[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
17-02-2018, 01:05
Post: #41
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Witam. Mam problem . Niestety po Wii 5GHz mam prędkości tylko ok 40 50 Mb. I to po między urządzeniami . Czy też tak macie

Wysłane z mojego C1-U02 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-02-2018, 16:41
Post: #42
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
1. Jaką masz prędkość synchronizacji WiFi na tych urządzeniach? Oba urządzenia jak rozumiem WiFi?
2. Jak mierzysz prędkość?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-02-2018, 18:44
Post: #43
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Mam podpięty do routera USB 3.0 i kopiowałem z telefonu film na USB telefon w sieci 5 GHz a sprawdzałem na stronie routera prędkości po sieci wifi. Czytałem na rosyjskiej stronie że tez kilku tak ma i na poprzedniej wersji tego problemu nie było. Tylko pytanie gdzie mogę znaleźć poprzednią wersję oprogramowania Padavan'a.

Wysłane z mojego C1-U02 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-02-2018, 15:54
Post: #44
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
jeśli coś zostało skopane, to prędzej czy później zostanie naprawione, wiec poczekaj na kolejne aktualizacje

masz urządzenia 2T2R?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-02-2018, 00:00
Post: #45
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Tak na marginesie dodam:
Generalnie jak rozumiem nie testujesz tutaj prędkości między urządzeniami WiFi, tylko wydajność podsystemu udostępniania plików z nośnika USB (pendrive?) poprzez system plików (pewnie Samba) do innego urządzenia. Dla żadnego z nich SMB (ani router, ani telefon) nie jest natywnym systemem udostępniania plików w sieci, do tego pewnie pendrive sformatowany w NTFS.
W tym wypadku testujesz wydajności procesorów i algorytmów obsługi systemów plików i SMB, a nie sieci WiFi, nie wspominając o wydajności samego pendrive/dysku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-02-2018, 14:06
Post: #46
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Witam, ja skorzystałem z FAQ z tej strony:
https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comments..._firmware/

Udało się - ale - mam problem - po zmianie IP nie mogę się zalogować do rutera ;-(

Próbowałem zmienić IP 192.168.1.1 na 192.168.20.1, soft spytał się czy zmienić też ustawienia dhcp - wybrałem że "tak". Po reboot miałem nowy IP i gateway ale nie mogłem się zalogować do rutera na nowym adresie IP

wersja fw: 3.4.3.9-099_e58fdd7
Xiaomi 3
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-02-2018, 17:36
Post: #47
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
co to znaczy, że nie możesz się zalogować?

karta sieciowa dostała nowy przydział z DHCP? (jakie masz teraz IP?)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-02-2018, 17:56
Post: #48
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
ruter ma nowy adres 192.168.20.1, laptop dostaje nowy IP z nowej puli i nie otwiera się strona "logowania" czyli 192.168.20.1 myśli i myśli i nic ;-(
restart koma, magiczne 3 komendy flush dns, release i renew nic nie dają ...
Pomaga reset i nie zmienianie IP.
Dodam że AP nie podłączony do neta.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-02-2018, 19:01
Post: #49
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
widzę, że zgłosiłeś błąd, gdzie należało
https://bitbucket.org/padavan/rt-n56u/is...le-to-open

szkoda, że nie zaglądają tu inni użytkownicy tego softu, którzy mogliby potwierdzić opisany błąd, bądź choćby sprawdzić czy błąd występuje w innych wersjach (mogę skompilować ewentualnie jakąś starszą wersję dla R3, jeśli Ci na tym zależy i podasz co ma być wkompilowane, bo cudem mam nie zaktualizowane repozytoria ;P)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-02-2018, 22:45
Post: #50
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Jeśli masz "sprawdzony" fw który działa to przytule z chęcią ;-)
Nic specjalnego nie potrzebuje po za "standardem". Z USB nie korzystam.
Brakuje mi w tym sofcie opcji automatycznego restartu np co tydzień (Gargoyle, Lucy watchcat)
Jest taka opcja? ;-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-02-2018, 01:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-02-2018 00:48 przez szopen.)
Post: #51
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
nie mam fw, bo nie używam tego sprzętu (szczególnie, że piszesz o R3, którego nawet nie miałem w ręce, a nie o R3G), ale skompilować mogę z tego co mam akurat pobrane

skoro "standard", to nie widzę problemu w przygotowaniu (ale wgrywasz to na własne ryzyko)

szczerze mówiąc nie widzę powodów do restartowania sprzętu (nigdy), o ile tylko pracuje na stabilnym sofcie

ale skoro potrzebujesz cron'a
https://bitbucket.org/padavan/rt-n56u/wiki/EN/UsingCron


próbowałem szukać czegoś na temat opisanego błędu i znalazłem też już skompilowane starsze wersje
https://forum.lowyat.net/index.php?showt...p=87838553
(ale jakby co, to skompilowałem też 3 różne kombinacje, w końcu miałem dość czasu aby to sprawdzić - kompilacja zajmuje u mnie koło 30 min. a "szybka kompilacja" po zmianie opcji jakieś 10-20)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-02-2018, 23:29
Post: #52
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Podany przez Ciebie link przekierowuje na główną stronę forum ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2018, 00:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-02-2018 00:51 przez szopen.)
Post: #53
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
link poprawiony, informacja dla innych czytających - są to pliki NIE dla tytułowego R3G lecz dla uboższej wersji znanej jako R3, MiWiFi3 albo wręcz Mi3

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2018, 10:44
Post: #54
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Będę potrzebował też dla wersji 3G - lada dzień ma przyjść ...
Potrzebuje też dla wersji 3G soft fabryczny który odblokowuje ssh.
@szopen Dziękuje za pomoc!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2018, 13:50
Post: #55
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
nie znam innej metody uzyskania dostępu do ssh niż opisana na początku (z dalszymi aktualizacjami)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2018, 13:57
Post: #56
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
tu jest instrukcja do Xiaomi 3 i wystarczy wgrać fw.
https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comments..._firmware/
imho może wgrywając wersje dev też tak się da z 3G?
Czy vm prometeus jest jednorozaowa? tj jak skompiluje i zrobię jeden router to muszę pobrać na nowo by "zrobić" inny? Właśnie listonosz przyniósł mi ruter tym razem 3G - wieczorem zabawa ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2018, 15:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2018 21:23 przez szopen.)
Post: #57
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
do starszych wersji było firmware developerskie (albo spatchowane?) ze zintegrowanym ssh
Cytat:miwifi_r3_all_55ac7_2.11.20.bin
this is an older version of the R3’s firmware that has the ability to have alternate firmware written over it.

jeśli znajdziesz gdzieś takie do R3G to jesteś gość Tongue

myślę, że Xiaomi nie bez powodu wprowadziło taką procedurę (bo pseudodeveloperów zrobiło się za dużo)

ale skoro masz swój router już w ręce to nie ma żadnego problemu - dysponujesz numerem seryjnym i możesz router przypisać do swojego konta xiaomi (i oficjalną metodą producenta pobrać łatkę ssh)


maszyna wirtualna to maszyna wirtualna Tongue widziałeś gdzieś jednorazowe komputery?

oczywiście możesz wykorzystać ją wielokrotnie i to nie tylko by skompilować zaktualizowany firmware dla jednego routera, bo taka możliwość jest dla każdego modelu routera przewidzianego w skrypcie
(ma on możliwość aktualizacji źródeł z repozytoriów, a nawet samego siebie Tongue więc jeśli w kolejnej wersji skryptu pojawi się obsługa kolejnego modelu routera, to wystarczy zaktualizować skrypt)
naprawdę sam skompilowałeś sobie soft dla R3?
kompilacja dla R3G wymaga zmiany modelu z głównego menu Prometheusa (S)->(1)->[4]->(Q) oraz ustawienia takich opcji jakie uznajesz za potrzebne
(biorąc pod uwagę, że w wersji e58fdd7 występuje błąd, który Ci przeszkadza musisz obserwować commity https://bitbucket.org/padavan/rt-n56u/commits/all pojawienie się czegoś z datą nowszą od 2018-01-28 oznacza konieczność aktualizacji źródeł)

ba, jeśli masz już skompilowane firmware, to z poziomu skryptu można go wgrać do wielu egzemplarzy routerów, a nawet do każdego modelu routera możesz przygotować sobie różne wersje "gotowców"



drobne "hinty"
- po wyjściu ze skryptu lądujesz w katalogu domowym (/home/user)
- jeśli chcesz go uruchomić ponownie to do wywołania skryptu służy start.sh znajdujący się w tym katalogu
- można uruchomić midnight commander (linuxowy odpowiednik norton commndera) poleceniem mc (skrypt Prometheus można przecież uruchomić też wewnątrz mc)
- archiwum skompilowanych firmware jest w podkatalogu trx_archive (czyli /home/user/trx_archive gdybyś czasem opuścił katalog domowy)
- w maszynie wirtualnej w miarę prosto można podmontować pendrive (ale możliwe są i inne opcje wymiany danych)


PS jeśli chcesz "starą" (1aae35d) wersję Padavana dla R3G to podeślij maila na PW

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
mollu (2018-02-22)
22-02-2018, 15:10
Post: #58
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
szopen napisał(a):kompilacja dla R3G wymaga zmiany modelu z głównego menu Prometheusa (S)->(1)->[4]->(Q) oraz ustawienia takich opcji jakie uznajesz za potrzebne

oooo to mi chodziło ;-) chciałem sciągać na nowo i aktualizować ;-) z linuxem jestem na bakier ;-( kiedyś trochę więcej umiałem - ale jak się nie używa to się zapomina ;-(
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2018, 15:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-02-2018 15:49 przez szopen.)
Post: #59
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
hintów ciąg dalszy

przykładowe podmontowanie pendrive fat z możliwością zapisu (asem linuxa nie jestem, pewnie można prościej Big Grin)
Kod:
sudo mkdir /mnt/pen
sudo mount -o rw,noauto,async,user,umask=1000 /dev/sdb1 /mnt/pen
i odmontowanie
Kod:
sudo umount /mnt/pen
oczywiście na samym wstępie musisz przekazać dostęp do pendrive maszynie wirtualnej (connect=disconnect from host - prawoklik na ikonce VM powiązanej z pendrive) założyłem, że pendrive będzie sdb1 (u mnie tak właśnie jest)

oczywiście skompilowany trx nie daje się wgrać bezpośrednio z softu xiaomi (więc użyj do tego skryptu, albo aktualizuj spod padavana, nie robiłem dotąd aktualizacji, więc nie wiem na ile to bezpieczne)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2018, 19:27
Post: #60
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
niestety nie mogę otworzyć strony:
https://d.miwifi.com/rom/ssh
Po zalogowaniu mam taki błąd:
Serwer d.miwifi.com odrzucił połączenie.
Wejdź na http://miwifi.com/
Wyszukaj w Google: mi wifi rom ssh
ERR_CONNECTION_REFUSED
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przy próbie pobrania łatki SSH w Xiaomi router 3g wyskakuje powiadomienie lolokm 44 40 901 14-03-2019 22:42
Ostatni post: lolokm
  Problem ze sparowaniem routera xiaomi 3g lolokm 9 17 209 12-03-2019 00:19
Ostatni post: szopen
  Xiaomi MiWiFi R3 (znany też jako MIR3 lub MI3) co zrobić dla współpracy z modemem Tomooo 18 30 168 11-12-2018 13:11
Ostatni post: szopen
  Router LTE - prośba o polecenie routera LTE do 400 zł. Maverick 7 6 474 16-01-2018 10:48
Ostatni post: jakubd
  Prośba o pomoc w konfiguracji routera Netgear AC810s jacek_w 3 5 347 23-08-2017 23:00
Ostatni post: jakubd