[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki solidny router do starego modemu E398?
05-02-2016, 12:31
Post: #61
Jaki solidny router do starego modemu E398?
A czy jeśli w sieci jest jedno urządzenie z maksymalną przepsutowowścią do 150Mbps, to czy ono może być tym wąskim gardłem dla wydajności całej sieci, gdy transfery doń śa na pograniczu tego co oferuje G/N czyli ~ 30Mbps (~4MB/s) albo optymalnie czyli ~60Mbps?
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2016, 17:48
Post: #62
Jaki solidny router do starego modemu E398?
300 Mbit/s to wydajność całej sieci, a nie z każdym klientem. Do podziału w razie obciążenia.
Jeżeli jeden z klientów działa w wolniejszym trybie, to na czas aktywnej komunikacji z tym klientem wydajność CAŁEJ sieci spada do tego poziomu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2016, 12:10
Post: #63
Jaki solidny router do starego modemu E398?
Chodziło mi o to, że wydajność całej sieci raz spadała mi do poziomu najwolniejszegourządzenia, a raz nie, niezależnie czy owo wąskie gardło odłączyłęm od sieci czy nie...
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2016, 12:34
Post: #64
Jaki solidny router do starego modemu E398?
To jest radio, źródeł zakłóceń może być mnóstwo - od samolotów, przez radary meteo, aż po nieszczelną kuchenkę mikrofalową.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-02-2016, 10:37
Post: #65
RE: Jaki solidny router do starego modemu E398?
Wgrałęm OpenWRT, ale dla mnie to czarna magia.
Wiem, że po włożeniu modemu wybieram Sieć->Interfejsy->Wan. protokół qmi.

Zrobiłem tak, wstępnie, lecz po wyłączeniu routera mój modem E398 poprawnie komunikuje się, łączy z Internetem, lecz..... nie wchodza strony. Czy ustawienia w LuCi coś pokopały w samym modemie?

   
Odpowiedz cytując ten post
10-02-2016, 11:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-02-2016 11:49 przez szopen.)
Post: #66
Jaki solidny router do starego modemu E398?
whiteindian napisał(a):Czy ustawienia w LuCi coś pokopały w samym modemie?
a co się dzieje gdy podłączysz modem bezpośrednio do komputera? - będziesz miał odpowiedź na swoje pytanie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-02-2016, 13:12
Post: #67
Jaki solidny router do starego modemu E398?
Inna sprawa, to że domyślnie włączone było pasmo 5GHz. Z ciekawości podpiąłem się osobnym połączeniem do jakiejś sieci w pobliżu, a teraz całę pasmo 5GHz jest w żaden sposób niedostępne, nawet gdy na nowo skonfiguruję połączenie. Trudno mi powiedzieć, bo próbowałem domyślnych ustawień i nic nie zmieniałem.
Odpowiedz cytując ten post
10-02-2016, 15:57
Post: #68
Jaki solidny router do starego modemu E398?
czytałeś ten wątek od początku?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-02-2016, 21:23
Post: #69
Jaki solidny router do starego modemu E398?
tak, okazuje się że LuCi tak ma http://openrouter.info/forum/viewtopic.p...90&p=38357

z modemem okazuje się coś innego. włożyłem z jedną kartą SIM i jakby zapisał ruter jakieś ustawienia choć wątpię. na podstawie wiki.openwrt linia komend ustawiłem automatyczne połączenie, co ciekawe ono mi nie działało. teraz działą tylko na jednym sim i nie umiem go wyłączyć prawdiłowo https://wiki.openwrt.org/doc/recipes/ltedongle

Chodzi o SIM Aero2, ale on ma pakiet próbny, jedyne co inne w ruterze po ni to adres dodany do białej listy.
Natomiast SIMy od Play w Roamingu ani Orange nie startują z modemem automatycznie.
Co z tym fantem robić?
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2016, 00:16
Post: #70
Jaki solidny router do starego modemu E398?
whiteindian napisał(a):okazuje się że LuCi tak ma
z w/w wątku wynika, że jedynie konfigurator w luci jest zwalony, a nie cała obsługa radia

ale jak zauważyłeś uprzedzałem, że mogą być kłopoty z 5GHz


co do modemu to i owszem zapisują się w nim niektóre ustawienia, ale bez przesady
http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=4648


z tego co widzę E398 jest obsługiwany w BB jako QMI (więc i zapewne tak jest w CC)
http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=10112
http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=12576

wersje nowsze od r47662 (z eko.one.pl) powinny jednak go obsługiwać
http://eko.one.pl/?p=openwrt-chaos-calmer


nie za bardzo mogę sobie pozwolić na eksperymenty, bo o ile router na którym mogę postawić CC+luci bym chyba znalazł, to na E398 mam w tej chwili jedyny realny (stabilny i sensownej szybkości) dostęp do sieci, a właśnie zaczęły mi się wyjazdy (więc będę miał przechlapane w domu jak zostawię mieszkanie bez neta)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2016, 18:12
Post: #71
Jaki solidny router do starego modemu E398?
No cóż, należało zamienić tryb QMI na tryb RAS modemu, choć teraz nie do końca jestem pewien czy nie będzie wolniej iw jakim sensie?

Natomiast nie mogę zainstalowac do 3ginfo paczki odnośnie kodów USSD.

root@OpenWrt:~# opkg install ussd159
Unknown package 'ussd159'.
Collected errors:
* opkg_install_cmd: Cannot install package ussd159.

Internet hula aż miło po WIFi Smile Jeszcze są zastrzeżenia do wydajności sieci w ogóle.
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2016, 20:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2016 20:27 przez szopen.)
Post: #72
Jaki solidny router do starego modemu E398?
1) instalowałeś coś już kiedyś?
wiesz, że najpierw trzeba "zasssać" bazę pakietów i zależności poleceniem?
opkg update

2) nie każdy pakiet musi istnieć dla każdej platformy (sprzętowej) i dla każdego wydania (każde "duże" wydanie AA, BB, CC i te starsze obecnie przestarzałe mają swoje oddzielne repozytoria)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2016, 20:36
Post: #73
Jaki solidny router do starego modemu E398?
No oczywiście, tylko już mnie w mejlu ktoś uświadomił, że to nie jest takie dobre.

Jakbym nie wiedział, to jak mogłem przynajmniej tego nie widziec na wiki.openwrt, że jeśli czegoś nie ma to trzeba najpierw doinstalować, jak sądzisz Huh
Odpowiedz cytując ten post
12-02-2016, 01:27
Post: #74
Jaki solidny router do starego modemu E398?
nie wiem, to częsty błąd nowych użytkowników, że nie zaciągają listy pakietów a bez tego opkg nie zainstaluje niczego (nawet jeśli dany pakiet istnieje)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2016, 10:59
Post: #75
RE: Jaki solidny router do starego modemu E398?
(06-02-2016 12:34)jakubd napisał(a):  To jest radio, źródeł zakłóceń może być mnóstwo - od samolotów, przez radary meteo, aż po nieszczelną kuchenkę mikrofalową.

To u mnie nie jest takie oczywiste......

1. komputer z netgear
2. laptop z kartą wifi 300Mbps
3. komputer tp-link client 150Mbps

Owszem, jest tu kilka sieci, ale między 1) a 2) jedna ściana i poziom sygnału -45dBm
Poprawnie pokazuje dwa kanały w InSSiderze. Niezaleznie od tego czy 3) jest włączone czy nie, anomalia polega na tym że 1) z 2) łączy się albo N-lite albo pełne N, według dziwnych preferencji.
Toeretycznie, jeśli byłoby jakieś urządzenie w sieci mógłbym mieć transfery plików po WIFi 15MB/s (rzadziej) albo 8MB/s (najczęściej)

Dzisiaj robiłem testy, w i moim położeniu wydało mi się to dziwne, choć pewnie powiecie że to normalne.Analogicznie prędkość udostępnionego Internetu w speedtesście jest również 2krotnie mniejszy, a to już jest istotne.
Odpowiedz cytując ten post
12-02-2016, 11:36
Post: #76
Jaki solidny router do starego modemu E398?
Jest jakaś mała niezgodność między interfejsami i ew. specyficzne zakłócenia.

Pokaż zajętość kanałów w okolicy (np. aplikacja WiFi Analyzer dla Androida). Możesz pokombinować z przestawianiem kanałów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2016, 12:02
Post: #77
RE: Jaki solidny router do starego modemu E398?
Tu nie ma kombinacji z kanałąmi, może byc w zasadzie tylko 5+9 albo 1+5
Ale wiesz co, wybrałem w tuterze ustawienie kanału na Auto.

Teraz wygląda to "normalnie" ale nie wiem na jak długo, bo ja tu używam sekwencji włączania tych dwóch komputerów, a to ma działać niezależnie czy włącze pierwszy czy drugi, byle nie było spadków w trakcie.
Czu ustaiwenie kanałów na [Auto} mimo że zawsze wybiera między dwoma opcjami, mogło coś zmienić?

InSSider na przykłąd teraz pokazuje tylko moją sieć, jeszcze 5 minut temu kilka innych.

   
Odpowiedz cytując ten post
12-02-2016, 13:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2016 13:34 przez szopen.)
Post: #78
Jaki solidny router do starego modemu E398?
whiteindian napisał(a):tylko już mnie w mejlu ktoś uświadomił, że to nie jest takie dobre.
no i miałem o to spytać o czym zostałeś uświadomiony - skoro masz jakąś wiedzę, to czemu się nią nie dzielisz?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2016, 13:40
Post: #79
Jaki solidny router do starego modemu E398?
Nie jestem do końca pewien czy WSZYSTKIE kody są poprawnie przyjmowane ze względu na projekt, co do którego zgłaszją na innych forach zastrzeżenia.

Aktualnie jedyny mi potrzebny kod USSD na Play działa (sprawdzanie ile danych), choć pod koniec wypluwa dużo robaczków

opkg install http://dl.eko.one.pl/attitude_adjustment...ar71xx.ipk

ussd159 -v -p /dev/ttyUSB1 -t 30 -u *108#
Odpowiedz cytując ten post
12-02-2016, 13:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2016 13:58 przez szopen.)
Post: #80
Jaki solidny router do starego modemu E398?
1) nie wrzuciłeś tego co widać w inssiderze
2) w danym momencie może nie być widać innych sieci - swoją drogą skanowanie jest realizowane poprzez przełączanie toru radiowego karty na każdy z kanałów po kolei
3) ponieważ inssider działa w sposób opisany w 2) to albo robisz diagnostykę za jego pomocą, albo korzystasz z sieci (czy robisz diagnostykę w inny sposób), boi nie można mieć go włączonego podczas normalnego użytku sieci

4) tak auto mogło mieć wpływ, szczególnie jeśli ręczna konfiguracja była niezgodna z możliwościami sterownika karty w routerze
5) nie wiem czy bierzesz pod uwagę, że openwrt jest oprogramowaniem w stałym rozwoju i może zawierać błędy

a odpowiedzi na inne kody USSD?

ussd159 tak swoją drogą to był projekt dla modemu… Huawei E159 czyli dziś już zabytku

PS u mnie z tym samym modemem działał poprawnie (ale na AA)

PPS zainstalowałeś na CC pakiet dla AA?

generalnie jestem w szoku, że Ci działa, bo nie dość, że z innego wydania to jeszcze kompilacja pod inny sprzęt (procki atherosa, no ale prawdę mówiąc nie wnikałem czy to jest po prostu skrypt czy zawiera jakieś exeki)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Który mobilny router jest wart polecenia? miodo 5 2 261 23-07-2022 19:59
Ostatni post: jakubd
  Nju internetowy - jaki router mobilny? Mowca 13 6 277 12-02-2021 18:15
Ostatni post: szopen
  router do nju lalalala 70 24 090 19-11-2019 14:57
Ostatni post: Ekonomista
  Przy próbie pobrania łatki SSH w Xiaomi router 3g wyskakuje powiadomienie lolokm 44 40 980 14-03-2019 22:42
Ostatni post: lolokm
  Router z Wi FI Calling - jest takie coś? @@Maciek@@ 16 6 635 21-02-2019 21:55
Ostatni post: grzech1991