowy nr Rebtela przychodzą, ale nie da się wysyłać. Ale wiem dlaczego: nie przyszedł sms konfiguracyjny i nie ma wpisanego nr centrum wiadomości sms.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-10-2018, 13:12
Post: #96
Rebtel = nolimit minut + nolimit SMS/MMS + 1GB netu za darmo :P
tps4 napisał(a):i nie ma wpisanego nr centrum wiadomości sms.
zwróciłeś uwagę na ostrzeżenie? - dotknięcie klawisza update (aktualizuj w polskiej wersji) usuwa SMSC z karty SIM

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-10-2018, 13:14
Post: #97
RE: Rebtel = nolimit minut + nolimit SMS/MMS + 1GB netu za darmo :P
(19-10-2018 11:28)szopen napisał(a):  a jakie masz SMSC?

Pamiętaj, że menu informacyjne jest nieco skopane w androidzie *#*#4636#*#*
i należy nacisnąć refresh, bo ewentualne wciśnięcie update powoduje zapisanie pustej wartości bez żadnych dodatkowych pytań.
(powinno być +48786099990 ale w zależności od wersji androida może to być różnie wyświetlone)

PS nie masz czasem wymuszonego LTE?

Chyba było +48786099990 ale dałem update i w końcu po odświeżeniu zostało puste Big Grin Tak czy inaczej uzupełniłem ręcznie +48786099990 i po resecie telefonu jak się da odśwież to już widzi ten numer.

(19-10-2018 11:28)szopen napisał(a):  PS nie masz czasem wymuszonego LTE?

No w androidzie nie da rady wymusić, jest tylko preferowany typ i tam mam preferuj LTE. Ale i tak wysyłanie SMS działa, nie można tylko odebrać czyli jak mam dwa numery np. rebtel i virgin, to z rebtela do virgin działa wysłanie sms ale z virgin do rebtela już nie. Z tego samego virgin do innych numerów również działa więc to nie wina virgin. Big Grin testowałem też na kumplu z play i do niego dochodzą SMS z rebtela, a od niego do mnie też już nie.

(19-10-2018 11:56)pavlo napisał(a):  A ja obserwuję, że karta rebtel zachowuje się inaczej niż plusa. Coś jakby niższy priorytet, mniejszy poziom sygnału, może nie wszystkie nadaniki dostępne?? No i przez to na telefonie obserwowałem ciągłe trzymanie się 3G. Na innym gdzie mogłem wymuszać częstotliwości poziom sygnału jak i prędkości netu były zdecydowanie gorsze niż na karcie Plusa.

U mnie cały czas trzyma LTE i praktycznie nie przełącza się na 3g.

(19-10-2018 12:59)tps4 napisał(a):  
morfik napisał(a):A SMS to da radę wysyłać ale nie przychodzą na numer rebtela.
A u mnie dokładnie na odwrót. Na ten tymczasowy nr Rebtela przychodzą, ale nie da się wysyłać. Ale wiem dlaczego: nie przyszedł sms konfiguracyjny i nie ma wpisanego nr centrum wiadomości sms.

Gdzie się wpisuje ten numer centrum SMS? Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-10-2018, 13:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-10-2018 13:47 przez szopen.)
Post: #98
Rebtel = nolimit minut + nolimit SMS/MMS + 1GB netu za darmo :P
morfik napisał(a):No w androidzie nie da rady wymusić, jest tylko preferowany typ i tam mam preferuj LTE
faktycznie ze zwykłych ustawień nie da się na sztywno wymusić LTE (jest dostęp tylko do wyboru preferowania), ale grzebiąc głębiej (w wyborze pasm) można wyłączyć 2G i 3G Tongue (co jednak zależy od sprzętu pod spodem, mi się udało)

morfik napisał(a):Gdzie się wpisuje ten numer centrum SMS? Big Grin

weź starą (NIE-smart) Nokię czy Ericssona, a pole do wpisania SMSC będzie normalnie dostępne w menu (a ten numer zostaje zapisany na karcie SIM)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-10-2018, 13:53
Post: #99
Rebtel = nolimit minut + nolimit SMS/MMS + 1GB netu za darmo :P
Czyli to jednak wina rebtela, że te sms tak nie działają? Big Grin Średnio mając dwa SIM to można by z ich usług korzystać w miarę komfortowo. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-10-2018, 14:00
Post: #100
Rebtel = nolimit minut + nolimit SMS/MMS + 1GB netu za darmo :P
szopen napisał(a):zwróciłeś uwagę na ostrzeżenie? - dotknięcie klawisza update (aktualizuj w polskiej wersji) usuwa SMSC z karty SIM
Ja tego nie miałem, bo włożyłem kartę do starego fona bez systemu.
morfik napisał(a):Gdzie się wpisuje ten numer centrum SMS?
W takim "bezsystemowym" najczęściej w menu SMS - w ustawieniach sms - centra wiadomości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rebtel - Sieć nastawiona na migrantów,a dostępna bardzo lokalnie-czy nie?;) Ekonomista 10 7 344 08-07-2018 12:53
Ostatni post: grzech1991
  LTE za darmo! (niestety jedynie w Radomiu :) ) pawelarc 13 10 410 25-01-2013 21:04
Ostatni post: jakubd
  mBank prawie za darmo hansolowski 5 12 026 01-02-2012 01:12
Ostatni post: jakubd