[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
17-07-2017, 23:13
Post: #21
Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
masz linka powyżej - nie ma tam żadnego modelu, który znajdziesz w jakimkolwiek kanale sprzedaży (wypusty Acera dawały największą nadzieję, ale nie ma ich nawet na Amazonie)
swoją drogą wydawanie 800+ zł za trzeci slot SIM w telefonie wartym mniej więcej połowę tej kwoty (gdy jest w wersji dual) mija się z celem

gdybym był przyparty do muru kupiłbym 2 tanie dualsimy (i miał w zapasie 1 wolny slot)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Stahlmann (2017-07-18)
18-07-2017, 09:55
Post: #22
Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
Popieram szopena z zakupem 2xdualsim. Jak to konieczne, jest superglue albo taśma klejąca, w skrajnym przypadku dwustronna Smile

3 i 4-simowce są na aliexpress, ale w zasadzie widzę tylko urządzenia 2G i głównie pancerniaki jakieś.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
Stahlmann (2017-07-18)
18-07-2017, 17:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-07-2017 18:46 przez Stahlmann.)
Post: #23
Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
a taka oferta coś ukrywa:
http://allegro.pl/explay-tornado-3-karty...65976.html
?

no w sumie nawet z tymi quadruple sim jest bieda ;/

http://www.gsmarena.com/results.php3?sNumberSIMs=3
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-07-2017, 19:42
Post: #24
Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
Ten ruski - zero serwisu i wsparcia, nie wiem co to jest, choć 3G 2100 MHz podobno ma.
Na gsmarena znajdziesz tylko to, co jest oficjalnie na rynku na świecie, ale takich wynalazków jak to już nie:
https://www.aliexpress.com/item/Original...77534.html

Masz tutaj możliwość szukania po licznie gniazd SIM:
https://www.aliexpress.com/category/5090...hones.html
I po lewej stronie na belce masz opcję "SIM Card Quantity"

Ale 4sim są tylko 2G i brak smartfonów, a potrójne to w zasadzie ten jeden powyżej.

Jakub
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
Stahlmann (2017-07-19)
18-07-2017, 23:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-07-2017 23:43 przez szopen.)
Post: #25
Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
specyfikacja explay'a ("ruskiego") tyłka nie urywa szczególnie jeśli chodzi o wparcie pasm - 3G jedynie w 2100MHz to strzał w kolano (dopiero 900MHz w 3G gwarantuje dość rozsądny zasięg)


natomiast leagoo M5 plus w/g specyfikacji w linku zapodanym przez Jakuba wspiera nawet europejskie LTE (ba, obsługuje nawet pasmo 800MHz dające zasięg powolnego LTE poza miastami), ale UWAGA: opis jest niespójny - w jednym miejscu jest informacja o 3 SIM w innym, że to dual-SIM…

a na jedynym zdjęciu, przedstawiającym wnętrze telefonu "leagoo m5 plus" jakie znalazłem w internecie
[Obrazek: 1479868806523793058.jpg]
widać tylko 2 sloty SIM i jeden slot TF (microSD)

jakkolwiek specyfikacja wygląda na całkiem współczesny budżetowiec, na korzyść przemawia także pozostała specyfikacja a nie wyłącznie obsługa w zasadzie kompletu pasm oraz nowszy android, a cena w okolicach 5 stówek (99$ + polski VAT w UC) wydaje się być rozsądna, tyle, że "trójsimowiec" może być skutkiem błędnego opisu nierzetelnego sprzedawcy… i po otwarciu paczki znajdziesz tam zwykłego dual-SIM'a
(a w takiej cenie z dual-SIMów rozsądniejszy byłby np. vernee thor)

więc pozostaje korespondencja ze sprzedawcą i upewnienie się co do faktycznych możliwości sprzętu np. zdjęcie wnętrza (tj. tego co widać pod klapką) bardzo wskazane

jak znam życie to w takich konstrukcjach tylko jedna karta (przeważnie nr1) ma obsługę 2G/3G/LTE, pozostałe są tylko 2G

ponadto w obu konstrukcjach nie powinno być problemu z udostępnianiem internetu (zwykły tethering WiFi), ale w przypadku "ruskiego" dużą słabością jest brak pełnego wsparcia dla 3G i całkowity brak LTE


Załączone pliki Miniatury
   

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Stahlmann (2017-07-19)
21-07-2017, 01:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-07-2017 01:11 przez Stahlmann.)
Post: #26
Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
A co z (trój/cztero)simowców z mniej "mądrych" telefonów? Bo w sumie dużo podróżuję i jestem w stanie porzucić androida/applea/cokolwiek na rzecz "staromodnych" telefonów, które udźwigną wiele kart sim na wielu zakresach (albo można wygodnie januszować na kilku tanich pakietach Big Grin).

Z tego co rozumiem (w uproszczeniu), że smatfon=ma 3G i jest przeglądarka internetowa. Nie smartfon = brak 3G i brak przeglądarki internetowej (chodzi o tą januszerkę z darmowym aero2, albo sam fakt możlwości włożenia 1 karty sim na "internet"). Czy się mylę? (Jak mówiłem, zatrzymałem się w czasach Nokii 3310).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2017, 08:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-07-2017 08:44 przez Ekonomista.)
Post: #27
Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
Przeglądarki w telefonach są od ery kamienia łupanego, a 3g już było w nokii n70 choćby, 3g+ w n95, a trudno nazwać je smartfonami. Z kolei mój pierwszy smartfon, czyli powiedzmy dotyk, aplikacje, czujniki, a miał chyba tylko gprs.

Z kolei w obecnie produkowanych smartfonach jest na pewno minimum 3g+. Przeglądarka oczywiście też - to już w każdym była, jest i myślę, że będzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi Ekonomista za tę wiadomość:
Stahlmann (2017-07-21)
21-07-2017, 09:46
Post: #28
Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
Nie wiem czy się mylę, ale może warto w ograniczonym budżecie zainwestować w słabszego, ale nowego asusa dual sim. Przy dzisiejszych ofertach typu a2mobile to 2 sloty wystarczą. Mam wrażenie, że nie masz jeszcze dużych wymagań, a widziałem bez dokładnego szukania jakiegoś asusa za niecałe 400 zł. Niech tylko ktoś potwierdzi czy ta firma jest tak dobra, jeśli chodzi o telefony. Ja mam myszkę komputerową i to pierwsza z jakiej jestem zadowolony, a miałem wiele.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2017, 10:21
Post: #29
Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
Jak rozumiem koledze chodziło o coś bardziej międzynarodowego, a nie oferty jedynie w PL.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
Stahlmann (2017-07-21)
21-07-2017, 14:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-07-2017 15:41 przez Stahlmann.)
Post: #30
RE: Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
(21-07-2017 08:33)Ekonomista napisał(a):  Przeglądarki w telefonach są od ery kamienia łupanego, a 3g już było w nokii n70 choćby, 3g+ w n95, a trudno nazwać je smartfonami. Z kolei mój pierwszy smartfon, czyli powiedzmy dotyk, aplikacje, czujniki, a miał chyba tylko gprs.

Z kolei w obecnie produkowanych smartfonach jest na pewno minimum 3g+. Przeglądarka oczywiście też - to już w każdym była, jest i myślę, że będzie.

No mu w sumie chodzi o to, czy jak na porównywarce wklepię "3G+3 karty sim+web browser(jakaś opera mini ważne, żeby działa+parę zakresów", to czy mi się to przełoży na coś konkretnego? Warto na coś uważać? Bo WiFi to już "nowsza" technologia? Ona jest kompatybilna wstecz?

Bo czy z samym WiFi telefon da radę udzielać neta na lapka? Czy trzeba w szukajkach zaznaczać "tethering WiFi"?


EDIT: w sumie wychodzi brak myślenia z mojej strony Tongue
bo faktycznie poprzeglądałem oferty trójsimowców i nic z tego jest do dostania.

Upraszczając jeszcze raz (moje wywody Tongue):
- 3 simy (bo wiecej to juz tylko 2 modele maja Tongue)
- żeby te simy były przydatne "międzynarodowo" (dużo zakresów)
- tani (max.500 zł) - to może do zmiany, bo narazie to "januszuję"
- w miarę dostępny w PL
- WiFi takie, żeby udostępnić neta z jednej karty sim
- jak widać telefon do dzwonienia, więc książka adresowa i kalendarz by się przydał
- jak już byłby aparat, to taki, żeby zrobić zdjęcie strony z tekstem i potem móc ją odczytać
- możliwy serwis (wymienna bateria i jej dostępność, albo łatwy dostęp schematów do tego, żeby w serwisie nie wydziwiali)
Telefon-komandos ideał, dlatego nie ma takich 8)

EDIT2:
Szkoda, że na http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/ dwa simy to już maksymalny wybór w polu wyszukiwania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2017, 15:50
Post: #31
Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
No to http://www.mgsm.pl/pl/katalog/asus/zenfo...500KG.html
chyba ma wszystko poza trzecim slotem sim. Swoją drogą karty można przekładać zmieniając kraj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi Ekonomista za tę wiadomość:
Stahlmann (2017-07-21)
21-07-2017, 18:32
Post: #32
RE: Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
Trochę slaby model bo bateria mała 2600, jak kolega podrozuje duzo to lepiej dołożyć i brać Asus zenfone 3 max ma baterie chyba ponad 4000 ma opcje robienia za powerbank trochę bez sensu ale zawsze mozna innego kaplic energia(córka ma takiego ale jej starcza na chyba dzień używatakiego sam używam zenfone 2 od prawie 20 m-cy i jestem zadowolony 4GB ram karty sim zmieniam w razie potrzeby. Ale oba poza budżetem twoim chociaz zenfone 2 uzywka moze będzie sie mieścić.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi spag za tę wiadomość:
Stahlmann (2017-07-21)
24-07-2017, 06:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-07-2017 06:33 przez Stahlmann.)
Post: #33
Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
Dostałem ofertę 275 zł za poczciwego SGS3. Sprzedawać?
Chociaż nie wiem, czy kupujący nie będzie chciał zejść z ceny :/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-07-2017, 08:04
Post: #34
Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
Jeśli ktoś chce kupić, bo mu zależy na towarze w stanie, który widział, to możesz zapytać - "bierzesz czy nie?" Malkontent będzie się targować.
Chyba nie ma sensu wołać więcej, chociaż zdarza się, że "przyjdzie głupi i kupi". Osobiście bym nie dał, ale to dlatego, że mam złe doświadczenia z tą firmą i muzeum nie prowadzę.
Komuś może zależeć, bo ma wyraźny wyświetlacz albo dlatego, że nic nowego o podobnych parametrach nie dostanie tak tanio.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi Ekonomista za tę wiadomość:
Stahlmann (2017-07-25)
26-07-2017, 22:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-07-2017 22:14 przez szopen.)
Post: #35
Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
Stahlmann napisał(a):A co z (trój/cztero)simowców z mniej "mądrych" telefonów?
nie szukałem specjalnie, znalazłem przy okazji szukania czegoś innego, ale pamiętam temat Tongue - czterosimowiec:
https://www.banggood.com/SERVO-V8100-2_8...58109.html
albo inny
https://www.banggood.com/SERVO-V9500-2_8...41895.html
oba niestety tylko 2G, więc jako telefon podróżny OK, ale z wykorzystaniem do internetu to raczej się nie da zaszaleć

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Information Goclever Quantum 2 400 (Dual SIM) K4r0lSz 16 11 136 15-09-2017 23:17
Ostatni post: jakubd
Information BQ Aquaris X5 Plus (Dual SIM) K4r0lSz 0 7 442 15-07-2016 07:35
Ostatni post: K4r0lSz
Information ARCHOS 50e Neon (Dual SIM) K4r0lSz 0 3 509 15-07-2016 07:26
Ostatni post: K4r0lSz
Information myPhone C-Smart III S (Dual SIM) K4r0lSz 0 3 969 15-07-2016 07:23
Ostatni post: K4r0lSz
  myPhone X Pro (Dual SIM) K4r0lSz 0 3 983 15-07-2016 07:17
Ostatni post: K4r0lSz