[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dania - wyjazd na tydzień - jaką kartę wziąć lub kupić na miejscu?
16-11-2017, 17:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2017 17:52 przez Ekonomista.)
Post: #1
Dania - wyjazd na tydzień - jaką kartę wziąć lub kupić na miejscu?
Jak w temacie: Jak to w końcu wyszło z roamingiem EU? Jadę do Danii na tydzień i nie wiem czy brać redbulla, co mam 50 zł na stracenie, czy a2 mobile i no limit przez wifi calling plus parę złotych na lokalne połączenia, czy może kupić starter na miejscu i doładować. Generalnie chodzi mi o to, że wieczorami (będziemy w zasięgu wifi) druga połówka ma się wygadać raczej godzinami do Polski, a poza tym potrzeba jakoś się kontaktować z tubylcami po parę minut dziennie. Niestety budżet mam bardzo ograniczony, bo Dania nie należy do tanich krajów i najchętniej bym wykorzystał tę kasę na karcie redbulla.

A i przydałoby się też 2 GB Internetu i jakieś smsy i mmsy zarówno do Polski jak do Danii.
Czytałem to
ale nie wiem jak to działa w praktyce.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2017, 18:17
Post: #2
Dania - wyjazd na tydzień - jaką kartę wziąć lub kupić na miejscu?
Jak masz redbula z jakimś pakietem danych, to masz w Play24 podany pakiet, jaki masz do wykorzystania w roamingu. Przejrzyście. U innych operatorów wszystko zależy od taryfy. U mnie na prepaidach średnio jest około 2 GB do zużycia w roamingu.
Jak masz abo, to masz pełen RLAH i niczym się nie przejmujesz - kasy pobrać im nie wolno więcej, niż w PL. No chyba, że zaczniesz tam działać non-stop przez wiele dni (miesięcy?) wtedy ci założą ograniczenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2017, 20:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2017 21:46 przez szopen.)
Post: #3
Dania - wyjazd na tydzień - jaką kartę wziąć lub kupić na miejscu?
tabelka jest dość przejrzysta
http://promocje.play.pl/roaming/pdf/Limi..._karta.pdf
kupujesz płatny pakiet o odpowiedniej nazwie (to nie ma nic do roamingu) - obrazek dodatkowo w załączniku



a ograniczenie dotyczące abo to bodajże ponad 2 miesiące za granicą w ciągu ostatnich 4 miesięcy (takie warunki FUP są bodajże w Playu, ale wszędzie jest podobnie)


Załączone pliki Miniatury
   

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2017, 21:07
Post: #4
Dania - wyjazd na tydzień - jaką kartę wziąć lub kupić na miejscu?
Czyli biorę, np. 6GB za 20zł i mam 1 GB rozliczany x6?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2017, 21:09
Post: #5
Dania - wyjazd na tydzień - jaką kartę wziąć lub kupić na miejscu?
Ja tam widzę stosunek GB 1:2, a nie 1:6.
No i nie wiem, czy to dwa oddzielne limity, czy jednak jeden rozliczany przeliczeniowo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2017, 21:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2017 03:36 przez szopen.)
Post: #6
Dania - wyjazd na tydzień - jaką kartę wziąć lub kupić na miejscu?
załącznik do bani przygotowałem, bo nie ma w nim wszystkich możliwych pakietów… (już poprawiony, ale nie chce mi się sprawdzać, czy czegoś jeszcze nie uciąłem, jest przecież link do oficjalnego pdfa)

przelicznik jest taki - za granicą masz 1GB za każde 20 zł wydane na pakiet krajowy
(np. jak kupisz pakiet za 30zł to będziesz miał 1,5GB)

a dane z tego co pamiętam po prostu schodzą z pakietu, więc po powrocie zostaje nam niewykorzystana resztka, która może być już niedostępna za granicą (zostaje połowa lub więcej - zależy jaki masz pakiet)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2017, 22:26
Post: #7
RE: Dania - wyjazd na tydzień - jaką kartę wziąć lub kupić na miejscu?
(16-11-2017 21:09)jakubd napisał(a):  Ja tam widzę stosunek GB 1:2, a nie 1:6.
No i nie wiem, czy to dwa oddzielne limity, czy jednak jeden rozliczany przeliczeniowo.
Jak byk jest napisane 6GB i 1GB.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2017, 03:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2017 19:01 przez szopen.)
Post: #8
Dania - wyjazd na tydzień - jaką kartę wziąć lub kupić na miejscu?
stosunek "wielkości pakietu danych krajowych" do "limitu w roamingu", akurat w pakietach danych jest 6:1, a w multipakietach 2:1
ale nie ma to żadnego znaczenia - limit zależy TYLKO od ilości kasy wydanej na pakiety krajowe (o nazwach kwalifikujących się do przyznania limitu danych UE) i przelicznik wynosi w przybliżeniu 20zł = 1GB limitu w UE

akurat w RBM nie podpadają pod to żadne pakiety nie zawierające danych, ale popatrz po niektórych taryfach Playa (w głównym brandzie) - w pewnych wypadkach nawet pakiety SMS się przekładają na dane w roamingu Big Grin

Ekonomista napisał(a):Czyli biorę, np. 6GB za 20zł i mam 1 GB rozliczany x6?
nie

w ramach tych wydanych 20zł możesz w unii zużyć tylko 1GB, niezużyta reszta pakietu zostaje (ale jest do zużycia tylko w PL)
natomiast jeśli przekroczysz 1GB za granicą, to dalsze dane są taryfikowane po 4gr za 1MB (co daje ~40zł za 1GB)
oczywiście tu ^ opisałem przypadek pakietu "6GB za 20zł"

sprawdź także czy pakiety minut/SMS dotyczą roamingu - jeśli nie, to płacisz za nie z konta podstawowego (po stawce standartowej)

a połączenia z "lokalsami" to rozmowa międzynarodowa i kosztuje bodajże 2zł/min, 50gr/SMS albo 3zł(!)/MMS
(przy przekraczaniu granicy powinieneś dostać jakieś SMSy z cennikiem)

aaaa i jeszcze jedno - jeśli nie spełniasz warunków FUP, to dane w roamingu UE są taryfikowane 2x drożej (czyli 8 dyszek za 1GB, połączenia itd. też są droższe niż zwykle, bo z dopłatą za przekroczenie warunków FUP), ale przy tygodniowym wyjeździe trudno się załapać na złamanie FUP, no chyba że weźmiesz SIM, którego w PL wcale nie używasz

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2017, 09:57
Post: #9
Dania - wyjazd na tydzień - jaką kartę wziąć lub kupić na miejscu?
Czyli można wziąć spokojnie tel na abo no limit i dzwonić do bólu do Polski? A w cenniku RBM II jest 29 gr. zarówno ze strefy euro do Polski jak do strefy euro. Więc na pewno biorę RBM i szybko kupuję lokalny starter.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2017, 19:01
Post: #10
Dania - wyjazd na tydzień - jaką kartę wziąć lub kupić na miejscu?
dawno nie byłem za granicą ;P i sprawdziłem starego SMSa - jeśli tak jest w cenniku to taka stawka obowiązuje

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2017, 20:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-11-2017 20:53 przez Ekonomista.)
Post: #11
Dania - wyjazd na tydzień - jaką kartę wziąć lub kupić na miejscu?
Pakiet 1GB się pojawił w aplikacji Play24 , ale znikł. Natomiast nalicza jakoś chyba normalnie z promocyjnego, załączam ss. Specjalnie nie będę tracił dla testu, a mam szybkie wifi.
Ps. Ktoś potrzebuje coś z Danii? Tongue[Obrazek: 3d6ad44c013d6340c15111653955b852.jpg]

A - i sprawdziłem empirycznie - stan darmowy w roamingu nie obowiązuje.

A jeszcze ciekawostka - po włączeniu używania roamingu międzynarodowego w telu, nie chciał połączyć z siecią, natomiast ręcznie wyszukał pełno dozwolonych i kilka niedozwolonych. Z pierwszą z brzegu dozwoloną nie mógł się połączyć, a z drugą już tak.
Pytanie czy śmiało mogę korzystać z LTE, czy jakoś inaczej policzy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2017, 21:33
Post: #12
Dania - wyjazd na tydzień - jaką kartę wziąć lub kupić na miejscu?
Ekonomista napisał(a):Ps. Ktoś potrzebuje coś z Danii?
2 lata temu potrzebowałem Big Grin

Ekonomista napisał(a):Pytanie czy śmiało mogę korzystać z LTE, czy jakoś inaczej policzy?
możesz (o ile uda się uzyskać połączenie)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2017, 22:08
Post: #13
Dania - wyjazd na tydzień - jaką kartę wziąć lub kupić na miejscu?
Koniecznie daj znać, czy LTE zadziała, bo jeszcze 1,5 roku temu dopiero ruszały pierwsze platformy roamingowe potrafiące obsługiwać LTE.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2017, 23:34
Post: #14
RE: Dania - wyjazd na tydzień - jaką kartę wziąć lub kupić na miejscu?
(21-11-2017 22:08)jakubd napisał(a):  Koniecznie daj znać, czy LTE zadziała, bo jeszcze 1,5 roku temu dopiero ruszały pierwsze platformy roamingowe potrafiące obsługiwać LTE.
Na pewno Telia działa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-11-2017, 14:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-11-2017 14:52 przez Ekonomista.)
Post: #15
RE: Dania - wyjazd na tydzień - jaką kartę wziąć lub kupić na miejscu?
(21-11-2017 23:34)Ekonomista napisał(a):  
(21-11-2017 22:08)jakubd napisał(a):  Koniecznie daj znać, czy LTE zadziała, bo jeszcze 1,5 roku temu dopiero ruszały pierwsze platformy roamingowe potrafiące obsługiwać LTE.
Na pewno Telia działa.
Cały czas działa i pokusiłem się o test przy paskudnej pogodzie tam gdzie diabeł mówi dobranoc http://www.speedtest.net/my-result/a/3407057651

Jeszcze w dodatku nie zmieniłem serwera i był z Bydgoszczy...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki tani internet na wyjazd za granicę do UE? Iks 5 4 021 10-04-2019 04:19
Ostatni post: Iks
  Ukraina - wyjazd na tydzień - jaką kartę wziąć lub kupić na miejscu? Ekonomista 8 7 929 26-08-2018 23:58
Ostatni post: Ekonomista