[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
31-10-2015, 23:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-10-2015 23:04 przez malojk.)
Post: #1
Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
Witam!

Proszę o porównanie tych dwóch ofert darmowego LTE. Czym one się różnią i która jest korzystniejsza ??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-11-2015, 00:23
Post: #2
Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
Chyba coś pomieszałeś.
Red Bull Mobile na Kartę (tak zwane I) - inaczej nazywane RBM 7 lub RBM 7 MNP (to drugie, jak przenosisz numer od innego operatora).
Red Bull Mobile na Kartę II - inaczej nazywane RBM 5 lub RBM 9 (w zależności od ceny startera i czy był z puszką.
oraz
Red Bull Mobile Energy na Kartę - starter kosztuje 5 PLN, ale w systemie Play24 figuruje jako RBM Energy.

Główne różnice są opisane przy okazji mojego opisu RBM DIL (Darmowy Internet LTE) poniżej.

http://jdtech.pl/2015/09/darmowy-interne...-2015.html

DIL jest tylko w RBM 5/9 oraz RBM 7
50 PLN daje 150 dni ważności w RBM7 oraz 100 dni przy RBM 5/9 i RBME
Pakiety danych w każdej kolejne taryfie są większe za tę samą kwotę (512 MB, 2 GB i 4 GB odpowiednio dla RBM7, 5.9 i E).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-11-2015, 10:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2015 01:06 przez szopen.)
Post: #3
RE: Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
Faktycznie coś pomieszałem. Moje pytanie wynikało z dwóch ofert które znalazłem na allegro. Czym różnią się te oferty i która jest korzystniejsza tak naprawdę, czy może to to samo? Chciałbym kupić któryś z tych starterów :

link 1
https://web.archive.org/web/201511132253...30269.html

link 2
https://web.archive.org/web/201511132253...39948.html

link3
https://archive.is/ZZ6ym

///mod: dorzuciłem zarchiwizowane wersje linków + poprawka masy literówek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-11-2015, 14:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-11-2015 14:52 przez szopen.)
Post: #4
Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
1) RBM5/9, (wciąż można je znaleźć w kioskach z puszką energetyka za 9zł)
2) j/w (prawdopodobnie, bo opis jest tak zawiły, że pewności nie mam bez poosiadania w ręku takiej karty)
3) RBM7 prawdopodobnie dowolny RBM przeniesiony do i z FM przed zmianą regulaminu (lub po prostu FM przeniesiony do RBM7)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-11-2015, 18:44
Post: #5
RE: Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
Probuje skontaktowac sie ze sprzedajacym ale lipa. Co do waznosci starterow to maja taki sam okres waznosci czy rozne?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-11-2015, 20:46
Post: #6
Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
To zależy, skąd się wzięły.
Większość oryginalnych RBM7 już utraciła ważność. RBM5/9 powoli tracą ważność - najpóźniej mają czas do mniej więcej kwietnia 2016.
Jeżeli powstały z przenosin do Faktu, to mają rok od momentu doładowania 5 PLN w Fakcie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-11-2015, 23:32
Post: #7
RE: Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
Czyli jak dobrze zrozumialem.karta z pierwszego linka bedzie dzialala jak w opisie na trzy aktywacje LTE a w drugiej na rok max?dobrze to rozkminiam? Nie mowie juz o tym ze promocja moze sie skonczyc lada dzien ....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-11-2015, 01:25
Post: #8
Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
doczytałem te opisy 2 to też karta po przenosinach przez FM (stąd ten rok ważności)

więc źle zrozumiałeś - to tylko kwestia doładowań i/lub pakietów

karta 1 wymaga doładowania przed upływem 100 dni ostatniego doładowania (to zwykły starter), aby spełnić warunek ważności na połączenia wychodzące wymagany do włączenia DIL

karta 2 wymaga włączenia pakietów danych po upływie ważności pierwszego doładowania (bo wtedy wygaśnie promocyjny pakiet danych) oczywiście można po prostu zrobić doładowanie, ale przynajmniej do końca roku uzyskanego przez przeniesienie numeru wystarczy włączyć jakiś pakiet danych (który zapewnia pracę w LTE bez lejka)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-11-2015, 01:27
Post: #9
Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
Ogólnie sztuczki z tymi kartami masz opisane tutaj:
http://jdtech.pl/2015/09/darmowy-interne...-2015.html
http://jdtech.pl/2015/10/play-przedluzan...01030.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-11-2015, 21:18
Post: #10
RE: Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
Jaka macie max predkosc LTE na RBM 5 ? W regulaminie jest do 15 Mb/s chyba a u mnie przez dzien zbliza sie do 40 Mb/s srednio okolo 30 Mb/s. Natomiast w godzinach miedzy 18 a 21 mniejwiecej jest okolo 10 Mb/s. To normalne w darmowym LTE w RBM5 ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-11-2015, 22:47
Post: #11
Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
ograniczenie do 15Mbps z regulaminu chyba nie jest obecnie stosowane, natomiast wyniki masz całkiem zadowalające (przypomnijmy, że żaden operator komórkowy nie gwarantuje żadnych prędkości, a to co widzimy w reklamach należy traktować z przymrużeniem oka)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-11-2015, 23:20
Post: #12
RE: Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
Tak sie zastanawiam czy poprawiajac zasieg LTE predkosc w godzinach szczytu zmienilaby sie czy nie? Oraz czy na karcie PLAY tez by bylo podobnie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2015, 07:17
Post: #13
RE: Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
(12-11-2015 22:47)szopen napisał(a):  ograniczenie do 15Mbps z regulaminu chyba nie jest obecnie stosowane, natomiast wyniki masz całkiem zadowalające (przypomnijmy, że żaden operator komórkowy nie gwarantuje żadnych prędkości, a to co widzimy w reklamach należy traktować z przymrużeniem oka)

niestety jest stosowane, ja jade jeszcze na starej karcie RBM i ciągnę ile sie da, sąsiad pozazdrościł mi takiego necika, kupił kartę jakos w lutym i już miał przyciętą prędkość 15/5 Mbps ale generalnie to i tak conajmniej 2 razy lepiej niż np u mnie na wsi neostrada i 3 razy taniej, a co do prędkości, z samego rańca 60-65 / 20 Mbps, koło 09-10-tej spada do 30-35 Mbps a wieczorem to zastanawiam sie czasem czy nie przełączyć sie na neostrade, parę razy spadło ponizej 4 Mbps i tak trzymało do 23-00
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2015, 09:36
Post: #14
Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
malojk napisał(a):Tak sie zastanawiam czy poprawiajac zasieg LTE predkosc w godzinach szczytu zmienilaby sie czy nie? Oraz czy na karcie PLAY tez by bylo podobnie?
Jeżeli mówisz o sobie (poprawienie sygnału) to wpływ tego jest niewielki na prędkość, o ile jakość sygnału jest OK. Problemem jest obciążenie sieci - zakładając, że stacja bazowa pracuje z prędkością 75 Mbit/s (i ma wystarczający dosył), to dwie osoby ciągnące na max mają z tego dla siebie po 37,5 Mbit/s. A i to tylko teoretycznie.

Jeżeli mówisz o dobudowaniu stacji bazowych przez operatora - to tak, każda stacja bazowa zwiększa pojemność sieci komórkowej.

W godzinach szczytu, o ile są użytkownicy w danym rejonie, prędkość zawsze będzie spadała. Jak na ulicy w korku.

Dobre porównanie - kupienie lepszego samochodu z lepszym silnikiem nie wpływa na prędkość stania w korku Smile Podobnie z sygnałem sieci LTE. O ile jesteś w stanie osiągnąć prędkość korka (technologia modemu, sygnał sieci) to będzie OK.

To co może (czasem) pomóc, to użycie anteny kierunkowej i próba kontaktu ze stacją bazową, która znajduje się dalej lub w innym kierunku i jest mniej obciążona. Podobnie jak wybranie innej drogi pozwala czasem ominąć korek.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2015, 21:27
Post: #15
Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
i Jakub dobrze piszesz, w moim przypadku mam 650-670 m do przekaźnika, praktycznie nie ma żadnej przeszkody i jest widoczny, moc sygnału 51-57 dBm, w % to bedzie 100 - 92 (około) a spadki w godzinach szczytu znaczne, ale za tą cenę w tej chwili nie znajde nic lepszego, puki RBM bedzie udostępniał DIL to pomimo takich skoków prędkości bedę siedział na tym LTE i nie widze sensu dodawania anten czy innych pierdół, a sygnał łapie sam modem
rano http://www.speedtest.net/my-result/4828351700
przed szczytem http://www.speedtest.net/my-result/4826444158
wieczorem http://www.speedtest.net/my-result/4830148705
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 2 użytkowników podziękowało użytkownikowi witek67 za tę wiadomość:
jakubd (2015-11-13), szopen (2015-11-13)
13-11-2015, 23:41
Post: #16
Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
Sam mam wydajność w RBM max 25 w środku nocy, a w szczycie spada poniżej 2 Mbit/s. I też chwilowo nie mam alternatywy, a to niby centrum miasta.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-11-2015, 11:10
Post: #17
Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
Ogólnie w RBM coś się dzieje, zawsze miesiąc w miesiąc prędkość spadała powyżej 260GB. Obecnie mam przesłane 343GB i prędkość nadal nie przycięta.

Ale widzę jednak, że nadajnik chyba bardziej obciążony. W szczycie mam ciut ponad 2mbps a wcześniej miałem więcej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-11-2015, 12:38
Post: #18
Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
Witam wiem że jest opisana procedura na blogu lecz nie bardzo rozumie,chce korzystać z LTE darmowego
Byłem w Play są startery RBM 5 oraz 9
Czy jeśli kupie np 9 doładuję za 50zł to będę miał konto ważne 100dni i będę mógł włączyć sobie 30 dni free LTE? Czy muszę robić te przenosiny do fakt potem na RBM?Rozumie że te przenosiny są po to by mieć konto rok.
Czyli
1-kupuje starter za 9zł RBM dzwonie do faktu i przenoszę +ładuje za 5zł by mieć rok konto
2-według opisu z bloga kodami zmieniam na RBM
3-Mam konto ważne rok doładowuje za 50zł i włączam darmowy LTE
Tak to mam zrobić nic nie pomyliłem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-11-2015, 16:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2015 16:51 przez szopen.)
Post: #19
Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
nie śledzę tego tematu, ale chyba nie patrzyłeś na daty przy artykułach - procedura przenoszenia do FM już nie działa w ten sposób, więc zapomnij o roku ważności

najsensowniejsze na dziś posunięcie to kupno startera RBM takiego za 9zł z puszką energetyka
(ciężko znaleźć, ale są jeszcze - ostatnio widziałem w Krakowie w Almie, znaczy w InMedio czy jakimś innym kiosku 1minute/relay, a może jednak kolporter? - w każdym razie w którymś z kiosków z dużej sieci)
co istotne NIE chodzi o RBM Energy, które są wszędzie
chociaż być może jeszcze są jakieś kombinacje - ale przypuszczalnie wystarczy abyś poczytał ze zrozumieniem komentarze na blogu (licząc się z faktem, że opisane metody mogą już nie działać)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-11-2015, 18:12
Post: #20
RE: Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
Wiem ze RBM kozysta z nadajnikow PLAY ale tak sie zatanawiam czy na karcie bezposrednio z PLAY spadki w godzinach szczytu byly by podobne? Testowal ktos na tym samym nadajniku?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brak internetu w virgin mobile na kartę morfik 3 3 516 23-06-2021 11:56
Ostatni post: morfik
  Kody USSD Fakt Mobile (szybkie kody, ekspresowe kody) szopen 3 165 306 14-02-2019 20:19
Ostatni post: szopen
  Kody USSD Red Bull Mobile (szybkie kody, ekspresowe kody) szopen 3 44 607 13-02-2019 14:29
Ostatni post: szopen
  Virgin Mobile problemy z zarządzaniem kontem szopen 10 7 954 30-08-2018 15:24
Ostatni post: szopen
  Virgin Mobile w zasięgu 4 sieci antekwars 9 7 619 18-03-2018 18:59
Ostatni post: mshmaster