[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
26-12-2016, 00:34
Post: #41
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
9a. w opisie jest v3, ale nie ma twojego modelu (i podejrzewam, że to generator v2.1) więc możesz spróbować jeden raz, jeśli masz co najmniej jeszcze 3 próby
9b. przynajmniej 3/4 przeciętnych klientów Orange nie wie co to jest SIM-lock, ani że ich urządzenia go mają
dolicz jeszcze tych, którzy wiedzą, ale usunięcie SIM-locka domową metodą się im nie udało, więc pójdą w zaparte że sprzęt nie ma blokad (włóż kartę Orange - jeśli nie będzie wołać o ten kod = już wiesz, to SIMlock, ponadto większość kart SIM Orange "woła o PIN", ale okienko jest inne)

10. zapomniałem, że masz egzotyczny telefon, który nie zachowuje się normalnie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-12-2016, 12:12
Post: #42
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
9a. poszukalem glebiej i znalazlem http://huaweiunlockcalculator.com/v201-h...culator-v3 tu jest v1, v2 (czyli v2.0?), v3 ale nie ma v2.1. Czy zadziala v2.0?
9b. niestety nie mam karty orange.
8. Jest ktos kto moglby pomoc z pytaniem nr 8?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-12-2016, 16:17
Post: #43
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
9. Nie mam pewności, którą wersję algorytmu liczenia kodu NCK potrzeba do E3531: albo V201, albo V3.
8. Ja się pogubiłem - jaki masz dokładnie E3131? Dla wersji s-2 mam jakiś alternatywny firmware, który może zadziałać, ale dla pozostałych nie potrzebowałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-12-2016, 16:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-12-2016 17:29 przez Yellow.)
Post: #44
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
9. ale to nie jest E3531 tylko e3251. tak czy siak w podanym linku przeze mnie chyba nie ma v 201?
8. mam e3131 s2 od playa
//chodzilo mi bardziej o podanie tych linkow do tematow
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-12-2016, 17:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-12-2016 17:33 przez szopen.)
Post: #45
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
9. jedni autorzy generatorów podają w 3.0 inni v2.01 więc jest burdel w oznaczeniach werdji algorytmów
nie ma to znaczenia, że chodzi o inny model - raczej ważne jest, że jest nowocześniejszy od pierwszych wersji E3131
wygeneruj kod i użyj go TYLKO JEDEN RAZ, nigdy nie próbuj wprowadzać tego samego kodu więcej niż jeden raz (zwykle fabrycznie jest 10 prób, choć niektóre modemy dają tylko jedna próbę - w takim wypoadku udałbym się do serwisu GSM)

jeśli zdejmie SIMlocka to jest OK,
a jeśli nie pozostaje wygenerowanie w/g algorytmu w innej wersj, ale z całą pewnością nie w wersji 1 - generator w wersji 1 jest nawet na pokłądzie TNI (kod pochodzący z innej wersji z pewnością będzie inny, jeśli uzyskasz ten sam, tzn. generowałeś go w/g tego samego algorytmu)

8. Play nie zakłada SIMlocków, od bardzo dawna, więc E3131 jest z pewnością bez locka

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-12-2016, 18:29
Post: #46
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
Na własne ryzyko próbuj tego firmware - to jakaś odmiana, która dodaje obsługę Voice do modemu (o ile mamy odpowiedni dashboard). Czy to zadziała - nie wiem, do tej porty nikt mi nie raportował, sam na taki problem nie trafiłem.
http://danecki.net/~jak/UTPS%2023.009.09.01.983.exe
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 2 użytkowników podziękowało użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
szopen (2016-12-26), Yellow (2016-12-28)
26-12-2016, 22:34
Post: #47
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
8. jakubd moglbym prosic o te linki do tematow z zalecana zmiana firmware? firmware wgram jutro
9. skorzystalem z v 2.0 i dziala karta virgin mobile. A co lepsze dziala aero2 i to na hspa . hura!. w koncu. Co prawda przelancza sie na umts i z powrotem na hspa ale przynajmniej nie ma buczenia z glosnikow. dziekuje bardzo za pomoc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2016, 12:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-12-2016 12:42 przez Yellow.)
Post: #48
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
8b. probowalem zrobic update dashboardu i niestety nie powiodlo sie. wywala update failed error 16 current version utps21.005.11.17.264_mac21.005.11.11.264. Sprawdzilem kod bledu i :Error: 16 Failed to switch the download mode (modemu na szczescie nie uwalilem, dziala dalej jak dzialal czyli bez wykrywania sieci na hspa) .Czy to znaczy ze potrzebuje internetu aby cos instalator mogl pobrac?
10. Jesli tak to prosze kogos o pomoc kto z powodzeniem ustawil u siebie tethering z telefonu kablem albo bluetoothem bo tylko takie opcje mam by ten instalator mogl cos pobrac.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2016, 15:16
Post: #49
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
8b. twój problem leży w niemożliwości przełączenia modemu w tryb flashowania (download mode)
do tego internet nie jest potrzebny
rozwiązania nie znam, nie mam identycznego modemu aby próbować (ale najlepiej grzebanie w modemach wychodziło mi w win xp)

10. z powodzeniem kiedyś ustawiłem tetehering zarówno po kablu jak i po bluetooth, ale robiłem to z "normalnym" smartfonem i żadnej głębszej filozofii w tym nie było
(poza ewentualną koniecznością wyłączenia pozostałych kart sieciowych, jeśli jesteś połączony z jakimiś sieciami bez dostępu do internetu i mają one wyższe priorytety/metryki, choć oczywiście można i to zmienić)

metoda po kablu wymaga zazwyczaj instalacji odpowiednich sterowników (niektóre smartfony przełączają się w tryb "composite device" po włączeniu tetheringu USB i można je zainstalować ze smartfona widzianego jako płyta CD)
metoda bluetooth wymaga poprawnej instalacji (wirtualnej) karty sieciowej @ bluetooth

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2016, 16:58
Post: #50
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
8b. Ja mam wlasnie win xp. Polecilbys jakas strone po polsku objasniajaca jak "grzebac" w modemie?
10. Podlaczajac tethering po kablu nie mam stacji cd-rom z jakims oprogramowaniem. Jedynym urzadzeniem jest karta sieciowa widoczna na screenie kilka postow wstecz. A streownikow do niej to sie naszukalem...
Co do bluetooth to mam wadpliwosc czy dziala bo w lap topie wykrywane jest zwykle urzadzenie - telefon. Pozniej by sie polaczyc trzeba podac dane do polaczenia modemowego: numer telefonu (jaki?) usera, (jakiego?), haslo i potewierdzenie hasla. Chyba musza byc konkretne a nie przypadkowe by dzialalo?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2016, 17:19
Post: #51
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
Znowu za dużo chaotycznych spraw.
8. Szukaj, czytaj, to kawał wiedzy, dość rozrzuconej po sieci i do tego często nie do końca potwierdzonej, więc nie ma 'ostatecznego przewodnika'. Żeby cię dobić językowo powiem, że najwięcej info jest na forach... rosyjskich.
10. To, czy pojawia się CD-ROM ze sterownikami w przypadku telefonów to zależy od modelu i wersji softu. Zwykle faktycznie nie ma. A nie ma, bo jest "karta sieciowa", która właśnie od razu powinna dawać internet, o ile włączyłeś/aktywowałeś tethering po USB.
11. Bluetooth - po włączeniu udostępniania pojawia się dodatkowy profil BT o nazwie PAN, lub Personal Area Network.
Połączenie typu DUN (Dial-Up Networking) prawie na pewno nie zadziała, nawet jak jest widoczne - działało to w Android 2.x (ale bardo kulawo) potem to zarzucono.
A pytania o numer telefonu i hasło są dość oczywiste: *99#, user i pass obojętne, ale bez przekazania APN i tak to nie zadziała (albo jest opcja podania APN, albo musisz podawać dodatkową komendą AT). Za skomplikowane i bez sensu zwykle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2016, 18:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-12-2016 18:30 przez szopen.)
Post: #52
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
11. skoro jest tylko numer + user + pass
to jest to na 99% połączenie typu CS czyli taryfikowane za każdą minutę, a osiągana prędkość to co najwyżej HSCSD
do tego typu połączenia podaje się inny numer niż dla połączenia PS
(przyjmijmy, że to jest połączenie "1G" Tongue)
ale zdecydowanie odradzam - połączenie jest płatne i raczej nie mieści się w żadnym pakiecie (o ile połączenie w ten sposób nadal jest możliwe)
w każdym razie w Aero2 połączenie w ten sposób nie jest możliwe

inna możliwość to korzystanie z profilu zdefiniowanego w telefonie (*99# wywoła profil domyślny, który musisz mieć zdefiniowany w ustawieniach telefonu)

dla Plusa przykładowy poradnik (opisujący CS i PS oraz z użyciem archaicznego telefonu):
http://www.ericsson.poral.net/plus_gsm.php

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2016, 18:34
Post: #53
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
10. bez aktywowania tetheringu w telefonie (android 412) telefon windows wykryje jako pamiec masowa
ps. cos nie tak jest ze sterownikami bo po ponownym uruchomieniu systemu nie wykrylo poprawnie "karty sieciowej" musialem znowu odpalic instalke ze sterownikami. czy jest jakis sposob aby znalezc plik inf / ini z informacja o urzadzeniu by ponownie instalowac nie trzeba? pliki sys mozna znalezc bo sa wymienione we wlasciwosciach urzadzenia. Albo lepiej: sposob na rozpakowanie pliku *.msi?
11.mam" karte sieciowa " bluetooth Personal Area Network from Toshiba. To na tym ma sie opierac polaczenie sieciowe?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2016, 19:08
Post: #54
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
10. Raczej jako urządzenie MTP - taka odmiana aparatu fotograficznego.
Problem z wykrywaniem to raczej sprawa stanu twojego systemu operacyjnego (reinstalacja czyni cuda). Raz zainstalowane sterowniki powinny działać zawsze, nawet po podłączeniu do innego portu.
W kwestii sterowników sam INF to za mało zwykle, choć i takie sytuacje się zdarzają.
MSI da się rozpakować, ale nie zawsze jest to proste. Najlepiej odpalić MSI, nie kontynuować instalacji i skopiować pliki z TEMPa, w którym one leżą wtedy i czkają do końca instalacji.
11. Trudno wyczuć, czy to karta klienta (czyli przychodząca z telefonu) czy też wychodząca (komputera do udostępniania internetu z komputera dalej). Ale tak, na takiej karcie sieciowej to działa. Ale sterowników Toshiby w WinXP nie pamiętam już, ostatnio bawiłem się tym lata temu. W Windows 7 i wyższych obsługa tego jest wbudowana w system.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-01-2017, 19:44
Post: #55
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
warto odkopac watek bo sa ku temu powody:
8b. napisalem do poleconego goscia na chomiku, lesio czy jakos tak, polecil mi update UTPS23.009.09.01.983_MAC23.009.05.00.983_LNX23.009.05.00.983.exe wiec odpalilem i udalo sie zainstalowac jeSmile Jest nawet postep - po wlozeniu karty z virgin(podlegle play) wykrywa hspa i dziala . Natomiast testowalem z white mobile (podlegle plusowi) i kompletnie nic - nie ma nawet umts. A aero bez zmian - czyli jest tylko w 2 g . Wiec moim zdaniem dashboard i jego zmiana nie jest przyczyna.
12. wiec moze firmware, tylko jak sie za to zabrac by zmienic?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-01-2017, 23:21
Post: #56
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
oczywiście, że dashboard nie ma wpływu, bo służy on tylko do przesłania poleceń do "modemu właściwego" (za to z racji, że jest to windowsowe oprogramowanie, to teoretycznie można w nim np. umieścić wirusy, dlatego odradzam wgrywania takich plików pochodzących z niepewnych źródeł, jakkolwiek kol. Lesiolo i jego chomika uznaję za źródło raczej bezpieczne)

natomiast na opisywany problem mogłaby pomóc zmiana firmware (robi się to w podobny sposób - tzn, flashowanie polega na uruchomieniu pliku aktualizatora + ewentualne podanie kodu flash)
UWAGA można w ten sposób całkowicie uwalić modem!

niestety nie jestem w stanie pomóc w wyborze softu, ponieważ jedyny egzemplarz E3131 gdzieś mi przepadł i nie jestem w stanie robić eksperymentów (ale i tak raczej miałem wersję s-2)

natomiast z takich nieco bardziej kluczowych spraw to jeśli masz wersję "klasyczną" to firmware do niej firmware powinno mieć numer wersji zaczynający się od 21. (podobnie jak dashboard) oraz co bardziej istotne musi być zgodne z wersją sprzętową (czyli jeśli masz h-2 to fw musi być dla h-2 itd.)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-01-2017, 13:03
Post: #57
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
12. wgralem nowe (a raczej stare) firmware i pomoglo. wszystko dziala, choc jeszcze niewiele czasu minelo. wersja to: firmware_E3131Update_21.158.00.00.1020.B418 od lesiolo i jemu podziekowania. Firmware ma ponoc rozmowy glosowe a w zwiazku z tym:
a) da sie to jakos wykorzystac w aero?
b) jesli nie da to jak korzystac majac zwykla karte sim wolzona? do dzwonienia potrzebne jest cos oprocz glosnikow i mikrofonu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-01-2017, 09:15
Post: #58
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
a) Nie, Aero2 nie świadczy usług głosowych, więc nie wykorzystasz.
b) Tak, da się. Musisz mieć dashboard z obsługą połączeń głosowych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-01-2017, 19:47
Post: #59
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
12a) NIE - jeśli oczywiście mówimy o BDI (ewentualnie o płatnych pakietach w BDI) - to jest usługa typu "tylko dane" ("data only"), ale…
TAK - jeśli mówimy o markach należących do Aero2 takich jak a2mobile czy wRodzinie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-06-2017, 08:39
Post: #60
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
Witam, niestety musze odkopac temat bo znowu mam problem, i to dokladnie taki sam jak poprzednim razem. W skrocie : a) na modemach (bo teraz mam 2 - hauwei e3131 i hauwei e3251) nie ma zasiegu hspa dla aero, jest edge ale i to z trudem laczy i bardzo powoli dziala
b) na telefonie jest edge jak i hspa zasiag, w obu przypadkach pieknie laczy i smiga z maxymalna predkoscia (jak na aero)
c)na obu modemach po wlazeniu karty virgin mobile jest hspa (edge tez) i dobrze dziala polaczenie na hspa
A w rozszerzeniu jak ktos chce poczytac to w temacie od postu 11 do 56 .
nie mam juz pomyslow na te problemy Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 806 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  E3131-s2 i ledwie ponad 1 Mbps w play alaskan_malamute 1 1 543 08-02-2022 22:39
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 133 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 12 279 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen
  [ROZWIĄZANY] błąd w aplikacji play E3131s-2 alaskan_malamute 2 6 032 24-08-2019 21:14
Ostatni post: jakubd