[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lenovo Tab2 A10-30L problem z udostępnianiem internetu
31-05-2017, 13:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-05-2017 14:44 przez szopen.)
Post: #21
Lenovo Tab2 A10-30L problem z udostępnianiem internetu
dobra

analiza będzie później, teraz garść podstaw, bo mam wrażenie, że bez zrozumienia tego co robisz nie ujedziesz za daleko - z filmiku 20170531_131018.mp4 wynika, że mieszasz 2 pojęcia: połączenie komórkowe i tethering WiFi ze sobą… może chcesz zrobić wszystko naraz, ale metoda małych kroczków jest znacznie lepsza…

1) założenia wstępne
a) tablet masz w wersji z wbudowanym modemem
b) w slocie masz w nim kartę SIM Aero2 BDI (jak pisałeś wcześniej z wykupionym płatnym pakietem, co pewnie ułatwi nieco życie)
c) jest poprawna konfiguracja profilu połączenia komórkowego (w tej chwili nie jest) i w tablecie masz dostęp do internetu za pomocą w/w karty SIM (UWAGA - nie chodzi o dostęp w INNY sposób - WiFi ma być WYŁĄCZONE!)

2) chcesz uzyskać udostępnienie rzeczonego internetu Aero2BDI z tabletu do innych urządzeń (laptopa/telefonu itd.) i dopiero w tym celu należy skonfigurować tethering, ale jednocześnie nie grzebiąc w połączeniu komórkowym… (mimo, że w menu te opcje są w miarę blisko to są to zupełnie różne rzeczy!)

3) mając skonfigurowany tethering (SSID i hasło) i dopiero po jego uruchomieniu
możesz do tabletu połączyć bezprzewodowo (WiFi) inne urządzenia wybierając w nich sieć WiFi o nazwie skonfigurowanej w tetheringu i podając tam ustawione hasło

Robson1 napisał(a):tak znam hasło
"a teraz jest intrygujące pytanie: czy kiedykolwiek byłeś tam:
ustawienia -> sieci zwykłe i bezprzewodowe -> więcej… -> tethering i punkt dostępu -> skonfiguruj hotspot WLAN" tak byłem tam i na filmie jest pokazane

a czy możesz go (hotspot WLAN czyli tethering, ale NIC innego) skonfigurować dokładnie tak jak sugerowałem wcześniej ("mojhotspot" zamiast "AndroidAP" i hasło "1234567890" zamiast tego, którego nie ujawniasz - i bardzo dobrze, że nie ujawniasz, ale własne hasło i dowolnie wymyślony własny SSID ustawisz sobie wtedy gdy problem zostanie rozwiązany)
sugerowane ustawienie ułatwi nam późniejszą ewentualną diagnostykę na podłączonych urządzeniach, dlatego nalegam na TYMCZASOWE właśnie takie ustawienia a nie inne (których wartości nie znam)


4)
kolejne WAŻNE pytanie - czy masz dostęp komórkowy za pomocą karty Aero2 (czy masz internet w tablecie mimo wyłączonego WiFi)?
bo to kwestia podstawowa, a ta informacja nie pojawia się jak dotąd nigdzie


teraz analiza filmu
5)
ustawienia -> sieci zwykłe i bezprzewodowe -> więcej… -> Sieci komórkowe -> Punkty dostępu -> Aero2
powinno wyglądać w środku tak jak ostatni załącznik w poście #12
http://forum.jdtech.pl/Watek-lenovo-tab2...1#pid40751
czyli bez hasła i bez użytkownika!

skasuj hasło i użytkownika z tego profilu połączenia (dla porządku, bo być może Aero2 dopuszcza częściowo wadliwe ustawienia) - to jest połączenie komórkowe między twoją kartą SIM a operatorem - tam nie można wpisywać czegokolwiek

i teraz pytanie kluczowe -
6)
czy ten profil połączenia utworzył się sam po włożeniu karty SIM Aero2, czy też tworzyłeś go "na silę"?


kolejna kwestia
7)
ustawienia -> sieci zwykłe i bezprzewodowe -> więcej… -> Sieci komórkowe -> Roaming danych
powinien być włączony dla Aero2 (choć być może i to ustawienie jest ignorowane, to jednak włącz)



kolejna kwestia
8)
ustawienia -> sieci zwykłe i bezprzewodowe -> więcej… -> Sieci komórkowe -> Preferowany typ sieci
przełącz na opcję która wygląda mniej więcej jak "3G only"/'3G"/ "tylko 3G" (nie wiem jak to menu wygląda w twoim sprzęcie)
obecnie masz pełną automatykę (i opcjonalnie do niej wrócisz po uporaniu się z problemem, bo tak jak masz "jest dobrze", ale tymczasowo będzie lepiej mieć ograniczenie do 3G)


9)
minidiagnostyka - (możesz pominąć krok 8) bo nie jest konieczny), a chciałbym się upewnić w jednej istotnej kwestii - czy masz zasięg
ustawienia -> sieci zwykłe i bezprzewodowe -> więcej… -> Sieci komórkowe -> Operatorzy sieci
wyszukiwanie może potrwać do około 2 minut, więc NIE wrzucaj kolejnego filmu!
napisz słowami jakie sieci się znalazły (albo od biedy zrób wyraźne maksymalnie 2 zdjęcia i wrzuć je jako załączniki do posta)

po wyszukaniu kliknij w "Plus 3G" jeśli będzie na liście, jeśli nie będzie to kliknij "wybierz automatycznie"


ciąg dalszy nastąpi po twojej odpowiedzi, zasadniczo masz pisać, a nie wrzucać filmy (i to nie jest szkolna kara - wyszukiwarki znacznie lepiej indeksują słowa, i w razie potrzeby istnieje większa szansa na znalezienie rozwiązania problemu, przez kogoś, kto natrafi na podobne trudności, o ile jest opisany słowami)
jeśli się obawiasz o literówki lub ortografię mogę poprawić ewentualne błędy (ale to jest forum techniczne, a nie zlot polonistów i zasadniczo nie ingeruję w cudze posty, chyba, że błędy są rażące)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-05-2017, 14:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-05-2017 15:09 przez Robson1.)
Post: #22
Lenovo Tab2 A10-30L problem z udostępnianiem internetu
1.Wi-fi mam wyłączone
2. Roaming danych włączony
3. Tak internet działa na Aero2 bez wi-fi
4. Zr0biłem wszystko według wskazań i internet na laptopie dalej nie działa
5. Profil Aero2 po włożeniu karty sim utworzyłem sam według wskazań na stronie Aero2
6. krok 8 mam tak preferowane sieci Automatyczny LTE/WCDMA/GSM , Automatyczny GSM/WCDMA , Tylko WCDMA i Tylko GSM
7. krok 9 po włączeniu Tylko WCDMA wyskakują mi tylko Aero2 3g natomiast jak włączę Automatyczny LTE/WCDMA/GSM wyskakują sieci Plus 4G Aero2 3G i Plus 2G
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-05-2017, 15:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-05-2017 15:36 przez szopen.)
Post: #23
Lenovo Tab2 A10-30L problem z udostępnianiem internetu
Robson1 napisał(a):5. Profil Aero2 po włożeniu karty sim utworzyłem sam według wskazań na stronie Aero2
najwyraźniej nie - bo co w profilu robiło "AndroidAP" i jakieś hasło?

ale skoro masz połączenie z internetem, to idziemy dalej

Robson1 napisał(a):4. Zrobiłem wszystko według wskazań i internet na laptopie dalej nie działa
no to teraz kolej na laptopa

10) mając włączony tethering w tablecie (i oczywiście mając połączenie z internetem w tablecie) - to są warunki konieczne i bez nich się nie uda

11) odłączasz inne sieci LAN podpięte do laptopa (np. za pomocą przewodu) oraz ewentualnie wyłączasz zbędne karty sieciowe (jeśli miały jakieś specyficzne konfiguracje np. ze statycznym IP)

12) w laptopie wyszukujesz sieć WiFi (nie wiem jak to robisz, ale skoro działa z innymi sieciami to raczej nie będzie problemu) o SSID "mojhotspot" i podajesz hasło "1234567890" - połączenie powinno zostać zaakceptowane (zakładam, że tak właśnie skonfigurowałeś hotspota w tetheringu, jeśli nie to w tablecie go wyłącz, skonfiguruj i włącz)

13) powinno działać
jeśli nie działa

14) odpalasz cmd.exe ("dosowe" okienko = linię poleceń) - zakładam, że masz jakiś windows
start -> uruchom -> cmd.exe
albo
start -> pole "wyszukaj" -> wpisujesz: cmd -> i klikasz w "cmd.exe"
albo kombinacją klawiszy "win"+ R -> i w uzyskanym okienku wpisujesz cmd.exe
("win" to ten na lewo od lewego "alt")

15)
i w w/w dosowym okienku wykonujesz komendę:
ipconfig /all

wynik wołałbym w zwykłym tekście, co można uzyskać używając prawego klawisza myszy i kopiując do notatnika (ale musiałbyś chyba użyć innego komputera, więc od biedy WYRAŹNE zdjęcia załączone do posta wystarczą, ale NIE na dropboxie czy innych hostingach!)
wynik ten może zając więcej niż domyślny rozmiar okienka, więc w przypadku fotek zmaksymalizuj okno i ewentualnie zrób 2 fotki tak aby było widać wszystkie wyniki (treść przewiniesz z użyciem myszy)

16)
a) aby wyczyścić sobie dosowe okienko piszesz komendę
cls (i oczywiście enter)
b) druga komenda która mnie interesuje (jej wyniki) to
tracert 8.8.8.8

ciąg dalszy nastąpi

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-05-2017, 22:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-06-2017 12:15 przez szopen.)
Post: #24
Lenovo Tab2 A10-30L problem z udostępnianiem internetu
a teraz do rzeczy

a) ten komputer ma INNE połączenie z internetem i nie robisz tego o co proszę, więc daleko nie zajedziemy

b) i z cała pewnością nie jesteś połączony z hotspotem stworzonym z tabletu

co ciekawsze jest to połączenie WiFi… i to z icpnet (z którego piszesz posty…) więc wnoszę, że możesz wszystko przygotować w formie o jaką proszę (w "dosowym> okienku użyj prawego klawisza myszy) będąc połączony z tabletem po czym zmienić sieć wifi z którą się łączysz i wyniki elegancko wkleić w formie tekstu…

może jeszcze jedna kluczowa informacja - komputer nie może być równocześnie połączony z dwoma różnymi sieciami wifi


czy zrozumiałeś co masz zrobić?

krok I
połączyć się z WiFi generowanym przez tablet
tego ^ kroku nie wykonałeś
(sieć się będzie nazywała "mojhotspot" jeśli postępujesz w/g zaleceń)

krok II
uruchomić "linię poleceń"/"konsolę"/"dosowe okienko" uruchamiając cmd.exe (już raz się udało, więc nie zamykaj tego okienka przed wykonaniem kolejnych poleceń!
albo po prostu uruchom kolejne cmd.exe to nic nie będzie się zamykać…
magiczna komenda "cls" powoduje wyczyszczenie czarnego okienka z wyników poprzedniego polecenia abyś nie musiał co chwilę otwierać nowej konsoli…)

krok III
w linii poleceń (czarne okienko) będąc połączonym z siecią generowaną przez tablet wykonujesz
ipconfig /all

następnie kopiujesz tekst z tego okienka choćby do naotatnika - użyj prawego kawisza myszy oraz szarych komórek - na 100% dasz radę, a następnie polecenie
cls
aby wyczyścić zbędne wyniki

i teraz
tracert 8.8.8.8

kopiujesz wyniki, "cls" i jeszcze
tracert wp.pl
z którego wyniki też skopiuj jako tekst

idąc dalej intryguje mnie to
[treść usunięta na prośbę użytkownika]
i to
exn.exanet.pl



///mod: poniżej i powyżej były posty pytającego, ze zbędnymi wynikami uzyskanymi w nieprawidłowy sposób, "stąd rozmowa z samym sobą"

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aero2 - Problem z Kruger&Matz Eagle 975. pipeck 23 24 188 11-04-2018 13:28
Ostatni post: jakubd
  Tablet Lenovo Idea Tab A3000-H problem z aplikacją YouTube bogdanzieba 4 7 585 03-04-2016 21:13
Ostatni post: bogdanzieba
Information Lenovo YOGA Tab 3 Pro K4r0lSz 0 5 946 10-12-2015 08:06
Ostatni post: K4r0lSz
Information Lenovo Phab Plus (Dual SIM) K4r0lSz 0 4 941 03-12-2015 08:24
Ostatni post: K4r0lSz
Information Lenovo Tab 2 A8/A10 K4r0lSz 0 3 783 02-03-2015 08:57
Ostatni post: K4r0lSz