[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z modemem Huawei e3131 s2
09-06-2016, 10:36
Post: #1
Problem z modemem Huawei e3131 s2
Kupiłem nowy modem huawei e3131 s2, ma uszkodzone gniazdo antenowe, ale ponoc jest na gwarancji, sterowniki 4.25, najnowszy MP z plusa/CP , jednocześnie oddałem mój starszy taki sam ale z Playa, z dashboardem Tomecka, i firmware od Lesiolo

.... i zaczęły się moje problemy a Aero2
rano praktycznie nie ma mozliwosci używania Aero2, co chwile mam brak urządzenia, nowe wykrywanie, praktycznie to siępowtarza na okragło, teraz zmieniłem operatora i połączenie jest stabilne, na płatnym necie
wynika z tego że to jednak nie modem, a jakośc internetu Aero, z rana od 8 już od kilku dni mi sie to powtaża, w miescie wojewódzkim, czy coś takiego obserwujecie? Później te przerwania też się zdażają ale są na tyle żadkie że można używac internetu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-06-2016, 15:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-06-2016 15:21 przez szopen.)
Post: #2
Problem z Aero2 w 3G (Jiayu F1)
Lorek napisał(a):ma uszkodzone gniazdo antenowe, ale ponoc jest na gwarancji
jeśli ma uszkodzone gniazdo antenowe to nie jest na gwarancji, bo to uszkodzenie mechaniczne, cała reszta modemu to i owszem jest może na gwarancji (tyle, że reszta psuje się ekstremalnie rzadko), ale gniazdka nikt nie naprawi w jej ramach

Lorek napisał(a):w miescie wojewódzkim,
to jakaś tajemnica? - napisz gdzie konkretnie, to może akurat ktoś (wyjątkowo) potwierdzi lub zaprzeczy

chciałem napisać zacznij używać starego modemu, ale nie wiem czy masz możliwość go odzyskać…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2016, 17:39
Post: #3
RE: Problem z Aero2 w 3G (Jiayu F1)
Niestety jak pisałem powyżej modem od początku był problematyczny. ale jakoś go używałem. Dzisiaj całkowicie odmówił posłuszeństwa i pod win7 i pod linuxem. Generalnie pod ubuntu jednak jestem w stanie się łączyć przeważnie na dłuższą chwilę, choć czasem tez nie widzi modemu, pomaga restart, ale nie zawsze. Bywało tak że musiałem dac sobie spokój z netem bo restart nie pomagał. Natomiast windows7 sp1 zachowuje sie generalnie zawsze tak samo: po uruchomieniu komputera i tni sieć chodzi. Ale po kilku minutach, np po 3 minutach, regularnie trace dostęp do internetu. Próbowałem jak na razie odinstalować sp1 w win 7, ale to nic nie pomogło. wgrywałem sterowniki: 5.05, tez nie pomaga. Akurat potrzebuje internetu pod windows a tu taki problem. W załączeniu printscreeny. top-netinfo sie jakby przywieszał, kolejne odpalenia tni nic nie pomagają, czasami się łączy z siecią jakby - niby świeci na zielono, ale możliwości np otwarcia stron już nie przywraca, a czasem już nie chce się połączyć. W takiej sytuacji doinstalowałaem Media Player orginalny z modemu, on się połączył z internetem, ale no dosłownie 2 strony z wp pozwolił otworzyć i więcej nie, widać na zdjęcich jak jest wyszarzony przycisk połącz.
Mam niby jakis paragon ze sklepu na 2 końcu Polski, zakupiony we wrześniu 2015, nie wiem czy jest sens tam pisac, że to coś z modemem, nie wiadomo czy mi uzna, no i nie mam puki co pewności czy to wina modemu. Czy szukac rozwiązania w windows?


Załączone pliki Miniatury
                               
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2016, 17:50
Post: #4
Problem z Aero2 w 3G (Jiayu F1)
Lorek napisał(a):po uruchomieniu komputera i tni sieć chodzi. Ale po kilku minutach, np po 3 minutach, regularnie trace dostęp do internetu.
dalej nawet nie czytam - objawy są łudząco podobne do "kończenia się" karty SIM

użyj dowolnej innej karty SIM i sprawdź czy problem dotyczy modemu czy karty

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2016, 18:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2016 18:26 przez Lorek.)
Post: #5
RE: Problem z Aero2 w 3G (Jiayu F1)
nie to nie ten powód. moja karta ma już 2-3 lata, ale obecnie używam pożyczonej co ma 2-3 miesiące (zamieniliśmy sie na miesiąc) , ze wzgl na promocję aero z końca sierpnia, niestety łączy się tak samo źle
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2016, 18:28
Post: #6
RE: Problem z Aero2 w 3G (Jiayu F1)
Ja bym obstawiał modem.
Sprawdź czy system widzi go poprawnie po "odcięciu" neta, w Menadżerze urządzeń.
Karty sprawdź na innym sprzęcie, np. telefon, czy działają w takim wypadku powyżej 10min.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2016, 18:56
Post: #7
Problem z modemem Huawei e3131 s2
tak widzi go w Menadżerze urządzeń po utracie połaczenia,
karta ta co ją mam teraz działała poprawnie na innym komputerze z win 8 i 10, i na ubuntu
postaram się po prostu pożyczyć modem inny i sprawdze co wtedy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2016, 09:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2016 09:14 przez Lorek.)
Post: #8
RE: Problem z modemem Huawei e3131 s2
użyłem 2 modemu też e3131s2 wynik podobny tylko może po dłuższej chwili. Więc chyba problem mam w systemie lub komputerze. Tyle że system jest niedawno instalowany i jedyne modyfikacje mógł wykonac ccleaner. dużo pracy to przeinstalować a nie wiem czy cos da. nie wiem gdzie szukac problemu w win 7. top-net info sie przywiesza i nie ma połączenia.

modem poprzedni to plus
modem na kt porównuję to play - co ciekawe ikonka w trayu wygląda inaczej, jest dodatkowa pozycja w tray


Załączone pliki Miniatury
           
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2016, 12:26
Post: #9
Problem z modemem Huawei e3131 s2
1) CCleaner raczej nie mógł nic namieszać, aby były tak dziwne objawy

2) jak klikniesz ikonkę w trayu z systemowym wskaźnikiem siły sygnału to znajdziesz tam
"komórkowe połączenie szerokopasmowe" zapewne z bieżącą nazwą profilu dial-up
ustaw we właściwościach jego profilu "nigdy nie łącz automatycznie"

3) sprawdź czy nie masz uruchomionych 2 menadżerów połączeń (w trayu masz ikonkę ukrywająca inne ikony) np. menadźer polstatu + TNI albo + PlayOnline (na 3 obrazku masz modem już uzyciu, albo przez system - patrz 2) albo ptrzez inny menadźer)

4) a właściwie 0) użyj w końcu karty SIM z innej sieci

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2016, 22:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2016 22:21 przez Lorek.)
Post: #10
RE: Problem z modemem Huawei e3131 s2
nie na pewno nie uruchamiam 2 menadżerów na raz
podłączyłem karte z virgin i tam net tak samo sie zachowuje
wogle na linuxie też mi czasem nie widzi modemu, i zmienianie portu usb nic nie daje wtedy
może w biosie coś trzeba usb ustawić? ale to jest nowy w miare komp
hp 6200

próbowałem i czystego mobile partner
i to samo
i na nowym połączeniu

podaje mi czasem komunikat: określony port nie jest otwarty,
i tni i mobile partner

na chwilę obecną nie mam jak przeinstalowac windowsa, dopuki nie doinstalowałem sp1 chyba było ok, ale tez od razu zrobiłem pod dosem odinstalowanie poprawek telemetrii i to może cos popsuło, tyle że sp1 odinstalowałem i nic to nie zmieniło, nadal mi wywala net
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2016, 22:43
Post: #11
Problem z modemem Huawei e3131 s2
ruch ostatniej szansy Big Grin - podłączenie modemu przez aktywny hub, albo sprawdzenie modemu na INNYM komputerze

losowe działanie jest typowe dla

- "zdychającej" karty SIM, ale to wykluczyłeś

- albo problemu z zasilaniem modemu (dlatego sugeruję inny komputer albo hub z zasilaczem), fluktuacje siły sygnału zmieniają zapotrzebowanie modemu na prąd stąd może wynikać fakt, że raz działa, a raz nie

- ewentualnie czas życia modemu dobiega końca


kwestie ustawień w biosie wykluczam

"hp 6200" nie precyzuje co to za komputer (chyba że masz na myśli "compaq 6200 pro" ale nawet to nie precyzuje co to za konkretny model…), w każdym razie skoro to stacjonarny blaszak to jeszcze jedno mi przyszło do głowy - przedłużacz USB, aby wyeliminować zakłócenia powodowane przez komputer

jeśli ma porty USB3.0 to ich raczej unikaj

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2016, 23:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2016 23:42 przez Lorek.)
Post: #12
Problem z modemem Huawei e3131 s2
no mam 2 modemy, i jeden z nich chodzi ok na innych kompach 3 a drugi na innym tez chodził ok
przedłużacz usb - to ja już myślałem ze to jego wina bo ma 3m, ale nie, i bez niego i z nim tnie
albo coś napsuło sie w systemie, albo w samych ustawieniach sieci, teraz z tego sie doktoryzuje, ale jakoś bez skutku, no albo usb
własnie ma usb 3, i żeby było ciekawiej to mu własnie jakies stery ze stron producenta wgrałem na usb 3, ale już po tym jak mi sie zaczeły kłopoty z netem , i bios zaktualizowałem, i co mi do głowy przyjdzie
dokładnie hp compaq 6200 pro sff
jak mi sie uda system zdobyć, to przeinstaluje, choć bym wolał uniknąc, bo nie wiem czy linuxa da się odzyskać po reinstalacji win, choć polecenia w necie są
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-09-2016, 17:09
Post: #13
Problem z modemem Huawei e3131 s2
Pomogło chyba zainstalowanie czystego Mobile Partnera , dośc że teraz na windows wykrywa modem w 9 na 10 przypadków, a w Linuxie 1 na 2...
przy okazji może komuś się linki przydadzą:
http://www.huaweidevice.co.in/?q=downloads
mobile partner z 2014 to wersja 23.015
poza tym dashboardy, sterowniki

ustawienia w win 10
http://darmowyinternet.net/forum/temat-a...ows-10_985
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2017, 14:05
Post: #14
Problem z modemem Huawei e3131 s2
ta osoba co sugerowała że to wadliwa karta miała rację, szkoda że aż tyle się męczyłem, pozyczyłem inną karte aero2 i się okazało że śmiga płynnie, nic nie przerywa, a mi wyrzucało modem na linuxie a na windows po chwili tracił internet i musiałem wyjąć i włozyć modem wtedy znowu na krótko był. teraz specjaliści aero mają ocenić czy karta sprawna. robią to juz z tydzień, wysłałem im listę przerwań z 2 godzin, było tego troche. karty nie uzywam bo po co na razie mam 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-02-2017, 19:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-02-2017 19:37 przez Lorek.)
Post: #15
Problem z modemem Huawei e3131 s2
wysłałem Aero liste dłuższą i maja mi przysłac karte
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 560 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  E3131-s2 i ledwie ponad 1 Mbps w play alaskan_malamute 1 1 493 08-02-2022 22:39
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 061 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Problem z instalacją modemu na Linuxie (Centos 7) gumis_148 5 6 471 07-12-2019 02:03
Ostatni post: jakubd
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 985 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen