[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei B315
05-04-2015, 09:13
Post: #21
Huawei B315
Przez ostatnie kilka dni naprawdę "katowałem" to urządzenie. Sprawdziłem na Orange, Plus i Play ( tutaj niestety jestem na granicy zasięgu LTE ) i mogę stwierdzić, że 2 w 1 to jednak był dobry wybór. Ani razu nie utracił kontaktu z WAN po LTE czy WiFi od strony klienta. Trochę szkoda, że nie ma 300 Mb na WiFi ale mi osobiście nawet to 150 Mb wystarcza bo w zasadzie sam z tego korzystam. Sprawa małej możliwości konfiguracyjnej to może być problem dla explorerów ale jeżeli chce się mieć urządzenie włącz i zapomnij bez problemów z dostrajaniem routera z modemem poprzez n kombinacji firmwarów, problemów z poborem mocy przez modem na USB to urządzenie to jest idealnym wyborem. Biorąc pod uwagę fakt, że wydałem na nie 380 zł to uważam, że w moim przypadku był to strzał w 10-kę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2015, 13:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2015 13:07 przez szopen.)
Post: #22
Huawei B315
dzięki za minirecenzję - powoli zaczynają się pojawiać jakieś rozwiązania zintegrowane (do niedawna jedynym realnie dostępnym był Huawei B593 w wykonaniach dla kilku różnych operatorów), ciekawe na ile spowoduje to spadek cen urządzeń w tym segmencie rynku

PS 380zł to cena urządzenia "luzem" (jeśli tak, to czy można go gdzieś kupić bez powiązania umową z operatorem), czy też w ramach podpisania umowy abonamentowej (jeśli tak to jakiej)?

PPS oczywiście zapraszamy do aktualizacji wątku po dłuższym okresie (minimum kilku miesiącach) - będzie to potwierdzenie (lub zaprzeczenie, jeśli jednak nie będzie działał jak skała) stabilności, szczególnie jeśli będziesz się mógł pochwalić screenshot'em z chociaż kilkumiesięcznym uptime

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2015, 13:30
Post: #23
Huawei B315
Nie traktuj tego proszę jako recenzję czy kryptoreklamę. Jeżeli mi się wyłoży to pierwszy podniosę krzyk oczekując nowego firmware. Urządzenie kupiłem przypadkowo gdyż miałem problem z E3372 po przerobieniu na Hilink i zmęczyło mnie testowanie router - modem różnymi wersjami firmware. Oferty z allegro to 450-500 zł i z głupia frant wszedłem na olx gdzie zawodnik z mojej okolicy miał nówkę za 380 zł, więc kupiłem luzem bez zobowiązań.
Na kilkumiesięczne ciągłe działanie w moim przypadku raczej nie można liczyć. Charakter pracy gdzie czasami będzie jeździło ze mną, korzystanie z kart kilku operatorów gdzie hot plug nie działa i wyłączanie gdy z niego nie korzystam. 3-4 dni non stop to max.
Oczywiście, że wolałbym połączenie po kablu ale żaden przy zdrowych zmysłach operator nie będzie kopał go do mnie specjalnie a z radiolinią mam złe doświadczenia jeszcze z czasów zaszłych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2015, 15:52
Post: #24
RE: Huawei B315
(03-04-2015 17:25)szopen napisał(a):  Nie rozumiesz problemu - jeśli tylko SSID są różne, to wtedy nakładanie się kanałów ma wpływ w zasadzie tylko na wydajność.
Kanały 1 i 6 się nie pokrywają o ile tylko oba AP routerów pracują z kanałem 20MHz (czyli zapewne 72Mbps)

Dlatego czekam na odzew wątkotwórcy

edit - poprawki po słowniku telefonu (skąd on wziął słowo "Kuchenna" Big Grin)

Jak rozumiem pisząc watkotwórcy piszesz o mnie …
Odezwałem się kilka postów wyżej i nie wiem jakiego rodzaju odzewu jeszcze oczekujesz ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2015, 11:36
Post: #25
Huawei B315
Potrzebujemy informacji od Ciebie, żeby ustalić, w czym jest problem.
Na pewno ustalenie jednego hasła do dwóch różnych sieci nie może być przyczyną jakichkolwiek problemów, póki SSID są różne. Sieci te mogą działać nawet na jednym kanale. Dlatego na razie nie rozumiemy problemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2015, 18:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2015 18:35 przez tiger.)
Post: #26
Huawei B315
Ależ ja bardzo chętnie napiszę, tyko konkretnie co ?
O tym że zmieniałem kanały, SIDy były różne i innych podstawowych sprawach już pisałem wyżej Sad

Problem jest taki że włączenie obu routerów w obrębie jednego domu powoduje że nie mogę się zalogować praktycznie do żadnego.
Dostaję monit że hasło jest nieprawidłowe - lub w ogóle przestaje widzieć jeden z routerów.

Dodatkowo:

Wczoraj po kilkudniowym działaniu jako pojedyńczy router wyłączyłem B315 i wymieniłem kartę operatora.
Nie zmieniałem żadnego parametru - tylko WYŁĄCZNIE->Zmiana karty->Włączenie
Po wymianie karty jakby nigdy nic router przestał działać jako router WiFi (połaczenie ethernet działało)
Kilkukrotne restarty nic nie zmieniały, próba odczekania też nie - dioda i status w panelu administracyjnym twierdziły ze router WiFi działa a żadne urządzenie klienckie nie widziało SID'a

Urządzenia klienckie to cały przekrój sprzętu Apple poprzez dwa Windowsowe komputery na playstation kończąc - więc to raczej nie wina kliantów.

Pomogło dopiero ręczna zmiana parametru dotycząca przepustowości WiFi i późniejszy restart programowy.

Dodatkowo w sekcji WiFi jest widocznych i skonfigurowanych domyślnie kilka SIDów ktore uruchamiają się po restarcie routera.

Tak jak na obrazku (tylko ten zaznaczony na czerwono jest moj)

[Obrazek: 355872b0797b.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2015, 20:19
Post: #27
Huawei B315
Podsieć B315 standardowo jest na 192.168.8.xxx, spróbuj drugą na innej 192.168.1.xxx. Spróbowałbym jeszcze zapomnieć sieć na urządzeniach klientów i na nowo ustawić. Przywrócenie do wartości standardowych jako kolejny krok. Serwis jako ostatni bo mi konfiguracja z B315 i N.Plug działa wyśmienicie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2015, 21:10
Post: #28
Huawei B315
Na razie nie potrafię sobie wyobrazić sytuacji, w której może dojść do takiego problemu. Cały czas pracuję z wieloma włączonymi routerami, często pracującymi nawet na tych samych kanałach i nigdy nie miałem z tym problemu.
Nawet, jakbyś połączył routery kablem ethernet (co jest bardzo głupim pomysłem) samo łączenie się z konkretnymi SSID powinno odbywać się bez problemów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-08-2015, 18:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2015 14:12 przez Baobab.)
Post: #29
Huawei B315
Uważajcie Router z Plusa ma wyłączone gniazda anten zewnętrznych. Żeby później nie było niespodzianki, że anteny nic nie dają, a wręcz nawet sygnał spada po ich wkręceniu ponadto z antenami router nadmiernie się nagrzewa, więc jest jakieś zwarcie. Ja podejrzewam brak automatycznego przełączania z anten wewnętrznych na zewnętrzne stąd te zaburzenia sygnału z wkręconymi antenami. Plus kategorycznie (KŁAMLIWIE) temu zaprzecza. Jest, to wyłączenie softowe. Wszystko ładnie jest opisane na forum "Bez Kabli"

Najlepiej kupić po za siecią komórkową nie brandowane tam gniazda i voip działają. W routerach Play gniazda są włączone, ale za to Voip jest wycięty.

A może ktoś wie na 100% czy WiFi chodzi tylko na 2,4GHz czy też na 5 GHz bo jak ma tylko 2,4GHz, to jak dla mnie ten router odpada.
Tu na forum wyczytałem, że niby brak jest 5GHz, no ale...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-08-2015, 20:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2015 20:17 przez szopen.)
Post: #30
Huawei B315
Dzięki za info. Nie mam chwilowo jak tego zweryfikować. Najbardziej mnie ciekawi możliwość ewentualnej zmiany firmware na inny i sprawdzenia, czy zmienia to działanie tej części routera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-08-2015, 18:10
Post: #31
Huawei B315
Kilka miesięcy minęło i złego słowa nie powiem na B315s-22 - wersja z Play. Absolutnie żadnych problemów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-10-2015, 12:42
Post: #32
RE: Huawei B315
Trochę czytam i czytam na temat Huawei B593 oraz b315. Mam zamiar korzystać z LTE w PLAY. Na początku kupiłem już nawet modem Huawei 3372 no i zacząłem rozglądać się za routem. Wpadł mi w oko tp-link mr3420 w sumie ze względu na cenę ale w sumie po przeczytaniu jakie są problemy z tym zestawem chyba odpuszcze ten zestaw.
Zainteresował mnie temat Voip. Huawei B593 oraz B315 obsługuje Voip jak rozumiem.
Czy ktoś korzysta z tej opcji w tych routerach ? Który bardziej polecacie ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-10-2015, 22:03
Post: #33
Huawei B315
Ja używam B593s-22 z Plusa z kartą RBM DIL. Działa, ale od czasu do czasu muszę resetować.
Do tego mam podłączony telefon analogowy jako klient VoIP/GSM - to znaczy jak zadzwonisz na numer GSM routera, dzwoni telefon - podobnie jak ktoś zadzwoni na VoIPa. Jak zadzwonisz z telefonu - leci po VoIP.

B315 w większości odmian nie ma obsługi VoIP - w sofcie np. Play nie ma tych opcji.

MR3420+E3372 HiLink w tej samej lokalizacji działa tygodniami bez żadnych problemów. VoIP oczywiście sam z siebie nie ma, ale bramkę VoIP dostawiałem i też działało.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-10-2015, 18:22
Post: #34
Huawei B315
Play wypuścił nowy soft. VoIP i obsługa anten. Widocznie masz szczęśliwy model bo od kiedy go kupiłem nie miałem ani jednej "zwiechy". Karty Orange i Play.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-10-2015, 19:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2015 20:11 przez spag.)
Post: #35
Huawei B315
B315 czas więc przetestować - zwłaszcza w wersji Play. Teraz tylko trzeba go zdobyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-10-2015, 21:30
Post: #36
Huawei B315
Nabyłem Huawei B315. Do masztu mam 810 metrów, widoczność 100 %. Dzisiaj po dwóch godzinach testów zauważyłem mały problem. Jak wyłączam router z gniazdka i znowu go włączam to niby widzi sieć i łączy się ale jest " Brak dostępu do internetu" po ponownym połączeniu LAN jest ok. Router postawiłem na strychu i raz zdarzyło się że nie widziało sieci. Zastanawiam się czy dokupienie anteny będzie dobrym rozwiązaniem, bo w sumie mam blisko do nadajnika i dobrą widoczność.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-10-2015, 23:09
Post: #37
Huawei B315
Twoje problemy są po stronie sieci lokalnej.
No chyba, że mówisz o nieprawidłowo działającym wykrywaczu sieci firmy Microsoft - to wiemy, ze ona często pokazuje bzdury.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-10-2015, 09:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-10-2015 09:55 przez kan.)
Post: #38
Huawei B315
Dodam, że korzystam z DIL RBM.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-10-2015, 10:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-10-2015 14:43 przez szopen.)
Post: #39
Huawei B315
kan napisał(a):Dodam, że korzystam z DIL RBM.
to nie zmienia postaci rzeczy, jeśli problemy dotyczą sieci LAN (a właściwie WiFi)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-10-2015, 21:06
Post: #40
Huawei B315
Pojawił się nowy soft do tego urządzenia na stronie Huawei 21.311.05.01.1185. Niestety na brandowanych urządzaniach Play / Plus (prawdopodobnie) nie da się aktualizować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei 4G B525s-23a wymusza otwarcie strony konfiguracyjnej w przeglądarce WWW Theofilos 4 2 397 11-02-2022 18:33
Ostatni post: Theofilos
  FRITZ!Box 3272 (DE) + Huawei E3372h-153 hilink. Czy ma szanse działać? Ekonomista 9 8 349 26-04-2021 17:13
Ostatni post: szopen
  huawei e5577cs-321 przejściówka do anteny z wtykiem RS-SMA drophead 9 4 043 28-03-2020 23:02
Ostatni post: drophead
  Asus RT-AC51U + Huawei e3373h-153 - słaba prędkość egotrip 1 2 522 06-02-2020 06:10
Ostatni post: szopen
  Asus RT-AC51u, TP-Link TL-MR3420 i Huawei E3372s-153 oem 24 71 755 25-03-2019 15:54
Ostatni post: mshmaster