[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc w ocenie nadajnika Aero2.
01-09-2015, 16:06
Post: #1
Pomoc w ocenie nadajnika Aero2.
Witam,
chodzi o nadajnik na współrzędnych 51.1058, 22.125599999999963. Z racji, że BTsearch podaje mi dane, których nie umiem jednoznacznie ocenić a strefawifi.pl mimo, iż mówi, że to jest nadajnik LTE 1800 to przy tym podaje błędny adres i nie wiem czy mogę w tym przypadku temu portalowi zaufać. Czy ten nadajnik obsługuje LTE? Nie chciałbym kupić modemu LTE po czym okaże się, że jednak na LTE nawet nie ma szans Wink
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-09-2015, 16:14
Post: #2
Pomoc w ocenie nadajnika Aero2.
nie ma żadnych szans

Aero2 BDI nie działa w LTE

a ponadto nic nie wskazuje na to, że będzie kiedykolwiek działać w LTE 1800 (koncesja mówi tylko o LTE 2600 TDD)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Jozek1024 (2015-09-01)
01-09-2015, 16:20
Post: #3
RE: Pomoc w ocenie nadajnika Aero2.
Ale ja nie mówię o BDI tylko o pakietach http://aero2.pl/Internet-bez-CAPTCHA/Informacje
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-09-2015, 16:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-09-2015 17:19 przez szopen.)
Post: #4
Pomoc w ocenie nadajnika Aero2.
a co to za różnica?

płatne pakiety możesz nabyć tylko jeśli jesteś użytkownikiem BDI, a BDI nie działa w LTE, więc z tego wynika, że pakiety nie działają w LTE

jeśli jest inaczej to uświadom mnie, bo kolejny raz nie mam siły analizować regulaminów, szczególnie w tym upale
(podaj konkretny punkt regulaminu na podstawie którego uważasz, że pakiety działają w LTE i ewentualnie linka do niego)

PS jeśli mentalnie nastawiasz się na LTE to zapomnij o Aero2, swoją drogą pakiety w Aero2 są nieatrakcyjne cenowo w porównaniu nawet do zwykłych ofert operatorów w 100% komercyjnych
niestety o LTE w Playu możesz zapomnieć, ale do rozważenia są w tej chwili dostępne pakiety miesięczne 10GB/10zł, które działają w 3G, więc nie musiałbyś zmieniać sprzętu

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Jozek1024 (2015-09-01)
01-09-2015, 17:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-09-2015 17:23 przez Jozek1024.)
Post: #5
RE: Pomoc w ocenie nadajnika Aero2.
Z tego co w regulaminie znalazłem to na czas pakietu BDI zostaje wyłączone aż do czasu wykorzystania pakietu. Z drugiej strony o typie sieci na jakiej działa pakiet nigdzie nie ma żadnej informacji. No nic napisałem bezpośrednio do Aero2 zobaczymy co mi skrobną.

PS. Pakiet danych nie jest problemem potrzebuję tylko i wyłącznie niskiego pingu. Niestety neostrada to ma "niski"/stabilny ping praktycznie po północy już na 3g plusa włączonym na lumii 520 mam lepsze pingi ;/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-09-2015, 18:24
Post: #6
Pomoc w ocenie nadajnika Aero2.
Wróćmy do podstaw.
1. BDI działa tylko w 2G i 3G w zasięgu Plusa (3G w 900 i w tej chwili także 2100 MHz). BDI nie działa w LTE - ani 1800 MHz (bo nie), ani 2600 MHz (bo jej nie ma).
2. Wykupienie pakietu zmienia w żaden sposób dostępu do technologii i pasm. LTE także nie ma po wykupieniu pakietu.
3. Wykupienie pakietu zmienia tylko maksymalną prędkość oraz priorytety w ramach QoS (artykuł o tym w drodze - będzie w tym tygodniu na blogu).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
Jozek1024 (2015-09-01)
01-09-2015, 23:00
Post: #7
RE: Pomoc w ocenie nadajnika Aero2.
A czy możecie zerknąć czy jakiś net z miejscowości Godów (woj. Lubelskie) złapie mi stabilne połączenie z pingiem 40-50 ms (serwery we Frankfurcie)? Obecnie na 3G sieci plusa na Lumii 520 (zasięg przeważnie 4/5) udaje mi się wyciągnąć 70 ms ale potrafi zerwać połączenie bądź być niestabilny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-09-2015, 23:36
Post: #8
Pomoc w ocenie nadajnika Aero2.
Niskie pingi zapewni ci tylko LTE. Masz w Chodeli pozwolenia na maszty Aero2 (Plus/CP) oraz Orange (a więc T-Mobile też). Trzeba w praktyce sprawdzić, który operator działa lepiej (stawiam na tego drugiego) i czy w ogóle jest już sygnał (tutaj stawiam na pierwszego).
Reszta to kwestia taryfy, ale to już inna historia.

Jak potrzebujesz przesyłać więcej danych i mieć stabilny ping, to tylko rozwiązania kablowe wchodzą w grę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
Jozek1024 (2015-09-02)
02-09-2015, 00:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-09-2015 14:08 przez szopen.)
Post: #9
Pomoc w ocenie nadajnika Aero2.
przejrzałem mapki zasięgu jeśli chodzi o Emilcin Chodel i…

do LTE w tej miejscowości przyznaje się Plus/CP - wygląda na to, że jest działający BTS na miejscu

z mapki T-mobile wynika, że zasięg także jest, ale BTSa nie ma na miejscu - jest to zasięg z dość mocno oddalonych stacji bazowych (a prawdopodobnie tej w okolicy miejscowości Emilcin)

z mapki Orange natomiast wynika, że zasięgu praktycznie brak (tj. szczątkowy zasięg prawdopodobnie ze stacji w Opolu Lubelskim i/lub Poniatowej)

Play jak wspomniałem wyżej do LTE w tej okolicy się nie przyznaje (a ma stacje bazowe LTE m.in. w Opolu Lubelskim i Poniatowej)

nic więc nie zastąpi testu terenowego, ale największe nadzieje na pracę bez dodatkowej anteny daje Plus/CP

PS oczywiście trzeba brać pod uwagę, że mapy są tworzone tylko częściowo na podstawie pomiarów - większość to model matematyczny, daty ich aktualizacji są też prawdopodobnie różne (i mapy mogą nie uwzględniać najnowszych uruchomień)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Jozek1024 (2015-09-02)
02-09-2015, 11:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-09-2015 13:43 przez szopen.)
Post: #10
Pomoc w ocenie nadajnika Aero2.
zajrzałem też do regulaminu pakietów i… nic tam nie ma na temat technologii

jest za to w cenniku
tym obowiązującym do od czerwca do 23 września 2015
http://aero2.pl/resources/Dokumenty/Cenn...062015.pdf
http://tinyurl.com/qfrnz5v
oraz tym od 24 września
http://www.aero2.pl/resources/Dokumenty/...RO_....pdf
prawdę mówiąc nie wiem czy się one różnią, a jeśli tak, to czym, ale oba zawierają takie zapisy:

Cytat:Usługa PAKIETY AERO jest świadczona na Karcie SIM, udostępnianej zgodnie z Regulaminem Bezpłatnego Dostępu do Internetu dostępnym pod adresem http://www.aero2.pl/Bezplatny-Internet/Zamow-karte/ Usługa świadczona jest z wykorzystaniem technologii WCDMA (3G) w paśmie częstotliwości 900 MHz i 2100 MHz,a także w technologii 2G w paśmie 900 MHz i 1800 MHz.

PS coś mi się zdaje, że wprowadzenie prędkości 5Mbps odbyło się bez niezbędnych formalności stąd to zamieszanie z cennikami

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Jozek1024 (2015-09-02)
02-09-2015, 13:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-09-2015 13:35 przez Jozek1024.)
Post: #11
RE: Pomoc w ocenie nadajnika Aero2.
Jak dla mnie to w jakiej to sieci będzie i czy będzie trzeba użyć anteny to nie ma większej różnicy. To teraz mam takie pytania.
Na http://beta.btsearch.pl/ dopatrzyłem się za Chodlem (od strony Godowa) nadajnika Orange z LTE 1800 ( 51.117778 22.131944 ). Czy rzeczywiście ten nadajnik obsługuje LTE i czy przy odległości 3.5km w lini prostej LTE na antenie kierunkowej da radę złapać mocny sygnał?

@Jakubd
Czyli mam rozumieć, że Plus korzysta z LTE Aero2 na maszcie ( 51.1058, 22.125599999999963 )?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-09-2015, 14:17
Post: #12
Pomoc w ocenie nadajnika Aero2.
u góry mała poprawka - błędnie podałem nazwę miejscowości - chodziło mi o Chodel a nie Emilcin (omyłkowo przepisałem z mapy nie tą nazwę miejscowości) bo jeśli dobrze zrozumiałem pytanie, to właśnie tam szukasz zasięgu

co do masztu Aero2 LTE 1800 używanego przez Plusa to w zasadzie jest tak jak napisałeś:
formalnie po przejęciu Centernetu i Mobylandu spółka Aero2 jest obecnie właścicielem infrastruktury LTE 1800 faktycznie używanej przez Plusa/CP
jakkolwiek mimo zbieżności nazwy nie ma to nic wspólnego z Aero2 BDI

nie mogę znaleźć na mapie btsearch tej stacji bazowej Orange o której wspomniałeś teraz, oficjalna mapka zasięgu sugeruje to co napisałem wcześniej

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Jozek1024 (2015-09-02)
02-09-2015, 15:36
Post: #13
RE: Pomoc w ocenie nadajnika Aero2.
Wystarczy w BTSearch wklepać 51.117778 22.131944 w szukajkę. Miałem pytać o ten Emilcin ale tak właśnie coś mnie tknęło, że to o Chodel może chodzić Smile
Jakoś na dniach będę miał LG G Pad 8.0 z netem LTE w "podsieci" Plusa zobaczymy czy połączy się z tym nadajnikiem Aero2. A co do Orange to może wypożyczę modem jak plus nie zatrybi. A tak w ogóle o jakich odległościach możemy mówić w przypadku anten kierunkowych aby połączenie było na maksymalnym poziomie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-09-2015, 17:49
Post: #14
Pomoc w ocenie nadajnika Aero2.
Odległość nie ma większego znaczenia - tutaj liczy się jakość sygnału.Czasem 100m i nic się nie uda, bo to bunkier atomowy, a czasem z 15km sygnał będzie tak dobry, że osiągniesz maksymalną prędkość.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
Jozek1024 (2015-09-02)
03-09-2015, 20:39
Post: #15
Pomoc w ocenie nadajnika Aero2.
Mam tablet z netem LTE "plusa". Czy polecacie jakieś programy/procedury testowe aby wykonać czy mam sobie na sucho sprawdzać? Pierwsze spostrzeżenie to zaraz po odpaleniu tableta w mieszkaniu na chwilę wskoczyło LTE na jednej kresce i przeskoczyło na H. Teraz widzę, że net się "waha" między 3G a H. Niestety w opcjach nie widzę, żeby można było wymusić samo LTE. Da się to jakoś zrobić w Androidzie 4.4.2?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-09-2015, 22:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-09-2015 22:14 przez jakubd.)
Post: #16
Pomoc w ocenie nadajnika Aero2.
Większość urządzeń Androidowych nie ma opcji wymuszania LTE (najwyżej preferowanie), bo poza transmisją danych w sieci LTE nie działają ani połączenia głosowe, ani obsługa SMSów. Więc aby zapobiec ewentualnym skargom "nikt się nie może do mnie dodzwonić" po prostu ta opcja jest niedostępna.
Natomiast w menu diagnostycznym takie rzeczy da się często wymusić, o ile producent tego nie zablokował (jak zablokował, wymagane jest zrootowanie i czasem zmiana romu i kernela na innu - dotyczy głównie samsungów).

Do swojej Xperii Z Ultra używam albo ręcznie wklepanego kodu menu diagnostycznego (ale za każdym razem muszę sprawdzać, bo nie pamiętam go) a częściej po prostu aplikacji Advanced Signal Info. W Note 3 to oczywiście nie działa.

Przełączanie się między 3G i H jest normalne - H włącza się tylko wtedy, jak przesyłasz dane.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
Jozek1024 (2015-09-04)
03-09-2015, 23:14
Post: #17
Pomoc w ocenie nadajnika Aero2.
jakubd napisał(a):albo ręcznie wklepanego kodu menu diagnostycznego (ale za każdym razem muszę sprawdzać, bo nie pamiętam go)
zazwyczaj kody serwisowe zwykle można… zapisać w książce telefonicznej. podobnie jak kody USSD czy MMI

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Jozek1024 (2015-09-04)
04-09-2015, 15:56
Post: #18
Pomoc w ocenie nadajnika Aero2.
Polatałem dzisiaj i pomierzyłem siłę sygnału. Niestety tylko na kreski + open signal na test pingu i przepustowości. Ogólnie z dużą łatwością tablet przechodzi na LTE. Pokój, w którym przebywam jest akurat najdalej położonym punktem od wspominanego masztu z Aero2 LTE. Gdy podejdę do okna od strony masztu to tablet łapie 2 kreski czasami wskoczy 3. Ping w okolicach 100 ms, download ok 35-40 Mbps a upload 1,5-3 Mbps. Drugi pomiar zrobiłem na zewnątrz około 80 metrów od mieszkania w stronę anteny i +/- 6 metrów niżej niż okno z którego mierzyłem pierwszym razem. Można powiedzieć, że 3 kreski jednakże co jakiś czas wskakiwała 4 lub spadało do 2. Ping to 70-90 ms, download ok 40-45 Mbps a upload 5-6 Mbps.
Czy to wystarczy aby mieć pewność, że z antena + modem będę miał maksymalną siłę sygnału?
Jeśli tak to jaki modem + antenę polecacie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2015, 14:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2015 14:24 przez jakubd.)
Post: #19
Pomoc w ocenie nadajnika Aero2.
Kreski niewiele mówią, ale sygnał wygląda na to, że jest OK. Wyjście poza dom poprawia wynik upload, który być może jest jakoś zakłócany w domu.
Ping za to bardzo duży, ale jak sądzę mierzyłeś niepoprawnie szybkość za pomocą domyślnego serwera speedtest, a nie najbliższego sieci (wybrać trzeba coś w Warszawie, np. skynet).

Nic nie da się powiedzieć co do modemu - konstrukcja instalacji antenowej z modemie i tablecie jest kompletnie inna. Poza tym maksymalny sygnał nie jest ci do niczego potrzebny - zwłaszcza, że "maksymalny" to można mieć tylko stojąc przy promienniku BTSa Smile

Modem - E3372 jest tutaj w sam raz, antena - to inna historia - może nie jest potrzebna, a dobór konkretnej zależy od tego, czy widzisz stację bazową z miejsca instalacji, czy nie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
Jozek1024 (2015-09-07)
13-09-2015, 21:26
Post: #20
Pomoc w ocenie nadajnika Aero2.
Kupiłem modem E3372 i sytuacja wygląda następująco. W pokoju mam 1 kreskę i ping na speedtest.pl 80-90ms w grze 80-100 (serwer frankfurt) ze skokami co kilkanaście sekund do 150-200ms. W pomieszczeniach bliżej nadajnika mam 2-3 kreski jednak ping na zbliżonym poziomie czasami nawet było gorzej. Jeżeli chodzi o jakieś przeszkody do nadajnika to raczej poza drzewami nie ma nic szczególnego. Czy antena może mi poprawić ping? Jeżeli tak to jaką polecacie? Czy są jakieś przeciwwskazania co do długości kabla model -> antena i kabla USB komp -> modem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z zasięgiem Aero2 w Nowej Dębie woj. podkarpackie bogdanzieba 13 2 673 09-08-2021 09:33
Ostatni post: tps4
  Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega bogdanzieba 62 41 897 12-11-2020 18:33
Ostatni post: szopen
  Aero2 nie ma zasiegu Portinon 11 10 294 08-11-2020 23:28
Ostatni post: szopen
  Aero2 - zasieg 3G, 4G i UMTS damianosr3 3 5 942 19-08-2016 01:11
Ostatni post: szopen
Brick Problem z Aero2 po 3 miesiącach Heibonna 10 9 886 04-08-2016 10:07
Ostatni post: K4r0lSz