[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1410 GB za doładowanie 200zł w OFnK
16-07-2017, 14:03
Post: #41
1410 GB za doładowanie 200zł w OFnK
w a2mobile jest to (prawdopodobnie) 514MB na każde 10zł płatnego pakietu (i jest przyznawane proporcjonalnie do ceny pakietu)
a w OFnK jest to około 0,5-0,6GB na 10zł pakietu płatnego (trzeba sprawdzać, bo wielkość limitu nie jest idealnie proporcjonalna do ceny danego pakietu)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-07-2017, 16:06
Post: #42
1410 GB za doładowanie 200zł w OFnK
Koniec! Zgodnie z nowymi regulaminami Orange nie będzie można przedłużać ważności pakietów internetowych.
Kolejny raz #nabiciworange
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-07-2017, 16:27
Post: #43
1410 GB za doładowanie 200zł w OFnK
Już nie można. Od 18 lipca.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-07-2017, 16:55
Post: #44
1410 GB za doładowanie 200zł w OFnK
Dobrze, ze nie doładowałem. To nadaje się tylko do multikina.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2017, 02:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-07-2017 11:16 przez szopen.)
Post: #45
1410 GB za doładowanie 200zł w OFnK
przy połączeniu wszystkich opisanych wyżej promocji "grunwald" dawał (przy ich aktywacji do 18.07.2017) koszt utrzymania łącza na poziomie
9,09zł/m-c dla posiadaczy karty SIM z >3-miesięcznym stażem lub 9,55zł/m-c dla nowych użytkowników
(i przy założeniu nawet sporego wykorzystania danych, ale zdecydowanie niższego niż "nolimit")

taka cena jest nawet niższa niż RBM DIL - tam nie da się zejść poniżej 15zł/m-c
(oczywiście pomijam ewentualne metody odzyskiwania środków, które można zastosować też w orange, ale nie o tym ta dyskusja)

obecny brak RWK dla bonusowego pakietu danych podnosi znacznie koszty i w tej chwili "grunwald" daje startowo koszt na poziomie 40zł/m-c co decyduje o słabości tej promocji w tej chwili,

ale przy doładowaniach 50zł (które są optimum biorąc pod uwagę przedłużenie ważności w stosunku do ceny) wykonywanych "na styk" (lub za pomocą kumulacji, o ile ona nadal działa, a pewnie działa, bo nie jest polem do nadużyć - w końcu wymaga zakupu doładowań) średni koszt jest malejący (do ~17zł/m-c "w nieskończoności", tyle, że koszt danych w owej "nieskończoności" rośnie do ~2zł/1GB! i to jest już słabość oferty jako takiej…)

przykładowo:
11 m-cy to koszt 300zł (średni miesięczny koszt utrzymania 27,27zł) 1460GB
23 m-ce to koszt 500zł (średni miesięczny koszt utrzymania 21.73zł) 1560GB
35 m-cy to koszt 700zł (średni miesięczny koszt utrzymania 20.00zł) 1660GB
47 m-cy to koszt 900zł (średni miesięczny koszt utrzymania 19,15zł) 1760GB

więc nadal jest to jakaś konkurencja dla DIL w RBM choć już nie jest takim "killerem" w pewnej grupie docelowej (powiedzmy biorąc pod uwagę transfery rzędu 10-50GB/m-c)
i mimo znacznego pogorszenia warunków jest to wciąż alternatywa dla nie przebywających we własnym zasięgu Play LTE (gdzie zmiany też nie idą w dobrym kierunku…)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2017, 09:53
Post: #46
1410 GB za doładowanie 200zł w OFnK
Wszystkie artykuły o OFnK muszę zaktualizować. Ech Oranzada...
Czyżby to pokłosie RLAH? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2017, 11:12
Post: #47
RE: 1410 GB za doładowanie 200zł w OFnK
RLAH zmniejszył koszt za granicą ale gdzieś trzeba odzyskać kasę, wiec pewnie kosztem będą droższe nolimit w kraju

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-08-2017, 13:51
Post: #48
1410 GB za doładowanie 200zł w OFnK
Przed chwilą sprawdziłem, ważność konta do 2019r, stan GB 1390 ... aktywacja była na początku lipca, czyżby usługa uruchomiona do 18 lipca działała wg opisu początkowego?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-08-2017, 17:19
Post: #49
1410 GB za doładowanie 200zł w OFnK
No tak być powinno. Prawo nie działa wstecz i regulaminy chyba też.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-08-2017, 14:29
Post: #50
1410 GB za doładowanie 200zł w OFnK
Jakoś u nich działa wstecz, przynajmniej w Play które zastosowało złodziejską metodę i olało klientów nie dając tego co powinni wg regulaminu który był w momencie zarejestrowania starterów. Podobnie Tmobile, olewają wszystkich i zmieniają reguły, bo półgłówki nie znają własnych regumaminów i oferty, jak ktoś wykorzysta ich ułomność umysłową i coś włączy i skorzysta ponad ich ofertę, to zabierają. Złodzieje, łamią prawo bo dobrze wiedzą, że nikomu nie będzie się chciało pójść z tym do sądu. No i sądy są jakie są, im przyznają rację a my jeszcze koszty ponosimy. Może wreszcie zmienią się sądy jak obecny rząd chce to zrobić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-08-2017, 16:12
Post: #51
1410 GB za doładowanie 200zł w OFnK
wszelkie korzyści otrzymane regulaminowo przez abonenta nie podlegają utracie po zmianie regulaminu

jeśli jest inaczej pisz do UKE, a dowalą operatorowi wielomilionowe kary (orange z tego co wiem, już kiedyś płaciło za takie zagranie)

natomiast, to że bardziej korzystne dla użytkowników regulaminy są zmieniane na mniej korzystne jest powszechną praktyką wszystkich operatorów jeśli tylko wiążą się z generowaniem strat czy brakiem generowania zysku choćby przez część klientów

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-08-2017, 19:07
Post: #52
1410 GB za doładowanie 200zł w OFnK
Jak chcesz mieć gwarancję warunków na dłużej - podpisuj umowę abonamentową - wtedy warunki obowiązują do końca okresu umowy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-08-2017, 09:33
Post: #53
1410 GB za doładowanie 200zł w OFnK
A ja przenoszę się do Orange na kartę w promocji dla przenoszących (28 zł za Unlimited Rozmowy i SMSy plus 35 GB Internetu <lub 50 GB jak doładujesz 30 zł >). Z TMobile , gdzie miałem 10 GB (oferty na kartę).

Już bym tam był, gdyby nie cholerni kurierzy DPD, którzy twierdzą,że byli a nawet nie pofatygowali się do mnie. I znowu muszę czekać po weekendzie na kuriera z kartą SIM.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-08-2017, 09:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-08-2017 10:03 przez Ekonomista.)
Post: #54
1410 GB za doładowanie 200zł w OFnK
Nie lepiej a2 mobile? Masz na plus: MMS'y, lepszy zasięg (ogólnie, chociaż u mnie LTE powolne) jak mi się zdaje, wificalling, niezależność (doładowujesz nawet po roku, nie musisz mieć ciągłości cyklicznych pakietów i stawki podstawowe dość niskie), taniej (nawet jak te 10GB z prędkością po pięciu znośną wykorzystasz i zresetujesz lejek za 5zł to jeszcze wychodzi 24,90zł/ na 31 dni). Masz na minus: trochę mniej możliwości doładowania (w moim banku nie ma, a nie chcę ryzykować, wybierając sieć Plus albo W Rodzinie; brak możliwości płacenia punktami Payback), nie widziałem możliwości zarządzania kontem abonenckim (ani na stronie, ani w aplikacji mobilnej).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-08-2017, 15:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-08-2017 15:16 przez suchejro.)
Post: #55
1410 GB za doładowanie 200zł w OFnK
Niestety Play i Tmobile olewa regulaminy, działają wg zasady olać jeleni i niech sobie do sądu idą.

Orange ma dobre możliwości zarządzania swoimi usługami przez swoje konto abonenckie na Mój Orange itp, założenie konta ze swoim numerem na stronie Orange zawsze u nich było dobre, niepotrzebnie to "ulepszają" co chwilę i człowiek szuka tego, co znał na pamięć, ale w sumie jest ok. Konto na stronie Tmobile to farsa, w Play podobnie, nie wiem jak w Plusie, ale Plus zawsze był dla nie Minusem i olewam ich całkiem.
Jest jeszcze LajtMobile, gdzie za 10zł/mies masz gadanie i wiadomości do oporu i 10GB, lojalka na 12 mies, ostatnie dwa mies za 30-35zł... nie pamiętam ile dokładnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-02-2019, 16:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-02-2019 01:47 przez szopen.)
Post: #56
1410 GB za doładowanie 200zł w OFnK
Taka mała aktualizacja i informacja dla tych, którym "grunwald" udało się utrzymać do dziś
(albo stosując na początku doładowanie SMS z kumulacją ważności, które już nie istnieje, albo przedłużając doładowaniami - tu optymalna jest kwota 50zł=3m-ce ważności, czyli utrzymanie "grunwaldu" kosztowało średnio 17zł/m-c).

Otóż: Orange (prawdopodobnie odczuwając ostry odpływ klientów - mają ostatnio utratę na poziomie Playa!) wprowadziło (od wczoraj, czyli 4 lutego 2019) możliwość przedłużania bonusów z doładowań oraz z innych promocji, aby nie było za różowo jest to opcja płatna (dawne KWR przedłużało o rok zarówno środki postawowe jak i bonusy, obecne KWR przedłuża jedynie ważność środków podstawowych)

Dostępne 3 warianty:
3zł +7dni
9zł +31dni
i najdroższy, ale równocześnie najekonomiczniejszy
30zł +365dni

Dni przedłużenia ważności liczone są "od jutra", więc nie da się skorzystać w taki sposób by skumulować sobie ważność na później, trzeba czekać "do ostatniej chwili" (ale sam nigdy nie czekam z przedłużeniami do ostatnich dni ważności, więc każdy musi to dobrać do swoich potrzeb). skreślenie - błędnie zinterpretowałem mętne sformułowania regulaminowe, przedłużenia kumulują się z aktualną ważnością bonusów.

Regulamin (nie ma jeszcze działającej strony poświęconej tej ofercie)
https://biuroprasowe.orange.pl/wp-conten...190204.pdf
Obowiązujący regulamin
https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/3...b2d5d5.pdf

edit2:
W przypadku używania "starego Mój Orange" występuja bugi, w tym brak przedłużania ważności połączeń przychodzących, problem ten rozwiązuje migracja do "nowego Mój Orange" (z którą męczyłem się 2 dni, bo wczoraj nie udało mi się uzyskać połączenia z czatem, a dzisiaj zajęło to kilkanaście prób, natomiast bez pomocy czatu migracja kończyła się nieokreślonym błędem… chyba mam za stare konto Tongue)
a poprawę terminu połączeń wychodzących można uzyskać za free uruchamiając KWR z poziomu "nowego MO" (to info dla osób które uruchomiły przedłużenie mając "stare MO" np. za pomocą USSD, bo tam takiej opcji nie ma i mają błędne terminy).



Nieco na osłodę czekających do ostatniej chwili, od teraz jest też możliwość odzyskania utraconego bonusu przez doładowanie nie później niż w okresie 7 dni od momentu upłynięcia jego ważności

Regulamin jest jak sądzę we wstępnej wersji (napisany niechlujnie i z literówkami, więc zapewne nie jest to wersja ostateczna, oba swoją drogą są niechlujne mając tytuł "Imię Nazwisko" Big Grin):
https://biuroprasowe.orange.pl/wp-conten...190204.pdf
Obowiązujący regulamin (nikt się nie szarpnął na poprawki, więc nadal taki sam bubel Tongue pliki zostały skopiowane w inne miejsce, nic ponadto…)
https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/3...9e7177.pdf


Podsumowanie - przy założeniu, tylko rocznych przedłużeń i braku likwidacji KWR (okazuje się, że nie tylko bonusy ulegają przedłużeniu ale i podstawowa ważność konta) oferta umożliwi dalsze przedłużenie "grunwaldu" (w opcji z ówczesnym doładowaniem 200zł) na około 6 lat poprzez "przejedzenie środków" z tamtego dawnego doładowania (oczywiście przy równoczesnym używaniu KWR) i zakładając, że jest co przedłużać Big Grin bo są i tacy, którzy używają grunwaldu jako podstawowego internetu.

PS jednak jest już zaktualizowany opis dotyczący bonusowych pakietów danych zawierający informacje o przedłużeniu ważności:
https://www.orange.pl/view/oferta-na-kar...cny-klient
zaktualizowałem też wątek opisujący kody USSD w Orange (przydałaby się większa aktualizacja, ale nie mam "mocy przerobowych")
http://forum.jdtech.pl/Watek-kody-ussd-o...esowe-kody

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2019, 11:47
Post: #57
1410 GB za doładowanie 200zł w OFnK
..."gdybym wiedział to co wiem" teraz to bym wtedy się szarpnął na te dwie stówki. Do internetu podstawowego wystarczyłoby mi na ładnych parę lat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2019, 13:32
Post: #58
1410 GB za doładowanie 200zł w OFnK
Też bym, ale na razie trzymam tylko aktywną kartę i tyle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2019, 15:01
Post: #59
1410 GB za doładowanie 200zł w OFnK
Ekonomista napisał(a):.."gdybym wiedział to co wiem" teraz to bym wtedy się szarpnął na te dwie stówki.
Gdybym wtedy wiedział, że tak szybko zlikwidują suplementarne promocje typu "pełny KWR" czy doładowanie SMS z kumulacją ważności, to bym wyłożył i po 4 stówki na numer (co by mi dało przynajmniej 10 lat świętego spokoju ;P).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2019, 16:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-02-2019 01:27 przez szopen.)
Post: #60
1410 GB za doładowanie 200zł w OFnK
Jeszcze jedno uzupełnienie - jeśli ktoś odpalał "Grunwald" na istniejącym numerze i miał na nim uruchomioną odpowiednio wcześniej Skarbonkę, to zapewne na skarbonce uskładały się jakieś środki, a jeśli jest to kwota ponad 30zł (co nie jest trudne, bo na numerze ze stażem >24m-ce jest to 10% doładowania, a dla krótszego stażu, tj. 24m-ce>x>1m-c jest to 5%), to można zrobić przelew ze skarbonki na konto główne i wykorzystać takie "doładowanie" do przedłużenia ważności bonusowego pakietu danych nie zużywając środków z konta podstawowego (ale jeśli dobrze kojarzę, to raczej nie ma sensu całkowitego opróżniania Skarbonki, bo tam zachodzą jakieś przemiany "procentowe" - druga cześć 10 punktu regulamionu cyt: "Dodatkowo, co 93 dni od momentu pierwszej aktywacji Usługi, wartość środków w Skarbonce będzie automatycznie powiększana o 5% liczone od wartości środków dostępnych w Skarbonce w momencie naliczenia dodatkowego Bonusu.").

Kalkulując "na szybko" - dla konta ze stażem >2lata w momencie doładowania 200zł wpadało do skarbonki 20zł, po kolejnych 2 latach i 3 miesiącach (bez doładowań) ta kwota wzrośnie do około 31zł - czyli mamy jedno roczne przedłużenie za free.

Niestety dla "Krzyżaków hodowanych na świeżo" w momencie promocji grunwaldzkiej można się obejść ze smakiem (nawet wcześniejsza o miesiąc od Grunwaldu aktywacja skarbonki wiele nie pomaga, za wyjątkiem sytuacji gdy były 2 doładowania po 200zł, ale myślę, że tak zachłannych to raczej nie było…)

Jest to rozwiązanie "na osłodę" również dla tych, którzy w promocji grunwaldzkiej nie skorzystali z doładowania SMS kumulującego ważność, a odpalali Grunwald na istniejącym numerze - przypuszczalnie tak zrobiła większość (takie doładowania, oprócz okrojenia KWR w związku z Grunwaldem, również zostały zlikwidowane…) i byli oni zmuszeni do doładowań 50zł co 3 m-ce (w takiej sytuacji Skarbonka też już być może przekracza 30zł, choć raczej nie dla "Krzyżaków hodowanych na świeżo", gdzie w braku doładowań ze stażem >1m-c stan skarbonki był raczej zerowy przynajmniej do czasu "ratunkowych" doładowań po 50zł)

regulamin Skarbonki
https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary...296443.pdf

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Orange na Kartę: 5zł ekstra za doładowanie BLIKiem szopen 2 6 791 11-05-2020 14:28
Ostatni post: szopen
  Jak dostałem doładowanie 30 za 4,76 PLN jakubd 4 3 988 12-09-2016 07:39
Ostatni post: jakubd
  Orange Free na Kartę PIĘĆ razy większy bonus za doładowanie przez internet szopen 39 36 334 12-05-2015 12:31
Ostatni post: szopen