[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z sygnałem Aero2 z routera.
29-03-2015, 22:45
Post: #1
Problem z sygnałem Aero2 z routera.
cześć,

Mam problem z udostępnianiem sygnału Aero2.
Kartę Aero2 mam włożoną do tabletu.
Mogę korzystać z internetu Aero2 na tablecie natomiast nie mogę otwierać stron internetowych na urządzeniach (laptop, smartfon), które łączą się z tabletem (pełni funkcję routera).
- na laptopie służbowym mogłem korzystać z wifi Aero2 więc nie jest to kwestia tabletu
- na laptopie prywatnym i smartfonie mogę korzystać z wifi UPC oraz LTE więc wykluczyłem kwestię ustawien karty sieciowej
- dla wszystkich połączeń (UPC, LTE, Aero2) laptop uzyskuje połączenie z internetem dla IPv4, dla IPv6 nie ma połączenia z internetem. Nie odinstalowywałem protokołu IPv6 bo nie jest on problemem dla połączenia UPC oraz LTE
- czasem dla połączenia z Aero2 zrywało mi połączenie internetowe po kilku sekundach, by po jakimś czasie znowu uzyskać połączenie na kilka sekund. Niemniej, niemożliwym było otworzenie jakiejkolwiek strony w przeglądarce, mimo że wg stanu sieci był transfer danych.

Poniżej linki do screenów ze stanów połączeń:

Aero2:
http://wrzucaj.net/7Ad
UPC:
http://wrzucaj.net/7AU
LTE:
http://wrzucaj.net/7AN


Czy mógłby ktoś podpowiedzieć mi proszę co mógłbym zrobić aby uzyskać możliwość korzystania z Aero2 jako routera?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-03-2015, 23:27
Post: #2
Problem z sygnałem Aero2 z routera.
Ta dziwna konfiguracja DNS (kilka razy ten sam serwer google podany o adresie 8.8.8.8 - prawdopodobnie ręcznie) będzie działać do czasu pierwszego kodu CAPTCHA, który się na urządzeniach podłączonych przez WiFi - już nie pojawi, bo nie działa to na DNSach innych, niż domyślne operatora Aero2.
Internet dla tablecie działa, gdy chcesz korzystać na podłączonych urządzeniach?
Jaki to tablet?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-03-2015, 23:29
Post: #3
Problem z sygnałem Aero2 z routera.
na podstawie tych screenshotów to za wiele się nie da wywnioskować, w szczególności jeśli chodzi o ten problem

zakładam, że oczywiście masz rozwiązany kod Captcha, bo bez tego to nie ma co liczyć na połączenie z internetem

1) na każdym zestawie screenów masz taką samą sytuację w kwestii IPv6, więc jeśli się boisz go deinstalować to chociaż wyłącz

2) podejrzane jest to stado serwerów DNS google (8.8.8.8) prawdę mówiąc nawet nie mam koncepcji jak się udało doprowadzić do sytuacji w której masz 6 serwerów DNS
(przypuszczalnie tu leży przyczyna, ale pewności nie mam)

jeśli mamy się bawić w grafikę to warto byłoby jeszcze zrobić screeny z właściwości protokołu IPv4

chociaż prościej start->uruchom(lub szukaj)->cmd
i w konsoli (wierszu poleceń)

ipconfig /all

zawartość konsoli można skopiować jako tekst (grafika jest upierdliwa, szczególnie, że pewnie będzie tego sporo)

możesz też spróbowac (tez w konsoli) np.

tracert 8.8.8.8

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z Captcha na Raspberry Pi Zero W + OpenWrt + E3131s-2 lukasgl 1 2 310 29-01-2020 20:31
Ostatni post: szopen
  Problem z Aero2 petekolakowski 1 2 811 22-11-2018 03:08
Ostatni post: szopen
  Huawei E353 + win10 problem z przesyłem danych mlecz 6 10 600 27-09-2018 10:44
Ostatni post: mlecz
  LG G4S - brak Aero2 LTE spag 1 3 817 09-06-2018 16:55
Ostatni post: jakubd
  Lenovo Tab3 8 Plus problem z Aero2 jachu 8 8 129 28-03-2018 20:34
Ostatni post: szopen