[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Router stacjonarny do 300zl
29-04-2016, 22:24
Post: #1
Router stacjonarny do 300zl
Witam poszukuje routera do internetu lte play chodziło by mi o w miare dobry sprzet chciałem kupic b315 ale cena jest za duża wiec szukam jakieś alternatywy tanszej, bardzo bym prosił o pomoc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-04-2016, 13:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-04-2016 13:45 przez szopen.)
Post: #2
Router stacjonarny do 300zl
zakładam, że pytasz o sprzęt stacjonarny

a masz modem LTE czy nie?

1) jeśli nie to szukaj używanego (lub z nieoficjalnego importu, bo nowego modemo-routera LTE to raczej nie znajdziesz w tym budżecie)
Huawei B593 lub B315
i nie mów, że nie możesz znaleźć, bo są: (lista jest posortowana w/g ceny ale warto wiedzieć , że najpierw są oferty promowane, których czasami bywa parę stron, a dopiero potem faktycznie tańsze)
http://allegro.pl/listing/listing.php?bm...tring=b593
http://allegro.pl/listing/listing.php?bm...tring=b315

2) TP-Link, który przez lata był producentem najtańszego tzw. markowego sprzętu niedawno wszedł z 2 modelami na polski rynek TL-MR6400 i Archer MR200 ale one przekraczają twój budżet ze 2x a na używany sprzęt to nie masz co liczyć skoro to wciąż nowość

3) w zasadzie to samo można powiedzieć o wypustach Asusa 4G-N12 i 4G-AC55U (choć ten ostatni to twój budżet przekracza już czterokrotnie)



możesz też ewentualnie pomyśleć o kupnie zestawu modem + router z obsługą modemów USB
taki zestaw może bazować np. na najtańszych TP-Linkach (TL-MR3220 lub 3420) czy np. routerach z linii Asusa RT-Nxxx czy RT-ACxxx, albo np. jakimś współczesnym modelu Dovado (ale wtedy przekraczasz budżet, bo sam najtańszy nowy Dovado go przekracza)

no i taki zestaw polecam kupić w całości u tego samego sprzedawcy,
(jako przykład mieszczący się w twoich granicach cenowych mógłbym podać dovado 3gr + jakiś hilink huawei, ale akurat tego zestawu to najgorszemu wrogowi nie będę polecał, bo akurat ten model routera jest już od paru lat niewspierany i jest po prostu technicznym zabytkiem)


jest oprócz tego cała masa routerów mobilnych (głównie Huawei ale też np. ZTE i Alcatel - generalnie raczej należy szukać tego co było w ofertach polskich operatorów), tyle, że takie rozwiązanie to raczej nie jest odpowiednie do zastosowań stacjonarnych (ograniczony zasięg WiFi, mocno ograniczona liczba urządzeń klienckich, brak możliwości połączenia kablowego Ethernet, szybka degradacja stosunkowo drogiego akumulatora przy pracy stacjonarnej)

PS kupując używane urządzenia GSM zawsze sprawdzaj/pytaj czy nie mają przypadkiem SIM-locka na jakąś konkretną sieć

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-05-2016, 21:13
Post: #3
Router stacjonarny do 300zl
Router potrzebuje na gotowo gdyż bede zaczynać od Zera a ceny u operatorów są według mnie przesadzone i nie zbyt chciałbym sie wiązać umowami przy internecie lte różnie to może być, odnosnie routerów b315 widziałem oferty na allegro lecz nie miałem pewności czy nie będzie z nimi żadnych problemów gdyż cena sie waha od 300do 600za ten sam sprzęt dlatego myślałem, że istnieją również inne ciut tansze sprzety o równie dobrych parametrach
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-05-2016, 08:12
Post: #4
Router stacjonarny do 300zl
B593 można polecić (u mnie wyrabia do 80/40 Mbit/s), B315 nie testowałem, ale pewnie też da radę. Stabilność jak na moje potrzeby przeciętna, a to znaczy, że nie jest źle.

Jak zestaw koniecznie tańszy, to teraz można polecić Asus RT-AC51U + E3372 w wersji HiLink - całość jak poszukasz kupisz za około 300-400.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Który mobilny router jest wart polecenia? miodo 5 2 258 23-07-2022 19:59
Ostatni post: jakubd
  Nju internetowy - jaki router mobilny? Mowca 13 6 272 12-02-2021 18:15
Ostatni post: szopen
  router do nju lalalala 70 24 082 19-11-2019 14:57
Ostatni post: Ekonomista
  Przy próbie pobrania łatki SSH w Xiaomi router 3g wyskakuje powiadomienie lolokm 44 40 925 14-03-2019 22:42
Ostatni post: lolokm
  Router z Wi FI Calling - jest takie coś? @@Maciek@@ 16 6 632 21-02-2019 21:55
Ostatni post: grzech1991