[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aero Max
23-03-2015, 14:50
Post: #1
Aero Max
Było Aero mini, teraz jest też Aero max.
Pakiety odpowiednio:

Pakiet za 15 zł

Brak CAPTCHA..................................................................TAK
Brak przerywania sesji........................................................TAK
Pakiet danych......................................................................3 GB
Ważność pakietu.................................................................30 dni
Prędkość transmisji.............................................................do 3 Mb/s

Pakiet za 20 zł

Co zyskujesz?
Brak CAPTCHA....................................................................TAK
Brak przerywania sesji..........................................................TAK
Pakiet danych........................................................................5 GB
Ważność pakietu...................................................................aż 60 dni
Prędkość transmisji.............................................................do 3 Mb/s

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2015, 17:10
Post: #2
Aero Max
W skrócie - płacimy ekstra 10 PLN za przyspieszenie do 3 Mbit/s (o ile są możliwości do tego).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2015, 22:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-03-2015 23:18 przez jakubd.)
Post: #3
Odp: Aero Max
Niby szczegół ale teraz zauważyłem. Zarówno Aero mini jak i Aero max sa bez 2 w potędze. Zwykle firmy ładują w nazwach produktów swoje pełne nazwy firmy np. Typu jakas polopiryna jzf polfa. Moze to pierdola ale w znaczeniu prawnym jak w linuxie T to nie t Smile
A pakiety max i mini to tez nie bdi bo pewnie w regulaminie bdi nie będzie o tych pakietach bo one nie sa częścią bdi, karta jest własnością firmy aero2 ktora zapewnia dostep do sygnału.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-03-2015, 13:49
Post: #4
RE: Aero Max
Na pdaclub.pl zrobili test, i jak widać, tylko pobierania idzie na ~3Mb/s, wysyłanie na poziomie 0,5Mb/s.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-03-2015, 15:02
Post: #5
Aero Max
Sprawdzę to po powrocie do Warszawy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-05-2015, 18:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-05-2015 18:20 przez K4r0lSz.)
Post: #6
RE: Aero Max
Dostałem e-mail, że od 22 czerwca wchodzą 3 nowe pakiety MAX.
Max1,5
do 3 Mb/s
1,5 GB
30 dni
9,00 zł

Max10
do 3 Mb/s
10 GB
60 dni
35,00 zł

Max15
do 3 Mb/s
15 GB
90 dni
50,00 zł

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-05-2015, 18:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-05-2015 18:36 przez szopen.)
Post: #7
Aero Max
czyli "cena 1GB" to odpowiednio
6,00zł/GB
3,50zł/GB
3,33zł/GB

ale "koszt utrzymania" jest o dziwo najniższy dla najtańszego pakietu *
9zł/m-c
17,5zł/m-c
16,66zł/m-c


tym razem jest zachowana logika
1) im większy pakiet tym tańsze przesyłane dane
2) im droższy pakiet tym dłużej ważny (choć tu zależność nie jest proporcjonalna!)

* - zastosowałem "umowną jednostkę" - "miesiąc" równą 30 dni

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-05-2015, 21:57
Post: #8
Aero Max
Też dostałem tę informację, opracowuję newsa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-10-2015, 10:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-10-2015 10:29 przez K4r0lSz.)
Post: #9
RE: Aero Max2 - w technologii LTE
Cytat:AERO2, Operator usługi Pakiety Aero, udostępnia technologię LTE w oferowanych pakietach komercyjnych oraz znosi dotychczasowe ograniczenia maksymalnej prędkości pobierania w pakietach AERO MAX.

Kolejną nowością są 10-dniowe pakiety AERO MAX2 z dziennym limitem transferu danych 1GB oraz 3GB. Pakiet AERO MAX2 z limitem dziennym 1GB ofertowany jest w cenie 19zł, a pakiet z limitem dziennym 3GB w cenie 49zł.

Uzupełnieniem oferty Aero2 jest wprowadzenie do cennika nowych pakietów AERO MAX o wielkości 3, 6 oraz 9 GB posiadających okres ważności odpowiednio 5, 10 i 15 dni oraz cenę 8, 14 i 18 zł.

Pakiety komercyjne, w ramach usługi Pakiety AERO, świadczone są na kartach SIM udostępnianych użytkownikom Bezpłatnego Dostępu do Internetu.

Technologia LTE została udostępniona także w Pakiecie Testowym. Z bezpłatnego Pakietu Testowego o wielkości 2GB, ważnego przez 20 dni mogą skorzystać użytkownicy BDI, którzy dotychczas nie korzystali z oferty komercyjnej Aero2.

Maksymalna prędkość pobierania danych ograniczona jest wyłącznie technologią transmisji danych z jakiej korzysta abonent oraz uzależniona jest od: specyfikacji technicznej urządzenia końcowego (np. modemu, routera, tabletu), zasięgu sieci operatora, obciążenia stacji nadawczej, siły odbieranego sygnału oraz warunków atmosferycznych. Wysyłanie i odbieranie danych w technologii LTE jest możliwe przy użyciu urządzenia końcowego umożliwiającego wysyłanie i odbieranie danych w technologii LTE, pod warunkiem, że aktualne miejsce korzystania z Internetu znajduje się w zasięgu sieci LTE.
Prosto z www.telix.pl

Na stronie Aero2 już jest:
[Obrazek: Aero2_LTE_baner.jpg]

Pakiety pojawiły się też w sklepie Aero2.

Zestawienie pakietów:
   

Wyciąg z Regulamin Promocji “Pakiet testowy4” z dnia 15 października 2015 r.
Cytat:Pakiet Danych w ramach transmisji z wykorzystaniem pasm częstotliwości 800MHz, 900MHz, 1800MHz i 2100MHz przy wykorzystaniu technologii 2G, WCDMA (3G) oraz LTE przy czym dostępność technologii dla każdego ze wskazanych pasm uwarunkowana jest od aktualnego miejsca korzystania i Urządzenia Końcowego.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-10-2015, 12:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-10-2015 13:17 przez szopen.)
Post: #10
Aero Max
no muszę powiedzieć, że z tą reklamą to "pojechali z grubej rury" Big Grin prawie jak VM-babcia, czyżby maczała w tym palce jakaś profesjonalna agencja reklamowa?

cennik d**y nie urywa, ale świadczy o postępującej komercjalizacji Aero2 pod kątem użytkownika detalicznego, oferta robi się nieco bardziej elastyczna
chociaż nowe największe pakiety Max2 raczej nie mają racji bytu - ze względu na bardzo krótki okres ważności oraz dzienne limity transferu, oraz fakt, że i tak przegrywają cenowo z promocjami w prepaidach innych sieci (ba przegrywają nawet z pakietami Max przez to bzdurne ograniczenie dzienne)

no i coś zaczynam mieć wrażenie (to słowo celowo pogrubiłem), że wróży to jednak koniec BDI za niecałe 1,5 roku (no chyba, że UKE ogarnie temat) albo wręcz konwersję w ofertę karmiącą reklamami za darmowe korzystanie (na co pomysły jak widać odradzają się u innych operatorów)

"mini-analiza" kolejność w/g tabelki
[Obrazek: attachment.php?aid=1717]

koszt 1GB danych (przy założeniu zużycia całego pakietu)
mini
1,67zł
2,00zł
max
6,00zł
4,00zł
3,33zł
nowe max
2,67zł
2,33zł
2,00zł
max2
1,90zł
1,63zł

koszt "miesięcznego" utrzymania (miesiąc = 30 dni)
mini
5,00zł
5,00zł
max
9,00zł
10,00zł
16,67zł
nowe max
48,00zł
42,00zł
36,00zł
max2
57,00zł
147,00zł

jak widać - kwoty kosztów miesięcznego utrzymania dla nowych pakietów biją rekordy

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-10-2015, 13:58
Post: #11
Aero Max
Tabelkę zaktualizowałem:
http://jdtech.pl/2015/05/aero2-dodaje-do...o-max.html
To źle wygląda pod względem cen. Na razie komercjalizacja pełna nam nie grozi, bo ciągle nie ma jak zdobyć kart poza zamawianiem jako BDI. Ale to kwestia zmiany regulaminu i procedur.
Zobaczymy co dalej. Ale jest postęp. I komplikacja ofert rośnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-10-2015, 16:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-10-2015 16:36 przez K4r0lSz.)
Post: #12
Aero Max
Komercjalizacja Aero postepuje w kierunku innym niz bylo zalozeniem BDI. Ja ciagle czekam na pakiet 60-90 dni lub dluzej, ale z minimalna iloscia danych, np 2GB na 3 miesiace. Nie jestem sciagaczem danych a pakiety wprost to pokazuja iz ludzie wykozystuja dane a nie czas. To jest oferta komercyja. Czy powstanie pakiet nowy mini czyli dlugi czas a malo danych czy mam sie przesiasc na orange free. Ale wolalbym aero bo w mojej lokalizacji lepiej dzisla.


Wysłane za pomocą listu ekonomicznego
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-10-2015, 19:00
Post: #13
RE: Aero Max
A jak sie to ma wszystko do kapcia, przypomne BDI nie gorsze od komercji? UKE powinno sie tym zająć

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-10-2015, 20:54
Post: #14
Aero Max
Zgodnie z prawem BDI ma się do Aero mini i max tak samo, jak BDI ma się do Orange Free na Kartę. Jedyne co je łączy, to jeden SIM, ale na czas korzystania z pakietów dobrowolnie rezygnujemy z dostępu do BDI.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-10-2015, 23:12
Post: #15
RE: Aero Max
(15-10-2015 20:54)jakubd napisał(a):  Zgodnie z prawem BDI ma się do Aero mini i max tak samo, jak BDI ma się do Orange Free na Kartę. Jedyne co je łączy, to jeden SIM, ale na czas korzystania z pakietów dobrowolnie rezygnujemy z dostępu do BDI.
Tu nie chodzi o rezygnację z BDI na czas pakietów tylko idac zgodnie z decyzja w pakietach tez powinien byc kapec.

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-10-2015, 08:17
Post: #16
Aero Max
Niestety twoją interpretację zapisów obalili prawnicy Aero2 i podtrzymało to UKE.
Sugestia ich jest taka, że jak tak, to karty Play logujące się do sieci Plusa także powinny mieć CAPTCHA?

Ich rozumienie zapisu jest takie: po uzyskaniu dostępu (a więc nie przed) dostęp ma być do wszystkich usług internetowych bez ograniczeń, tak jak w przypadku innych usług komercyjnych. I tak jest. Natomiast kod CAPTCHA jest li tylko procedurą nawiązywania połączenia i elementem wymuszającym godzinne sesje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aero NOWY pakiet testowy szopen 1 5 505 25-08-2015 14:05
Ostatni post: jakubd
  Aero "Pakiet testowy" przedłużony do grudnia 2015 szopen 0 7 314 07-07-2015 12:25
Ostatni post: szopen
  Aero Mini Steaven 32 44 704 28-04-2015 14:19
Ostatni post: ftalo
  zmiana captcha w aero? goovcik 25 25 722 02-07-2014 13:44
Ostatni post: K4r0lSz
Lightbulb Po co pisać skargi na Aero 2 ? Wzór skargi Jacek ZZPD 44 38 721 10-05-2014 12:35
Ostatni post: Mariusz Sarnowski