[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131u-2 i ZTE MF-823 HL - problemy z wyborem manualnym sieci
28-03-2015, 00:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-04-2015 13:58 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E3131u-2 i ZTE MF-823 HL - problemy z wyborem manualnym sieci
Witam,
może ktoś podsunie mi jakiś pomysł, czy da się jakoś wymusić w tym modemie (lub w zte mf323 hi-link) by domyślnie pracował on w wybranej ręcznie sieci operatora a nie logował się automatycznie.
Korzystam obecnie z routera Dovado pro i tamtejszy firmware routera wybiera połączenie przez modem zgodnie z tym co jest wymuszane automatycznie z karty sim (akurat mam w Play) więc loguję się automatycznie do Play.(z najwyższym priorytetem) z tym, że moc sygnału w Play mam w domu na poziomie 16%.
Karta SIM jest otwarta na national roaming, więc mogę się zalogować ręcznie do T-mobile i wtedy mam 85% mocy sygnału.

Jeśli modem mam bezpośrednio włożony do komputera to nie ma problemu by ręcznie wybrać operatora w Mobile Partner dla E3131 albo na stronie 192.168.0.1 dla ztemf823.
Router i jego oprogramowanie nie umożliwia obecnie manualnego wyboru i na razie nie będzie umożliwiał (już potwierdzałem w Szwecji u developera), ale może moznaby to jakoś wymóc przez jakąś komendę AT, etc ?
Będę wdzieczny za sugestie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-03-2015, 01:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-03-2015 01:29 przez szopen.)
Post: #2
e3131-u2 problem z wyborem manualnym sieci
w przypadku Huawei komenda AT do wybierania operatora to AT+COPS (z odpowiednimi parametrami)

opis wraz z przykładami, to wprawdzie jest instrukcja dla komend dla modułu LTE, ale różnice są do pominięcia (w modemie 3G nie będzie obsługiwany tryb LTE czyli "goły" E-UTRAN)
http://download-c.huawei.com/download/do...&siteCode=

ta komenda należy raczej do standartowych dla modemu GSM więc podejrzewam, że ZTE też ją by obsługiwał gdyby nie to, że to hilink (w tym wypadku rozwiązania musisz szukać w hilinkowym gui modemu, jeśli masz poprawnie wszystko skonfigurowane, to masz do niego dostęp z wewnątrz LANu)

inny opis
http://m2msupport.net/m2msupport/atcops-plmn-selection/

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-03-2015, 03:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-03-2015 03:38 przez vanderort.)
Post: #3
e3131-u2 problem z wyborem manualnym sieci
Super, dziękuję za szybką odpowiedź, w dzień będę testował.
Jeszcze co do ZTE to gdy go wpiąłem bezpośrednio do laptopa zauważyłem na stronie konfiguracyjnej www, że router dovado dodał sobie nowy profil w ustawieniach tego modemu - jako nowy/bieżący APN (ale taki sam jak ten defaultowy powyżej czyli playowski),
Dostęp do GUI mam ale standardowy, nie ma tam nazbyt wiele opcji, pewnie muszę się zagłębić tu: http://www.elevendroids.com/2014/06/chan...p-address/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-03-2015, 10:30
Post: #4
e3131-u2 problem z wyborem manualnym sieci
Nie dam sobie ręki uciąć, ale jeżeli wybierzemy na sztywno operatora, to modem powinien to zapamiętać nawet po wyjęciu z komputera i podłączeniu do routera - ale możliwe, że to ustawienie jest resetowane przez router.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-03-2015, 12:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-08-2015 18:31 przez szopen.)
Post: #5
e3131-u2 problem z wyborem manualnym sieci
vanderort napisał(a):co do ZTE to[...] pewnie muszę się zagłębić tu [...]
szczerze mówiąc odradzam takie grzebanie o ile nie jest to temat, w którym jesteś mocny, bo grozi uwaleniem modemu (było już parę takich przypadków)

swoją drogą "po jednym rzucie okiem" to widzę tam tylko gotowe rozwiązanie na zmianę adresu IP LAN tego modemu, co nie ma żadnego sensu dla Ciebie, bo możesz sobie ustawić dowolny adres LAN routera (tak by nie było konfliktów adresów między routerem i modemem)

natomiast wątpię (ale nie miałem nigdy w ręce żadnego ZTE w wersji hilink), aby w profilu hilinka nie było możliwe wybranie operatora "na stałe", ale przejrzyj opcje i sprawdź

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-04-2015, 08:51
Post: #6
Huawei E3131u-2 problem z wyborem manualnym sieci
Dziękuję za szybki odzew, w końcu z uwagi na to, że miałem taką bezpłatną możliwość, wymieniłem sobie tego ZTE mf831 Hi-Link na nie hi-linkowego ale też z LTE, Huawei-a E3372s-153, tutaj już sobie poradzę za pomocą komend AT.
Co do ZTE, to w ustawieniach konfiguracyjnych na stronie www, (ale pracując na komputerze) jest możliwość ręcznego wyboru pasma jak i ręcznego wyboru danego operatora (oczywiście jeśli karta DATA SIM ma odblokowaną możliwość logowania się do innych operatorów w ramach national roaming)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-04-2015, 13:57
Post: #7
Huawei E3131u-2 problem z wyborem manualnym sieci
vanderort napisał(a):Co do ZTE, to w ustawieniach konfiguracyjnych na stronie www, (ale pracując na komputerze)
czyli po prostu przez WebUI

dodam tylko, że zazwyczaj tego typu zmiany wymagają modyfikacji w stanie, gdy modem nie jest połączony z internetem

vanderort napisał(a):jest możliwość ręcznego wyboru pasma jak i ręcznego wyboru danego operatora
a zatem jestem ciekaw, czemu nie skorzystałeś z tych możliwości i wymieniłeś na inny, konkurencyjnego producenta (rozumiem, że dostępność do zestawu komend AT mogła mieć znaczenie w tym wypadku)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E173u-2 jako Pendrive Tom2 3 3 128 08-11-2021 18:44
Ostatni post: szopen
  Alternatywa dla Huawei E3131 @@Maciek@@ 5 6 250 11-09-2020 15:07
Ostatni post: szopen
  Radio samochodowe i modem 3g huawei longlemur 2 5 807 26-10-2019 03:46
Ostatni post: jakubd
  Huawei simlock kalkulator online (v1, v2 i v2.1) kokoksik 2 9 281 24-12-2018 14:53
Ostatni post: jakubd
  Ubuntu, modem huawei e3131 adomenn95 5 10 271 25-03-2018 00:42
Ostatni post: jakubd