[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Android aplikacje aktualizacje
27-02-2016, 22:46
Post: #1
Android aplikacje aktualizacje
Wraz z nowym telefonem dostajemy masę aplikacji które nie są nam do niczego potrzebne i jeszcze trzeba je aktualizować na te aktualizacje idzie pewnie ponad 1 GB miesięcznie , chyba codziennie pojawiają się nowe aktualizacje wraz z wgrywaniem kolejnych aktualizacji telefon po trochu zwalnia , ja nie mam nic do aktualizacji ale w takiej ilości jak to jest na androidzie to robi się to męczące zwłaszcza jak ktoś korzysta z darmowego aero , na jednym telefonie w ogóle nie aktualizuje aplikacji i po 2 latach wszystko działa więc czy aktualizacje mają jakiś wymierny sens . Z roku na rok kupujemy coraz to mocniejsze smartfony czy komputery,
robimy na nich zasadniczo to samo co 5 lat temu, aplikacje ważą coraz więcej, nie wprost proporcjonalnie do tego co oferują dokąd to wszytko zmierza ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-02-2016, 11:05
Post: #2
Android aplikacje aktualizacje
Telefon z fabrycznym softem co prawda często się aktualizuje, ale nie zauważyłem, żeby zwalniał za bardzo, a na pewno nie z tego powodu.
To, co dobija mój telefon, to pozostałe aplikacje, które instalujemy poza fabrycznymi.

Rozwiązanie - używać alternatywnych romów - Cyanogena, MIUI itd. Były także tzw. Vanilla romy, które były pozbawione w zasadzie wszystkie, poza najgłówniejszym rdzeniem systemu.

A wielkość aplikacji i problem z aktualizacjami - standard od lat. Ale dobrze, że są te aktualizacje, bo bez nich było znacznie gorzej w kwestii bezpieczeństwa. Ale oczywiście nie wszystkie aplikacje wymagają takiego aktualizowania, kiedy autorowi ślina na język przyniesie zmiany.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2016, 23:42
Post: #3
Android aplikacje aktualizacje
Chciałbym powyłączać niepotrzebne aplikacje , ale nie przy każdej aplikacji jest opcja wyłącz , niektóre apki maja tylko wymuś zatrzymanie , jaka jest różnica miedzy opcja wyłącz a wymuś zatrzymanie ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-11-2016, 15:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-11-2016 15:47 przez szopen.)
Post: #4
Android aplikacje aktualizacje
1) każda normalna apka ma "wymuś zatrzymanie" - to ją wywala z pamięci RAM (przynajmniej na chwilę, choć jeśli zostaje wywołana przez inny proces to zostanie załadowana ponownie, może tez zostać załadowana przy kolejnym uruchomieniu urządzenia, jeśli jawnie nie wywołuje jej nic poza autostartem), aplikacja po jej użyciu pozostaje normalnie zainstalowana i jest dostępna do użytku

2) opcję "wyłącz" mają tylko aplikacje preinstalowane przez producenta, które nie są kluczowe do działania systemu (lub za takie uznane przez producenta, właściciela brandu czy google), aplikacja po jej użyciu pozostaje przywrócona do wersji pierwotnej (usuwane są aktualizacje, choć chyba na to trzeba się zgodzić) i przestaje być dostępna z poziomu użytkownika i innych aplikacji (warto po "wyłączaniu" aplikacji zrobić restart systemu i sprawdzić co faktycznie zostało wyłączone, sklep play czasem robi niezły burdel przy takich akcjach)

3) możesz także
a) wyłączyć powiadomienia danej aplikacji (to powinno zlikwidować wątek danej aplikacji działający w tle i odpowiadający za powiadomienia oraz przygotowujący dane dla tych powiadomień np. za pom ocą połączenia z siecią itd.)
b) zajrzeć do menadżera autostartu (u mnie w andku6 jest w zabezpieczeniach) i powywalać z autostartu WSZYSTKO co jest tam zbędne (ale tu jest np. taka zmyłka , że Yanosik wymaga autostartu do współpracy z zestawem głosnomówiącym oraz do kontynuowania nawigacji w przypadku padu systemu - potrafi ją kontynuować nawet jeśli telefon się sam zrestartuje),
więc warto przemyśleć co się robi

działania podjęte w kroku 3) bywają niweczone przez aktualizacje, więc warto wyłączyć aktualizacje…

4) jeśli wiesz co robisz, to możesz zrootować telefon i zamiast wyłączać aplikacje możesz je po prostu na chama usunąć (tak samo można się pozbyć tych z nieaktywną funkcją "wyłącz", ale ryzykujesz wtedy uszkodzeniem systemu, choć to bywa czasem jedyna skuteczna metoda usunięcia obrandowania)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-04-2017, 19:47
Post: #5
Android aplikacje aktualizacje
aplikacja mapy zajmuje 100 MB , odinstalowałem aktualizacje żeby zobaczyć ile zajmowała apka w 2012 roku ,
500 KB , i już wiem czemu telefon zaczął przymulać , tylko nie wiem czy aplikacja jest pisana specjalnie żeby zmulić stare telefony , czy współcześni programiści są tak nie udolni ?
W większości aplikacji sprawa wygląda podobnie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-04-2017, 20:34
Post: #6
Android aplikacje aktualizacje
100 mega na aplikację to nie jest obecnie jakoś specjalnie dużo. A kwestia wydajności jest dosyć nisko na liście priorytetów firm tworzących oprogramowanie. No i smartfony idą naprzód dużo szybciej niż choćby pecety - pięcioletni smartfon to już zabytek, pięcioletni laptop odpala jeszcze nowe gry.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-04-2017, 22:17
Post: #7
Android aplikacje aktualizacje
mshmaster napisał(a):aplikacja mapy zajmuje 100 MB , […] w 2012 roku 500 KB , i już wiem czemu telefon zaczął przymulać , tylko nie wiem czy aplikacja jest pisana specjalnie żeby zmulić stare telefony , czy współcześni programiści są tak nie udolni ?

z jednej strony masz rację, ale z drugiej - tak właśnie rodzą się internetowe mity Tongue

mapy google faktycznie daaawno temu miały rozmiar znacznie mniejszy niż obecnie, ale aż sprawdziłem jak jest w rzeczywistości i
1) raczej nigdy nie miały tak małego rozmiaru (500kB??) to co widzisz zapewne wynika z integracji fabrycznej wersji z systemem (rozmiar jest zaniżony), choć faktycznie przewaliłem stare backupy ze starych telefonów (tj. na starych wersjach androida) i apka miała jakieś 2MB- 5MB
2) sprawdziłem też bieżącą wersję - u mnie ma niecałe 43MB (chociaż razem z danymi jest to koło 100MB, ale gdybym nie używał map, dane miałyby 0B)
3) jeśli chodzi o optymalizację, to mapy nie są specjalnie dobrym przykładem, bo w przeciwieństwie do ogromu innych aplikacji są jakośtam optymalizowane i wydawane wersje różnią się w zależności od urządzenia (m. in. różnią się rozmiarem)
4) na starych urządzeniach można używać stare wersje aplikacji, a aktualizację można wyłączyć

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-04-2017, 09:03
Post: #8
Android aplikacje aktualizacje
sporo też zajmuje yanosik 91 MB , ciekawe ile pierwsze wersje zajmowały ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-04-2017, 12:22
Post: #9
Android aplikacje aktualizacje
u mnie bieżąca wersja (3.1.1.1.1105) yanosika ma niecałe 75MB - coś czuję, że cały czas podajesz rozmiar brutto = aplikacja + wygenerowane przez użytkownika dane, a nie rozmiar netto (sama aplikacja)

natomiast masz rację spuchł nieziemsko dzięki (zapewne funkcjom używanym przez mały % użytkowników jak choćby rejestrator wideo, który mógłby być opcjonalną aplikacją integrującą się z zasadniczym yanosikiem, ale jest w nim sporo nowych funkcji)

nie szukałem głęboko - Yanosik_2.7.9.1 ma zaledwie 28,5MB a backup jest z połowy 2016

kompatybilnośc z nowymi wersjami androida też wymusza przyrost wielkości aplikacji

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-04-2017, 19:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-04-2017 19:28 przez mshmaster.)
Post: #10
Android aplikacje aktualizacje
yanosik 73 MB na androidzie 4.2.2

91 MB na androidzie 7.0
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-10-2017, 10:31
Post: #11
Android aplikacje aktualizacje
jak robicie backup aplikacji ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-10-2017, 11:11
Post: #12
Android aplikacje aktualizacje
Są do tego aplikacje, np. https://play.google.com/store/apps/detai...an.kbackup
Dawno temu, kiedy używałem CM używałem jakiejś aplikacji która - jeśli dobrze pamiętam - robiła backup na Dropboxa i fajnie to działało. Ale nazwy nie pamiętam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-10-2017, 12:22
Post: #13
Android aplikacje aktualizacje
stosunkowo dobrze działa "backup your mobile"
https://play.google.com/store/apps/detai...bile&hl=pl
choć do backupu ustawień aplikacji wymaga roota

a backup samych "gołych" apk załatwia AirDroid
https://play.google.com/store/apps/detai...d.airdroid

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-10-2017, 16:35
Post: #14
Android aplikacje aktualizacje
@szopen

Udostępnił byś starsza wersje yanosika taką do 30 MB
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-10-2017, 16:47
Post: #15
Android aplikacje aktualizacje
podaj maila na PW to wyślę jakąś wersję co pałęta mi się po dysku (raczej nie będę szukał starszych niż te wspomniane w wątku wyżej)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-10-2017, 20:18
Post: #16
Android aplikacje aktualizacje
W sieci jest kilka serwisów z historią wersji. np. dla Yanosika:
http://apkpure.co/yanosik-navi-antyradar-kamera/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-10-2017, 15:26
Post: #17
Android aplikacje aktualizacje
wgranie starszej wersji aplikacji (uzdrawia telefon ) 4-5 letni telefon z którego już nie da się korzystać , po wywaleniu nowych apek i wgraniu starszych dostaje drugie życie .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-10-2017, 16:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-10-2017 16:10 przez szopen.)
Post: #18
Android aplikacje aktualizacje
no nie wszystko da się tak "uzdrowić" czasem specyfikacja jest tak słaba, że mimo wszystko trudno dziś z czegokolwiek skorzystać, niektóre starsze aplikacje poznikały ze sklepu google (i nie ma ich skąd pobrać alternatywnie)

- przy okazji wygrzebałem z szuflady archaicznego smartfona z andkiem 2.3.6 i na nim jest Yanosik 2.7.1.2 i aktualizacje się samorzutnie zatrzymały (podejrzewam, że 2.7.2.x były już dla androida 4, ale możliwe, że po prostu było zbyt mało miejsca "na dysku" dla wykonania aktualizacji)
ale nie widzę możliwości zgrania tej wersji z telefonu… (tzn. pewnie dałoby się, ale nie widzę sensu w traceniu na to nieproporcjonalnie dużej ilości czasu)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-10-2017, 16:38
Post: #19
Android aplikacje aktualizacje
wgrałem yanosika 2.6.8.2 ale czy on obsługuje odcinkowy pomiar prędkości , i foto na skrzyżowaniach ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-10-2017, 17:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-07-2018 18:12 przez szopen.)
Post: #20
Android aplikacje aktualizacje
no sorry, ale to już w twoich rękach leży sprawdzenie takich funkcji - historię wersji znajdziesz gdzieś w "o programie" obecnie nazywa się to "dziennik zmian", jak było w 2.6.x to naprawdę nie pamiętam, ale jakaś historia wersji była dostępna na 100% i tam można znaleźć wszystkie istotne informacje

m.in. z powodów opisanych przez Ciebie używam wersji bieżącej (ma wszelkie nowe ficzery), choć wielokrotnie aktualizacje były poważnymi bublami, i nie chciałem tu nawet wspominać o wciąż skopanej ergonomii interfejsu, ale się nie da - wśród developerów jednak ktoś powinien skończyć kurs projektowania interfejsów aplikacji mobilnych… oraz wielokrotnie spartolonej obsłudze audio przy okazji wielu ostatnich aktualizacji


PS sądzę, że raczej obsługuje, ale głowy sobie nie dam uciąć - przeczytaj historię zmian to będziesz wiedział na 100%

kumpel ma na windowsie jakąś naprawdę starą wersję i ona na odcinkowym mówi o "radarze" 2 razy - na początku i na końcu, ale nie obsługuje pomiaru odcinkowego
prawdopodobnie to samo dotyczy "radaru na światłach" tzn. mówi o radarze, ale nie określa co to za cud techniki Big Grin

w sumie muszą jakoś zapewnić kompatybilność ze starymi wersjami i sprzętowymi "pudełkowymi" yanosikami sprzed ery smartfonów


PPS w 2.7.1.2 jest to w:
Menu (sprzętowy klawisz "menu" czyli "3-kropek" albo "Trójkreska" albo co tam producent sprzętu wymyślił, łącznie z systemowymi tzw. klawiszami ekranowymi - np. w Xperia'ch)->(na samym dole listy) "O programie" -> "Dziennik zmian"

czyli nazewnictwo się nie zmieniło od wielu wersji…

ewentualnie ekranowe klawisze aplikacji:
"Domek"->""Trójkreska"-> i reszta jak wyżej


ciekawostka - równocześnie uruchomione wersja bieżąca i zabytkowa pokazują "w zgłosiu" dość drastycznie różną liczbę aktywnych użytkowników - w nowej wersji ponad 120 000 a w starej ponad 117 000 (rozumiem różnicę o kilkudziesięciu aktywnych w danym momencie użytkowników ale o ~3 tysiące?)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Blokada reklam android mshmaster 5 2 283 27-07-2020 22:59
Ostatni post: jakubd
  Z założenia przydatne aplikacje. Ekonomista 7 3 699 01-08-2018 22:29
Ostatni post: szopen
  Huawei Mate 9 (Android 7.0), problem z Aero2 rutekbtm 6 6 415 08-06-2017 03:47
Ostatni post: Kamil
  Android Lolipop - jak sprawdzić wynegocjowaną prędkośc linku WiFi malojk 2 3 509 14-11-2015 23:31
Ostatni post: jakubd
  Android i połączenie z siecią ad-hoc Pentium320 5 15 064 24-09-2013 03:33
Ostatni post: Pentium320