[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Następna rewolucja? Jaka i kiedy?
27-08-2015, 12:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2015 13:46 przez K4r0lSz.)
Post: #1
Następna rewolucja? Jaka i kiedy?
Nie ma się co oszukiwać. LTE zrobiło na polskim rynku nie małą rewolucję. Duży wzrost jakości internetu i promocje z no-limit w LTE (np. Play). Czy w Polsce czeka nas jeszcze w przyszłości kolejna taka rewolucja? Jeśli tak to jaka i kiedy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2015, 09:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-08-2015 15:51 przez szopen.)
Post: #2
Następna rewolucja? Jaka i kiedy?
12 sierpnia Play w swojej rewolucji cofnęło sie o conajmniej 2 lata, z najlepszej oferty finansowej spadło chyba na sam koniec patrząc na aktualną ofertę internetu, sąsiad 5 klepnął ofkę i za 49 zł ma "no limit" a teraz 89,99, a za 49,99 dostajesz co najwyżej 30 GB po czym najprawdopodobniej szlaban. chociaż w playu to różnie jest z tym szlabanem, plus bardziej rygorystycznie do tego podchodzi, nie pamiętam gdzie ale wyczytałem wypowiedz jakiegoś użytkownika że play przymierza sie do zniesienia "darmowego LTE" w RBM, póki co u mnie działa i mam nadzieję że jeszcze długo podziała
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2015, 10:00
Post: #3
Następna rewolucja? Jaka i kiedy?
Rewolucji już nie będzie. Nawet wprowadzenie 4G niewiele zmieni (tego prawdziwego z prędkościami do 1 Gbit/s, nie LTE-A, które daje 300 Mbit/s).
Nowe częstotliwości z aukcji (która notabene zostanie rozwalona prawie na pewno) też poprawią wygodę działania, zwłaszcza poza miastami w paśmie 800 MHz, ale tutaj skoku nie będzie.
Lekką zmianę odczujemy (początkowo negatywną) po wprowadzeniu LTE-A na dotychczas posiadanych częstotliwościach (tzw. refarming). Negatywną, po na początku mało kto będzie miał modemy LTE-A, a coś trzeba ograniczyć, żeby odpalić sieć w tym standardzie (a nie jest ona zgodna z LTE i nie może działać jednocześnie w tym samym paśmie).

Co do cen - będą powoli dalej spadały, ale wielkiego skoku jak po wejściu Play nie będzie, bo... nie będzie kolejnego Play'a - 4 operatorów to za dużo na taki kraj jak PL. Orange i T-Mobile już się łączą (na razie tylko technologicznie, ale potem może być jak w UK - i będzie EE - Everything Everywhere) i oligopol się tylko pogorszy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2015, 12:54
Post: #4
RE: Następna rewolucja? Jaka i kiedy?
Moim zdaniem będzie to 5G lub rozmowy z super krystalicznym dzwiękiem, gdzie na dodatek będziemy widzieć rozmówcę. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2015, 13:48
Post: #5
Następna rewolucja? Jaka i kiedy?
HD-Voice już jest, więc nie potrzeba więcej. Tylko niech to działa.
Widzimy rozmówcę już od gołego 3G i co z tego? Mało kto z tego korzysta, bo tego po prostu nie potrzebujemy Tongue Tak wiem, że to był sarkazm Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2015, 13:58
Post: #6
Następna rewolucja? Jaka i kiedy?
Jak stanie się standardem we wszystkich fonach, to i ich userzy na siebie w czasie rozmowy popatrzą. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2015, 14:25
Post: #7
RE: Następna rewolucja? Jaka i kiedy?
Video rozmowy sa i uzywalem kiedys ale kwestia jest sprzetu i operatorów w tym cen (niektórzy maja 1min video=1min głos) W Play nie mam problemów z tym choc odbiorca musi miec odpowiedni telefon i nie chodzi tu o przednia kamerę bo np. Nokia E51 tez ma videorozmowy ale nie widzi sie wtedy rozmówcy chyba ze stoi przed lustrem

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2015, 15:10
Post: #8
Następna rewolucja? Jaka i kiedy?
Rozmowy wideo są w 3G od początku i każdy telefon 3G to obsługuje - najwyżej, jak nie ma przedniej kamery to głupio się tak rozmawia i tyle.
Obie strony muszą być w zasięgu 3G oczywiście w czasie rozmowy i mieć telefony 3G.
Koszt - żaden, zwykle idzie z abo w przeliczeniu jak podał spag.
Jakość - taka sobie/tragiczna, ja tam używam Skype lub analogicznych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2015, 21:44
Post: #9
RE: Następna rewolucja? Jaka i kiedy?
Niestety nie wiem czemu ale moja luba ma w T-Mobile i u niej jest nie da sie wybrac ani dodzwonić wideo

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-08-2015, 00:33
Post: #10
Następna rewolucja? Jaka i kiedy?
SOA#1 i to od prostych telefonów typu SE903, aż po Note3 i to między sieciami od dawna.
Nie ma przypadkiem wymuszonego 2G? Co dzieje się przy próbie nawiązania połączenia video z jej telefonem? No i jaki telefon?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-08-2015, 09:36
Post: #11
RE: Następna rewolucja? Jaka i kiedy?
Czysty android nie wspiera wideo rozmów.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-08-2015, 11:50
Post: #12
Odp: Następna rewolucja? Jaka i kiedy?
Problem rozwiązany trzeba było włączyć u operatora Angry ciekawe po co blokada skoro małe prawdopodobieństwo przypadkowego zadzwonienia.

Wysłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-08-2015, 13:15
Post: #13
Następna rewolucja? Jaka i kiedy?
To nie tyle blokada, co wszyscy, którzy usługi nie mieli w momencie ich wprowadzenia - nie została im włączona, jakby tego przypadkiem sobie nie życzyli.
Teraz jest już domyślnie włączone dla nowych kont.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kiedy 5G w Polsce? Ekonomista 1 2 058 09-05-2020 15:14
Ostatni post: szopen
  Jaka antena wielopasmowa do agregacji LTE? fiight66 1 4 174 12-05-2019 13:44
Ostatni post: szopen