[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty?
21-09-2017, 21:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-09-2017 22:02 przez szopen.)
Post: #1
huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty?
huawei e3531 s2 nie przełącza automatycznie sieci po zmianie karty? Używam sieci Aero2 i Virgin - kiedy zmieniam karty, przy innych modemach wystarczyło wyjac modem z usb po ponownym uruchomieniu nowa sieć była dostępna. W e3531 tak nie jest. Gdy zmienię kartę pod linuxem nie ma siły zeby połączył, pomimo włożenia ponownie, natomisat siec widzi. Dopiero gdy uruchomię windows i tam w MP ustalę połączenie, co tez nie zawsze od razu wychodzi, to potem i linux mi łączy z ta karta kt się połączyła pod windows. Jeśli ktos się wypowie to moge przygotować screeny etc. Myslałem że to nowszy modem i powinno być ok, z e3131 nigdy nie miałem takich problemów, to samo z e372. modem kupiony na allegro ale nowy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-09-2017, 01:46
Post: #2
huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty?
Czy w menedżerze połączeń w Linuksie przekazujesz do modemu APN? Dla Aero2 oraz Virgin są one różne: odpowiednio "darmowy" i (OIDP) "internet".
Automatyka wykrywania operatora nie zawsze działa prawidłowo (a w większości wypadków po prostu jej nie ma) i to zależy od wielu czynników i być może z tym masz problem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-09-2017, 14:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2017 20:27 przez szopen.)
Post: #3
RE: huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty?
mam profile dla obu sieci i w windows i w linux. wygląda na to że ten modem jakoś zapamiętuje ustawienia Mobile Partnera, i później pod linuxem nie przyjmuje innej sieci, ale inna kartę tego samego operatora tak, dopóki nie ustawie połączenia z 2 operatorem w windows. ja już lata tak używam, ale dopiero od miesiąca kupiłem ten modem i tego sie nie spodziewałem, myślałem że nowszy niż e3131 to same plusy będą... a tu takie coś. może to wina firmware, ale on jest nowy i szkoda w nim coś grzebać. może jest po prostu bardziej budżetowy niż myślałem, nie tylko nie ma gniazda antenowego. sieć wykrywa a następnie pisze że połączenia nie ustanowiono
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-09-2017, 15:50
Post: #4
huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty?
Bardzo niejasno używasz sformułowania "nie przyjmuje innej sieci". Sieć przyjmuje, a dokładnie loguje się do niej, co widać pewnie po diodzie migającej pojedynczo (pewnie na niebiesko).
Nie nawiązuje połączenia z powodu problemu z APN (nie podałeś wcale lub podałeś błędnie, albo menedżer połączeń nie przesyła tego do modemu). O ile Mobile Partner z Windows robi prawidłowo przesłanie APN, o tyle w Linuksie wcale nie jest on wysłany, ale domyślnie wtedy modem pobiera z pamięci ostatni APN wysłany przy nawiązywaniu połączenia.
Możliwe, że chodzi o też jakąś niezgodność.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-09-2017, 13:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2017 14:22 przez Lorek.)
Post: #5
RE: huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty?
"O ile Mobile Partner z Windows robi prawidłowo przesłanie APN, o tyle w Linuksie wcale nie jest on wysłany, ale domyślnie wtedy modem pobiera z pamięci ostatni APN wysłany przy nawiązywaniu połączenia." Być może własnie to się dzieje, tyle że pobiera ostatni apn ze skutecznego połaczenia niezaleznie od sieci. A zmiana jest mozliwa tylko pod windows i MP i wtedy w linuxie pobiera ten zmieniony. dodam jeszcze że to lubuntu 16.04, czyli ubuntu. Wogóle żeby działały połaczenia komórkowe musiałem wgrac usb-modeswitch w wersji beta, bo na normalnym nie łaczył w ogóle.
http://www.draisberghof.de/usb_modeswitch/
widze że jest nowa beta
http://www.draisberghof.de/usb_modeswitch/#download
zobaczymy

łaczy z siecia ale nie ustanawia połączenia, byc moze nie używam precyzyjnych sformułowań, na ile jestem w stanie się staram

Mam 2 apn wpisane w 2 skonfigurowanych połączeniach, jeden przez połaczenie z aero, 2 z play - tam jest internet apn i to działało normalnie pod e3131
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-09-2017, 15:04
Post: #6
huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty?
APN można wysłać do modemu za pomocą komend AT
z tego co pamiętam to dość stadartowa +CGDCONT do tego wystarcza

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-09-2017, 07:25
Post: #7
huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty?
usb-modewitch to programik, który przełącza modem z trybu pamięci masowej (w której widać wirtualny napęd CD ze sterownikami) w tryb modemu. Nic więcej nie robi. Jak jedna wersja działa, aktualizacja nic nie zmieni, poza tym nie trzeba wymieniać całej aplikacji, wystarczy plik konfiguracyjny.

Ciągle nie napisałeś jak nawiązujesz połączenia - w samym Windows są 3 metody, a w Linuksie - do głowy przychodzi mi z 5 podstawowych metod + wszystkie menedżery połączeń jakie są w graficznych interfejsach użytkownika.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2017, 23:34
Post: #8
RE: huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty?
odpowiedź w tekście - do powrotu do tematu skłoniło mnie kolejne zaskoczenie: otóż kupiłem sobie 2 komputer też hp sff, tylko troche starszy, tak żeby tylko do netu był, więc linux lubuntu. jakie było moje zaskoczenie kiedy mój modem uzytkowany pod aero nie nawiązał połączenia pod virgin... musiałem podłączyc poprzedni komputer i pod windowsem uruchomić mobile partnera jaki zainstalował sie z modemu i tam z włożoną kartą virgin uruchomić internet. Po tym jak się spodziewałem w nowym komputerze modem połączył z siecią virgin. Natomiast pomimo skonfigurowanego połaczenia pod linuxem do aero na tym nowym po wymianie karty rozłączeniu modemu widział sieć ale nie łączy... czeka mnie znowu uruchomienie poprzedniego kompa i pod windowsem w mobilepartnerze połączenie przez profil z aero ... później przełoże do nowego kompa i modem odpali aero... dziwne i męczące z e3131 tak nie musiałem się bawić... w załączeniu zdjęcia z widocznymi 2 profilami z właściwie wpisanymi apn, na prawde pod e3131 nie miałem żadnych problemów, robiłem to samo co tu i tak samo

(    

   

   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-10-2017, 10:36
Post: #9
huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty?
Musiałbyś zajrzeć do odpowiedniego logu (który to log, to trudno powiedzieć ot tak, bo program łączący może mieć własny log, albo może korzystać z pppd.log albo sysloga) - być może (a raczej prawie na pewno) nie przechodzi APN z interfejsu użytkownika do modemu. Możliwości są dwie:
- Interfejs podawania APN nie działa wcale (albo jest od tego jakaś opcja)
- Przekazywanie APN do modemu nie działa dla tego konkretnego modemu
Nie mając zestawu modem+os trudno coś rozsądnego powiedzieć i zdiagnozować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-10-2017, 15:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-10-2017 15:58 przez Lorek.)
Post: #10
RE: huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty?
no niewiem.i teraz powrót do mojej chałupniczej metody - zmiana komputera na taki z windows, uruchomienie mobile partner z aero 2 i ustanowienie połączenia i teraz już będzie mi na obu kompach działał aero2 - jestem pewien, moge potwierdzić przy nastepnym użyciu. wygląda jak nic że albo sobie sieć coś zapisuje - ale wygląda że i aero i virgin, czy tam plus, albo cos w modemie jest zapisywane i tylko mobile partner moze w to zaingerowac, a linuxowe oprogramowanie tylko czyta pozostałośc poz mianach w mobile partner... chyba sobie kupię e3131 chociaż myślałem ze e3131 będzie miał moze większą czułośc no i kupiłem nowy - z resztą kupiłem dwa i oba zachowują się tak samo, tyle że zakup z allegro
zdjęcia z mobile partner:
   
   
   
   

Na dysku modemu jest mobile partner nie tylko dla windows, ale i dla linuxa pliki nie wyglądają na zapisywane, ale moze to jest wyjście by się nauczyc go instalowac... pod linuxem
   
   
--How to Install----------------------
* You need login as root *

1. Run "tar jxvf linux_install.tar.bz2"

2. Run "./install" in TERMINAL to install MobilePartner
eg: # bash /<path>/install

3. If you had installed this software in your system before, you will get a prompt: "The software is exist, do you want overwrites? ([Y]/[N])", enter "y" to overwrites or "n" to exit.

4. If you do not had installed this software in your system before, you will get a prompt: "Please input the install path[/usr/local/Mobile_Partner]:". Then you can input install path(fullpath), or you may using the default path(/usr/local/Mobile_Partner) by press ENTER direct

5. Finish installing

--How to run--------------------------
* From shortcut in desktop

* Run MobilePartner in your install path
eg: # /<install path>/MobilePartner

* Plug in your device, it will run automatically (Not supported in Xandros)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-10-2017, 16:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-11-2017 03:33 przez szopen.)
Post: #11
huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty?
przecież cały czas od początku jest o tym mowa - profil połączenia JEST zapisywany w modemie

jeśli jakikolwiek menadżer połączenia podczas łączenia nie wydaje żadnych dodatkowych komend dla modemu (w szczególności nie przekazuje poprawnie APN) to wykorzystywany jest ten zapisany profil połączenia

ten fenomen z windowsowym MP właśnie na tym polega - jest zapisywany domyślny profil połączenia w modemie…

a twój linuksowy menadżer połączenia najwyraźniej "kończy pracę" na poleceniu "ATD*99#" …
(w sensie: nie wykonuje wcześniej innych poleceń sterujących modemem)



jak już tak rzeźbisz zmieniając systemy/komputery to stwórz sobie eksperymentalnie profile połączenia pod windowsem wykorzystujące zamiast *99#

dla jednego operatora *99***1# i poprawny dla niego APN (np. dla Aero2: darmowy)
dla drugiego operatora *99***2# i poprawny dla niego APN (np. dla Play, Plus, T-mobile czy choćby Virgin albo paru innych operatorów: internet)
dla trzeciego operatora *99***3# i poprawny dla niego APN (np. dla Lyca: data.lycamobile.pl)

a następnie w linuksie użyj do połączenia tych powyższych numerów (jako numer telefonu zamiast *99#) co spowoduje wybranie odpowiednio zapisanego w modemie pierwszego, drugiego albo trzeciego profilu połączenia

nie wiem czy powyższe zadziała, bo nie wiem w jakich okolicznościach MP zapisuje w modemie profil połączenia, ale spróbować nie zaszkodzi

jakkolwiek jest to obchodzenie problemu dookoła i pod górę, może po prostu powinieneś poczytać dokumentację tego co używasz obecnie?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-11-2017, 11:40
Post: #12
huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty?
Problem jest oczywisty:
- Linuksowy Dialer nie przekazuje APN do modemu
- Modem nie mając APN łączy się z takim APN, z jakim udało mu się ostatnio połączyć - to jest zapamiętywane z zupełnie oddzielnej pamięci flash obsługiwanej przez osobny system w modemie. Dlatego po połączeniu w Windows działa potem w linuksie, ale nie działa po zmianie karty SIM.

Nie wiem czy użycie Mobile Partnera linuksowego rozwiąże problem - poza tym nie wiem, czy uda się go zainstalować, ale próbować możesz. Najwyżej linuksa będziesz stawiał od nowa jak ci rozwali coś.

I tak, pamięć flash modemu ta z wirtualnym napędem CD nie jest dostępna do zapisu ot tak.
Pomysł szopena jest bardzo dobry z profilami CID połączeń - modem musi oferować możliwość zapamiętania 9 profili. Ale w praktyce nie testowałem tego z modemami na USB, nie miałem potrzeby.
Zapis następuje domyślnie w momencie udanego nawiązania połączenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-11-2017, 15:56
Post: #13
huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty?
powiązanie między komendami jest nieco bardziej skomplikowane, dlatego nie wiem czy moja propozycja powyżej zadziała (bo nie wiem na jakiej zasadzie MP numeruje profile połączeń - mam na myśli polecenie "AT+CGDCONT"), o co w tym chodzi jest opisane np. tu:
https://www.trimble.com/ec_receiverhelp/...onfig.html

natomiast zapisanie ostatnio używanego profilu połączenia przy udanym połączeniu faktycznie następuje w jakimś miejscu domyślnym (być może jest to po prostu profil nr 1, ale nigdy nie miałem potrzeby takiej zabawy, więc nie wiem jak to faktycznie wygląda)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-11-2017, 16:11
Post: #14
huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty?
Domyślny profil to faktycznie właśnie najczęściej CID1, ale czasem (telefony nokia) można było wyspecyfikować, który jest domyślny. W Huawei tej opcji nie ma, więc nie wiadomo - trzeba zrobić testy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-11-2017, 10:46
Post: #15
huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty?
dziękuje, sprawdze to
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HiLink API dla urządzeń Huawei VipeRsan 47 196 473 02-01-2021 23:29
Ostatni post: szopen
  Huawei E3276 brak modemu RAS jest tylko karta sieciowa NDIS Krystyna z gazowni 11 26 949 19-01-2018 13:37
Ostatni post: Krystyna z gazowni
  Huawei E3276 nie rozpoznaje Sieci Aero2- uszkodzona Antena ? AdamK 10 34 970 19-01-2018 10:36
Ostatni post: jakubd
  huawei e372 vs Huawei E3531 Lorek 13 38 043 08-03-2017 07:19
Ostatni post: jakubd
Lightbulb Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei jakubd 185 525 914 04-02-2017 18:11
Ostatni post: jakubd