[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
03-07-2015, 19:05
Post: #41
RE: Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
Sj5000. Będziesz zadowolony. Poprawiony model, fajnie zrobiony. Jest jeszcze actioncam.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-07-2015, 19:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-07-2015 00:15 przez Arathefu.)
Post: #42
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
Actioncam Mobiusa czy Redleaf? Czy jeszcze coś innego?

No i jaki SJ500, bo z tego co widzę jest kilku producentów i spory rozrzut cenowy. ORLLO, Panasonic, SJCAM.
Czy one są tylko brandowane, a tak naprawdę to jedno i to samo?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-07-2015, 13:31
Post: #43
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
Redleaf - miałem w ręce (ale nie nagrywałem). Sprzęt sprawia wrażenie mega solidnego i dopasionego zestawu akcesoriów.

SJCAM - o tą firme mi chodziło, z tego co się orientuje to różne brandingi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-07-2015, 17:54
Post: #44
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
wracając do tamtego postu
http://forum.jdtech.pl/Watek-wideorejest...0#pid30990
powiem tak - jak na kamerkę za ~200zł jestem totalnie zadowolony

postanowiłem olać gwarancję i całość przodu obudowy przemalować na czarny mat głównie ze względu na tą srebrną osłonę obiektywu (ale plan dotyczy malowania nawet wraz z diodami podświetlającymi nie wiadomo co Big Grin) a to ze wględu na plan stałego montażu na lusterku - niestety zbyt rzuca się w oczy z tym chromowanym błyszczącym dodatkiem wokół obiektywu, myślę że ogarnę to za tydzień lub 2

co do motocykla to ten model oczywiście się nie nadaje - konieczność stałego zasilania z zewnątrz
(ale do rozważenia jest wersja klasyczna G1W lub G1W-H chociaż nie wiem czy wymiary nie są tu przeszkodą)

biorąc pod uwagę, że kamery motocyklowe mocuje się zwykle na kasku, to chyba nie powinny być szczególnie narażone na drgania (o ile mocowanie jest dostatecznie stabilne)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-07-2015, 22:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-07-2015 00:07 przez Arathefu.)
Post: #45
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
Zdecydowałem się na SJ5000 WiFi w bogatej opcji z mocowaniami i dwiema bateriami.
Ma gorsze bebechy od 5000+ i Xiaomi, ale jakość i tak jest niezła, a cena jednak niższa.
W najgorszym przypadku wywalę Prestigio i wstawię SJ do samochodu, a na motor poszukam czegoś lepszego.

EDIT: Kamera w końcu przyszła, pierwsze wrażenia pozytywne, choć jakość obrazu mogłaby być nieco lepsza. Niestety już widzę że raczej do kasku tego nie zamontuję. Raz że garnek jest głośny (Lazer Paname), a dwa że pomimo całego wiadra uchwytów, śrub, pasków i obejmek trudno jest sensownie zamontować urządzenie na czymś, co nie jest rurka/idealnie płaską powierzchnią.
Niedługo wrzucę filmik.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-03-2016, 20:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2017 20:55 przez szopen.)
Post: #46
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
Zamówiłem sobie G1WHT
http://www.aliexpress.com/item/Novatek-9...83942.html
http://www.aliexpress.com/item/A11-Car-R...88607.html
I do tego karta 32GB za 33zł z aldi
https:/[moderacja - pewien portal z promocjami]/promocje/karta-pamieci-emtec-microsdhc-32-gb-z-adapterem-sd-aldi-17445

Zobaczymy, montaż pewnie latem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-03-2016, 20:48
Post: #47
RE: Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
Czekam na opinie. Wygląda ciekawie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-03-2016, 00:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-03-2016 00:34 przez szopen.)
Post: #48
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
co do samej kamerki, to jest niemal "bliźniaczy model" do tego, który posiadam i widzę, że w końcu

1) ktoś pomyślał i obiektyw nie posiada srebrnego obramowania
2) plastik obudowy na zdjęciach sprawia wrażenie poprawionej konstrukcji (w porównaniu do mojej G1W-C, w której po ok. roku używania nadłamałem gniazdo mocowania, ściągając ją codziennie po parę razy - pomysł z przemalowaniem nie wypalił, tj. nie przemalowałem osłony obiektywu do dziś, ale ściąganie ma też pewne zalety - np. nie narażam kamery na mróz,bo po prostu na noc zwykle jest w domu)

to co widzę, że na 100% się nie zmieniło, to:
- diody doświetlające (pomysł jakiegoś szaleńca)
- oryginalny uchwyt (zdążyłem go zepsuć przy okazji porównań z inną kamerką w służbowym busie)

chipset jest ten sam Novatek NT96650 co w mojej (nie wiem jak przetwornik i optyka) więc spodziewałbym, się także mniej więcej tej samej jakości obrazu co w mojej (a nie mogę na nią narzekać - tablice są rozpoznawalne przynajmniej w 2/3 niebezpiecznych sytuacji tj. takich gdzie zdecydowałem się na wciśniecie przycisku "niekasowalności" nagrania, bo tylko takie ewentualnie przeglądam na komputerze, nie mam korby aby oglądać wszystko Big Grin)

aa jeszcze jedno pisałem, że porównywałem moją do "służbowej" na ambarelli - tamta przestała działać poprawnie po ~roku - chyba elektronikę chyba trafił szlag (kamera na stałe zamontowana w samochodzie), włącza się sama i tylko wtedy kiedy chce



uchwyt na lusterko mam identyczny i sprawdza się niezawodnie
(no może poza koniecznością mocnego dokręcenia "motylka" raz na jakiś czas, ale nie uznaję tego za wadę)



takiej karty z Aldika też używałem, więc wiem że jest OK, choć szybkością tyłka nie urywa (ale wystarcza do rejestratora czy sportowej kamerki)

obecnie używam w rejestratorze karty Samsung EVO+ 128GB sformatowanej na fat32 tym narzędziem
http://www.ridgecrop.demon.co.uk/index.h...format.htm
zero problemów z działaniem, tj. nagrywanie w pętli działa poprawnie, nic się nie zawiesza, nie ma żadnych utraconych nagrań, jedyne czego nie można zrobić to skorzystać z opcji formatowania (w kamerze G1W-C, ale to problem firmware rejestratora, a nie karty samej w sobie)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-03-2016, 13:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-03-2016 13:46 przez grzech1991.)
Post: #49
RE: Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
Do g1wht jest nowy firmware. Warto zwrócić uwagę na uchwyt. Kulowy jest lepszy.

G1wht ma inny chipset. Na YouTube jest porównanie. Ogólnie wypada gorzej.

Czemu codziennie wyjmujesz?

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

A co do karty mam najtańszy pendrive 32gb i żyje. Jest wolny ale można co innego robić w tym czasie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-03-2016, 15:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-03-2016 15:22 przez szopen.)
Post: #50
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
grzech1991 napisał(a):Czemu codziennie wyjmujesz?
bo to tańsze niż wstawianie szyby, a skoro i tak ściągam z uchwytu, to zabranie na chatę nie stanowi problemu

pod tym względem wygrywał służbowy rejestrator - jego mocowanie ogarnia też przyłączenie do zasilania (ale to całkiem inny model kamery)

natomiast w tej trzeba podpinać mini-USB co przy takim trybie używania jak mój zakrawa na niemal strzał w kolano (choć po po dłuższym czasie opanowałem podłączanie perfekcyjnie Big Grin)

grzech1991 napisał(a):Warto zwrócić uwagę na uchwyt. Kulowy jest lepszy.
nie wiem co masz na myśli

lusterkowy mam identyczny

natomiast w tym dołączonym do kamery upierdzieliła się "stopka" wchodząca w gniazdo kamery

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-03-2016, 18:16
Post: #51
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
Procesor to generalplus.
Myślisz, że ktoś chciałby ukraść rejestrator?

Co do uchwytu, nie chodzi mi o ten na lusterko:
[Obrazek: Nh6WjiV.jpg]

[Obrazek: ByloRui.jpg]

jest różnica...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-03-2016, 19:29
Post: #52
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
grzech1991 napisał(a):Procesor to generalplus.
Myślisz, że ktoś chciałby ukraść rejestrator?

w linku
http://www.aliexpress.com/item/Novatek-9...83942.html
był novatek (ten sam co w mojej)

co do uchwytu to spieprzył mi się właśnie taki z głowicą kulową (jak na dolnym zdjęciu z posta powyżej)

czy ktoś mógłby ukraść? - zależy gdzie parkujesz

mi się zdarza zostawiać samochód w takich miejscach, gdzie już widziałem wytłuczone szyby w każdym aucie, w którym na widoku było cokolwiek mającego jakąkolwiek wartość
(swoją drogą kiedyś "wyczyścili" mi samochód pod blokiem "do zera" łącznie z… akumulatorem, kołem zapasowym itd.)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-03-2016, 12:34
Post: #53
RE: Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
Chińczyk się pomylił. To g1wh z novatek albo g1wht z generalplus. G1wh ma lepszą jakość obrazu.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-06-2016, 14:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-06-2016 15:12 przez mshmaster.)
Post: #54
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
co lepsze
G1W
G1Wh
G1Wh-t

cy to jest to samo http://www.oleole.pl/rejestratory-jazdy/...bhtml#opis

czy to bedzie oryginał g1wh
http://allegro.pl/kamera-samochodowa-wdr...bi_c=55939
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-06-2016, 15:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-06-2016 15:48 przez szopen.)
Post: #55
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
a powiedz nam skąd mamy wiedzieć co kto sprzedaje?



jeśli miałbym kupować dzisiaj (mam G1W-C) wybrałbym wersję z:
- wzmocnionym gniazdem mocowania
- czarną osłoną obiektywu (przez to, że chromowana rzuca się w oczy ściągam kamerę codziennie i gniazdo mocowania mam już pęknięte)
całą resztę uważam za nieistotną

prawdopodobnie G1W-T jest wersją "okrojoną" tzn. flaki są nowocześniejsze, ale tańsze
(oglądałem przykładowe filmiki na YT i jakość uważam za zadowalającą więc tym jednak bym sie nie przejmował)

PS czy w przypadku G1W(xx) można w ogóle mówić o oryginalności? przecież to jest właśnie przykład "noname" (konstrukcja referencyjna Novateka) - ta konstrukcja jest sprzedawana pod setkami nazw i brandów

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-06-2016, 15:17
Post: #56
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
ta kamera nagrywa w sesjach np 5 minut ?
można nagrywać np godzinne sesje ?
automatycznie się włącza po uruchomieniu pojazdu na podstawie czujnika wstrząsów ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-06-2016, 21:27
Post: #57
RE: Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
Teraz nie mam jak sprawdzic, pojazd zony nie ma gniazda zapalniczki ale Chyba jest regulacja 1,3,5 minut i chyba non stop. Mnie sie włączała przy zapłonie, ale regulacja na wstrząs tez była ztcp.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-06-2016, 22:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-06-2016 23:00 przez szopen.)
Post: #58
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
@ mshmaster
1) też nie mam jak sprawdzić (dobra szczerze: nie chce mi się lecieć na parking specjalnie, a jak będę w samochodzie to na 100% zapomnę), ale jeśli się nie mylę są opcje 2 (na 100%), 3(prawie 100%), 5(chyba) albo 10(?) minut, może jest jeszcze 1 min(?)
(godziny na 100% nie ma - plik by musiał mieć wielkość większą niż 2GB, a tylko taki może być największy plik na partycji FAT , nie zwróciłem nawet uwagi czy można nagrywać "w jednym klocku", ale logika nakazuje, że nie, no chyba, że masz na myśli nagranie tylu plików 2GB ile się zmieści, ale raczej nie ma takiej opcji, oczywiście plik w mniejszej rozdzielczości niż HD1080 mógłby być czasowo dłuższy, ale nie po to się kupuje rejestrator HD by nagrywać w SD czy VGA)

jak będziesz miał rejestrator, to zrozumiesz czemu nie będziesz chciał nagrywać w godzinnych kawałkach - 2-minutowy klip ma ~200MB
(przemyśl jaką kartę będziesz używał i ile się zmieści plików z klipami tej wielkości, pamiętając, że najstarsze nie oznaczone jako RO zawsze muszą być kasowane z takim wyprzedzeniem aby było miejsce na bieżące nagranie, mając możliwość zagrania całej karty jednym plikiem taki rejestrator nie miał by sensu)

2a) nagrywa po podaniu zasilania czyli włączeniu stacyjki (tzn. musisz mieć gniazdo zapalniczki "za kluczykiem", albo podpiąć się w takim miejscu do zasilania)

2b) można ustawić detekcję ruchu jako wyzwalacz nagrania, nie będę pisał czemu jest to głupie rozwiązanie, ale uwierz, że jest głupie (zastanów się albo poczytaj - na 100% ktoś już napisał dlaczego) - podpowiedź:
uruchomienie nagrania nie jest możliwe natychmiast, a już tym bardziej nie jest możliwe "wstecz"
(w niektórych profesjonalnych kamerach nagranie zaczynające się przed wciśnięciem przycisku "rec" jest możliwe, ale tylko dzięki trybowi stałego zapisu do bufora RAM, który de facto trzeba najpierw uruchomić Big Grin no i takie kamery kosztują tyle co przyzwoity samochód, a w rejestratorze samochodowym takie rozwiązanie nie jest możliwe z różnych względów, ale podstawowy to niezawodność w sytuacji krytycznej)

2c) z tych samych powodów co 2b) wyzwalanie nagrania czujnikiem przyspieszenia/przeciążenia/wstrząsu nie ma żadnego sensu

3) czujnik przeciążenia powoduje oznaczenie pliku jako "tylko do odczytu" (lub nawet zmienia nazwę pliku, ale prawdę mówiąc nie pamiętam które pliki z którego rejestratora były, jakkolwiek je skasowałem, bo były to "fałszywe alarmy" spowodowanie niektórymi wybitnie dziurawymi wrocławskimi ulicami, np. ul. Poznańska)

przykładowe info o pliku (jestem pewiem, że ten plik jest z G1W-C)
Kod:
Format                                  : MPEG-4
Profil formatu                          : QuickTime
ID kodeka                               : qt   0000.00 (qt  )
Rozmiar pliku                           : 189 MB
Czas trwania                            : 2 min.
Całkowita przepływność bitów            : 13,1 Mb/s
Zdekodowana data                        : UTC 2004-01-01 00:00:00
Znakowana data                          : UTC 2004-01-01 00:00:00

Wideo
ID                                      : 1
Format                                  : AVC
Format/Informacja                       : Advanced Video Codec
Profil formatu                          : High@L4
Ustawienia formatu, CABAC               : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy          : 1 klatka
Format_Settings_GOP                     : M=1, N=15
ID kodeka                               : avc1
ID kodeka/Informacja                    : Advanced Video Coding
Czas trwania                            : 2 min.
Przepływność bitów                      : 11,9 Mb/s
Szerokość                               : 1.920 pikseli
Wysokość                                : 1.080 pikseli
Proporcje obrazu                        : 16:9
Tryb wyświetlania klatek                : Stały
Szybkość wyświetlania klatek            : 30,000 kl/s
ColorSpace                              : YUV
ChromaSubsampling/String                : 4:2:0
BitDepth/String                         : 8 bitów
Rodzaj skanu                            : Progresywny
bity/(piksele*ramki)                    : 0.191
Rozmiar strumienia                      : 171 MB (91%)
Język                                   : Angielski
Zdekodowana data                        : UTC 2004-01-01 00:00:00
Znakowana data                          : UTC 2004-01-01 00:00:00

Audio
ID                                      : 2
Format                                  : PCM
Ustawienia formatu, bez endiana         : Little
Ustawienia formatu, znak                : Signed
ID kodeka                               : sowt
Czas trwania                            : 2 min.
Rodzaj przepływności                    : Stała
Przepływność bitów                      : 512 Kb/s
Kanały                                  : 1 kanał
Częstotliwość próbkowania               : 32,0 KHz
BitDepth/String                         : 16 bitów
Rozmiar strumienia                      : 7,39 MB (4%)
Język                                   : Angielski
Zdekodowana data                        : UTC 2004-01-01 00:00:00
Znakowana data                          : UTC 2004-01-01 00:00:00

PS tzw. zdarzenie drogowe praktycznie nigdy nie trwa ponad 1min. ale gdy ktoś ewidentnie powoduje niebezpieczeństwo na drodze, to wtedy czasem od pierwszego zdarzenia do czegoś co się kończy mniej lub bardziej źle może minąć kilka minut (zwykle się tak nie kończy na szczęście)

no ale możesz zabezpieczać takie fragmenty nagrania wciskając przycisk* i taki nawyk "sejwowania" warto sobie wyrobić, ale trzeba wtedy od czasu do czasu robić porządek na karcie zgrywając te fragmenty i je kasując z karty

* G1W i pochodne (zwykle w tych modelach to przycisk na górnej ściance po prawej) oznaczają wtedy plik jako "read only" i nie jest on kasowany, bardziej spasione rejestratory robią w tle dodatkowa kopię nagrania "w przód i w tył" od momentu wciśnięcia przycisku wyzwalającego takie zachowanie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-06-2016, 00:41
Post: #59
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
Mam inny rejestrator, ale uwagi odnośnie opcji.
1. Ustawianie pliku jako tylko do odczytu w chwili wstrząsu, dobre, ale... no właśnie trzeba przeglądać kartę i kasować pliki. Po kilku miesiącach bez najmniejszej kolizji, puknięcia było kilka takich plików. Albo jest nieczułe, to po co, albo zbyt wrażliwe.
2. Najlepiej nagrywać w małych kawałkach. Dlaczego? W przypadku zdarzenia będziesz chciał udostępnić plik jako dowód. Musi być oryginalny, bez przycięć, manipulacji. A czy zawsze będziesz chciał pokazać ostatnie kilkadziesiąt minut? Może to stać się dowodem przeciwko tobie.
3. Po włączeniu zapłonu rejestracja uruchamia się po kilku sekundach. Niedługo, ale już po uruchomieniu. Podobnie z zatrzymywaniem nagrania. Jeszcze nagrywa kilka sekund po odłączeniu zasilania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi izaw za tę wiadomość:
dalmashin (2016-07-04)
28-06-2016, 21:41
Post: #60
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
ma ktoś kamerę G1Wh-t jak sprawdza się tryb parkingowy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Android Pay już w UK, może wkrótce w PL spag 7 7 421 24-11-2016 13:32
Ostatni post: spag