[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samsung GT-B3800
24-06-2012, 18:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2013 17:20 przez szopen.)
Post: #1
Samsung GT-B3800
Dorwałem do krótkiego testu routerek Samsung GT-B3800 (dystrybucja Plus) i z wielkim zdziwieniem stwierdziłem, że to skądinąd niezłe urządzonko... nie działa z Aero2 (BDI).
Interfejs zarządzania jest tak gówniany, że nie ma nawet funkcji wyszukiwania widocznych sieci. Obstawiam jednak, że UMTS 900 MHz ma, tylko potyka się o TS11.
Na razie wrzucam do tabeli zgodności jako... niezgodny.

szopen: edycja tytułu, oryginalny brzmiał Samsung "GT-B3800 - nie działa z Aero2"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-08-2012, 13:13
Post: #2
RE: Samsung GT-B3800 - nie działa z Aero2
Witam.

Chciałbym poinformować, że z dniem dzisiejszym udało mi się podłączyć pod Aero2 przez router Samsung GT-B3800. Niestety jest to przypadkowy wynik wielu prób i kombinacji.

W ustawieniach włączyłem roaming danych (być może to było problemem) oraz oczywiście dodałem profil z APN "darmowy" oraz pustym użytkownikiem i hasłem.

Nie wiem czy to mogło mieć jakikolwiek wpływ na router, ale podłączyłem go do komputera przez USB (zarówno na wyłączonym jak i włączonym) i próbowałem się połączyć przez Windows 7 (zainstalowany Kies dla sterowników).

Po prostu w pewnym momencie ku mojemu zdziwieniu na routerze zapaliła się zielona lampka przy 3G. Nie wiem jak jeszcze z LTE, ale będę próbował. Miejsce w którym mieszkam jest w zasięgu, ale mogę mieć problem ze ścianami Smile Później popróbuję na zewnątrz.

Myślę, że można śmiało przenieść router na listę zgodnych z Aero2.

Dodatkowo dodam, że podłącza się pod sieć po ok. 2 minutach od włączenia go. Po prostu uruchamiam (bez podłączonego kabla USB) i zostawiam.

Pozdrawiam Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-08-2012, 14:15
Post: #3
RE: Samsung GT-B3800 - nie działa z Aero2
Nie przeniosę do zgodnych, dopóki nie zobaczę na własne oczy, jak ktoś wyciąga fabrycznego z pudełka i odpala na nim Aero2 - sam próbowałem przez 2 godziny i nic z tego.
Oczywiście o LTE (aktualnie dostępnym na 1800 MHz) i Aero2 zapomnij, te sieci nie mają ze sobą związku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-08-2012, 14:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-08-2012 14:41 przez darktomel.)
Post: #4
RE: Samsung GT-B3800 - nie działa z Aero2
Zresetowałem do ustawień fabrycznych i działa.

Co mam umieścić na forum, żeby przekonać?

@Edit
OK, po jeszcze jednym restarcie widzę, że musiało to mieć związek z komendami, które wydawałem z Win 7.

Ogólnie jakby ktoś miał jeszcze nie tykany egzemplarz to proponuję podłączyć go do komputera, zainstalować Kies i uruchomić podłączony router. Następnie w opcjach sieciowych dodać ręcznie połączenie modemowe (z ustawień które zmieniałem to tylko numer wybierany na *99***1#). Dodatkowo we właściwościach modemu (menadżer urządzeń) dodałem komendę taką jak w Huaweiach (wziąłem ze strny jdtech-a) - AT+CGDCONT=1,"IP","darmowy". Próbowałem się połączyć z okienka Kies-a, które wyskoczyło po restarcie systemu (w trakcie uruchamiania Kies-a).

Jakby ktoś miał nowy (nietykany) router, to prosiłbym, żeby wypróbował.

W tej chwili router sam mi się łączy.
Za chwilę wrzucę filmik na którym pokazuję działające aero z tym routerem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-08-2012, 17:48
Post: #5
RE: Samsung GT-B3800 - nie działa z Aero2
http://www.youtube.com/watch?v=cNsBjP386...e=youtu.be

Tutaj filmik na którym uruchamiam Aero2 z Samsungiem GT-B3800. Myślę, że jest to wystarczający dowód na to, że się da. Jedyne co pozostaje to znaleźć kogoś kto ma czysty router prosto z pudełka i testować co u mnie zadziałało.

jakubd, może tobie uda się ponownie go zdobyć?

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-08-2012, 18:11
Post: #6
RE: Samsung GT-B3800 - nie działa z Aero2
Wygląda OK, ale ponieważ ja go identycznie skonfigurowałem w miejscu, w którym sprawdziłem, że działa Aero2 na MF60 i nie chciał się uruchomić - dlatego mam wątpliwości. Ty też walczyłeś "nagle zadziałało" - bardzo niechętnie polecałbym urządzenie, które zadziałało, ale nikt nie wie jak to zrobić Smile
Czekamy na raporty innych użytkowników, sam także spróbuję ponownie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-08-2012, 18:37
Post: #7
RE: Samsung GT-B3800 - nie działa z Aero2
No rozumiem. Ale fajnie by było, jakbyś sprawdził u siebie tę opcję z podłączonym routerem na USB i Kiesem.
Jakby się udało i mielibyśmy konkretną radę jak to zrobić to myślę, że wiele osób by się ucieszyło, a szczególnie użytkownicy plusa, bo teraz od 1zł jest router Smile

Jakbyś miał jakieś pytania dodatkowe to chętnie pomogę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-08-2012, 23:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-08-2012 14:03 przez darktomel.)
Post: #8
RE: Samsung GT-B3800 - nie działa z Aero2
OK. Mam jeszcze jeden update.

Po podłączeniu ponownie Plusa, a następnie po powrocie do Aero ponownie przestało działać.
Jest to związane ze zmianą konfiguracji APN, użytkownika i hasła. Być może ten Samsung nie lubi pustych pól. Można wymusić brak połączenia zmieniając te ustawienia (nie trzeba wkładać karty od innego operatora).

Tym razem patrzyłem, w którym momencie załapał (sprawdziłem dwukrotnie i działa). Podłączyłem go do komputera (kies jednak nie ma znaczenia, jest tylko dla sterowników - więc zainstalować trzeba, ale używać nie).
Ważne, aby router był włączony w trakcie dzwonienia i miał zasięg 3G (w panelu po zalogowanie musi być zasięg 3G)!!!
Dodałem w Windowsie połączenie modemowe z numerem *99***1#. W menadżerze urządzeń we "Właściwościach" modemu, w zakładce "Zaawansowane" dodałem komendę AT+CGDCONT=1,"IP","darmowy".
I teraz próbowałem zadzwonić z komputera. Jak nie było zasięgu to leciały błędy. Gdy tylko złapał zasięg to podłączył mi się sam Windows przez USB (lampki nadal czerwone!!! - czasami mimo zasięgu lecą błędy). Udało się dwa razy, za trzecią próbą nie połączy tylko błędy - nie stanowiło to problemu, już się nie podłączył po USB tylko od razu normalnie sam.

Rozłączyłem się z Windowsa (jeśli się podłączył, w przeciwnym wypadku przeszedłem do dalszych kroków), zalogowałem ponownie do routera i kliknąłem "connect". Wszystko poszło już jak z płatka i pojawiła się zielona lampka przy 3G.

Proponuję przetestować, powinno zadziałać. Jutro wrzucę filmik How-To.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-08-2012, 10:24
Post: #9
RE: Samsung GT-B3800 - nie działa z Aero2
Z tego co wiem, to do samsungów jest osobna aplikacja aby używać ich jako modemów. Kiesa nie trzeba wgrywać aby mieć sterowniki - jest gotowa paczka od tego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-08-2012, 17:14
Post: #10
RE: Samsung GT-B3800 - nie działa z Aero2
Obiecane "How To": http://www.youtube.com/watch?v=W6af9LDOt6A
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-08-2012, 18:02
Post: #11
RE: Samsung GT-B3800 - nie działa z Aero2
Mniej więcej rozumiem co się wydarzyło:
1. Nauczyłeś modem, że połączenie z CID=1 (*99***1# to ma być przez APN "darmowy"). Z tego wniosek, że prawdopodobnie wcale nie trzeba dodawać profilu numer 2 (którego CID w zasadzie jest chyba 2) z APN "darmowy" w konfiguracji przez stronę zarządzania.
2. Podczas tworzenia połączenia RAS w Windows jest problem - nie widać jaki "modem" wybrałeś do połączenia. Prawdopodobnie większość osób będzie musiała wskazać jakieś urządzenia - zabrakło informacji jakie i skąd wziąć te sterowniki (chyba są wbudowane w modem) - łącze RAS lepiej oczywiście konfigurować PO podłączeniu modemu.

Uściślić trzeba procedurę i rozpisać krok po kroku, ale zwalczyłeś ogólnie problem i gratulacje - światło w tunelu widać. Link na stronie dodam do tego wątku i jak opracujemy 100% pewną procedurę, to można chyba będzie go przenieść.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-12-2012, 20:58
Post: #12
RE: Samsung GT-B3800 - nie działa z Aero2
@darktomel: dziękuję za instrukcję. Mimo że połączenie "po kablu" wydaje się nie mieć żadnego związku z połączeniem bezprzewodowym, to jednak w moim przypadku zastosowanie proponowanej "kombinacji alpejskiej" również pomogło! Niniejszy post piszę za pomocą świeżo zestawionego połączenia Aero via Samsung GT-B3800 w trybie wireless :) Dodam, że w moim przypadku nie resetowałem ustawień routera, a wyszedłem z bazowej konfiguracji Plusa (oczywiście po przestawieniu APN na "darmowy" i włączeniu auto roamingu). Połączenie modemowe po kablu zostało uruchomione w Windowsie XP.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-12-2012, 22:40
Post: #13
RE: Samsung GT-B3800 - nie działa z Aero2
Teoretycznie tych wszystkich problemów nie powinno już być - dyskusja dotyczyła problemu z blokadą TS11, której od października 2012 już nie ma.
Jak rozumiem u ciebie karta nie działała od ręki?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-01-2013, 23:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-01-2013 20:00 przez pocologin.)
Post: #14
RE: Samsung GT-B3800 - nie działa z Aero2
Nie działała i dlatego trafiłem na ten wątek. Dziwne, bo kartę odebrałem w połowie grudnia 2012. Postaram się w wolnej chwili zrobić reset do ustawień fabrycznych i potwierdzić.

EDIT: Po przywróceniu ustawień fabrycznych sieć Aero działa bez dodatkowych kombinacji. Ale - zwracam uwagę, że reset do ustawień fabrycznych w rzeczywistości nie kasuje wszystkiego. Owszem, hasła admina i wifi stają się domyślne, ale już np. lista profili z nazwami APN pozostaje taka jak była przed resetem. Tak więc musi się wypowiedzieć osoba z "dziewiczym" urządzeniem.

PS. Błędnie zakładałem że auto roaming jest konieczny aby nawiązać połączenie z Aero. Okazało się że tak nie jest.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-09-2013, 17:47
Post: #15
Samsung GT-B3800 - nie działa z Aero2
Witam. Zaciekawił mnie ten wątek, gdyż jestem posiadaczem urządzenia zwanego Samsung GT-B3800 zdobytego w Plusie. Dzisiaj otrzymałem kartę SIM (czy też USIM) do bezpłatnego internetu Areo2. Niezwłocznie włożyłem ją do tegoż routera. Włączyłem urządzenie. Dwie czerwone diody oznaczały brak sieci. Nacisnąłem więc przycisk reset (na około 10 sekund) znajdujący się na boku routera. Zalogowałem się do niego jako administrator. Jedyną rzeczą którą poprawiłem była nazwa APN na "darmowy". Zakładka Configuration > Connection Manager. Router połączył się z siecią i działa. Tak więc, mogę potwierdzić, iż urządzenie to współpracuję z Areo2. Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-09-2013, 11:09
Post: #16
Samsung GT-B3800 - nie działa z Aero2
Ten wątek po prostu dotyczył na początku kart sprzed 1.10.2012 - gdy była tzw. blokada TS11, która sprawia mnóstwo problemów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-04-2014, 20:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-04-2014 20:28 przez petex.)
Post: #17
RE: Samsung GT-B3800
mialem kiedys podobny problem i okazuje sie ze rozwiazaniewm jest ustawinie APN aero na pozycji 1 (zastapinie CP)

naotimias mam pytanie #2:

bardzo często zawisza mi się ten router - nie znalazłem do niego żdnego firmware na stronie samsunga, czy to urządznie wogóle było aktualizowane albo gdzie znade podstawowy firmware żeby wgrać go "na czysto"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-04-2014, 09:37
Post: #18
Samsung GT-B3800
Niestety to urządzenie zostało porzucone przez Samsunga.
To co można spróbować zrobić to pełen reset do stanu fabrycznego - niektórym urządzeniom to "poprawia humor".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
petex (2014-04-21)
21-04-2014, 21:28
Post: #19
RE: Samsung GT-B3800
(19-04-2014 09:37)jakubd napisał(a):  To co można spróbować zrobić to pełen reset do stanu fabrycznego - niektórym urządzeniom to "poprawia humor".

niestety nie pomogło w moim przypadku, zresztą jak wiadomo to urządzanie nie robi prawdziwego factory resetu. Stąd pytanie czy nie ma chociaż gdzieś firmware'u żeby go wgrać od zera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-04-2014, 02:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-04-2014 02:50 przez szopen.)
Post: #20
Samsung GT-B3800
https://www.google.pl/search?q=B3800XXKL4_B3800OXAKL4
uwaga - to jest chyba wersja fw dla polsatu!

PS nie wiem skąd przeświadczenie o tym, że wgranie firmware powoduje reset ustawień do "fabryki" - tak się składa, że wcale tak być nie musi (zależy to od kilku czynników, w tym samej konstrukcji firmware i tego co faktycznie zawiera plik z update)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Samsung-galaxy-a5 SM-A500FU ruter wwojtek 2 14 198 17-12-2016 15:58
Ostatni post: jakubd