[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzeum Techniki i Przemysłu czy to już naprawdę koniec?
16-01-2017, 03:13
Post: #1
Muzeum Techniki i Przemysłu czy to już naprawdę koniec?
http://mtip.pl/

Deklaracja poparcia kampanii społecznej "Ratujemy Muzeum Techniki"
https://enot.pl/wniosek/item/15-1
(nie wiem czy jej wypełnienie ma nadal sens, ale co szkodzi spróbować?)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-01-2017, 09:21
Post: #2
Muzeum Techniki i Przemysłu czy to już naprawdę koniec?
Samo muzeum to trup od 15-20 lat ze względu na sposób prezentacji (za komuny wyglądało to w zasadzie identycznie) i praktyczny brak chęci i szans na jakiekolwiek zmiany, póki tym bałaganem zarządza ekipa NOTu.
Bez zmiany szefostwa/właściciela dalsze finansowanie tego czegoś nie ma większego sensu.

Kolekcja obiektów to kompletnie inna rzecz - mi bliskie są szczególnie występujące czasem w pojedynczych egzemplarzach, a więc całkowicie unikalne komputery, w tym analogowe, o których mało kto pamięta, że były. To musi być zachowane, ale dlaczego np. nikt nie próbował zrobić akcji (niektórzy projektanci ciągle żyją) doprowadzić ich do stanu działania? I znowu szefostwo NOTu.

Więc ja tak uważam: uratować kolekcję i miejsce też, ale zabrać się za reorganizację. Totalną. Centrum Nauki Kopernik przy tym nie musi być wzorem od strony koncepcji (bo to jednak inny klient i cel), ale musi być coś, co będzie robiło kolejki chętnych w miarę regularnie. To się może może nie utrzymać w 100% samo, bo to nie o to chodzi w instytucjach kultury, ale ja bym nawet regularnie wpadał na imprezy związane z komputerami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Komiks o… przeglądarce Chrome, naprawdę wart przeczytania szopen 0 1 464 27-04-2022 17:43
Ostatni post: szopen
  Koniec wypożyczalni elektrycznych samochodów we Wrocławiu szopen 2 1 474 22-02-2020 21:38
Ostatni post: jakubd