[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Domitech ZE27EU "inteligentna żarówka" E27 ciepła biel [Z-Wave+]
22-07-2017, 20:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-01-2018 16:03 przez szopen.)
Post: #1
Domitech ZE27EU "inteligentna żarówka" E27 ciepła biel [Z-Wave+]
na dobry początek fotki pudełka (zawierają wszystkie istotne szczegóły techniczne) i parę linków
           

co tu dużo mówić - jest dość droga i jako akcesorium z-wave wymaga posiadania centralki/systemu/lub choćby pilota z funkcją centralki z-wave, ale mimo stosunkowo wysokiej ceny (ponad 30€) jest chyba jedną z niewielu które mogę szczerze polecić (wśród nieinteligentnych LEDówek można znaleźć wprawdzie dające lepsze bądź choćby jaśniejsze światło, ale i tu jest nieźle)
edit: hmm szczerze poleciłem i cena poszła w górę o 5€…

UPDATE: obecnie jest dostępna nowa wersja o dokładnie tych samych parametrach co opisana, ale o klasycznie kulistym kształcie matowej bańki ("mlecznej")

a parametry z pewnością nie są naciągane (wprawdzie nie mierzę tego sprzętem pomiarowym, ale z racji pracy mam "wyczulone oko" i porównania organoleptyczne uważam w tym wypadku za wystarczające - w końcu użytkownik nie będzie tego mierzył, tylko czuł się dobrze lub źle w takim oświetleniu)

jakkolwiek na zagranicznych forach spotkałem się z opinią dotyczącą losowego zachowania żarówki i prawdopodobnego powiązania tych wadliwych zachowań ze starą wersją firmware tego sprzętu…

w zależności od obszaru planowanej dystrybucji ten sam sprzęt występuje pod markami Linear, GoControl, Domitech


pełna nazwa: Domitech Z-Wave Smart LED Light Bulb
oznaczenie modelu: ZE27EU
230V~, 45mA, 806lm, 9W, porównywalna z klasyczną żarówką 65W (i wydaje się mocniejsza od innych odpowiedników żarówek 60W, ale nie posiadam już prawdziwej nowej żarówki 60W dla porównania)
temperatura barwowa 2700K (brzmi wiarygodnie, przyjemne ciepło-białe światło choć delikatnie żółtawe)
CRI ??
trzonek E27 (uwaga: jest również dostępna w wersji brytyjskiej z trzonkiem bagnetowym B22 - jest to model ZB22UK)
mimo odmiennego kształtu jest zamiennikiem klasycznych żarówek o A19 (kula/"gruszka")
producent deklaruje trwałość 25000h, przeznaczona do użytku wewnątrz pomieszczeń

zawartość pudełka
   

i nadruk na mlecznej bańce
   


spostrzeżenia z użytkowania:

jestem naprawdę zadowolony, unikalną funkcją jest możliwość sterowania zwykłym wyłącznikiem
(bez modyfikowania instalacji) - gasimy ją cyklem (on)->off->on->off->on (inaczej mówiąc dwukrotnie odcinając zasilanie w ciągu kilku sekund)
a zapalamy (on)->off->on (odcinając zasilanie jednokrotnie na krótką chwilę)
można też stosować do tego przycisk dzwonkowy w odwrotnej logice (normalnie włączony)

ale niestety "jest zdrada" dla zwykłych użytkowników, a już szczególnie dla tych, którzy mają małe dzieci lub mieszkają w okolicach gdzie zaniki zasilania nie są niczym niezwykłym - cykl:
(on)->off->on->off->on->off->on->off->on
powoduje przywrócenie ustawień fabrycznych (factory reset) co już zdążyło się u mnie przytrafić
ponadto większość "zwykłych ludzi" używa jej jak zwykłej żarówki (jeśli jest w zwykłej instalacji) co kończy się tak:
   



wpis w bazie produktów z-wave
http://products.z-wavealliance.org/products/1530/

oficjalny link producenta
http://domitechproducts.com/products/

instrukcja
https://www.domoticadomestica.com/wp-con...omitec.pdf

można ją kupić choćby na niemieckim Amazonie
https://www.amazon.de/gp/product/B018GXCKNC
(większość sprzedawców nie wysyła do PL)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  DGM L-WT9W1 "Inteligentna żarówka LED" [WiFi, Tuya, Android, iOS] szopen 5 5 416 04-09-2019 10:30
Ostatni post: jakubd
  Zasilanie bezprzewodowych akcesoriów inteligentnego domu [Z-wave, Zigbee, BLE] szopen 12 9 566 13-01-2019 02:58
Ostatni post: szopen
  Jiawen (Tomshine) żarówka ZLL E27 RGBW [Zigbee ZLL] szopen 0 1 897 17-11-2018 04:35
Ostatni post: szopen
  Everspring SF812 Czujka dymu [Z-wave] szopen 0 2 670 27-04-2018 14:05
Ostatni post: szopen
  Philio PSG01 czujka dymu [Z-wave+] szopen 0 1 823 27-04-2018 02:36
Ostatni post: szopen