[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprytny komputerek do multimediów
11-02-2019, 09:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2019 10:07 przez Ekonomista.)
Post: #41
Sprytny komputerek do multimediów
No cóż...fajna zabawka, nawet tańsza od Apple TV, ale nadal 5 x droższa od mojego, choć ja zaszalałem i dopłaciłem chyba 7 USD, aby pilot był bluetooth i z mikrofonem. Tongue

szopen napisał(a):wyjście musi być typu dual-mode DP

Na szczęście się okazuje, że mój laptop ma, bo dźwięk jest.


szopen napisał(a):tamten, który proponowałem nadal "leży i się kurzy"

Wiesz muszę w końcu "dopiąć" Tongue sprawę kabli w domu, a tu nie wiadomo było kiedy jakiś Twój znajomy będzie mógł to przekazać, więc olałem, bo to kwestia parunastu złotych.

OFFTOPIC:

Ps. Moja połowica już nie może słuchać jaki to kolejny kabel potrzebuję, mam ich już setki, a zawsze jakiegoś brak. Jeszcze muszę kupić HDMI 5m i jakiś krótki HDMI. Też tak masz, że wszędzie w domu pełno kabli, a zawsze jeszcze czegoś brakuje?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2019, 15:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2019 15:47 przez szopen.)
Post: #42
Sprytny komputerek do multimediów
Ekonomista napisał(a):Ps. Moja połowica już nie może słuchać jaki to kolejny kabel potrzebuję, mam ich już setki, a zawsze jakiegoś brak. Jeszcze muszę kupić HDMI 5m i jakiś krótki HDMI. Też tak masz, że wszędzie w domu pełno kabli, a zawsze jeszcze czegoś brakuje?
mam już tyle tego śmiecia, że niemal zawsze się znajdzie to co jest potrzebne (no chyba, że wprowadzam do użytku "nowe zabawki") problemem zaczyna się robić zagracenie szaf i szuflad.

Zbaczając z tematu - ostatnio miałem przyjemność podpiąć współczesny amplituner - zamiast typowej dla starego sprzętu plątaniny kabli (w analogowych czasach bywało od 2 do 10 interkonektów na urządzenie) tam niemal wszystko załatwiło kilka kabelków HDMI… (duża przyjemność - ampli pełni równocześnie rolę przełącznika wejść, a tv właściwie służy za większy monitor |Tongue)
No oczywiście oprócz nich tylko głośniki (to jest zwykle nie do przeskoczenia, choć są systemy z bezprzewodowymi głośnikami aktywnymi) zasilanie i antena, oczywiście można też Ethernet, ale po co skoro do wszystkich dźwiękowych funkcji sieciowych (radio internetowe, Spotify, DLNA, Airplay itd.) wystarcza WiFi+BT?

Ekonomista napisał(a):nadal 5 x droższa od mojego
czaiłem się dość długo i trafiłem go w końcu za jakieś 2/3 obecnej ceny, więc ostatecznie może nie 5x a 3x drożej…
(ale to i tak zbyt wiele, biorąc pod uwagę konieczność doinwestowania w dodatki)
można było wziąć Tanixa Big Grin ale tu mam przyjemność z używania tego jako "duży android" a nie jedynie jako odtwarzacz/ATV (chociaż np. nie każda androidowa gra jest grywalna z powodu np. odmiennego sterowania i braku multidotyku, ale ostatnio gdy miałem sporo wolnego przeszedłem na nim parę gierek, które na telefonie są dla mnie nie do przejścia z powodu zbyt małego ekranu…) i np. dość spory i szybki wbudowany flash mnie cieszy Big Grin

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2019, 21:57
Post: #43
Sprytny komputerek do multimediów
Ampli są mniej i bardziej multimedialne, wszystko zależy ile dasz kasy. Od prostego tekstowego menu, bo bajeranckie i ładne jak w TV.

Jeśli chodzi o głośniki bezprzewodowe, raczej koszt tego biznesu wychodzi taniej dać fachowcowi aby położył kable niż dołożenie do ich ceny. O zasilaniu nie wspominając (trzeba je pociągnąć, a i bywa, że są takie które nie działają bezpośrednio z sieci).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2019, 22:51
Post: #44
Sprytny komputerek do multimediów
Jaki jest sens kupowania amplitunera, czyli czegoś co ma wzmacniać i być tunerem, żeby podłączyć głośniki aktywne czyli ze wzmacniaczem i smartboxa, który ma radio internetowe, tidal i t.p. ?
Ja mam wzmacniacz, który wzmacnia, i głośniki, które przetwarzają sygnał na dźwięk.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2019, 00:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2019 00:25 przez szopen.)
Post: #45
Sprytny komputerek do multimediów
Ja tam widzę sens w bezprzewodowych głośnikach aktywnych - tak najłatwiej jest uzyskać tyły (surround) tam gdzie nie masz za bardzo opcji ciągnięcia kabli wszędzie z ampli a jest możliwość podpięcia zasilania (np. wynajęte mieszkanie), z drugiej strony Yamaha od paru lat (od czasu jak wypuścili tzw. projektory dźwięku, czyli takie naprawdę zaawansowane soundbary) ma dość dobrze opracowaną technologię dźwięku przestrzennego przy ustawieniu wszystkich głośników na tej samej ścianie co tv (i nowsze modele ampli nawet z średnio-budżetowych linii to wspierają).

Nie musisz używać smartboxa - wszystkie to spotifaje czy radia internetowe masz już wbudowane w amplituner, może podam model tego co opinałem: RX-S601D
(a to średnia półka, choć wysoki model z obecnej serii slim, no ale żadna firma nie wypuszcza slimów w seriach hi-endowych, jedyny nowszy model z tej serii RX-S602 miał premierę bodajże na gwiazdkę 2018 czyli niecałe 2 miechy temu)

a wracając do mojego komputerka Khadas VIM2 - dla niego za to jest dostępna hi-endowa karta audio (również w postaci odpowiedniego modułu) - więc jak ktoś ma zakręt w tą stronę to może na jego bazie zbudować sobie wypasiony odtwarzacz audio
https://www.khadas.com/tone
dostępna jest także w formie płytki zdatnej do użytku z innymi SBC (np. RPi)
oczywiście aby nie było za wesoło - cena się dość długo trzyma 100$ (a ja się takim audiofilem nie czuję aby pompować w to dodatkową kasę)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-02-2019, 15:02
Post: #46
Sprytny komputerek do multimediów
trochę pociągnę OFF TOPIC
grzech1991 napisał(a):Jeśli chodzi o głośniki bezprzewodowe, raczej koszt tego biznesu wychodzi taniej dać fachowcowi aby położył kable niż dołożenie do ich ceny. O zasilaniu nie wspominając (trzeba je pociągnąć, a i bywa, że są takie które nie działają bezpośrednio z sieci).
tak się składa, że właśnie na niemieckim amazonie jest "promo" (lub tąpnięcie cenowe Tongue) na głośniki Yamaha WX-010 (ze 120€ na 100€) i WX-030 (150€->120€) - ceny za sztukę (nie za parę!) więc nawet bez liczenia widać jaka to półka cenowa… trzeba mieć korbę na rozwiązania multiroom audio, aby w to wejść
(a sam sprzęt współpracuje m.in. z amplitunerami wspierającymi MusicCast)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-02-2019, 23:32
Post: #47
Sprytny komputerek do multimediów
Cena dobra, jak na nowe. Praktycznie w cenie regularnych, tylko moja uwaga:
- słuchałem tanich kolumn (nie twierdzę, że te są tanie) typu tannoye, dźwięk płaski, jakby przez karton. Nie jestem audiofilem i do tego momentu raczej się śmiałem z for zrzeszających tego typu ludzi.
- nie załatwia to nadal atomsów
- głośniki wszystkie powinny być z jednej parafii

Nie wiem jak to jest w yamaha, ale denon ma heosa. Musisz mieć do tego dedykowany pseudo-amplituner. Może wysokie serie mają to w standardzie.

Jak dla mnie to +1 do remontu i bez ładowania. Tylko trzeba kupić czystą miedź 100 metrów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-02-2019, 00:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2019 00:10 przez szopen.)
Post: #48
Sprytny komputerek do multimediów
grzech1991 napisał(a):Nie wiem jak to jest w yamaha, ale denon ma heosa. Musisz mieć do tego dedykowany pseudo-amplituner. Może wysokie serie mają to w standardzie
Yamaha ma wsparcie dla MusicCast już od średniej półki (nie potrzeba żadnego "wynalazka", bo chyba wiem o czym mówisz), a prawdopodobnie nowe seria nawet z niższych półek cenowych też będą to wspierać (choć być może bez wykastrowanych najniższych modeli - no nie wnikałem co faktycznie jest teraz w ofercie)

Okazję usłyszeć te wspomniane wyżej miałem tylko w sklepie (i brzmienie mnie nie rzuciło na kolana, więc przypuszczalnie brzmieniowo odpowiadają znacznie tańszym klasycznym konstrukcjom).

100m głośnikowej linki 2x 4mm^2 to koszt w granicach… 100zł (do kilku-kilkunastu razy więcej jeśli marka będzie dobrze wypromowana)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-02-2019, 21:38
Post: #49
Sprytny komputerek do multimediów
Raczej więcej, 2.5mm2 100 metrów to 230 zł, które jest sensowne do 100 watt RMS (w sumie to chyba podstawowy ampli czy przód/tył w aucie)

https://allegro.pl/oferta/polski-kabel-g...5939866495
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-02-2019, 00:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2019 13:36 przez Ekonomista.)
Post: #50
Sprytny komputerek do multimediów
Jak już spamujemy to ja kupowałem ten
Edit: Bez spamu to jest "Kabel głośnikowy 2x4,00 LIBOX LB0048".
i jestem zadowolony, chociaż obróbka izolacji to tylko przez nacięcie.

Już dziś bym znalazł dużo taniej (bo akurat wtedy kupowałem go za 2,49 zł/m, a teraz spokojnie w PL można go kupić za 190 zł/100 m).
Edit2: A nawet za 161 z dostawą jak się poszuka, a nie szukałem długo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-02-2019, 14:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-02-2019 14:55 przez szopen.)
Post: #51
Sprytny komputerek do multimediów
grzech1991 napisał(a):Raczej więcej, 2.5mm2 100 metrów to 230 zł
Wiem za ile kupowałem (nieco ponad 20€ za 100m rolkę) i o jakich parametrach - tu masz 2x2,5mm^2 więc przepłacasz, w PL jest po prostu drogo (nawet w porównaniu z DE czy UK)

Ekonomista napisał(a):Jak już spamujemy
owszem zamiast podawać link do konkretnego sklepu/aukcji, byłoby znacznie lepiej podać nazwę handlową/model produktu, bo tak to wygląda na promowanie tego czegoś…

natomiast kwestia kabli głośnikowych w wątku o tv-boxie/SBC faktycznie jest średnio na miejscu, ale póki ten temat się jako-tako trzyma ogólnej tematyki wątku, to nie ma tragedii (no a akurat na zbliżone tematy nie ma tutaj za wiele wątków, więc nie wiem czy by to gdzieś bardziej pasowało - zawsze można z odciętego offtopu utworzyć nowy wątek)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-02-2019, 21:58
Post: #52
Sprytny komputerek do multimediów
To dzwine, że jest drogo skoro chyba jesteśmy największym albo jednym z większych producentów miedzi na świecie.

W DE to masz na myśli amazon? Chodzi mi opcję dla śmiertelnika, bez typu "a to podjedź sobie".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-02-2019, 23:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-02-2019 23:27 przez szopen.)
Post: #53
Sprytny komputerek do multimediów
No pewnie, że amazonia, nawet z Wrocławia jest za daleko, aby po takie pierdoły tam jeździć, a powyżej 40€ amazońska przesyłka jest za free (mogłyby to być np. 2 rolki kabla, ale tam można dostać wiele innych rzeczy które są tańsze niż u nas, nie ma problemu ze zwrotami itd. więc mimo tego, że Amazon jest droższy, to jest tańszy, choć trzeba korzystać z sytuacji, gdy sklepy z marketplace walczą z Amazonią lub odwrotnie, ale kupować tylko bezpośrednio od Amazonii, a nie od niemieckich Johan'ów, czyt: Januszy), choć cały czas mam stracha, że polscy Janusze doprowadzą do sytuacji, że nie będzie tak różowo (już jest trudno upolować ciekawe rzeczy tanio, mimo śledzenia w czasie rzeczywistym i powiadomień na telefon, bo właśnie skupują je głównie "walizkowi importerzy"… )

Ceny na rynku detalicznym nie mają wiele wspólnego, z tym jak dużym producentem jest dany kraj (no i przypomnijmy, że produkujemy głównie "surową" miedź).

Daleko nie szukając - Fibaro (polska automatyka domowa) też jest u nas droższa niż na rynkach już nasyconych takim towarem.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2019, 23:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2019 01:15 przez szopen.)
Post: #54
Sprytny komputerek do multimediów
To jest chore w sumie, ale fibaro to inna sytuacja, mimo, że polska firma.

Co do amazonu wiem, że kilka firm tam handluje z Polski. Co prawda nie jest tak tanio jak pisałeś, ale i tak mega tanio 2.5mm2 27E z dostawą. Więc dwa razy taniej niż w PL... masakra.

Dziękuję za informację, mam 100 zł w kieszeni Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-02-2019, 00:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2019 00:53 przez szopen.)
Post: #55
Sprytny komputerek do multimediów
grzech1991 napisał(a):Co prawda nie jest tak tanio jak pisałeś
Bo zakupy, które nie są pilne planuję i skorzystałem z tego co opisałem wyżej - walki cenowej.

Teraz ten sam kabel, który kupowałem faktycznie jest w cenie 40€-50€ za rolkę 100m (zależnie od koloru izolacji), ale wtedy gdy kupowałem był 2x tańszy.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
grzech1991 (2019-02-23)
23-02-2019, 13:14
Post: #56
Sprytny komputerek do multimediów
to co znalazłem taniej

https://www.amazon.de/Crunch-GTX3000-1-K...h+gtx+3000

https://www.amazon.de/Manax-SC2400W-100-...2290530031

jednak różnica spora - podziękował Big Grin od dzisiaj każdy zakup PL weryfikuje w amazon
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-02-2019, 13:28
Post: #57
Sprytny komputerek do multimediów
Kurka wodna jak Ty szukasz? Przecież masz w tej samej cenie (już wliczając kuriera) ten libox w "kerfurze" i z dostawą z Polski, czyli powinno być szybciej i łatwiej o ewentualny zwrot i jeszcze fakturę możesz wziąć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-02-2019, 16:51
Post: #58
Sprytny komputerek do multimediów
Ekonomista napisał(a):czyli powinno być szybciej i łatwiej o ewentualny zwrot i jeszcze fakturę możesz wziąć.
Co do 2 pierwszych to zwykle z amazonii jest szybciej i łatwiej ze zwrotami, a co do faktury, mając konto firmowe będziesz miał i fakturę (firma musi być na normalnym VAT, bo potrzebny EU-NIP) wprawdzie księgowe kręcą na to nosem, ale to zwyczajny zakup wewnątrzwspólnotowy.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2019, 12:50
Post: #59
Sprytny komputerek do multimediów
I do tego chyba jest 50E na pierwszy zakup na amazonie Big Grin Dodatkowo takiej faktury nie masz obowiązku księgować, co z tym zrobicie... wasza sprawa Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz