[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samsung Galaxy Young warto robić upgrade?
05-07-2018, 10:59
Post: #41
RE: Samsung Galaxy Young warto robić upgrade?
Oryginalny Stock ROM Samsung Galaxy Young S5360



   

1. Po wyjęciu karty SIM i kart SD - twardy reset
2. Jednoplikowy plik należy rozpakować programem Odinatrix-WINDOWS
http://smartandroidsolutions.blogspot.co...files.html
3. Zainstalować oryginalne sterowniki Samsunga
4. Wejść do Download Mode w smartfonie http://www.droidthunder.com/boot-galaxy-...load-mode/ - kabel USB podłączyć z tyłu
5. Uruchomić Odin 1.85 i podłączyć smartfona - pliki fw załądować według schematu na zdjęciu

   

6. Po poprawnym restarcie telefonu Root zrobić plikiem update.zip (po umieszczeniu na karcie SD tym razem wchodzimy do Recovery Mode)

   

Country / Region Poland
PDA S5360XXMC2
Product Code XEO
CSC S5360OXXMC2
Phone S5360XXMC2

2.3.6 Gingerbread(Android ) / July 24, 2013
-------------
Pytanie: czy po hard reset nie logować się wcale do Google Play czy jednak tak, lecz wtedy co z tym robić bo sprawdzałem już a aktualizacje pewnych plikacji są ciekawe lecz czy potrzbne to wszystko w ogóle? https://forum.xda-developers.com/galaxy-...e-t2955269
Odpowiedz cytując ten post
05-07-2018, 11:45
Post: #42
Samsung Galaxy Young warto robić upgrade?
To jest jeden z motywów, które się przewijały powyżej - serwisy google puchną do niewyobrażalnej wielkości (jak na ten sprzęt), więc oczywiście jest sens użycia jakiegokolwiek skutecznego triku blokującego update sklepu.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2018, 13:29
Post: #43
Samsung Galaxy Young warto robić upgrade?
Bieda z tym wszedłem w celu zrobienia tych katalogów blokujących Sklep i Usługi Google lecz nie dało rady...

"From what I've read around seems that there's no solution; owners of Galaxy Y (that didn't reformat the /data partition with a Ext2/3/4) and other smartphone with RFS filesystem are simply out of luck."
https://www.youtube.com/watch?v=ZChthH5r-3o

To może powyłączać synchronizacje w telefonie, włączyć tylko 2G, a potem zalogowac się do Konto Play i tam wyłączyć aktualizacje nie wiem....może po prostu te sklepy powyrzucac, i te kilka aplikacji (youtube, facebook, mapy) wgrać na nowo.
Odpowiedz cytując ten post
05-07-2018, 14:06
Post: #44
Samsung Galaxy Young warto robić upgrade?
whiteindian napisał(a):zalogowac się do Konto Play i tam wyłączyć aktualizacje
to nie wyłącza aktualizacji sklepu i pokrewnych usług

można też iść w drugą stronę - tj. CM całkowicie bez sklepu (a potrzebne aplikacje ściągnąć teraz, póki sklep masz, z tym że to rodzi problemy z większością aplikacji których pożądasz - bez sklepu nie działają, więc pozostaje używanie alternatyw, choćby z f-droida, ale tu uwaga - na SGY nie próbowałem działać w ten sposób)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-07-2018, 08:45
Post: #45
Samsung Galaxy Young warto robić upgrade?
Raczej tak

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2018, 06:45
Post: #46
Samsung Galaxy Young warto robić upgrade?
szopen napisał(a):niestety sądzę, że ona znacznie przekracza możliwości tego urządzenia (choć o dziwo daje się zainstalować na 2.3.6!) i znów nie przetestuję - Polska ma nieco ponad 2GB

Co do OsmAnd i innych chyba chodzi o mapy wektorowe a nie te zwykłe ktore muszą byc ciężkie?
Bo ja się pogubiłem, tyle tego jest, generalnie do auta to wiadomo nikt nie będzie oszczędzał na nawigacji albo sprzcie jeśli jedzie gdzie poważnie.
Lecz do roweru jest taki Locus Map - i znowuż tu sa aplikacje ktore korzystaja z tych samych zrodel, ale inaczej konfigurowalnych, za duzo tego jest https://www.forumrowerowe.org/topic/2004...i-android/
co do OruxMaps pobrałem wersję darmową 6.0.5b o ile ona nie zapisuje map na dysku telefonu to działa tak jak PRO, a sam program jest z 2016 roku http://www.oruxmaps.com/foro/viewtopic.php?t=3451
Odpowiedz cytując ten post
18-07-2018, 08:30
Post: #47
Samsung Galaxy Young warto robić upgrade?
Co z tym gaaps, bo udało mi się wgrać Google Service nawet 9.4, ale jakoś nie mogę trafić w wersję która jest stabilna i nie wywala w tle.
Odpowiedz cytując ten post
18-07-2018, 13:39
Post: #48
Samsung Galaxy Young warto robić upgrade?
Do SGSL/SGSCL wrzucałem te
https://forum.xda-developers.com/android...s-t3074533
w wersji PICO (i po usunięciu części aplikacji z systemu, bo się nie mieściły… - czytamy logi)

przypominam, że to wersja dla androida 4.4.x (i do żadnego innego, więc są OK tylko dla CM11)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-07-2018, 16:05
Post: #49
Samsung Galaxy Young warto robić upgrade?
Czy nowa oryginalna nie rozpakowana bateria Samsung na której jest data 2014 rok, to nadal dobra bateria?
Odpowiedz cytując ten post
19-07-2018, 00:59
Post: #50
Samsung Galaxy Young warto robić upgrade?
whiteindian napisał(a):Czy nowa oryginalna nie rozpakowana bateria Samsung na której jest data 2014 rok, to nadal dobra bateria?
tego bez sprawdzenia nie da się określić - kluczowe są warunki przechowywania, których pewnie nie znasz

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-07-2018, 21:53
Post: #51
Samsung Galaxy Young warto robić upgrade?
Jak nowa aplikacja instaluje poprawnie a na ostatnim keranie że "nie zainstalowała" czy po wyczerpaniu opcji, może chodzić że wołą aby ją wrzucić na dysk telefonu?
Odpowiedz cytując ten post
19-07-2018, 22:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-07-2018 22:55 przez szopen.)
Post: #52
Samsung Galaxy Young warto robić upgrade?
podstawowe pytanie czy instalujesz ze sklepu czy z apk

generalnie większość aplikacji domyślnie i nieprzenośnie instaluje się na pamięci wewnętrznej (nawet takie które z racji funkcji tego nie wymagają)

zaledwie niektóre mają zaimplementowaną opcję przeniesienia na pamięć zewnętrzną, w starych androidach takie przeniesienie można zrealizować za pomącą np. link2sd czy appmgr, w nowszych jest to funkcja systemowa (appmgr III radzi sobie lepiej niż systemowe funkcje, wersja bez reklam jest płatna)

a niektóre faktycznie nie mogą być przenoszone (te które głęboko integrują się z systemem lub są choćby w autostarcie)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2018, 06:21
Post: #53
Samsung Galaxy Young warto robić upgrade?
Korzystam też z apkmirror. Nadal jest jeszcze oryginalny wgrany od nowa Android 2.3.6, i tu na przykład wywala błąd kończenia - a raczej informację - czasami, próbowałem różnych opcji, właśnie Link2SD robi dobrą robotę bo przenosi wszystko pięknie lecz w jakim stopniu ma to znaczenie.

Co do gier to na przykład sytuacja jest z Wilk i Jajka, czy to z oficjalnego sklepu czy innego źródła z roznych distro.

Jako opcję podają Wipe, nie wiem czy się bawić bo chyba to wszystko czyści. Z innej beczki jedyny szybki launcher jaki znalazłęm pod SGY to ADW - ale też jego z root nie uruchamiałem tylko jako soft zwykły, bo boję się go potem jak poprawnie odinstalować ale jest szybki od stock.

Na pewno to nie kończenie instalacji a także wywalanie Google Services w tle (bez konsekwencji dla działąnia systemu przyznajmy) jest kluczowe abym przechodził za jakiś czas na moda przymierzam się do tego CMX11.

Być może oryginalny Google Service nie został od roota wywalony, choć nie sądzę, wgrywałem Google Play services 9.4.52 maxymalnie - w opisach ludzie montowali wersje poprawnie z oznaczeniem (010) od podstaw tak też szukałem.
https://www.apkmirror.com/apk/google-inc...2-release/

Gingerbread przestano wspierać w 2016 r. do 2015 r. są aktualizacje różnych aplikacji nawet, one potrzebują nowszego Google Service.
I uwaga - nie rejestruję się na usługi Google z wiadomych względów zapchania telefonu.
Odpowiedz cytując ten post
20-07-2018, 17:57
Post: #54
Samsung Galaxy Young warto robić upgrade?
whiteindian napisał(a):I uwaga - nie rejestruję się na usługi Google z wiadomych względów zapchania telefonu.
więc nie będą działały aplikacje wymagające sklepu

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2018, 18:30
Post: #55
Samsung Galaxy Young warto robić upgrade?
szopen napisał(a):więc nie będą działały aplikacje wymagające sklepu

Przecież nie o tym piszę, bo tych aplikacji nie używam z niego bezpośrednio i nie mam najmniejszego zamiaru. Pobieram adekwatne wersje spoza sklepu albo z apki która bezpośrednio pobiera ze sklepu poprzez WWW.

Na przykład aplikację Navime potrzebuje tylko Google Service w miarę aktualną bo inaczej krzyczy.

Ja pisałem o samoczynnych crashach Google Service gms, i szukanie najlepszej paczki jej.
Odpowiedz cytując ten post
20-07-2018, 18:49
Post: #56
Samsung Galaxy Young warto robić upgrade?
ale spoza sklepu… można pobrać apki wymagające go do działania

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2018, 19:01
Post: #57
Samsung Galaxy Young warto robić upgrade?
Z mojego testowania wynika ze te akurat apki co w jakis sposób potrzebują to jedynie sprawdzają wersję Usługi Google, bo minimalnie za stara wersja na przykład tego Navime (polski odpowiednik Endomondo w dodatku bezpłatny) to pokazuje.

W pamięci jako działania"" albo procesy"" jest trochę rzeczy, niestety najlepsza byłaby opcja płatnego AutoKiller.
Jakoś przyspieszyć start albo restart byłoby miło.
Odpowiedz cytując ten post
20-07-2018, 19:35
Post: #58
Samsung Galaxy Young warto robić upgrade?
PS gms to jest właśnie serwis sklepu

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2018, 19:54
Post: #59
Samsung Galaxy Young warto robić upgrade?
Google Mobile Services (GMS)
Google Store - Sklep
Odpowiedz cytując ten post
20-07-2018, 20:21
Post: #60
Samsung Galaxy Young warto robić upgrade?
OK za duży skrót myślowy Tongue

gms jest serwisem pracującym "pod spodem" i jest niezbędnym składnikiem sklepu (ale jak się mamy czepiać, to nie tylko sklep tego używa)

store (czy dzisiaj to "play") to aplikacja sklepu z interfejsem użytkownika

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  "Demo" smartfona Samsung Galaxy S6, czy coś to warte? zurich 2 4 845 24-01-2018 00:21
Ostatni post: szopen
  Yotaphone 2 YD206 upgrade do androida 5.0 arek 1 4 821 27-01-2017 11:34
Ostatni post: jakubd
  Samsung Galaxy Note 5 - porażka roku z rysikiem jakubd 7 7 277 28-08-2015 15:14
Ostatni post: jakubd
  Samsung Galaxy S6 i S6 edge czy warto? spag 0 3 487 01-04-2015 12:56
Ostatni post: spag
  dzwonek sms w galaxy y duos warmetao 1 4 603 01-03-2013 20:03
Ostatni post: szopen