[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Połaczenie z internetem jest, ale nie wyświetlają się strony
01-07-2015, 20:13
Post: #21
Połaczenie z internetem jest, ale nie wyświetlają się strony
Na aero2forum (i na blogu w komentarzach) trafiłem na osoby, które mają standardowe problemy jak wszyscy, bez związku z tym, co dzieje się u operatora. Sprawdziłem 4 przypadki, i były to: awaria modemu, błąd konfiguracji, wirus i ostatnio kompletne pomylenie wszystkiego, Aero2 oczywiście działało OK.
Mam jeden potwierdzony przypadek przeciążenia stacji bazowej (100m dalej działa OK) oraz czasowego wyłączenia stacji bazowej (zanik sygnału, 10km dalej działa, sygnał wrócił po 7 dniach).

Jestem teraz w Warszawie, zrobiłem testy w kilku miejscach - zero problemów lub zwykłe przeciążenia wieczorne, żadnych zerwań itd.

Zwykle raportowany problem "zawieszenia się połączenia" po kilku minutach bezczynności zdarzał się zawsze w różnych miejscach, głównie w modemach niższych kategorii. I faktycznie przy większym obciążeniu sieci zrzucenie do UMTS (w Huawei ciemnoniebieska dioda) powoduje, że modem czasem nie chce wyjść z powrotem do HSPA, gdy pojawi się ruch. Wymuszenie UMTS 900 kiedyś pomagało, teraz już jest to ta sama infrastruktura co na 2100 i wymuszanie niewiele daje.
Albo będziesz utrzymywał minimalny ruch, albo zmienisz lokalizację. Warto zgłaszać problemy operatorowi z dokładnym opisem (w tym LAC i CID). Warto też sprawdzić na innym modemie i komputerze.

Kilka razy okazywało się, że to nie ruch zamiera, ale wirusy w komputerze wysycają łącze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
Pawelek87 (2015-07-01)
01-07-2015, 21:15
Post: #22
RE: Połaczenie z internetem jest, ale nie wyświetlają się strony
Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Myślę, że mój problem polega na tym właśnie, że modem nie chce wyjść do HSPA. I tu pojawia się moje pytanie - chcę utrzymać minimalny ruch najmniejszym kosztem pozostałego transferu (żebym mógł równocześnie korzystać z internetu na innych stronach), co powinienem włączyć w internecie?

Przez "zmianę lokalizacji" mam rozumieć zmianę miejsca, z którego korzystam z internetu? Jakiego rzędu to powinna być zmiana? Powinna to być zmiana pomieszczenia, budynku, dzielnicy?

Napisałem do BOK o braku internetu, ale nie wiem co to LAC i CID Smile

Jak na razie nie mam innego modemu, ten modem rzeczywiście jest niższego rzędu, ale z innymi kartami SIM od operatorów działa bez zarzutu. Sprawdzę również inny komputer a w moim na wszelki wypadek zrobię format C.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-07-2015, 21:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-07-2015 21:56 przez jakubd.)
Post: #23
Połaczenie z internetem jest, ale nie wyświetlają się strony
Minimalny ruch trzeba ustalić eksperymentalnie - może zależeć od wielu rzeczy, w tym także od kategorii modemu, stacji bazowej, jej obciążenia, siły sygnału (ilości błędów transmisji, czego nie możemy zmierzyć po naszej stronie) itd.
Do takich zabaw można użyć instrukcji ping z linii poleceń wybierając odpowiedni parametr wielkości pakietu testowego.

Sprawdzenie innej lokalizacji - chodzi o inną stację bazową. W mieście to może być inne okno, albo inna ulica. Poza miastem może to być nawet 10-15km.

LAC i CID to kody - odpowiednio obszaru (w uproszczeniu: regionu Polski) i konkretnej komórki sieci (w tym regionie). Nie zastępuje adresu, ale ułatwia operatorowi znalezienie błędu. Większość modemów i routerów ma opcję odczytu tych informacji gdzieś w diagnostyce.

format komputera nie zaszkodzi, choć nie wydaje mi się, żeby był konieczny, póki nie widać jakiegoś sztucznego ruchu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
Pawelek87 (2015-07-05)
05-07-2015, 11:02
Post: #24
RE: Połaczenie z internetem jest, ale nie wyświetlają się strony
Znalazłem radio internetowe o małym transferze danych, więc nie zakłóca mi przeglądania innych stron. Więc jak na razie problem załatwiony Smile Bardzo dziękuję za pomoc Smile Jak na razie działa tylko mi na TNI a nie ma Mobile Partner. Ale przetestuję jeszcze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2015, 20:44
Post: #25
Połaczenie z internetem jest, ale nie wyświetlają się strony
Z zaciekawieniem czytam ten wątek, licząc że uda się znaleźć nareszcie rozwiązanie tego problemu, ponieważ sam od około dwóch-trzech tygodni mam dokładnie taki sam problem jak Pawelek87, polegający na "zamieraniu" ruchu przychodzącego w Aero2.

Jeśli jakiś program (przeglądarka, menedżer pobierania plików czy dowolny inny) pobiera nieustannie w tle dane, wówczas wszystko jest OK, ale przerwanie pobierania czegokolwiek choćby na krótką chwilę (co jest typowym zachowaniem np. przeglądarki w trakcie zwykłego przeglądania stron) nie zawsze, ale jednak zdecydowanie zbyt często skutkuje "wymarciem" ruchu przychodzącego.

W właściwościach nawiązanego połączenia widać wtedy, że bajty są wysyłane, ale licznik bajtów odebranych staje w miejscu.

Nie jest to więc w tym wypadku z pewnością wina zużycia łącza przez szkodliwe oprogramowanie.

Rozłączenie i ponowne nawiązanie połączenia rozwiązuje ten problem, jednak znów po krótkiej chwili (gdy tylko nic nie jest pobierane) połączenie potrafi się "zamrozić".

Pozostawienie połączenia w takim "zamrożonym" stanie (gdy przeglądarka lub inny program próbują coś pobierać) zazwyczaj chyba potrafi doprowadzić do samoczynnego naprawienia się go, jednak przerwa taka trwa kilka minut lub więcej, więc w praktyce w celu tymczasowego uporania się z takim problemem konieczne jest częste rozłączanie i ponowne nawiązywanie połączenia.

Używam modemu Huawei E173u-2, już od bardzo dawna, lokalizacja to Radom, gdzie w okolicy modem ma do wyboru nawet kilka stacji zarówno Aero jak i Plusa, a więc z siłą sygnału i zasięgiem nie ma tutaj absolutnie problemu, również zasilanie nie jest przyczyną, gdyż modem używany jest w komputerze stacjonarnym, a ponadto ma podłączoną antenę (tzw. drut do drapania się po plecach :-), ale zawsze trochę pomaga, chociaż w tej lokalizacji i tak nie jest ona niezbędna).

Natomiast korzystając z karty Aero2 w prostym androidowym smartfonie dual-sim, w tej samej lokalizacji, nie napotkałem takiego problemu, choć wydaje mi się, że właśnie również ostatnio np. przeglądarka w smartfonie jakby podejrzanie zbyt często nie może wczytać sobie ładowanej strony, pomimo że połączenie jest nawiązane, ale wtedy odświeżenie jej szybko pomaga rozwiązać ten problem.



Jest to więc zapewne problem zrzucania modemu do UMTS.

Zainstalowanie najnowszych sterowników Huawei obejmujących również ten modem (pochodzących z pakietu sterowników pobranego ze strony Huawei) niestety nie rozwiązało tego problemu, natomiast (choć jeszcze trochę zbyt krótko testuję, aby móc potwierdzić tą obserwację na 100%) nowe sterowniki prawdopodobnie rozwiązały inny problem, polegający na nagłym "wyskakiwaniu" modemu z błędem 633 (co zazwyczaj wymagało wyjęcia modemu i ponownego włożenia go, aby móc znów nawiązać połączenie), który zdarzał się co prawda od dawna, ale dawniej występował on bardzo rzadko, natomiast właśnie jakoś od około dwóch-trzech tygodni zaczął on (błąd 633) występować zdecydowanie zbyt często.

Wydaje mi się więc, że problem ten faktycznie pojawił się w ostatnim czasie w Aero2, być może tylko w niektórych lokalizacjach, i pewnie dotyczy on tylko niektórych modeli modemów, przez co nie został szerzej zauważony.

Mój typ w rozwiązaniu tej zagadki jest taki, że w ostatnim czasie musiała zajść jakaś kolejna drobna zmiana w konfiguracji jakiś szczegółów połączenia/pracy stacji (może tylko w niektórych lokalizacjach) w sieci Aero/Plus, z tym że ujawnia się ona tylko na styku z niektórymi modelami modemów.

Choć wolałbym, aby w tej kwesti wypowiedział się ktoś mądrzejszy :-)

A może istnieje jakiś prosty skrypt windowsowy, który dokładając minimalne obciążenie, potrafiłby "podtrzymywać" transfer przychodzący połączenia, aby ono nie usypiało? - wtedy byłoby to fajne rozwiązanie takiego problemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2015, 22:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2015 22:27 przez szopen.)
Post: #26
Połaczenie z internetem jest, ale nie wyświetlają się strony
fajnie byłoby zebrać jakieś dane - bo podejrzewam, że problem jednak istnieje (szkoda, że wszyscy którzy się z nim spotkali nie zostawiają pakietu zwięzłych danych)
przypuszczam, że problem dotyczy jedynie modemów niższych kategorii albo wręcz jedynie E173

a co do "skryptu" to wystarcza polecenie ping z odpowiednimi parametrami

przykładowo
Kod:
ping -t -l 124 wp.pl

oczywiście to tylko przykład - parametry musisz dobrać samodzielnie

(sugeruję zmniejszenie wartości po -l do najmniejszej która nie powoduje spadania do UMTS
dobrze by było wybrać jakiś adres docelowy wewnątrz sieci operatora, aby nie generować niepotrzebnego ruchu poza sieć, więc tak strzelam może 1069.pl zamiast wp.,pl)

chociaż pewnie nieco bardziej inteligentny skrypt by się przydał bo sieć Aero2 dość dziwnie reaguje na nieustający ping

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2015, 23:34
Post: #27
Połaczenie z internetem jest, ale nie wyświetlają się strony
Szopen dziękuję bardzo za poradę o skrypcie!

Przetestuję go jeszcze dokładnie, niestety nie mogę odrazu zacząć, gdyż obecnie i tak mam łącze podtrzymywane ... pobieraniem obrazu Win 8 :-)
(dla znajomej osoby, która ma laptop zakupiony wraz z Win 8, ale z powodu uszkodzenia dysku i braku przygotowanych płyt recovery, konieczne stało się zainstalowanie go z pobranego obrazu),
a to jeszcze trochę potrwa, choć akurat w tej sytuacji bardzo mi to odpowiada, gdyż dzięki temu modem ciągle ma podtrzymywaną pracę i w efekcie połączenie cały czas działa bardzo ładnie :-)

Dopiero teraz doczytałem dokładniej, że Izapol faktycznie napotkała na ten problem na modelu E173 (dokładniej s-2), więc to mgłoby coś być związane z modelami E173.
Choć Pawelek87 napotkał ten problem na E180, a to mogłoby faktycznie wskazywać na modemy niższych kategorii, lub na jakieś pewne modele Huawei.

Dodam jeszcze, że u znajomej osoby, która mieszka 100m dalej (w tej samej lokalizacji pod względem pobliskich stacji), gdzie Aero działa na również starszym modelu niskiej kategorii (jest to modem opisany jako Vodafone K3520, a więc będący tożsamy z Huawei E169), problem ten nie występuje, co mogłoby potwierdzać podejrzenie, że dotyczy on tylko niektórych modeli modemów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-09-2015, 07:00
Post: #28
RE: Połaczenie z internetem jest, ale nie wyświetlają się strony
Jako strone stratową ustaw radio internetowe np. http://www.radiointernetowe.com.pl/zlote/ gdzie jest mało bajerów i stratuje bez zbednych reklam. Spowoduje to ciagły ruch na łaczu , stracisz cześć pedkości około 90 kb ale strony internetowe w nowym oknie bedą się wcztywały bez prblemu. Po godzinie capcita i odświeżyć stronę radia. Można radio ustawić w innej przegladarce a przgladanie internetu w innej i tak do resetu co godzine.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-09-2015, 12:18
Post: #29
Połaczenie z internetem jest, ale nie wyświetlają się strony
Ja bym jednak użył polecenia ping albo jakiegoś strumienia znacznie mniejszego - nie 90 kbit, wystarczy na pewno poniżej 25 kbit/s (są i takie radia), tylko pewnie trzeba będzie użyć jakiejś aplikacji albo strony tunein radio.

Co do modemów - okazuje się, że sprawa przywieszeń występuje także na szybszych modemach - u mnie wystąpiło kilka razy przy testach pakietów płatnych w modemie E398, przy połączeniu HSPA+DC, czyli kategoria 20 - ale wystąpiło to przy aktywnym pakiecie, gdy ustawienia QoS są jednak lepsze. Ale na E173 występuje ten efekt częściej.

Muszę potestować jeszcze plusa gołego, czy coś takiego się dzieje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-09-2015, 23:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-09-2015 00:02 przez szopen.)
Post: #30
Połaczenie z internetem jest, ale nie wyświetlają się strony
u mnie w Plusie w zasadzie nic się nie dzieje - używam LTE i 3G w Plusie akurat na E398 jako internet stacjonarny (przynajmniej do końca umowy) i "jak wiatr zawieje" to spada z LTE do HSPA+ (czy wręcz HSPA+DC? od jakiegoś czasu spada raczej rzadko więc nie pamiętam) i jak dotąd raz się zawiesił modem po około 45 dniach ciągłej pracy (niestety zazwyczaj częściej mam awarie zasilania, a UPSa brak), a było to w najgorsze upały

w zasadzie mógłbym wymusić 3G ale nie widzę ku temu powodów, szczególnie, że LTE obecnie działa lepiej w tej lokalizacji (kiedyś było odwrotnie to wymuszałem 3G)

a w tej samej lokalizacji potwierdzam opisany tu problem z Aero2 na modemie EM770W (czyli kat 8),
ale po przełożeniu karty do telefonu GT-S6102 lub GT-S5369 (oba kat. 8) problem nie występował
(to zjawisko wywołało u mnie podejrzenie, że sprawdzany jest IMEI, ale być może była to po prostu kwestia innej czułości torów radiowych czy kompatybilności osprzętu różnych producentów, no w każdym razie na podstawie 3 testów w momencie jak dotąd jedynej sytuacji, gdy problem wystąpił w mojej lokalizacji wyciąganie takich wniosków jest dość karkołomne)

dodatkowo na E3131, E3351 ani na DW5560 (wszystkie spełniają założenia >10 kat) nie zaobserwowałem dotąd opisywanych problemów ani tu, ani w żadnym innym miejscu, (zwykle zabieram ze sobą SIM Aero2 i przynajmniej 1 modem na większość wyjazdów

od niedawna mam także DW5540 (kat 8) ale z nim jeszcze nie robiłem eksperymentów dotyczących jego pracy jako modemu kat 8 w Aero2 (może jestem zbyt papieski, ale generalnie nie używam sprzętu niskiej kategorii jeśli nie mam takiej konieczności, ponadto Aero2 nie jest dla mnie podstawowym dostępem do internetu nawet w zastosowaniach mobilnych, więc uruchomienia sprzętu tej kategorii robię w zasadzie tylko w ramach reakcji na raporty użytko5wników o problemach)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z internetem aero2 - pogorszenie działania. Typekbezinternetu 8 7 810 30-05-2016 17:17
Ostatni post: tps4
  Przez jeden maszt jest dostęp a przez inną stację bazową nie Theofilos 3 3 313 14-12-2014 00:22
Ostatni post: jakubd
Information Łączy i zaraz zrywa połączenie - proszę o pomoc skunk 6 8 569 13-10-2014 21:53
Ostatni post: jakubd
  Połączenie zanika bosze 7 6 677 08-06-2014 22:20
Ostatni post: bosze
  Brak możliwości wysyłania danych i niestabilne połączenie. dominicys 3 5 115 07-06-2014 16:21
Ostatni post: spag