[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polecane i sprawdzone urządzenia Zigbee i Z-Wave
06-12-2016, 21:37
Post: #1
Polecane i sprawdzone urządzenia Zigbee i Z-Wave
Hej,

Od dawna w sumie interesuję się zagadnieniami Smarthome. Aktualnie mam Samsunga Smartthings hub z 4 urządzeniami Zigbee, zintegrowanym Sonosem i Nestem. Zawsze szukam innych polecanych produktów które mogą się kiedyś przydać. Z czym macie doświadczenie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-12-2016, 10:36
Post: #2
Polecane i sprawdzone urządzenia Zigbee i Z-Wave
Ja tylko spotkałem się z dwoma rozwiązaniami:
- Dovado, do którego podłączasz plug USB sterujący wybranymi zgodnymi urządzeniami w jednej z obsługiwanych technologii.
- Całkowicie własne rozwiązania oparte na Pi i Arduino oraz powiązanych wynalazkach (sterowanie przez interfejsy radiowe i kablowe).
Wszystkie mają zady i walety - elastyczność kosztem wygody i odwrotnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-12-2016, 14:37
Post: #3
Polecane i sprawdzone urządzenia Zigbee i Z-Wave
ja poszedłem w stronę Z-wave (zaczynając od centralki Vera Lite, właściwie to pierwsze kroki to był system 433MHz, ale to raczej była ślepa uliczka), ale przyszłość pokaże - plan docelowy zmieniał mi się już parę razy (więc być może pomyślę też o ewentualnej integracji z Zigbee? choć raczej na bazie RPi)
a co do bazy kompatybilności to używam tej:
http://www.smarthomedb.com/compatibilities
(i sam tam wrzucam posiadany i przetestowany sprzęt)

niestety większość tego co jest w tej bazie, to urządzenia przystosowane i sprzedawane na amerykańskim rynku

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-12-2016, 19:50
Post: #4
RE: Polecane i sprawdzone urządzenia Zigbee i Z-Wave
(07-12-2016 14:37)szopen napisał(a):  niestety większość tego co jest w tej bazie, to urządzenia przystosowane i sprzedawane na amerykańskim rynku
I wcale mnie to nie smuci! Angel
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-12-2016, 20:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2016 20:08 przez szopen.)
Post: #5
Polecane i sprawdzone urządzenia Zigbee i Z-Wave
dandanio napisał(a):I wcale mnie to nie smuci!
a siedzisz w USA? przypomnę, że różnice są spore, więc generalnie ze sprzętem Z-wave przeznaczonym na rynek amerykański można sobie na wstępie dać siana, bo w UE obowiązuje inna częstotliwość pracy radia (więc sprzęt na różne rynki nie jest wzajemnie kompatybilny…)

nie do pominięcia jest też fakt, że częśćz urządzeń obsługuje tylko jedno napięcie zasilania u nas jest to 230V a w Ameryce 110V

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-12-2016, 20:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2016 20:38 przez dandanio.)
Post: #6
RE: Polecane i sprawdzone urządzenia Zigbee i Z-Wave
(07-12-2016 20:07)szopen napisał(a):  a siedzisz w USA?
Od prawie 20 lat...

Natomiast co do wyboru lokalnego (z polecanych HUBow) to mamy Winka, ktory dziala tylko jak jest internet i wlasnie Smartthingsa. Kupilem tego drugiego bo dziala bez netu z BigZee, Z-wave, Bluetoothem i WiFi. Aktualnie mam tylko pare urzadzen ale jestem w trakcie kupowania domu i wlasnie planuje co i jak bede tam instalowal.

Stronka podana przez Ciebie bardzo sie przyda.

Pzdr,

[d]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ledvance smart+ gardenpole [Zigbee ZLL] AdamP 12 5 725 10-09-2021 12:22
Ostatni post: szopen
  Bramka Silvercrest (LidL) do Zigbee spag 9 2 861 31-08-2021 21:10
Ostatni post: szopen
  Osram Lightify/Smart+ system domowej automatyki oświetlenia [Zigbee ZLL] szopen 9 5 914 18-08-2021 18:34
Ostatni post: szopen
  Philips Hue system domowej automatyki oświetlenia [Zigbee ZLL] szopen 6 4 592 14-02-2021 11:35
Ostatni post: szopen
  Ikea Tradfri system domowej automatyki oświetlenia [Zigbee ZLL] szopen 9 6 438 15-01-2019 19:19
Ostatni post: szopen