[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Telewizja w mieszkaniu w bloku - bardziej skomplikowany temat.
15-03-2018, 13:53
Post: #21
RE: Telewizja w mieszkaniu w bloku - bardziej skomplikowany temat.
(15-03-2018 13:32)Ekonomista napisał(a):  pogadałem ze znajomym, to wywnioskowałem, że dzisiejsze telewizory, czyli nie CRT to parę lat działają bezawaryjnie, więc nie będę wyrzucał pieniędzy i to rzędu 1-2 k zł na coś co może posłuży 2 lata i jeden dzień.
To znajomi chyba jakieś noname'y kupują, bo obecnie telewizory nie są takie awaryjne. 32" Philips ze średniej półki działa u mnie od 8 lat, 40" Viera ma już z sześć. Bravia kupiona do grania ma prawie trzy lata. Z żadnym nie było nigdy żadnych problemów. Albo mam niesłychanego farta, albo te telewizory jednak się nie psują Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2018, 13:57
Post: #22
Telewizja w mieszkaniu w bloku - bardziej skomplikowany temat.
Co to jest 8 lat? Nawet się po d... nie podrapię. Mam jeszcze stać Panasonica CRT sprawnego, więc chodzi co najmniej 20 lat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2018, 21:37
Post: #23
Telewizja w mieszkaniu w bloku - bardziej skomplikowany temat.
Ekonomista napisał(a):"kopie prąd" dotykając masy USB
problem "kopania" (różnicy potencjałów masy) można rozwiązać banalnie prosto - używając 2 kondensatorów (aby odizolować żyłę sygnałową i żyłę masy) oczywiście kabla antenowego się nie podpina co 5 minut…

a dla tych którzy wolą kupić gotowca - są produkowane gotowe antenowe separatory galwaniczne
https://www.dmtrade.pl/p1329,izolator-ga...ignal.html
sorry za link do sklepu, ale nie mam weny by szukać przykładów u producentów, a tu uczciwie jest nawet narysowany schemat urządzenia (można je kupić w cenach 10-30zł, a wersje dla audiofili do kilkuset zł Tongue)


Ekonomista napisał(a):materiały 16:9 są jeszcze mniejsze niż na telewizorze, bo nie dość, że sygnał 4:3 na monitorze szerokim to jeszcze obcięte ponownie do 16:9
zmień opcje skalowania, to się powinno udać wyświetlić prawidłowo nawet na sprzęcie bez pełnego wsparcia dla 16:9
ewentualnie podziękuj kablówce za nadawanie w kaszecie (wtedy faktycznie trudno coś z tego wydobyć, bo rozdzielczość roboczego obszaru jest dramatycznie mała)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2018, 23:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-03-2018 23:37 przez Ekonomista.)
Post: #24
Telewizja w mieszkaniu w bloku - bardziej skomplikowany temat.
Dobra. Sytuacja nieco się zmieniła. Szkoda czasu na półśrodki. Zamówiłem telewizor Philipsa 40" FHD. Pytania:
1. Czy ten separator przyda się do telewizora, czy to napięcie telewizorowi w żaden sposób nie zaszkodzi?
2. Czy ten tv box da radę ogólnie, a szczególnie odtwarzać płynnie FHD z YT i aplikację Vectry, która jest dostępna na telefony z Androidem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-03-2018, 00:22
Post: #25
Telewizja w mieszkaniu w bloku - bardziej skomplikowany temat.
1. lepiej się odizolować (zaszkodzić niby nie powinno, ale sytuacja w której masz różnicę potencjałów masy nie jest normalna, więc ja bym się odizolował Tongue)

2. nie mam bladego pojęcia - kup i się pochwalisz
ewentualnie poczytaj, bo kwestia odtwarzania HD to tylko kwestia wydajności flaków (sądziłem, że w 2018 nikt już nie sprzedaje nowych tv-boxów, które nie dają rady z full-hd @YT)
gwarancji działania na jakąkolwiek nietypową aplikację nikt nie da (a w przypadku szitowych aplikacji raczej sądzę, że trzeba się nastawiać na problemy)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-03-2018, 16:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-09-2018 22:54 przez szopen.)
Post: #26
Telewizja w mieszkaniu w bloku - bardziej skomplikowany temat.
C.d. Ad. 1. Można dać 1 separator przed rozgałęźnik?
C.d. Ad. 2. Czy ten
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_736121.html
nie byłby sensowniejszy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-03-2018, 17:10
Post: #27
Telewizja w mieszkaniu w bloku - bardziej skomplikowany temat.
1. tak
2. nie wiem, trzeba o tym poczytać

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz