[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lenovo Tab2 A10-30L problem z udostępnianiem internetu
29-05-2017, 13:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2017 15:17 przez szopen. Edit Reason: uściślenie)
Post: #1
Lenovo Tab2 A10-30L problem z udostępnianiem internetu
Witam,

mam pytanie dotyczące udostępniania internetu od Aero2 , kartę Aero2 mam w tablecie Lenovo Tab2 A10-30L i chciałbym udostępnić internet na laptopie Latitude 3470 ale niestety nie mogę .
Próbuje też udostępnić internet na telefonie Samsung A3 i też nie dział internet Aero2 .
Wykupiłem też pakiet internetowy i też nie mogę udostępnić internetu , co zrobić ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-05-2017, 14:24
Post: #2
Udostępnianie internetu
Nie ma żadnych specjalnych problemów z udostępnianiem poza czasem sytuacją, w której cogodzinny kod można wpisać tylko na telefonie.
Napisz dokładnie co robisz i jakie są objawy. "nie mogę" to niestety zbyt mało informacji.

Normalna procedura typu "włącz hotspot wifi", "połącz komputer z utworzoną siecią WiFi", a następnie "korzystaj z sieci" działa bez pudła.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-05-2017, 14:49
Post: #3
Udostępnianie internetu
Wygląda na to, że Lenovo Tab2 A10-30L jest źle skonfigurowany.
Jak system? Jakich programów używasz?

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-05-2017, 15:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-05-2017 15:18 przez Robson1.)
Post: #4
Udostępnianie internetu
W tablecie włączam Przenośny hotspot WLAN zabezpieczenie WPA2 PSK i jest aktywny , w laptopie wyszukuje nazwa sieci to Aero2 i jest widoczny natomiast nie ma internetu w laptopie ( Windows 7) . W telefonie Samsung A3 system android i ta sama sytuacja , wyszukuje nawę sieci ale jak podłączam to nie ma internetu .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-05-2017, 15:33
Post: #5
RE: Udostępnianie internetu
Czy w tym czasie w tablecie jest Internet z Aero2?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-05-2017, 15:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-05-2017 18:28 przez Robson1.)
Post: #6
RE: Udostępnianie internetu
Tak jest internet z Aero2 .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-05-2017, 19:46
Post: #7
Udostępnianie internetu
Jak rozumiem hotspot w telefonie tworzy sieć WiFi o nazwie Aero2? czy jakiejś innej? Generyczna (domyślna) nazwa to AndroidAP.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-05-2017, 07:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2017 08:17 przez Robson1.)
Post: #8
Udostępnianie internetu
Może napiszę jak to robię krok po kroku - włączam w tablecie tethering i punkt dostępu , tam uruchamiam przenośny hotspot WLAN i jest napisane że przenośny punkt dostępu aero2 jest aktywny . Niestety nie mogę sie połączyć ale w laptopie i w telefonie widać że jest dostęp do internetu , skonfigurowany hotspot WLAN mam tak - nazwa sieci : aero2 , zabezpieczenia WPA2 PSK no i hasło .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-05-2017, 08:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2017 08:48 przez K4r0lSz.)
Post: #9
Udostępnianie internetu
Zaglądam do manual'a: https://download.lenovo.com/consumer/mob...201509.pdf
Cytat:* Konfigurowanie punktu hotspot
Tethering i przenośny hotspot można wykorzystać do udostępnienia połączenia internetowego komputerowi lub innemu urządzeniu.
Przejdź do opcji Ustawienia > Więcej > Tethering i przenośny hotspot
i wykonaj następujące czynności:
Włącz funkcję Przenośny hotspot WLAN.
Dotknij opcji Skonfiguruj punkt WLAN, aby skonfigurować hotspot.
Możesz również skorzystać z funkcji Tethering przez Bluetooth lub Tethering przez USB.
UWAGA: Aby znajomi mogli korzystać z Twojej sieci komórkowej, wystarczy podać im identyfikator SSID sieci oraz hasło.
Co oznacza, że tablet nie powinien stwarzać problemów... jeśli jakieś dodatkowe oprogramowanie czegoś nie chachmęci.
Rozumiem, że i laptop, i telefon do hotspotu się podłączają, ale po prostu nie jest dostępny internet? A co się wyświetla w przeglądarce?
Spróbuj najpierw po udostępnieniu skorzystać z przeglądarki w tablecie, a później na telefonie lub laptopie.
Sprawdziłbym czy DNSy w laptopie i telefonie nie są ustawione na sztywno.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-05-2017, 15:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2017 15:20 przez szopen.)
Post: #10
Udostępnianie internetu
0) przenoszę i zmieniam temat, bo jak rozumiem nie masz problemu z połączeniem komórkowym Aero2 BDI

1) moim zdaniem robisz kluczowy błąd na wstępie myląc 2 odrębne pojęcia, jakimi jest dostęp do danych komórkowych (tam masz APN "darmowy", hasła i użytkownika brak) oraz faktyczny tethering WiFi (udostępnianie) - tam SAM wybierasz SSID i hasło (klucz szyfrowania), przy czym sugeruję użycie SSID takiego, aby nie wprowadzało zamieszania np. "mojhotspot" (dla pewności bez polskich literek i znaków specjalnych) i jakieś łatwe do wprowadzenia hasło w którym nie sposób zrobić błąd np. "1234567890" (oczywiście wprowadzasz bez cudzysłowów)

możliwe, że źródłem twojego problemu są niejasne tłumaczenia wynikające z polonizacji sprzętu

2) specyficzna konfiguracja Aero2 BDI może powodować problemy z udostępnianiem połączenia na niektórych urządzeniach, więc sugeruję zdobycie karty SIM prepaid z jakimś choćby niewielkim pakietem danych któregoś z dużych operatorów (za wyjątkiem Orange, bo tam nieusuwalny PIN utrudnia życie), często są dostępne tzw. startery zasięgowe za darmo, ewentualnie można wykorzystać starter Virgin Mobile po uruchomieniu na nim pakietu freemium (wystarczy na testy i jako awaryjna karta SIM z kosztami utrzymania 5zł rocznie)

3) umiesz wykonać screenshoty w tym tablecie? więc je wykonaj (jako png lub jpg) i wrzuć jako załączniki do kolejnego posta i nie żałuj - wchodzi 10 na posta - w każdym z wykonywanych kroków zrób SS (SS z ostatniego kroku zazwyczaj nie wystarcza do diagnozy czegokolwiek)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-05-2017, 15:58
Post: #11
Udostępnianie internetu
Tylko inne sieci wi-fi się łączą i nie ma problemu , tylko z Aero2 jest problem Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-05-2017, 17:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2017 23:29 przez szopen.)
Post: #12
Lenovo Tab2 A10-30L problem z udostępnianiem internetu
Aero2 nie jest siecią WiFi…

zrobisz te screenshoty?

generalnie możesz i powinieneś olać WiFi
i wyłączyć WiFi w tablecie, ponieważ samo działanie WiFi w charakterze klienta jest wykluczające się z działaniem tetheringu (albo wbudowana karta WiFi pracuje jako klient albo jako AP)

krokiem wstępnym jest działanie połączenia komórkowego na tablecie, dopiero potem możesz je udostępniać

żaden z twoich postów nie jest napisany z sieci komórkowej Aero2 z czego wnoszę, że próbujesz udostępniać niedziałające połączenie komórkowe, co jest z góry skazane na niepowodzenie…

PS dodatkowo w pierwszym poście jest spore zamieszanie, co z czego chcesz udostępnić (a cały czas zakładamy, że kartę SIM masz włożoną do tabletu)


ponieważ się nie szarpnąłeś na zrobienie SS to wrzucę parę przykładowych z telefonu (android 7, wprawdzie w tablecie masz prawdopodobnie 4.4 nieco zmodyfikowany przez producenta, ale ogólne reguły są podobne)

załączniki przedstawiają połączenie komórkowe przy użyciu karty Orange - dlatego skreśliłem tą nazwę, aby nie wprowadzała zamieszania, profil połączenia możesz mieć o dowolnej nazwie

a sama konfiguracja dla Aero2 BDI jest inna niż na obrazkach (za wyjątkiem ostatniego)
APN o treści "darmowy" (zamiast "internet" jak w przykładowym Orange), ponadto użytkownika i hasła brak (w Orange jest użytkownik i hasło o treści "internet", stąd, to słowo pojawia się co kawałek)
ale nie mam karty SIM Aero2 BDI, aby pokazać jak to wygląda w rzeczywistości

dopiero na ostatnim obrazku jest przedstawione jak powinien wyglądać prawidłowy profil połączenia dla Aero2 BDI (nie chciałem sobie rozwalać całej konfiguracji telefonu aby to zaprezentować) nazwa profilu "Aero Internet" jest TYLKO PRZYKŁADOWA, reszta wygląda tak jak w działającym profilu dla Aero2 BDI
(UWAGA dla karty SIM A2mobile te ustawienia są jeszcze inne!)


Załączone pliki Miniatury
                   

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-05-2017, 22:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-05-2017 00:22 przez szopen.)
Post: #13
Lenovo Tab2 A10-30L problem z udostępnianiem internetu
ten post traktuję jako placeholder, aby rozgraniczyć temat połączenia komórkowego 2G/3G/4G (będzie w poście powyżej)
od tetheringu - załączniki poniżej

specjalnie wpisałem przykładową nazwę i hasło jakie sugerowałem wcześniej


Załączone pliki Miniatury
                   

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-05-2017, 08:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-05-2017 08:52 przez Robson1.)
Post: #14
Lenovo Tab2 A10-30L problem z udostępnianiem internetu
Dziękuje za informacje ale nadal nie chodzi internet , nie mam innej możliwości jak tylko udostepniac internet poprzez Tethering i potem klikam na Przenośny hotspot WLAN .
Nie wiem co źle robię Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-05-2017, 12:06
Post: #15
Lenovo Tab2 A10-30L problem z udostępnianiem internetu
Jak byłbyś z Warszawy lub okolic, to pomógłbym w wolnej chwili osobiście. We Wrocławiu pewnie Szopen. Poza tym nie widząc urządzenia trudno coś doradzić mając tyle informacji.

A może weź inny telefon i nakręć nim filmik i wrzuć na Youtube - co dokładnie robisz po kolei na tablecie i komputerze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-05-2017, 13:00
Post: #16
RE: Lenovo Tab2 A10-30L problem z udostępnianiem internetu
Robię tak
tablet
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-05-2017, 13:06
Post: #17
Lenovo Tab2 A10-30L problem z udostępnianiem internetu
Dokładnie o to chodziło. Potrzeba jeszcze informacji co jest w "skonfiguruj punkt dostępu" oraz co dzieje się na laptopie czy innym telefonie, na którym net nie działa - tylko pokaż łączenie się z siecią WiFi po kolei.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-05-2017, 13:19
Post: #18
RE: Lenovo Tab2 A10-30L problem z udostępnianiem internetu
tablet1
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-05-2017, 13:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-05-2017 13:34 przez szopen.)
Post: #19
Lenovo Tab2 A10-30L problem z udostępnianiem internetu
cały post odnosi się do pierwszego filmiku 20170531_125111.mp4
(jak zacząłem pisać nie było jeszcze drugiego), dropbox to nie jest dobra miejsce na filmiki…

filmik jest lepszy niż nic, bo wiemy, że nic nie zrobiłeś
szkoda, że nie umiesz zrobić screenshota lub napisać paru zdań co zrobiłeś choćby w takim zapisie jak poniżej?

to jest "transkrypcja" wszystkiego co zrobiłeś na filmiku:
ustawienia -> sieci zwykłe i bezprzewodowe -> więcej… -> tethering i punkt dostępu ->przenośny hotspot WLAN -> włącz

a teraz jest intrygujące pytanie: czy kiedykolwiek byłeś tam:
ustawienia -> sieci zwykłe i bezprzewodowe -> więcej… -> tethering i punkt dostępu -> skonfiguruj hotspot WLAN
?

PS na filmiku widać, że masz standartowe SSID ("AndroidAP"), z szyfrowaniem WPA2
czy znasz hasło wymagane aby się z nim połączyć?

PPS standartowy SSID wypadałoby zmienić na jakiś inny (sugerowałęm "mojhotspot" z prostym hasłem) bo w wybitnie niekorzystnych okolicznościach w zasięgu możesz mieć cudzy hotspot o tej samej nazwie

drugi filmik obrazuje, co masz skopane, ale daj czas na analizę, bo namotałeś zdrowo

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-05-2017, 13:36
Post: #20
Lenovo Tab2 A10-30L problem z udostępnianiem internetu
tak znam hasło
"a teraz jest intrygujące pytanie: czy kiedykolwiek byłeś tam:
ustawienia -> sieci zwykłe i bezprzewodowe -> więcej… -> tethering i punkt dostępu -> skonfiguruj hotspot WLAN" tak byłem tam i na filmie jest pokazane
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aero2 - Problem z Kruger&Matz Eagle 975. pipeck 23 24 164 11-04-2018 13:28
Ostatni post: jakubd
  Tablet Lenovo Idea Tab A3000-H problem z aplikacją YouTube bogdanzieba 4 7 582 03-04-2016 21:13
Ostatni post: bogdanzieba
Information Lenovo YOGA Tab 3 Pro K4r0lSz 0 5 945 10-12-2015 08:06
Ostatni post: K4r0lSz
Information Lenovo Phab Plus (Dual SIM) K4r0lSz 0 4 940 03-12-2015 08:24
Ostatni post: K4r0lSz
Information Lenovo Tab 2 A8/A10 K4r0lSz 0 3 782 02-03-2015 08:57
Ostatni post: K4r0lSz