[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RBM i dziwne numery z LTE
19-01-2015, 21:46
Post: #1
RBM i dziwne numery z LTE
Już któryś raz mam dziwną sytuację z RBM na kartę 5 i promocją na LTE.
Na koncie miałem prawie sto złotych, 4 gigabajty, ważność na połączenia wychodzące do kwietnia i darmowe LTE. I wszystko było cacy.
Dzisiaj LTE się skończyło, włączyłem na nowo ok. 12. Kiedy wróciłem wieczorem do domu okazało się że cztery gigabajty z konta wyparowały, a ja mam lejek 64 kilo. Cztery giga mógł zeżreć torrent na którymś z komputerów, ale ten lejek to dla mnie zwykły wałek.
Czy ja coś robię źle, czy Play mnie zwyczajnie okrada?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-01-2015, 22:23
Post: #2
RE: RBM i dziwne numery z LTE
Mamy już temat od RBM. Rozliczenie jest prawidłowe. Wykup z pozostałych środków dowolny pakiet (liczy się czas ważności) i będziesz miał pełną prędkość.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2015, 14:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2015 14:58 przez J23.)
Post: #3
RBM i dziwne numery z LTE
Jeśli korzystam niewiele ok. 15GB na miesiąc i nie mam lejka to czy jest jakiś sens wykupić pakiet 300MB.
Te 5 zł z konta nie zbawi mnie, szczególnie, że dalsze losy usługi niepewne, ale szkody by było natknąć się na pożarcie całej kasy z konta.
LTE mam ustawione na stałe.
Z jednej strony czytam, że pakiet usuwa lejek, a z drugiej, że spowalnia łącze ?

@grzech1991: pomożesz ? Temat o RBM czytałem, ale nadal nic nie wiem Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2015, 18:37
Post: #4
RE: RBM i dziwne numery z LTE
Ja raz przesyłałem coś koło 0.5TB i też brak lejka. Obecnie 300GB i też jest ok. Z tym pakietem chodzi o to, że jak wykorzystasz dane z doladowania (bo promocja 30 dni się skończyła) a włączysz ponownie LTE to masz tylko 2mbps. Trzeba wykupić dowolny pakiet, dane z niego nie będą pobierane ale uzyskasz pełna prędkość dzięki temu.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi grzech1991 za tę wiadomość:
J23 (2015-01-25)
26-01-2015, 12:52
Post: #5
RBM i dziwne numery z LTE
Ja nigdy lejka w LTE nie miałem za przekroczenie jakiegoś tam limitu danych. Ale jak skończy się promocja, a nie włączę na nowo i nie mam pakietu, to lejek jest tak wąski, że nie da się załadować strony. Na wymuszonym LTE. Nie wiem w jakich warunkach ten lejek 2 mega się pojawia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-01-2015, 14:08
Post: #6
RBM i dziwne numery z LTE
Tak jak patrzę to na RBM II 5 nie ma też tej usługi:
Pakiet 66 minut do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych na 30 dni - 11 zł *111*237*1#

Może są też inne różnice pomiędzy RBM II 9, ale na stronie jakoś całkiem ten starter pominęli.
O starym RBM nie wspominam, bo już historia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-01-2015, 14:14
Post: #7
RBM i dziwne numery z LTE
W archwium dokumentów tego nie ma?
Poza tym ciekawe rzeczy się dzieją, jak robisz migrację między starszymi na nowszymi taryfami - mój (darmowy rozdawany dziennikarzom) stał się po aktywacji starterem za 19 PLN, a po zmianie na nowszą - RBM na Karte 5 (i teraz na tym jadę).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-01-2015, 19:59
Post: #8
RE: RBM i dziwne numery z LTE
Arathefu - właśnie dlatego, że nie masz pakietu. Aby była pełna prędkość musisz mieć jakikolwiek transfer.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-01-2015, 11:27
Post: #9
RBM i dziwne numery z LTE
Ale to ja rozumiem Smile Tylko w jakiej sytuacji jest ten sławetny lejek dwa mega?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-01-2015, 13:14
Post: #10
RBM i dziwne numery z LTE
Jak masz LTE, przekroczyć 100 GB i zdecydują, ze ci go nałożą (kojarzę tylko kilka przypadków ponad 300-400 GB).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-01-2015, 17:54
Post: #11
RE: RBM i dziwne numery z LTE
Masz włączone LTE darmowe, ważne środki ale nie ma żadnego pakietu. Wtedy też jest lejek.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dziwne anomalie w Play/RBM? morfik 4 4 269 29-07-2017 16:43
Ostatni post: Ekonomista