[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
D-Link DWR-921
27-03-2015, 23:24
Post: #1
D-Link DWR-921
(26-03-2015 17:44)jakubd napisał(a):  "Poważne" to tylko mf28D, DWR-921 i ten Huawei - nie ma w czym wybierać.
Kupiłem dzisiaj D-Linka DWR-921 i... jestem załamany.

Filtrowanie URL nie działa w przypadku większości stron i w zasadzie wiesza na amen router - pomaga tylko restart i szybkie wyłączenie tej opcji.

QoS do niczego się nie nadaje - można ustawić tylko max. upload, a o wiele potrzebniejszy jest max. download, żeby nie zapychać łącza.

Także funkcjonalność jest słaba.

Próbowałem wgrać najnowszy firmware o oznaczeniu 2.01b03 z dnia 2014-10-16, bo mój router pokazywał, że ma 2.01 z września, ale okazało się że to jedno i to samo.

Czy są jakieś alternatywne firmware?

W poniedziałek zrobię test pod obciążeniem. Oby to przynajmniej było na jego plus.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-03-2015, 10:22
Post: #2
Router z modemem do LTE dla sieci 25+ urządzeń zamiast ZTE MF28D
DWR-921 mam i pisałem, że nie polecam. Nie ma alternatywnego firmware, nie jest rozwijany i tylko nieco stabilniejszy od tego ZTE.
Ogólnie właśnie z tego powodu polecam jednak rozwiązania złożone z dwóch elementów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-03-2015, 17:05
Post: #3
RE: Router z modemem do LTE dla sieci 25+ urządzeń zamiast ZTE MF28D
(27-03-2015 23:24)snor napisał(a):  Próbowałem wgrać najnowszy firmware o oznaczeniu 2.01b03 z dnia 2014-10-16, bo mój router pokazywał, że ma 2.01 z września, ale okazało się że to jedno i to samo.

Nowszy firmware producenta znajdziesz tutaj:
http://www.dlink.com/de/de/support/produ...#downloads
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-03-2015, 23:47
Post: #4
Router z modemem do LTE dla sieci 25+ urządzeń zamiast ZTE MF28D
Ogólnie uwaga na dwie rewizje tego routera... tak na wszelki wypadek polecam.
Poza tym kwestia regionalnych wydań - nie wiemy jakie zmiany wnosi do działania modułu 3G/LTE i nie zawsze musi po tym działać lepiej w polskich sieciach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-03-2015, 01:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2015 14:22 przez szopen.)
Post: #5
Router z modemem do LTE dla sieci 25+ urządzeń zamiast ZTE MF28D
co do "najnowszości" to o dziwo najnowsze jest tam (na europejskiego ftpa zwykle kieruje polska strona wsparcia, być może nie dołożono linku do 2.01b05 ? w każdym razie nie sprawdzałem u źródła)
ftp://ftp.dlink.eu/Products/dwr/dwr-921/..._software/

a nie 2.01.b4 dostępna na niemieckim eftepie
ftp://ftp.dlink.de/dwr/dwr-921/driver_software/

firmware ma w nazwie zawarte kilka istotnych informacji:
- wersję sprzętową routera (do rev A chyba faktycznie nie jest już rozwijane)
- rynki na których jest sprzedawany router (w tym wypadku all, więc nie ma obaw)
- oraz język interfejsu (multi zwykle zawiera coś jeszcze oprócz angielskiego, za to wersja angielska zwykle nie nadaje się do routerów z interfejsem rosyjskim, ale w tym względzie D-Link tak namieszał, że polecam po prostu czytać instrukcję flashowania)

PS ftpy d-linka zwiedzam średnio raz na miesiąc - mam w robocie ich wypusty i dlatego nie jestem zwolennikiem tej firmy...

hau hau muszę odszczekać to, co napisałem wyżej (stąd skreślenia) - w przypadku tego modelu w tej chwili faktycznie najnowszy soft to 2.01.b4 tak jak pisał oem, oczywiście zawiniła moja ślepota -spojrzałem tylko na b5 (tyle, że to piąty build wersji 2.00 a nie 2.01)

PPS info dla Jakuba - mechanizm łatwych linków psuje linki ftp (dlatego prowizorycznie były jako kod, wstawienie w trybie pełnej edycji między url działą)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-03-2015, 12:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2015 13:25 przez snor.)
Post: #6
RE: D-Link DWR-921
(28-03-2015 23:47)jakubd napisał(a):  Ogólnie uwaga na dwie rewizje tego routera... tak na wszelki wypadek polecam.
Poza tym kwestia regionalnych wydań - nie wiemy jakie zmiany wnosi do działania modułu 3G/LTE i nie zawsze musi po tym działać lepiej w polskich sieciach.

Wg. opisu na pudełku, mam rev B.

Tak jak pisałem w drugim wątku:

Odradzam każdemu tego DWR - jest to takie dno jakiego od lat nie widziałem. Nie działa w nim nic. Dzisiaj już przy 7 urządzeniach i włączonym DHCP się wywraca, statycznego DHCP na podstawie MAC adresu nie da się włączyć, jak i wielu innych funkcji, które niby są, ale w praktyce nie działają w ogóle lub zawieszają router po aktywacji.

Połączenie zerwał od rana kilkukrotnie, a wyświetla, że "wszystko jest ok". Tylko ciągle reset i reset.

Ciekawe czy jak do odeślę do D-Linka na gwarancji to coś z tym zrobią?

(28-03-2015 10:22)jakubd napisał(a):  DWR-921 mam i pisałem, że nie polecam. Nie ma alternatywnego firmware, nie jest rozwijany i tylko nieco stabilniejszy od tego ZTE.
Ogólnie właśnie z tego powodu polecam jednak rozwiązania złożone z dwóch elementów.

Teraz wywrócił się już totalnie ten D-Link. Nawet wbudowany w niego PING CHECK wisiał. Ale w statusie "wszystko działa i w ogóle jest super".

Istna tragedia.

Dobrze, że mam plusowe idu-odu - przynajmniej to działa stabilnie...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-03-2015, 14:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2015 15:15 przez szopen.)
Post: #7
D-Link DWR-921
skoro soft się wywraca, to nie sądzę aby cokolwiek zrobili (na szczęście tego modelu nie mam "szczęścia" używać), a w każdym razie nie w okresie, który jest do zaakceptowania
z pewnym urządzeniem tego producenta męczę się już ponad 2 lata mimo, poprawek softu pojawiających się chyba nawet częściej niż raz na miesiąc,więc uważam, że to nie ma sensu

no i radziłbym zwrot sprzętu, (a w tym wypadku na podstawie rękojmi możesz odstąpić od umowy k-s, bo wady nie są nieistotne)

a co do kwestii statycznego DHCP - miałem z tym problemy podczas którejś z aktualizacji innego modelu routera (D-Linka oczywiście ale inny model)
kiedyś IP przydzielane statycznie musiało być poza pulą "zwykłego" DHCP
obecnie IP musi zawierać się wewnątrz zwykłej puli DHCP
oczywiście nie wiem która polityka stosowana jest w tym modelu ale warto spróbować na oba sposoby przydzielić choćby 1 adres

a z ciekawostek - niektóre urządzenia zdają się ignorować istnienie serwera DHCP samorzutnie nadając sobie IP z właściwej podsieci, ale spoza zakresu DHCP- zaobserwowałem takie zjawisko w przypadku nokii lumia czyli na wph, (tu jest szczególny hardcore, bo skacze po adresach powodując konflikty z istniejącymi IP) oraz w przypadku jakiegoś wypustu spod znaku jabłka (prawdopodobnie iphone6 bez konfliktów, ale może to był przypadek)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-03-2015, 23:53
Post: #8
D-Link DWR-921
W moich warunkach posiadany przeze mnie rev A nie jest aż tak wywrotny, ale go też nie dociążałem aż tak.
Jak nie działa prawidłowo (co mnie nie dziwi specjalnie) żadna zmiana firmware nie pomoże, bo to nie jest sprzęt z aktywną aktualizacją - on ma dobrych kilka lat na rynku. Lepiej skorzystać z prawa zwrotu badziewia.

Sprawa Windows Lumia - dzięki za naprowadzenie, ja na coś takiego trafiłem. Podejrzenie spada właśnie na moją Lumię 800...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Asus RT-AC51u, TP-Link TL-MR3420 i Huawei E3372s-153 oem 24 71 751 25-03-2019 15:54
Ostatni post: mshmaster
  wymiana tp-link 3420 na asus rt-ac750 mshmaster 4 3 758 07-03-2019 21:01
Ostatni post: Ekonomista
  TP-Link TL-MR3420 v2 i E3372h-153 hlink z Play mshmaster 1 1 956 15-11-2018 14:24
Ostatni post: szopen
  D-Link DWR-116 + Huawei E3131s-2 router nie widzi modemu Ekin 18 10 850 08-02-2018 20:30
Ostatni post: Ekin
  Alcatel Link Zone MN40V przenośny hotspot LTE (router mobilny) szopen 1 10 569 26-09-2017 09:01
Ostatni post: jakubd