[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Produkty Apple vs reszta
11-02-2016, 15:28
Post: #1
Produkty Apple vs reszta
Kupowałem niedawno smartfona chodziłem po sklepie, przy telefonach z androidem prawie nikt się nie zatrzymywał, natomiast na stanowisku apple tłok podeszłem bliżej i słyszę "taki będzie mój następny" "muszę go mieć " " super telefon" itp , ja nigdy iphona nie miałem zastanawiam się co jest takiego w tym sprzęcie , na pierwszy rzut oka to cukierkowa zabawka ,zastanawiam się czy po podłączeniu do kompa z win iphone wyświetli się jako dysk czy trzeba instalować jakieś zewnętrzne oprogramowanie .

Podobnie zastanawiam się nad macbookami co takiego jest w tym sprzęcie i czy to się w ogóle opłaca kupować
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2016, 16:35
Post: #2
Produkty Apple vs reszta
co jest kluczem?
+10 do lansu
iPhone jest po prostu modny (przynajmniej w pewnych kręgach)

nie wyświetli się jako dysk, a jeśli myślisz o przesyłaniu czegoś przez bluetooth to również zapomnij

źródłem sukcesu jest idealna strategia marketingowa - stąd te wszystkie achy i ochy Big Grin

bo jak wszystko ma i zalety i wady

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2016, 03:53
Post: #3
RE: Produkty Apple vs reszta
Duzo by pisać na zaletami Apple, najwieksza dobry marketing, później to pierdoly. Trzeba przyznać ze niektore rozwiązania sa pionierskie na rynku a niektóre po prostu nie mialy takiej siły zeby dotrzeć.
Z praktycznego korzystania z ipada to musze powiedzieć takie moje wrazenie bo nie podlaczalem nigdy do kompa, ze jak masz kilka apek ktore otwierają jeden typ pliku to nie otwierają one tego samego "egzemplarza" pliku z wewnętrznej pamięci tylko kazda apka ściąga ten sam plik do własnego obszaru pamięci np. Masz plik word i chcesz edytować ale w kazdym z dwoch czy trzech apek ktore masz wyswietla inaczej, wiec otwierasz w innej czyli zamiast 1 pliku masz 3. Nie wiem czy nawet te z chmury googla dropboxa nie zostają na dysku wewn.
Glowna zaleta jest dla mnie bateria, nie wiem czy w iphonie jest tak.samo ale ipad co prawda juz widac zuzycie (prawie 2lata) i robi sie słabsza ale 1 dzien to bez problemu, samsungi wysiadaja przy tym. Inna zaleta to ze to jeden system i praktycznie jeden produkt unowoczesniany i praktycznie wszystkie apki działają bo nie ma roznic jak w andku kilku producentów wiele modeli i apki nie dzialaja na wszystkich urządzeniach

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2016, 11:33
Post: #4
Produkty Apple vs reszta
Ogólnie i w założeniach - w dużym stopniu do dziś tak jest, w urządzeniach z iOS nie ma czegoś takiego, jak pliku. Zawsze to są jakieś dane powiązane z czymś innym - np. załącznik do emaila, albo strumień prosto w aplikacji.
Efektem jest to, że np. muzyka jest tylko w bazie danych i nie skopiujesz jej ani do ani z telefonu bez oprogramowania iTunes.

To faktycznie na początku jest bardzo przyjazne, ale potem boli, jak nie można się wymienić szybko pikiem.

Inne takie uproszczenie do sztywny i jednolity interfejs pulpitu: Sa tu TYLKO aplikacje i ew. powiadomienia bąbelkowe. Nie ma widgetów, które tak fajnie sprawdzają się w Androidzie. Zaleta: proste i czytelnie. Wada: nieelastyczne.

I tak można godzina mówić o zaletach i wadach.

Dla mnie dyskwalifikuje iOS: nieuzasadniona cena i ograniczenia. Ale powstały wokół urządzeń Apple kult marketingowy (wymyślony pewnie przez Jobsa) jest skuteczny tak długo, czyli machina działa. Tpo było mistrzostwo i trzeba się od niego uczyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2016, 11:57
Post: #5
Produkty Apple vs reszta
Pomijając cenę i niską jakość wykonania (łamanie telefonu w pół)

To na pewno
3d touch (chociaż strzelam, że o tym mało kto wie, kto chce go kupić).
Zoptymalizowany system. Tam wystarczą dwa rdzenie i masz 130k w antutu. W oneplus 2, który ma jeden z najszybszych snapdragonów (o ile nie najszybszy) ma jedynie 80k : D

Bluetooth nie działa podobno do przesyłania plików, mało używałem iphone ale pewnie system jest zamknięty. U mnie reakcja na jakąkolwiek aplikacje jest po ułamku sekundy, tam jest od razu. I to nawet w starym iphone.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2016, 14:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2016 14:08 przez szopen.)
Post: #6
Produkty Apple vs reszta
grzech1991 napisał(a):3d touch (chociaż strzelam, że o tym mało kto wie, kto chce go kupić).
ale jak już kupi to mam wrażenie, że musi się tego nauczyć, bo inaczej traci połowę funkcjonalności Big Grin

grzech1991 napisał(a):mało używałem iphone ale pewnie system jest zamknięty
no to jest podstawowa wada i zaleta równocześnie

wada bo jesteś praktycznie w 100% uzależniony od korporacji Apple
a zaleta, bo właśnie dzięki temu (i bardzo ograniczonej puli modeli z tym systemem) jest możliwa dobra optymalizacja


zdjęcia jako wideo to ciekawe rozwiązanie, ale ma jedną wadę - rozmiar na dysku (i co ciekawsze dość zaawansowany użytkownik iph6 nie umiał mi odpowiedzieć ile one zajmują, bo nie umie tego sprawdzić ;P) a jak wiadomo karty TF do niego nie włożysz

grzech1991 napisał(a):I to nawet w starym iphone.
no z tym to bym polemizował

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2016, 14:31
Post: #7
Produkty Apple vs reszta
grzech1991 napisał(a):U mnie reakcja na jakąkolwiek aplikacje jest po ułamku sekundy
Reakcja - tak. Ale to tylko "przykrywka" - tam się pojawia animacja zamiast okna ładowania i to powoduje wrażenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2016, 19:00
Post: #8
RE: Produkty Apple vs reszta
Tu znalazłem ciekawostke

http://www.theguardian.com/technology/20...CMP=twt_gu
Zmieniając ręcznie datę na 1 stycznia 1970 uwalasz produkt Apple.

Co do Bluetooth to chyba ostatnio działa, nie jestem na bieżąco, ale kiedyś kopiowalem od gościa fotki. Używając apki scansfer, wysyła z iphone fotke na chmure (nie wiem jaka ważność ma plik na chmurze) i apka generuje kod qr, robisz skan i telefon ściąga z chmury.

A zapomniałem dodać o pewnej zalecie w andku chyba działa ale gorzej skanowanie karty płatniczej, np. Płacisz za coś w esklepie i możesz wybrać skanuj nr karty i aparat skanuje podobnie z kartami podarunkowymi itunes.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2016, 20:49
Post: #9
Produkty Apple vs reszta
Ja bym zdjęć karcie nie robił - cholera wie z czym się z synchronizuje i kto uzyska dostęp do zdjęcia karty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2016, 21:24
Post: #10
RE: Produkty Apple vs reszta
W androidzie ten plus, że można sobie doładować za free kartę miejską. No i chore ceny pamięci w Apple. Oni muszą do tego ludzi zatrudniać http://www.wykop.pl/link/2998185/wymiana...za-60-usd/

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-02-2016, 09:45
Post: #11
RE: Produkty Apple vs reszta
(12-02-2016 20:49)jakubd napisał(a):  Ja bym zdjęć karcie nie robił - cholera wie z czym się z synchronizuje i kto uzyska dostęp do zdjęcia karty.
Wiesz na upartego to i tak w tylu miejscach się placi że tu to jeden pies

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-02-2016, 11:19
Post: #12
Produkty Apple vs reszta
Wiesz, jakieś zdroworozsądkowe granice należy zachować i krytycznych rzeczy nawet w chmurze bez szyfrowania nie trzymać - np. zdjęcia dowodu osobistego, kart kredytowych, czy gołe zdjęcia partnerek Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ciemna strona Apple'a w telewizji serek 2 3 130 06-06-2016 12:08
Ostatni post: spag