[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GUUDGO GD-SC11 kamera IP WiFi do wnętrz i ogólnie o monitoringu internetowym
07-10-2017, 22:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2017 22:41 przez szopen.)
Post: #1
GUUDGO GD-SC11 kamera IP WiFi do wnętrz i ogólnie o monitoringu internetowym
wątek wydzielony z
http://forum.jdtech.pl/Watek-escam-g02-k...ternetowym

W końcu kupiłem GUUDGO GD-SC11 ze względu na rozdzielczość, mikrofon stereo i głośnik. Mam chyba zbyt ambitne plany potraktować ją jako bezobsługowy sprzęt do jednostronnej wideokonferencji, ale z audio dwustronnym. Czy to ma szansę się udać?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-10-2017, 00:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-10-2017 00:32 przez szopen.)
Post: #2
ESCAM G02 kamera IP wifi za 75zł i ogólnie o monitoringu internetowym
Biorąc pod uwagę opis w sklepie:
https://www.banggood.com/GUUDGO-GD-SC11-...89491.html
to audio jest "pół-dwustronne" bo wymaga wciśnięcia PTT, aby się odezwać ze smartfona do kamery
rozdzielczość 1280x960pix to próba wyciśnięcia "ostatnich soków" z przetwornika 1,2Mpix
(z cała pewnością sprzedawca przegina mianując to rozdzielczością HD, bo z racji proporcji obrazu 4:3 się nie kwalifikuje jako takowe, ale w mikro-monitoringu nie jest to jakoś szczególnie istotne - można by było uzyskać 720p = 1280x720pix przycinając nieco obraz u góry i dołu - zapewne te same przetworniki są stosowane w kamerkach 720p)

Przeraziło mnie też hasło dostępu do Onvif (a konkretniej jego brak) przy stadartowym koncie "admin".

Dodatkowo jestem bardzo ciekaw jak wygląda w wypadku tej kamerki współpraca z chmurą AWS i czy faktycznie można nagrać cokolwiek w chmurze, czy tylko jest to zdalny sposób dostępu do nagrania lokalnie przechowywanego na karcie pamięci…

Mam nadzieję, że się pochwalisz sprzętem gdy już go otrzymasz (liczę chociaż na screenshoty z działającej aplikacji i parę słów z wrażeniami z działania sprzętu, ale nie z pierwszego dnia po otwarciu pudełka, tylko gdy już potestujesz i będziesz jej normalnie używał).


PS Wygląda na to, że to kolejna marka należąca do sklepu BangGood (a może już korporacji? bo tym razem jako właściciel nie jest ujawniony Tong De)…
https://trademarks.justia.com/owners/she...d-3510140/
(tak coś mnie podkusiło o sprawdzenie, bo wizualizacja flaków była jakoś łudząco podobna do Digoo)

i chyba ostatecznie podzielimy jednak ten wątek na modele kamer…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2017, 19:07
Post: #3
ESCAM G02 kamera IP wifi za 75zł i ogólnie o monitoringu internetowym
Dostałem dziś kamerkę, na szybko powiem:
- opłat nie było na granicy, więc tylko 17$ kosztowała (na liście przewozowym napisali wartość 1,18$);
- genialnie prosta i funkcjonalna aplikacja "GUUDGO", ale żąda przy instalacji pierdyliard uprawnień;
- opóźnienia obrazu, ale przede wszystkim dźwięku powodują to, że nie da się używać jako komunikatora wideo;
- Audio jest rzeczywiście naprzemienne;
- Obraz jakości powiedzmy telewizji cyfrowej SD;
- nocne podświetlenie LED IR daje radę spokojnie w dużym pokoju, można też zdalnie włączyć, wyłączyć i uruchomić tryb auto, przez szybę nic niestety nie zobaczymy - odbija się światło diod;
- na podczerwień jakby mniej klatek - szybki ruch ręką był pomijany;
- na słabym zasięgu wifi po pół godziny się odłączyła z "systemu" no i też obraz przyspiesza i zwalnia;
- wykonanie pozwala obracać we wszystkie strony;
- ładowarka od Amazon Kindle 2A daje radę, choć nie wierzę w te jej 2A, a kamerka wg producenta 2A wymaga;
- śmieszna sprawa, ale słychać przekaźnik podczas uruchamiania urządzenia i załączania diod IR;
- widać diodę niebieską i kilkanaście IR na czerwono, więc przez to i poprzedni punkt nie nagramy z ukrycia nawet średnio bystrego złodzieja ;
- dalej będę testować i za miesiąc zdam relację;

Pytania:
1. Czy to idzie przez chińskie serwery?
2. Czy zapis jest w chmurze czy na telefonie? - bo bez internetu nie mam dostępu do nagrań.
3. Czy to nic nie kosztuje?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2017, 20:50
Post: #4
ESCAM G02 kamera IP wifi za 75zł i ogólnie o monitoringu internetowym
Ekonomista napisał(a):- śmieszna sprawa, ale słychać przekaźnik podczas uruchamiania urządzenia i załączania diod IR;
to nie przekaźnik - to mechaniczny napęd filtru IR, który wrzuca dodatkową "soczewkę" do obiektywu (tak naprawdę filtr nie jest soczewką)

a co do reszty, to 2x nie wiem:
1. nie wiem, możliwe (np. tp-link używa AWS, czyli serwerów przydzielanych na zasadach geograficznych, a co używa twoja, to nie wiem)
2. nie wiem, to przecież chyba możesz sprawdzić? - ale jeśli za free, to na telefonie (albo na karcie TF) tylko wtedy, gdy włączysz zapis/nagrywanie ;D taka prosta chmura służy tylko do zestawienia połączenia p2p (czyli jeśli nikt nie ogląda, to kamera nie wysyła streamu "w powietrze" - to też możesz sprawdzić samodzielnie), jeśli wspiera onvif to możesz sobie postawić rejestrator wewnątrz sieci lokalnej

3. skoro za free to za free - w jaki sposób miałby ktoś Cię obciążyć za korzystanie?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2017, 20:59
Post: #5
RE: ESCAM G02 kamera IP wifi za 75zł i ogólnie o monitoringu internetowym
Ad. 3. Pisało o jakiś 15u dniach AWS, więc może po prostu podłączam kartę bankową albo wyłączają, ale to chyba konto jakieś https://www.eyeplusiot.com/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2017, 21:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2017 22:00 przez szopen.)
Post: #6
ESCAM G02 kamera IP wifi za 75zł i ogólnie o monitoringu internetowym
chińska jakość obsługi Big Grin - brak regulaminu, brak informacji
na zasadzie "załóż konto, potem pogadamy"
założyłem na maila do spamu, a i tak nic się nie da dalej zrobić



w każdym razie ucloudcam.com wygląda na hostowany na AWS (a stamtąd przyszły e-maile rejestracyjne)
jakkolwiek ukryty właściciel nie wygląda wiarygodnie…
a taki hosting może być np. opłacony na rok, a potem "szukaj wiatru w polu"

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2017, 21:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2017 21:59 przez Ekonomista.)
Post: #7
RE: ESCAM G02 kamera IP wifi za 75zł i ogólnie o monitoringu internetowym
Czyli co? Mam za darmo AWS, który bezpośrednio u Amazon kosztuje?

Właściwie chodzi też mi o to czy jakiś Chińczyk może mnie podglądać?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2017, 22:07
Post: #8
ESCAM G02 kamera IP wifi za 75zł i ogólnie o monitoringu internetowym
miałem na myśli taki scenariusz - opłacasz sobie u nich konto, a oni później znikają z tą kasą
(nawet nie wiem jakie są możliwe opcje, bo konto bez kamery nie ma możliwości podejrzenia niczego - również opcji płatności)
oczywiście w początkowym okresie uczciwie świadcząc usługę



jeśli gdziekolwiek wysyłasz obraz z kamery poza swoją sieć lokalną musisz się liczyć z możliwym naruszeniem prywatności
(np. choćby dlatego, że standartowe hasło administracyjne jest puste, no nie wiem jak jest w wypadku twojej kamery, a serwis chmurowy, o którym mówimy wymusił dość bezpieczne hasło - 12 znaków w tym co najmniej jedna mała litera, jedna duża i jedna cyfra)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2017, 22:12
Post: #9
RE: ESCAM G02 kamera IP wifi za 75zł i ogólnie o monitoringu internetowym
Kamerę sparowałem kodem QR i nic do niej nie musiałem wpisywać. Jedynie wprowadzić nowe hasło do aplikacji i w aplikacji hasło do mojego Wi-Fi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2017, 23:11
Post: #10
ESCAM G02 kamera IP wifi za 75zł i ogólnie o monitoringu internetowym
no, ale z tego nie wynika, że np. hasło roota czy admina nie jest puste lub łatwe do złamania (czy wręcz przesyłane otwartym tekstem)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2017, 23:21
Post: #11
RE: ESCAM G02 kamera IP wifi za 75zł i ogólnie o monitoringu internetowym
No właśnie. Kurde - nie widzę na razie zastosowania dla siebie tej kamerki.
Przejrzałem tę ww. stronkę i jest tam najtańsza opcja konta 6$/mc albo 60$/rok. Niby jest 7 dni trial, ale jest napisane też, że 21 dni. Tak czy inaczej można płacić kartą albo paypalem. Czy skoro paypalem, to nie ma jakiejś gwarancji paypala?
Czy da się tę kamerę podłączyć pod jakiś pewny i tani system chmurowy? Czy to sprzęt twardo przypisany jakoś do tego proponowanego przez producenta?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-11-2017, 20:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2017 20:55 przez szopen.)
Post: #12
ESCAM G02 kamera IP wifi za 75zł i ogólnie o monitoringu internetowym
Nie czytałem warunków ubezpieczenia przez PayPal płatności za usługi, ale przypuszczam, że nie różni się jakoś bardzo od zakupu fizycznych towarów.



Z drugiej strony te ceny jakoś nie rzucają na kolana - chyba to przykład na starą regułę: tani sprzęt = drogi abonament, drogi sprzęt = stosunkowo niskie opłaty.

Popatrz choćby na to (akurat ceny są na porównywalnym poziomie, ale chyba nadal obowiązuje zniżka o połowę dla nowych użytkowników):
https://home.getvera.com/services/acm/about
(aby nikt sobie nie robił nadziei, oprócz stosunkowo drogich kamer, choć nie są one koniecznością - ten system pracuje też z niektórymi innymi, ten abonament wymaga posiadania też ich centralki ID)



W kwestii ostatniego pytania - moim zdaniem najsensowniejszym posunięciem jest podpięcie kamer do lokalnego rejestratora, opcji z zapisem chmurowym nawet nie rozpatrywałem, ale jeśli poszukasz, to pewnie znajdziesz jakieś opcje tego rodzaju.
Chociaż nie wiem czy jest sens się tak szarpać dla jednej kamerki - tu powinien w zupełności wystarczyć system oferowany przez jej producenta.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-11-2017, 21:55
Post: #13
ESCAM G02 kamera IP wifi za 75zł i ogólnie o monitoringu internetowym
paypal ma do 60 dni spory, z tego co wiem to raczej skuteczne na zasadzie chargeback.

Tylko raz czytałem (nie wiem czy to prawda i wątpię), że kasę zabierają z salda paypal. Jak ktoś nie ma żadnych środków (drobny sprzedawca), to nie mają Ci z czego tego oddać.

Korzystałem raz ze zwrotu jak banggood mnie "wydymał", zwrot chyba 1-2 dni czekałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-11-2017, 22:29
Post: #14
ESCAM G02 kamera IP wifi za 75zł i ogólnie o monitoringu internetowym
ale 60 dni to za mało np. (przykład hipotetyczny) w przypadku rocznego abonamentu, który przestaje być świadczony w 3 miesiącu

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-11-2017, 11:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2017 12:03 przez Ekonomista.)
Post: #15
GUUDGO GD-SC11 kamera IP WiFi do wnętrz i ogólnie o monitoringu internetowym
Spróbuję zakładać nowe konta na nowe adresy e-mail. Jeśli ten trial trwa 3 tygodnie to jeszcze mogę się pobawić. Robiłem tak z inną usługą internetową, więc trochę tych kont gmail mam. Tylko trochę się boję, że google się wkurzą i w końcu zbanują mi wszystkie konta.

szopen napisał(a):moim zdaniem najsensowniejszym posunięciem jest podpięcie kamer do lokalnego rejestratora, opcji z zapisem chmurowym nawet nie rozpatrywałem
Uważam, że chmura ma przewagę, ponieważ (wg ważności):
1. W przypadku rejestratora złodziej może - w zależności od czasu jaki ma - zniszczyć dysk, wykasować nagranie, wziąć ze sobą jako kolejny fant, a w przypadku zapisu chmurowego nagranie już "poszło w świat".
2. Nagrania z ostatniego przynajmniej czasu mam zawsze i wszędzie pod ręką i mogę np. od razu pokazać policji.
3. Nie wiem czy rejestrator rozpoznaje nietypowy ruch i dźwięk, ale i tak potrzeba by internetu, albo jakiejś centralki GSM, aby mnie poinformował o takim zdarzeniu.
4. Zdaje się, że kosztuje więcej np. w miarę dobry rejestrator z dyskami, które po kilku latach padną niż te parę lat płacenia za chmurę. Jeszcze dokładnie tego nie liczyłem, ale powiedzmy przez 5 lat - 1000 zł vs 500 zł - w obu przypadkach bardzo optymistycznie.
5. Kwestia zaniku prądu - rejestrator = drogi UPS, kamerka = tani powerbank, a może być router MiFi, chociaż zdaję sobie sprawę, że taki prowizoryczny system długo nie pociągnie i wymusza już posiadanie osobnej karty do internetu, więc z tymi kosztami wtedy może być różnie jeśli nie korzysta się z RBM DIL (obliczałem też, że to jedyna opcja na rynku nadająca się do monitoringu, bo ta kamerka ciągnie ok. 0,4 Mbps czyli ok 150 GB/mc. Ile tam był lejek dla uploadu? 1 Mbps? Jeśli tak to 2 kamerki.)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-07-2018, 08:26
Post: #16
GUUDGO GD-SC11 kamera IP WiFi do wnętrz i ogólnie o monitoringu internetowym
Czy jeśli chodzi o streaming na Android 2.3 to już dzisiaj całkowicie nierealne?
Odpowiedz cytując ten post
18-07-2018, 14:43
Post: #17
GUUDGO GD-SC11 kamera IP WiFi do wnętrz i ogólnie o monitoringu internetowym
raczej nierealne, ale nawet nie napisałeś co masz na myśli
(podgląd z jakiejś kamerki czy wykorzystanie telefonu w charakterze kamery IP)

kiedyś próbowałem wykorzystać SGY jako kamerkę IP i nawet to działało, problemów było jednak kilka - temperatura telefonu podczas takiej pracy oraz generalnie podła jakość wideo (rozdzielczość bodajże vga), brak podświetlenia IR itd. - najtańsze współczesne kamerki IP są lepsze

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-07-2018, 17:58
Post: #18
GUUDGO GD-SC11 kamera IP WiFi do wnętrz i ogólnie o monitoringu internetowym
Tak, do skype działa, ale streaming z dowolnego miejsca chyba nie, krótko przejrzałem ofertę w chmurze, wycofali się globalnie poniżej wersji 4.0, trochę szkoda, no chyba że coś jest autorskiego, ale wątpię....
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  WLED "dla leniwych" - sterowanie każdą diodą RGB oddzielnie [WiFi, ESP, Android, iOS] szopen 3 6 547 04-04-2022 14:12
Ostatni post: szopen
  DSTIKE WiFi Deauther MiNi szopen 0 1 472 08-04-2021 00:32
Ostatni post: szopen
  Czujnik pyłu zawieszonego, smogu, "smogomierz", ale nie tylko [WiFi, ESP] szopen 6 3 084 03-06-2020 18:42
Ostatni post: szopen
  Najtańsze "gniazdko WiFi". Ekonomista 45 16 739 27-05-2020 00:24
Ostatni post: szopen
  DGM PP-W162 smart-plug z pomiarem energii [WiFi, Tuya, Android, iOS] szopen 5 8 032 14-04-2020 16:27
Ostatni post: szopen